Kaaluklubi
Kaalust alla võtta on lihtsam kui ma arvasin
 
Celina 07. jaanuar 2010, kl 09.14
Olen kogu aeg mingit dieeti pidanud, uuesti sööma hakanud ja kõik on jälle tagasi tulnud. Aga nüüd...Olen nädalaga kolm kilo alla võtnud ja endalegi ootamatult. Sõin palju köögiviljatoite. Ahjus tehtud kaalikaid porgandeid tehtud oliiviõliga jms, kodujuustu, rosinaid ja pähkleid, puuvilju, piima, kala, liha, mune...Teraviljatoite ja kartulite ei ole eriti söönud. Aga kõik muu on ja kõht on kogu aeg täis. Joon ka seedimist soodustavat teed. Aga tulemus on küll väga hämmastav. Proovige ja ärge olge näljas:)
 
sinilind 07. jaanuar 2010, kl 09.55
kes Sulle üttles, et ma näljas olen ?
 
kikerikii 07. jaanuar 2010, kl 10.04
Jah, jutt täitsa õige. Võtsin ka nii alla väga kiirelt ja kergelt. Jätsin ära kartulid, leiva-saia, igasugused soojad kastmed. Ja väga kena tulemuse sain.
Nüüd jõuludega tegin natuke endale jälle liiga ja no õlu on minu nõrkus, aga üldse ei muretse, küll saan jälle sama nipiga asja kontrolli alla.
 
edy 07. jaanuar 2010, kl 10.04
Vat on kaht sorti kaalualandajaid, ühed on need kes söövad hamburgereid ja kiidavad, et vat ise tean mis ma selle 1200 kalori eest päevas söön ja teised saavad aru, et püsivaks kaalualandamiseks on vaja muuta toitumisharjumusi ja kergest valitud toidust saab tõesti kõhu korralikult täis :). Edu sulle, olen sinuga nõus, kui peas kõik korras ( kaalualandamis-tõed selged), siis on kaaluaalandamine imelihtne, aga hoiatan sind ka, et kuus korra tuleb alati ette raskeid hetki ja kui neist ka üle saab, siis läheb kõk libedalt edasi.
 
Ak 07. jaanuar 2010, kl 10.20
jutt on tore jah kuid mina olen näiteks selline kes ei suuda üldse juurikaid süüa, nädal aega siis ei lähe enam kurgust alla. isegi kui maitsel pole midagi viga, lihtsalt mingi tõrge on.
 
triin 07. jaanuar 2010, kl 10.20
no mina olen see burgeri-tüüpi kaalualandaja ja peaks mainima, et töötab kah väga hästi. kui juba harjuda päevas sööma 1200kalorit siis mingi aja pärast sa lihtsalt ei tahagi enam rohkem. burger on väga hea nagu ka šokolaad, nt üks mäkiburks on ca 500kcl ja 100g šokolaadi kah ja ega üle selle koguse päevas süüa ei suudagi ning siis jääb ikka 700kcal alles, mille eest saab ikka üsna palju muud süüa.
tõsi küll, kunagi suvel sõin nädal aega iga hommik ca 500kcal eest Tuplat ja siis jäi kaalulangus küll soiku seega väga pikalt sellist asendust ei soovita.
samas mõni päev nädalas ikka - see on fun :) Ei kujutaks ette, et peaks oma ülejäänud elu juurikatest toituma :D
ahjaa - kaalu langenud 6 kuuga 33kg - olen ilus ja kõhn :)
 
küsimus teemaalgatajale 07. jaanuar 2010, kl 10.32
Kas lülitasid oma menüüst välja kõik teraviljatooted (nt.pudrud) või siis ainult leiva-saia?
Mida tuleks siis süüa hommikuti, kui ma jogurtit ja piimatooteid eriti ei taha?
Kas sööd ka vorsti ja viinereid või ainult puhast liha?
 
maie 07. jaanuar 2010, kl 11.20
Ka leib-sai on tervailjatooted :D
Leivaga peaks piiri pidama, saia ei söö ma enam 20 aastat, kaal kah korras.
 
Celina 07. jaanuar 2010, kl 18.46
Ma ei söö mingeid teraviljatooteid, kuid kui tuleb isu, siis luban endale midagi. Alguses sõin rohkem igasugu valgu toitu aga nüüd olen puuviljadele üle läinud. Söön ikka seda, mille järele isu. Viinereid jm. olen vältinud, kala olen seevastu söönud, räimi eriti.
 
Seidi 07. jaanuar 2010, kl 20.13
Mina nii samuti kui teemaalgataja, esimest korda elus proovin, et ei tee enam näljadieete! Menüüst olen selle nädalaga välja jätnud makaronid, leib, sai, kartul, ammugi, siis jahukastmed, söön keedetud juur-ja köögivilju+ 150-200g grill-või keeduliha!
Vahel ka lihtsalt 1-2 muna liha asemel, oi kui hästi töötab! Selle nädala jooksul olen 2 kilo alla võtnud, näljutamisega läks umbes sama! Vahe selles, et süüa on tervislikum ja näljahäda pole peal, enesetunne hea ja kõik ok! Mina jätkan kindlasti! Üks halb asi on ainult, et kuna olen tavaliselt sisse lahminud mida tahan ja mis kell taha, ma arvan, et päevas umbes 3000 kalorit, siis nüüd viisin süsivesikud nii madalale, et käed värisevad, aga arvan, et kyll organims harjub!
 
arvan 07. jaanuar 2010, kl 21.45
et paljugi on peas kinni. Kui dieeti hakkad pidama, siis vasardab koguaeg kuklas mõte, et seda ei tohi süüa, toda ei tohi... Pean alla võtma..
Aga kui vabalt võtta ja lubada endale ühte- teist, mõistlikkuse piires neid asju, mida dieediga "ei tohtinud", hakkab organism meie endi kasuks töötama ja koostöd tegema.

Mida jäigemalt oma menüüd järgida, seda vähem läheb alla.

Lase vabaks ... :)
 
Q 07. jaanuar 2010, kl 23.37
autoroolis ma kohe tahan kohvikust läbi minna ja mõned head saiakesed lubada ja statoili cappuchino... hommiku kohvi juurde mida siis süüa?
pudru ei tohi süüa ja röstsaiast juustuga ammugi mitte, piimatooted on vastunäidustatud piim, jogurt, juustuga patustasin niigit,et seda sõin , natuke võid ikka ka röstika peale...
Kas sealiha peaks ka ära unustama?(lihadest ainus ,mis üldse liha nime väärib, need kanad ja kalkunid ple miski liha ja vasikas ka mitte).
Hommikuks ei söö ju ahju kaalikaid,mille lõhna ma ka ei taju, mida hommikul süüa?
 
n 08. jaanuar 2010, kl 08.35
Nul mul on maha läinud 30 kilo peale õhtustest näksidest loobumist ning mu hommikusöök on järjekindlalt:

hommik: 1 rukkipala viil juustumäärde ja veisesingi ja tomatikattega (või lõhe, heeringa, kiluga + muna) või juustuga. Juustu söön üldse palju, hea valgu- ja kaltsiumiallikas. Üldse vaatan, et toidus oleks alati valk.

Lõuna: aurutatud köögiviljad, liha- või kalafilee või mingi lihapada sinna juurde + värske salat. Suur ports.

Õhtuoode: sageli 2 keedumuna koos tomatiga või siis kreeka salat või siis lõhe-juustu(singi)rullid, ise keeran kokku. Või kodujuust ürtidega vms. Võimalusi on palju.

Õhtusöök peale trenni: nt 2 mandariini :D
 
n 08. jaanuar 2010, kl 08.36
Lisan, et saia pole söönud juba 10 aastat ja ideaalkaal püsib.
 
seidi to n 08. jaanuar 2010, kl 08.41
mulle väga hästi meeldib su menüü, olen kyll alles alguses, aga treenin ka ennast sinna maani, et need toidud mulle igapäevasteks ja tavapäraseks saaksid :) saiaga oli mul kyll nyyd kahjuks nii, et sellest olin lausa sõltuvuses, hommikul saia, lõunaks jälle võisaiu, peetri pizzat, hamburgerit jne! Täitsa jube, praegu ma neid kiirtoite yldse ei vaata, proovin hoida oma joont!
 
sai 10. jaanuar 2010, kl 15.36
proovin ära :D
 
Tiiu 10. jaanuar 2010, kl 18.13
to n

Kui pikk sa muidu oled ja mis kaalu said, kui 30 kg alla olid võtnud?

Söön sinuga üsna sarnaselt. Ka vaatan, et oleks ikka menüüs valku. Hiljaaegu suurendasin ka köögiviljade koguseid. Nüüd tundub, et toitumine üsna normaalne. Võtsin ka selles mõttes ennast rohkem kätte, et õhtused näksimised jätsin ära.
Aga samas ei tea, kas kaal ikka hakkab allapoole liikuma. Sest tegelikult ju oleneb, kas kulutad rohkem või ei kuluta. Mul on ka see probleem, et pole eriti ülekaalu. Nii viiest kilost tahaks lahti saada. Hetkel 162 cm ja 58 kg. Käin kolm korda nädalas jooksmas ja muidu püüan ka liikuda.
Seepärast küsisingi, et mis kaaluni sa need 30 kg kaotasid? Ja kui kiiresti kaal umbes langes- kilo nädalas?
 
n 10. jaanuar 2010, kl 20.00
172 olen ning kõige raskem olin 88 kilosena
esimene 10 läks aastaga, lihtsalt kulus maha titevankriga käies,
teine 10 läks oi kui aeglaselt, sest kokkuhoidliku inimesena sõi ära pere jäägis (umbes 3 aastat)
viimane 10 läls 7-8 kuuga, kui hakkasin toituma nii nagu eelpool kirjeldasin ja trenni tegema. Liskas sain terveks, sest sinnamaani selg valutas ning olid ka ülekaalust tekkinud liigeseprobleemid.
Praegu olen vahelduva eduga juba aastaid 56-59 kilo vastavalt aastaajale ja üritustele.
 
algaja 10. jaanuar 2010, kl 20.16
Ma ei saa aru,kui te leiba-saia süüa ei soovita,siis millega te hommikuti näiteks sööte juustu,sinki,makrat ja muid katteid? Kas tõesti paljalt või?
 
algaja 10. jaanuar 2010, kl 20.17
Ma ei saa aru,kui te leiba-saia süüa ei soovita,siis millega te hommikuti näiteks sööte juustu,sinki,makrat ja muid katteid? Kas tõesti paljalt või?
 
kat 10. jaanuar 2010, kl 22.58
mina ei jätaks küll teravilja välja... ses suhtes et minul paneb see kõik sees tööle...:D
 
Q 11. jaanuar 2010, kl 23.05
Mida hommikul siis süüa?
 
to n 12. jaanuar 2010, kl 01.04
kas sa päeva jooksul näksid ka?mida?
 
n 12. jaanuar 2010, kl 08.35
Huh, just tulin tööle, kõhus kohv ja rukkipala (üks viil) soolaforelli ja mugulsibulalõikudega. Haisen nagu sibulakasvataja:), aga mulle väga maitseb nii. Söön hommikuti ühe leivaviilu, rohkem leiba ei söö ja tõesti, õhtul peale trenni sööngi paar singi- ja juustuviilu leivata, tomatiga hoopis näiteks.
 
mehega 12. jaanuar 2010, kl 22.54
Üks küsimus tekkis, kas need tervislikud sööjad on kõik vallalised? Mu mees hakkaks nutma, kui ma talle lõunasöögiks pakuksin mingeid hautatud köögivilju pakuksin...
 
ei saa aru 14. jaanuar 2010, kl 16.46
Mina tahaksin proovida nii:

1. toit: herned-porgandid u. 200-230g

2. toit: 100g kodujuustu, 100g rohelised oad, 50g toorsalat ja 50g mingi juurikasegu

3. toit: 200g tomatit ja veidi kurki

Ma ei saa kunagi kaalust alla...
 
to mehega 15. jaanuar 2010, kl 09.15
Paku juurikate juurde veel sealiha, lambaliha vms. Kui jahu,teravilja, suhkru jne mõttetud süsivesikud ära jätta on tulemused garanteeritud.
 
ei saa aru 15. jaanuar 2010, kl 12.21
To: to mehega,

Kas oled proovinud ja millised on olnud tulemused, mis aja peale?
 
mehega 15. jaanuar 2010, kl 13.30
Muidugi olen proovinud, kuskil nädalake pidas vastu, tegin erinevaid köögvilju erinevat moodi. Põhiroaks oli ikka mingi liha/kala. Aga siis mees lihtsalt küsis, kas süüa ka saab. :D
Võibolla on ta mul veidi pirtsakam köögiviljade suhtes, pigem tahtsin kuulda, kas reaalselt teie mehed söövad siis kõige juurde köögivilju erinevas variandis?
 
N 15. jaanuar 2010, kl 14.02
Mul on üliõpilasest veel kodus aeg-ajalt toituv poeg, kes uurib väga täpselt, mida ma lauale panen:), mis teeb ainult heameelt.
Lemmikuks on tal toidu kõrvale porgandi-ananassisalat ning ta soovib suurt liha- või kalalatakat. Kõrval köögiviljad, jah. Kui ma praekartulit lauale topiks, oleks varsti kisa lahti, et kas ma olen vanaks ja lolliks jäänud ning ei tea kuidas toituda:D. Kas mees on toiduteadlik. Ei kurda. Olen nad ise selliseks kujundanud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!