Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
Palun teilt kes kaalu on tervislikult langetanud ,kirjuta oma päeva menüü
 
? 05. detsember 2009, kl 08.57
Palun teilt, kes kaalu on tervislikult langetanud ,kirjuta oma päeva menüü?
 
n 05. detsember 2009, kl 10.42
Näiteks:
1. Hommik - võileib juustumäärde ja graavilõhefileega, kohv
2. Lõuna - 200-250g aurutatud brokkolit või lillkapsast umbes 150-200 g lihapala või kalaga. Juurde näiteks tomati-kurgisalat või venegrett vms
3. Õhtuoode - banaan või pirn või 2 mandariini vms
4. Õhtusöök - nt kodujuustusalat.
Vahepeal joon ka mahla ja õhtul teed.
 
to n 05. detsember 2009, kl 10.44
Kus su valgud on?
 
jah 05. detsember 2009, kl 11.43
Sellest näitest ära küll eeskuju võta. Ka vaid süsivesikute menüüst võib alla võtta, kuid seda vaid siis, kui koguaeg süüakse alakaloraažil ja see kohe kindlasti ei ole tervislik. SÖö korralikult. Söö kindlatel kellaaegadel, 4-5 korda päevas ehk siis umbes iga 3 tunni tagant, nii hoiad oma ainevahetuse koguaeg töös. Ära jäta toidukordi vahele ja ära näljuta. Vaata, et päevane toidukordade suhe oleks 40% süsivesikuid, 30% valku ja 30% rasva.
Mina hakkasin nii pihta, et iga päev koostasin omale järgmise päeva menüü ette, tegin excelis omale tabeli, kuhu siis märkisin kõik kcal, SV, R ja V. Ja niimoodi kombineerisin. Minu kcal arv päevas oli 1600-1700 kcal, aga sa arvuta oma vajadus vastavalt BAV ja oma füüsiline aktiivsus, vastavalt siis 1,4-2,4 korda oma kehakaal.
 
mai 05. detsember 2009, kl 12.04
n menüüs on ju valku kuhjaga: juustumääre, lõhe, lõunane 200g liha, kodujuustusalat! Pool menüüst sisaldab valku!
 
mina 05. detsember 2009, kl 15.36
hommikul puder moosiga või müsli jogurtiga või võileivad, kohv.
lõunal puuviljad ja vesi.
õhtul kapsasupp või juurviljad või kanafilee vms. üks ports.
päeval liigun 10 000-15 000 sammu. keerutan hularõngast. õhtul käin jooksmas või jalutamas.
aastaga ca 8 kilo.
 
to mai 05. detsember 2009, kl 16.46
Juustumääre nüüd küll hea valik ja valk ei ole!

Juba see: 3. Õhtuoode - banaan või pirn või 2 mandariini vms ja mahlad on suur laks süsivesikuid.

Võite ju alla võtta, aga mis välimus teeb kui sv peal alla võtta? Sellist menüüd treenerile, kaalijälgijatele või kellele iganes näidata, ei tule head vastust.
Rohkem valku ja rasva, vähem süsivesikuid (normaalsuse piirides vähem!!) ja veidi liigutamist. Kui ei liiguta, siis jääb keha väga lodevaks ja pilt ei muutu ilusamaks ka siis kui kilod kadunud.
 
ehee 05. detsember 2009, kl 17.36
Ärgates joon klaasi vett.
Hommikusöök: puder (veega keedetud), sisse marjad + kreeka pähklid + mingi puuvili. Kui aega on, siis teen omeletti.
Lõuna: Supp või mingi kana- või kalatükk köögiviljade ja toorsalatiga. magustoiduks kohupiima marjadega/puuviljadega.
Vahepala: beebiporangid või mõni õun.
Õhtusöök: kodujuust toorsalatiga, puuvili.

*olen totaalne puuviljade hull ja neist mitte mingil juhul ei loobu, olgu see kaalulangus siis pealegi aeglasem.
 
peaaegu 05. detsember 2009, kl 17.39
Ehee, sul päris hea tasakaalus toitumine.
 
mm 06. detsember 2009, kl 15.30
nii hea kaalufoorumit lugeda pannkooke ja kommi süües :D muidu ei saa, kõht läheb tühjaks..
 
irw 06. detsember 2009, kl 15.33
see n kallal norimine ongi NALI, sest terve ta menüü on puhas valk


H: jogurt, paar vorsti-tomati saia, banaan
L: burx või paar võileiba puuvilja komm, shoks
Õ: praad. kas makaron või juurviljasupp või liha vmt
hiljem kakao või tee või kohv
 
ah jaa 06. detsember 2009, kl 15.36
tihti ka kala prae räime leiva peale ja kodujuustu ja ja kohukest

kui palju alkot siis pärast ka palju kohvi/cocat
 
irw2 06. detsember 2009, kl 23.15
Irviga nõus, "targad" pudrusööjad on vist ka kodujuustusalati, lõhe ja 200g liha süsivesikuteks tituleerinud ;).
n pakutud menüü on palju rohkem OK kui hilisemad pudrupakkumised.
 
peenike 07. detsember 2009, kl 08.21
minu menüü: (olen alla võtnud 10 kg mõne kuuga)

hommikul: puuviljad (näiteks 4 õuna ja banaan või terve ananass)
lo: Veel mõned puuviljad
lõuna: värske salat ja pruun riis aedviljadega
õhtu: värske salat ja aedviljad (vahel kala või juustuga), mõnikord magustoiduks jogurt
enne magamaminut kodus joon teed ja vahel söön puuvilju kas värskelt või kuivatatult.

Enamus toidust on puuviljad ja juurviljad, kaal kadus väga ilusasti ühtlaselt ja kiiresti. Olen elu parimas vormis ja energiat on rohkem kui kunagi varem. Samuti verenäitajad on head.
Loomseid produkte söön max 3x nädalas.

aeg ajalt söön ka müslit sojapiimaga ja erinevaid küpsetisi.

Koguseid ei vaata ega piira samuti kaloreid ei arvuta
 
... 07. detsember 2009, kl 14.54
Otsustasin tütre eeskujul hakata liikuma!
Menüüs ei muutnud paljut, ainukesena loobusime magusast ja ülirasvastest asjadest(kartulikrõpsud). Liikumisega suutsime saavutada väga häid tulemusi (tütar kaotas 4 kuuga -20 kg ja mina olen 3 kuuga alla võtnud -9kg). Olen väga rahul, sest saan süüa normaalseid toite, ei pea väga vaatama ja arvutama. Kõnnime nädalas ~75-100km e. päevas 1,5-2,5 tundi:D
 
Nii, 07. detsember 2009, kl 15.15
Hommik: 2 viilu rukkileiba juustuga (ilma võita)

VP: 2 tükki musta šokolaadi, õun või apelsin jne

Lõuna: liha või kala või kana värske salati või juurikatega, noh liha sel kujul, mis väljas antakse.

VP: 2 tükki musta šokolaadi, õun või apelsin, mõned pähklid

Õhtu: lihaollus (enamasti kala või kana) värske salati või juurikatega, mis iganes kujul - kas pikkpoiss, kotlet, praetud kanakoib, mõni hea jahuvaba lihakaste, vormiroog vms. Või siis hoopis praemuna ja salat. Või ühepajatoit. Juurde klaas keefiri linaseemnetega. Igatahes kuidas juhtub ja kuidas isu/viitsimine.

VP: puuviljalisi, vahel kergem magustoit - tükk omatehtud kooki, tarretis jne

kilosid kadus 15. Ainsad, millest loobusin on riis, kartul, pasta ja olude sunnil ka laktoosi sisaldavad toiduained - piim, kohupiimad, keefirid, kodujuustud. Kõht täis ja meel hea. :)
 
95-69 (168 cm) 08. detsember 2009, kl 00.01
H> 3 muna juustuga (munapudru) või jogurt 1 tops koos kaerahelbepudruga. Mul on maasika ja kreemi kiirpudru, 2 pakki.
Kuskil 400 kcal tuleb kokku.
L> Keedetud aedviljad ja hapukoor, tavaliselt suur taldrik.
Umbes 300 kcal
Õ> Keedukartul v kartulipuder, tomatisalat maitsestamata jogurtiga ja liha.
Kokku 600 kcal.
Lisaks mingit šokolaadi umbes 50 gr- vahest 0 ja vahest 100 gr.
Päevast kalorihulka hoian 1800-2000kcal vahel. Hapukoorest, juustust ja kartulist ei loobuks iialgi.

Joon vett ja keefiri ja kui küpsetan, siis söön ka kooki nii palju kui tahan. Ei karda enam kaloreid. Minu kaal tõusis kuna olin stressis.
Kaalusin 95 kg aprillis, praegu 68-69. Pluss on asja juures see, et võin vabalt süüa aeg ajalt mida iganes ja kaal ei muutu sellest st. pole nii et 1 kcal rohkem ja juba 1 kg kaalus juures.
 
:) 08. detsember 2009, kl 01.15
väga tubli, 1 kes ka inimesemoodi sööb ja naudib :)
aga puuvilju ei söögi??
 
54-55 kg 08. detsember 2009, kl 22.34
olen viimasel ajal jälginud lahustoitumist ja õhtul pärast 6-7 enam ei söö, võileivad ja kartul peaagu 100% menüüst väljas. Laupäeval ja pühapäeval siiski ei pea erilisi piire- milleks siis üldse puhkepäevad on, kui isegi süüa ei saa mõnuga? Uskumatu, aga selline toitumine vist tõesti ei lase kilodel koguneda.
 
to :) 09. detsember 2009, kl 07.58
Ikka puuvilju ka aga põhiliselt suviti ja just marju. Banaanid ja mangod eriti ei maitse.
 
nüüd sale 10. detsember 2009, kl 10.54
Kindlat menüüd ei olnud, kuid mõnest reeglist pidasin kinni ja sain 10 kg ise lahti:
-sõin regulaarselt 3 x päevas,
-kohvi joon ilma suhkuruta ja piimaga(mitte kohvikoorega),
-saia ja valgest jahust tooteid a la makaronid ei söö,
-kartulit söön harva
Kui on sünnipäev kellelgi, siis söön tõesti kõike, sh saiakesi ja torte, igapäevaselt aga mitte mingit saia enam.

Hommikuks: 2täisteraleivaviilu, peal lahja määrdejuust ja lahja sink+kohv

Lõunaks: 300 gr naturaalset liha(seafilee, kanafilee või punane kala)+ kõrvale grillitud köögiviljad või toorsalat kõrvale. Ma ei söönud enam liha kõrvale kartulit ega riisi ega makarone. Kõrvale keefiri või klaas mahla. Magusaisu rahuldan värskete puuviljadega.

Õhtuks: midagi valgurikast a la kodujuust, mozarellajuustu salat vms, keedumuna, praemuna
 
50 kg 10. detsember 2009, kl 10.59
Mina söön põhiliselt nagu ürginimene ja olen terve+sale:
liha, liha, liha
kala
juurikaid/toorsalateid, puuvilju, pähkleid.
Ei mingeid pudrukesi, saiakesi, kohukesi jms.
 
öö 10. detsember 2009, kl 19.10
50kg: jälgid Paleo-"reziimi"? :) Piimatooted on seega ka menüüst väljas ma oletan. Kuidas käitud kaunviljalistega, ja munaga? Ja kaua oled niimoodi toitunud?
lenfagkseee 07. juuli 2022, kl 13.26
Kaalu alandavad tabletid - https://tonzes.com/slimest.htm Kokku kaotasin ma 14 kg ja see võttis mul vähem kui kolm kuud.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!