Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
kole paks ja loll
 
pips 17. oktoober 2009, kl 20.50
onu aadu, pakun et teemaalgatajat ahvatlevad pitsa ja buger, kuna ta sööb argipäevadel liiga vähe kaloreid ja rasva.
Isiklikult minu jaoks on samuti arusaamatu, miks pitsat üldse süüakse, aga 3-4 burgerit olen sel aastal söönud küll :D
 
liiga suur 17. oktoober 2009, kl 21.32
jaaa, olen teiega täiesti nõus et patustan liiga tihti ja loodan sellest halvast kombest üle saada. See nädalavahetus nt ei ole sellist asja menüüs. Kusjuures mina avastasin pitsa ja burgeri enda jaoks alles nii umbes 3 aastat tagasi ning varem ei söönud sellised asjus est ei olnud seda harjumust ja seltskonnas ka kunagi ei söödud nii. Praegu ongi probleem selles et viibin sõpradega suhteliselt palju aega väljas ja neil ikka on nii et " kuulge kõht on tühi lähme võtame burksi " Vahel olen rääkinyud et üritaks midagi muud..siis käime nõutult mööda poodi ja no vahel leiamegi muud aga kuidagi mugav ja lihtne ons ee burks ja pitsa ja teisetel see komme ma ei tea mis ajast. Nüüd ongi asi selles et pean leidma selle tugeva tahte eneses et öelda " mina ei söövi täna burgerit " aga nii raske on ...see on juba üks harjumustest :S
Äkki keegi mõistab mida ma öelda tahtsin . . .
Täna käisin poes ja ostsin palju juurvilju ja muidu tervisliku sööki :)
 
onu aadu 18. oktoober 2009, kl 14.06
nendes burksijohtades peaks vist ka mingit salatit olem? macil vist tekkisid hiljuti, kui nende burgerite söömise kahjulikkusest tervisele hakati rohkem rääkima...? võta siis näiteks salat sel ajal kui teised burksi nosivad! ;) ja mingid kananagitsad vm need seal on... tõsi, ka need rasvased ja paneeritud, aga kokku tuleb vast ikka vähem kaloreid... võisiis poest näiteks wrap kanaga... küllap neid variante veelgi.;) sõbrad on toredad, aga sina ISE pead oma otsuseid tegema! ;)
 
pipd 18. oktoober 2009, kl 14.59
onu aadu, aga milleks olla nii hamburgeri vastu? :D
Salat on loomulikult parem valik, aga miks on wrap eelistatav burgerile? Näiteks Hesburgeris on mitmed alla 400kcal burgerid, aga wrapid on pigem 600kcal ja nuggetid on lihtsalt ...
 
vinku viiner 18. oktoober 2009, kl 17.15
Elan sulle kaasa, Liiga Suur,tubli oled. Tuleks mulle ka vaim peale,et nüüd hakka peale.Ootan huviga su postitusi :))
 
autorile ja aadule 18. oktoober 2009, kl 22.21
Need Maci salatid pidavat sisaldama rohkem kaloreid kui burgerid (eeldatavalt kastme pärast, aga mine tea, mille tõttu veel). Eks nende kodulehtedelt saab kalorisisaldust kontrollida.

Aga tõesti, kui oled sõbrannadega väljas ja läheb burksitamiseks, ütle lihtsalt, et ei soovi (võid enne kokkusaamist kodus kõhu enamvähem täis süüa, et kiusatus oleks vähem. Siis saad öelda ka, et alles sõid). Kui see on öeldud, on tõenäoline, et ei puudugi burgerit ja sõbra käest ampsu ei küsi. Kannata need korrad ära, asi on ju sinu kaalulanguses ja heaolus.
Teinekord on hea idee nädalavahetusel kodus ise ahjuplaadil pitsa teha, kuhu paned tervislikumat kraami. Igal juhul on tooraine selleks palju tervislikum (ise tead, mida sinna sisse on pandud) kui maci toidus, kus friikartulite praadimisel kasutatakse nädal aega sama õli ning kus burgerisai pole normaalne sai ja kotlett pole päris heast lihast. Ka söögiplatsi jm kiirtoit pole lihtsalt hea sulle. Palju soola jmt.

Ükspäev näidati dieedidoktorite saates, kuidas kalkunihakklihast (tervislikum kui sealiha) ja sibula-porgandi-paprikatükkidest ja munast mätsiti kokku burger, mis pannil ära praeti, ja siis pandi jääsalatilehe sisse ja nii söödigi ära. Tundus ülimalt mahlane ja hea maitsev. Sai ja kaste jäid sellest burgerist välja, ja pole vajagi!
Proovin ise mõnikord seda varianti teha.

Muidu elan sulle samuti kaasa. Tundud mõistliku jutuga ja oled väga tubli. Positiivsed emotsioonid tulevad kaalulangetamisel alati kasuks :). Edu ja kirjuta ikka veel.
 
leib 19. oktoober 2009, kl 10.44
siin oli küsimus, et miks rukkipüül on paha - teraviljades on mineraalained eelkõige tera välises osas, kui see on osaliselt eemaldatud, nagu rukkipüülis, siis on tubli osa kasulikku ka läinud.

http://rukkitark.leibur.ee/index.php?lang=est&main_id=27,28
 
liiga suur 19. oktoober 2009, kl 12.42
uurisin natuke seda mäki teemat.

Juustuburger - 300 kcl

Filet-oFish - 345 kcl

Hamburger - 255 kcl

BigMac - 495 kcl

Väikesed Friikartulid - 235 kcl

Suured Friikartulid - 470 kcl

Kreekasalati - 105 kcl

Chicken Mcnuggets - 265 kcl


Jah tõesti ongi siin ka salatit aga ei ole isuäratav:S nojaa, ei tohiks pirtsutada, tean. Tegelikult kui ma nüüd neid kaloreid vaatan ja kui olengi söönud midagi neist ( kirjutasin need mida ma tavaliselt võtan ) siis ma lihtsalt piiran ennast see päev teiste söökidega ja usun et mu tarbitud kalorite hulk ei ole suurem kui tavalisel päeval. Ebetervislikus on juba teine teema.
Muidugi tahan nii et mind ei isutaks need enam ja et ma ei ostaks seda jama enam aga hetkel on mul nö võõrutus :D ja jah..eks näis mis saab.
Vaatasin ka jookide kaloreid nt suur coca on 170 kcl aga mina ei võtagi neid jooke ja kui olen mõne eine võttnud joovad teised alati ära mu joogi ,sest olen harjunud vett jooma. Kõik ongi kinni vanades harjumustes.

Oma leiva harjumust peaks ka muutma kuid siiani ei ole ma seda teinud,sest nii hirmsasti maitseb rukkipala. Ja kui sööngi seda vahel hommikuti ühe viilu keedetud munagi nt ( ei pane võid leivale ) siis see vist ikka ei ole nii suur patt ning sööngi leiba ainult hommikuti.

Kusjuure sjuhtusin ka dieeditoktorites seda osa vaatama ja sammuti tundus mulle see asi päris maitsev mis nad tegid ning tahan ka kindlalt proovida.


vinku viiner: aga kas sa minuga ei tahaks ühineda ? Koos ju ikka lihtsam ja küll sulel vaim ka peale tuleb kui näed kasvõi kilokese langemist ja ka minu kilokeste kadumist ;)


Onu aadu : Jah,ma hakkan ennast nüüd salatiteg harjutama ja kuna inimene harjub kõigega sisi ehk harjun mina ak tervisliku toiduga.
 
To: Liiga suur 24. oktoober 2009, kl 13.14
Kuidas Sul läheb? Oled juba pisemaks jäänud ja targemaks saanud? Kuigi ma usun, et see kole paks ja loll oli mõeldud ikka naljaga. Kõik me oleme ilusad ja targad. VOT!
 
liiga suur 24. oktoober 2009, kl 14.46
võiks paremini minna . .. kolme nädalaga -5 kg.
Vaikselt aga kindlalt edeneb ja pitsad ja burgerid on ajalugu :) Enam ei isuta isegi nende järgi ja tervislik toit hakkab juba harjumuseks vaikselt saama ,sest nii hea kerge enesetunne on .
 
onu aadu 24. oktoober 2009, kl 16.36
näedsiis, ma ju ütlesin, et inimene suudab oma toitumisharjumuste muutmisega ka oma maitse-eelistusi muuta ;)
tubli oled - sinust võib veel asja saada kui kevadine külm ära ei võta! ;))

jätkamiseks edu!
 
treener 24. oktoober 2009, kl 17.12
Suurepärane!
See, et Su maitsemeel on juba muutunud on isegi parem tulemus kui kaotatud kilod, pealegi kolme nädalaga 5 kg on tubli saavutus!
 
kringel 24. oktoober 2009, kl 17.24
Minu arust oled ka väga tubli!!! Edu sulle :)
 
Maia 25. oktoober 2009, kl 18.24
Oi kui tubli. Oled kõike muud kui loll ja varsti pole enam paks ka! Su ex tuleb veel ukse taha roomama, siis on hea ta sealt minema saata :)
 
liiga suur 25. oktoober 2009, kl 18.47
jaaa, seda ma tahan näha kuidas ta roomab :D

see on jah päris huvitav kuidas maitsemeeled nii kiirelt muutuvad.

hea kerge on ka olla kuigi pole siin nii palju midagi veel kadunud.

tänud kiidusõnade eest ;)!

pange tähele, kevadeks tulen siia ja kuulutan kõigile kuidas 30 kilo kadus selle talvega :P
 
miki 26. oktoober 2009, kl 10.24
Soovin Sulle edu ja meelekindlust oma eesmärgi saavutamiseks.Samas pean möönma, et mul on sama plaan (-30)kevadeks, praegu -4. Raske on, aga väikeste eesmärkide kaupa teoreetiliselt üsna saavutatav (loodan, et ka praktiliselt.
 
Anna 26. oktoober 2009, kl 10.45
Kui vähegi rahakott kannatab soovitan proovida massaaže GMT toodetega ja süüa samu asju, aga vähendada kogusi ehk söö pizzat, aga poole vähem kui enne jne. Hetkel saab neid protseduure ainult Lätis, aga jutud käivad, et varsti on ka Eestis võimalk saada GMT toodetega massaže, vaakumit jne.
http://www.gmtbeauty.com/lv/par-uznemumu
 
Johanna 02. juuni 2010, kl 14.32
Armas kaaskannataja!
Kui Sina ehk kunagiu nooruses nautisid saledust ja rasv hakkas kogunema seoses aastate ja perega. siis mina olin rasvunud öaps (10aastaselt 84 kilo, mis on täieswti uskumatu, aga on olemas fotod ja muud tõendid). Praegu olen juba 50 ja neljqa lapse ema ja kahe lapse vanaema, leidus inimesi, kes mu kilodst ei teinud suurt probleemi, vaid hindasid mu olemust. Viimaks hakkas endal ebaqmugav, kui olin juba 105 kilo, kaalujälgijate karmi programmi abil sain 20 kilo kergemaks, kuid suure õnnetunde asemel järgnes kohutav depressioon, mis kestab siiani. Olin end ilma jätnud kommidest, võist, suhkrust jne , rääkimata oma armsatest harjumustest (näit süüa õhtul koos perega pannkooke moosiga). Ahhh. see oli jube. Nüüd olen taas täissale, käin küll vesiaeroobikat tegemas ja kõnnin palju, aga loodus ja aeg on otsustanud, et ümmargusena olen etem kui närvilise paanilise kõhnujana. Elu on nii lühike ja kurb on surivoodul mõelda, et me muud ei teinudki, kui kogu elu võitlesime lisakilodega. Jätkem järele see hala! Olen oma vanemate kehaehituse koopia, mõlemalt saanud kahjuks just kehvemad omadused- rasvaküür, iks-jalad, rippkõht, mida veel, neid ei saa ka piinavaime dieediga likvodeerida. seega: kas likvideerin iseenast ära siitilimast kui praagi või elan ebatäiuslikuna edasi. Sulle soovitan: ela!
 
Siiri Laidla 02. juuni 2010, kl 14.48
Oled just niisugune, nagu endaśt ISE arvad (mitte meeste või kolleegide või tuttavate arvates).Seega - kui oled enda meelest kole, paks ja loll, siis paraku oledki. Kui tegelikult pead endast rohkem lugu, siis lõpeta see hala ja tee midagi, mis endale meeldib, mitte mis nendele meeldib, kelle heakskiitu sa pälvida tahaksid. No kurat küll, ega söök sulle ise suhu roni, ikka ise teed suu lahti. Hoia suu koomal.
 
Siiri Laidla 02. juuni 2010, kl 14.48
Oled just niisugune, nagu endaśt ISE arvad (mitte meeste või kolleegide või tuttavate arvates).Seega - kui oled enda meelest kole, paks ja loll, siis paraku oledki. Kui tegelikult pead endast rohkem lugu, siis lõpeta see hala ja tee midagi, mis endale meeldib, mitte mis nendele meeldib, kelle heakskiitu sa pälvida tahaksid. No kurat küll, ega söök sulle ise suhu roni, ikka ise teed suu lahti. Hoia suu koomal.
 
Marla 31. oktoober 2010, kl 19.47
Kuidas edeneb?
 
marika 01. november 2010, kl 08.07
kuna oled lapsega kodune,siis on sul väga hea syya kindlatel kellaaegadel.Mina olin 40 kilo ylekaalus ja nyydseks olen maha võtnud 6 e nädalaga 10 kilo.Söö kindlatel kellaaegadel ja poole väiksemad portsud.Minule mõjub igastahes.Ära käi igapäev kaalul.Mina kaalusin ennast nyyd esimest korda ja yllatus ja rõõm oli tohutu.Jätkan samas vaimus.
 
Sissi626 08. detsember 2010, kl 16.08
terekest,kurb lugu sul siin kirjapandud....mure on mure ja tore ,et sa ilusti selgeks tegid kus sul need mured tekkinud on.....olen ise ka aegajalt oma kehakaalu ja kujuga pahuksis...aga olen t2heldanud,et kui ma v6tan vabalt ja r66msalt oma keha ja kaalulangust siis kaovad ka kilod kergemini ega yle oo keegi k6hnemaks saa ja eks tuleb tagasilooke ka...aga pole hullu.Tuleb lubada endale nn.puhkep2evi ka :-).
Sinu lugu lugedes v6in sulle lihtsalt soovitada :
1)kylastada psyholoogi,sest arvan,et sul on veel exmehe ja enda sisestatud blokeering ,et sa ei k6hnu.(see ei ole midagi h2biv22rset.lihtsalt teadiam inimene paneb m6istuse paika :-)
2)aga alustada v6id juba ise vaikselt ise,2ra soo kogu kogust yhekorraga vaid jaga kaheks ja soo tund hiljem teine pool ja ikka ilusti lauataga ja noa ja kahvliga ilust n2rides l2bi iga suut2is,et sa naudiksid igat maitset....see aitab aega v6ita,et sa ennast t2is ei vitsutaks kiiresti ja p2rast ei puhiks.Magu on lihtsalt v2lja veninud vaja,et ta tibake tagasi t6mbuks.
3)alusta eranditult igat hommikut kuuma vee 1/2 sidruni ja lusika meega toimeta peale seda oma toimetamised ja 30 min.p2rast naudi oma hommikueinet.
4)2ra keela endale toiduaineid ja maiustusi mida sa armastad,lihtsalt soo v2ikseb kogus ja naudi....NAUDI k6ike mida sa teed ja sood!
5)ja v2gat2htis on,et sa oleksid rahulik,sest kui sa stressad siis keha on krampis ja ei funksioneeri korralikult...ja vaata ,et sa korralikult vetsus k2iksid,et kui ikka 2 liitrit vett on joodud ,et ikka enamv2hem sama palju v2lja tuleks.
6)6htuti kui n2lg ikka peale tuleb ja nii v2ga tahaks juba midagi p6ske pista...siis parem puuvili aga parem n2ri porgandit...v6i tee endale tass m6nda raviteed,heaoleks kui ta veel oleks antitoxiline v6i vett v2ljutav.usumind kui tass teed k6hus siis ega ei tahagi syya.

Yldiselt k6ik on kinni m6tlemises ja seega ma sooviasin sul algselt psyholoogi juurest l2bi hyppata.
Lihtsalt naudi elu ja poputa ennast...k6ik mis sa teed teed endajaoks aga teised las r22givad mida tahavad.....peaasi,et sa ennast h2sti tunneksid ja oma rahulolu jaoks aega ja j6udu tarvitad......

Ole tubli ja j6udu sulle kalli-kalli
 
Sirtsu 10. detsember 2010, kl 01.44
Tere!

Ma saan sinust täiesti aru, sest ka mina olen sama portsu otsas.
Olen 28, pikkust 168cm ja kaalu 85kg. Ka minu mees ähvardas mind ükskord maha jätta, kui ma oma kilosid alla ei saa ja peenemaks ei jää. Kuid enam pole sellest juttu tulnud. Enne sünnitust kaalusin 75 kg, rasedusega võtsin mingi 25 kg juurde ja ega ma siis peale sünnitust ka kohe dieeditama ei hakanud, kadunud oli see enesekindlus ja jõud ennast sundida. Laps juba 8 kuune ning suur soov ennast muuta, äkki saab midagi koos ära teha, et ei tõuseks see kaal enam vaid hakkaks langema. ütlen kohe ära et olen olnud laisk jalutaja ja trennitaja. Mees töötab lombi taga ja olengi põhiliselt koos lapsega. Jalutuskäigud piirduvadki mul tavaliselt kodu-pood-kodu teekonnal. Maitsevad šokolaadid, pizzad, krõpsud, krillvorstid ja ega ma ka ei salga, ka siidrid ja longerid, ka suitsu tõmban vahest harva.
 
koer 13. juuli 2018, kl 08.53
liiga suur Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> tänan :)
> Alustan juba tänasest, jätan õhtusöögi
> ära :)
Kallikene, kas sa midagi TRENNIST oled kuulnud? Pole ime et sa nii paks oled!!
 
to koer 13. juuli 2018, kl 13.52
kaevasid 8-9 aastat vana teema üles ja arvad, et teema alustaja ja selles kaasarääkijad käivad veel vastuseid ootamas? :D
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!