Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
Kulutan rohkem kaloreid, kui kaal ei alane
 
pingu 02. mai 2013, kl 08.17
Kui kaal üldse ei lange siis hakka üles kirjutama kõike mis su suust sisse läheb. Ka siis kui võtad ühe kommi või maitsed midagi. Ainult nii saad kindel olla kui palju kaloreid sa tarbid. Krissu soovitus on selles suhtes hea - eesti lehtedest on nutridata kõige parem ja mugavam. Kui inglise keelega probleeme ei ole siis myfitnesspal.com on ka hea.
Ainult et kirjuta kõik üles kohe kui sa sööd. Vaatasin just üht dokki kus tehti inimkatseid - enamus inimesed unustavad õhtuks osa sellest mis nad päeva jooksul söönud on ja ei saa siis aru miks kaal ei lange :)
 
Risto 02. mai 2013, kl 14.57
1800-2500kcal on kohe kindlasti liiga VÄHE!! Kui sa soovid tõsiselt kaalu langetata peaksid sa päevas 700-1000kcal kautama.
 
Energia jäävuse seadus 18. veebruar 2016, kl 22.44
Hilinenud teemapostitus küll, aga mõnele, kes satub siia lugema, on ehk abiks.
Mitte ühegi valemiga ei saa olla nii, et inimene hakkas tegema aktiivselt trenni ja sööb ikka samapalju või isegi vähem, aga kaalu tuleb juurde. See pole lihtsalt füüsiliselt võimalik ning igasugused jutud keha iseärasustest, energia salvestamisest jms. on pullikaka jutt. Pigem aktiivse trenniga ainevahetuse kiirus hoopis tõuseb ja kaloreid kulub veelgi kiiremini. Vastasel juhul oleks tegemist igiliikuri leiutamisega - et loobud söögist ja võtad "õhust ja armastusest" kaalus hoopis juurde. Vaadake pilte koonduslaagri vangidest - kas te leiate sealt kedagi, kes oleks suutnud seda füüsikaseadust eirata? Ei söö, aga lähevad paksemaks ja paksemaks?
Asi on alati söömises. Alati. Võid juua liiter vett, kolm liitrit vett - homme lased selle kõik välja. Hiljemalt ülehomme. Aga kui sa ikka üldse ei söö või sööd mõõdukalt (1000-1500kcal ööpäevas), siis ei ole ühegi valemi järgi võimalik kaalus juurde võtta (va ehk mingi steroidide abil kasvatatud lihased, kuid see väljuks selle teema raamidest). Eriti veel, kui teed trenni juurde.
Nii et lõpetage see enesepettus ja imestamine, vaadake üle oma salajased ja poolsalajased näksimised ja menüü ning lugege kalorid kokku. Kõige kergem on seda teha nii, et ostke ainult toiduaineid, kus pakenditel on kalorihulk kirjas või kontrollige kaloritabelitest, palju kaloreid sisaldab banaan, õun või porgand. Liitke kalorid kokku ja saate aru, kui palju te tegelikult üle sööte - juhul, kui kehakaal ei lange isegi intensiivse treeninguga. 1500 kilokalorit ööpäevas on see number, mida kaalulangetamise nimel ületada ei tohiks (naised)+ keskmise intensiivsusega liigutamine, vähemalt üks tund päevas - jalutamine, kerge sörk, kükid, kätekõverdused, kõhulihased, planking jms oma keha raskusega tehtavad treeningud. Oma keharaskusega tehtavad treeningud on ohutud ja ei kurna paastuvat keha.
Kui keegi tõestab mulle ära, et ta on aktiivne inimene, teeb lisaks aktiivsele elutempole nädalas 4-5 korda trenni, sööb ööpäevas sisse max 1500 kcalorit ja võtab sealjuures stabiilselt kaalus juurde kuu aega järjest, siis ma kingin sellele inimesele oma maja. Ma võin seda kerge südamega lubada, sest ma tean, et see pole võimalik või vastupidisel juhul olen ma leidnud inimese, kes suudab loodusseaduseid eirata.
 
to: Energia jäävuse seadus 20. veebruar 2016, kl 08.08
Praegu on väga palju lisandunud kilpnäärme alatalitlust.
Arvatakse, et maapind on kurnatud ja inimene ei saa vajalikul määral joodi.

Aga meie ümber on ka palju kiirgust, Tcernobyl võib mõju avaldada ja teab mis veel. Lisaks kõikvõimalikud röntgen jm uuringud elu jooksul vanemaile inimestele.

Kilpnäärme haigused on tihti aladiagnoositud ja referenstsväärtusedki on erinevad riigiti.

http://naistekas.delfi.ee/tervis/tervis/kui-kehakaal-ei-allu-tahtele?id=1164798 - lihtsalt lahti räägitud.
 
Muutumise seadus 21. veebruar 2016, kl 16.34
Ma võtaks väljakutse vastu aga ilmselt, Energia jäävus seadus ei mõelnud tõsiselt, mida kirjutas.
Kuidas sa oma maja üle annaks ? Saadaksid e-mailiga?
võiks mõelda enne.
 
to muutumise seadus 28. november 2016, kl 20.05
Asjatu iroonia. Valetad kas iseendale või petaksid majapakkujat :)
1500 kcalorit toiduga ööpäevas + aktiivne eluviis + treeningud 5 korda nädalas ja sa võtaksid ikka kaalus juurde?
Inimese ööpäevane BAV ehk energiakulu lihtsalt vegeteerides, näiteks 24h järjest magades, oleks juba ise minimaalselt 1200 kcalorit, keskmiselt aga 1500 kcalorit :) Pane sinna aktiivne eluviis juurde (jala poodi, lifti asemel trepi kasutamine, koeraga jalutama jms) ning 5 korda nädalas treeninguid spordisaalis - keda sa siis petad?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!