Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
Hommikusöögiga juba päeva kalorid käes??
 
paks35 16. august 2010, kl 10.23
Kannan neti toitumispäevikuse ( nutridata..) oma söögikorrad sisse. Ja ossa imet hommikusöögiga juba 1280 kcalorit käes ja päevas võib süüa umbes 1500, et kaal maha läheks.
Sõin siis portsu ( umbes 200gr) kaerahelbeputru, mis piimaga ja tl. võiga, 2 viilu rukkipala leiba, 1tl võid peal ja vorstiviiluga ja marineeritud kurgiga ja tass musta ilma suhkruta kohvi ka.
Ülejäänud päeva imen siis näppu:(
 
j. 16. august 2010, kl 10.29
 
mina 16. august 2010, kl 10.41
Mina panen kirja kaaluabisse oma toidud ja seal näitab ka kahtlaseid asju,näites et 1 avtivia jogurt (125g) annab ainult 9 kcal. ebanormaalne. Kõige kindlam on oma punkte lugeda:)
 
e 16. august 2010, kl 10.50
huvist - kui pikk ja raske sa oled ning mis on sinu füüsiline koormus keskmiselt, 1500 kcal tundub ikka väga,väga vähe olevat...
 
ohjah, 16. august 2010, kl 11.01
kas sa selle kaerahelbepudru, mille ära sõid keetsid 200 gr KUIVAINEST või kaalusid juba valmiskeedetud putru?

esimesel juhul on sul tõesti päeva kaloraazh käes, teisel juhul on veel lootust mõnele lahjale juustuviilule :P

ja kui sööd hommikul juba putru, siis miks sinna lisaks veel ka leib, arumaeisaa??? :P

ning keeduvorst ei ole toit!
 
mann 16. august 2010, kl 11.14
päris karmid kogused.
kaerahelbed on päris kaloririkkad, aga vajalikud.
ei imesta, et ülekaal kogunenud on ... tavaliselt söön hommikuks kas analoogilise pudruportsu VÕI analoogilise (või)leivakoguse. küll ilma vorstita.. pigem muna või kala, äärmsielk juhul juustuga.
ahsoo, pudrule võisilma ning levale võid kaalulangetamie perioodil ei pane....
valikuid peab tegema.
 
paks35 16. august 2010, kl 11.44
Ma ei kaalu putru, hindan silma järgi portsu:)
Kui ma selle oma hommikuse pudru portsu pooleks teeks siis mahuks kruusi ära.
Jah või ja vorst oleks võinud ära jääda:)
Aga põhikalorid andis ikka pudru 652 kcalorit näitab kava.
Päris karm ikka.
Ma 11,08 alustasin alles selle teemaga, et kirjutan ülesse portsud, et saaks kaalu alla.
Aga kaerahelbe pudru tuleb vist menüüst välja jätta , sest lõuna ajal ja õhtul tahaks ka süüa:)
Ise olen 168 pikk ja 77 kilo.
15 kilo ülekaalu. Aga mingi 10 tahaks maha saada, ma pole enam plika ka et 60 kaaluda jälle:)
Kava järgi on normaalne söömine 2200 kcalorit ja et kui tahan alla saada siis peaks 1700-1500 sööma.
Esimesel päeval ehmatasin küll kangeks, kui päeva kokkuvõtet nägin. 3000 tuli ära:(
Pole ime et jämedaks olen läinud.
 
Karmen 16. august 2010, kl 12.06
Minu kruuside sisse mahub 350-400 ml ehk grammi teed-kohvi.
Äkki alahindad ka pudruportsu suurust?
Ma ei kujuta ette pudru kaalu võrreldes vedelikuga. aga normaalne kruus on vähemalt 350 vedelikumahutavusega, seega et kruusitäis ehk pool pudruportsu oleks 100 grammi - kahtlane.
Äkki leiad võimaluse korra põhilised asdjad üle kaaluda, et tekiks enamvähem ettekujutus asjast? See oleks korralik vundament millest toidusedeli ja koguste järgimisel lähtuda.
 
mille 16. august 2010, kl 12.10
mul on pudruga seoses üks minu jaoks huvitav tähelepanek, aga võib-olla kasulik ka teistele. Olen ka muidu hommikupudru sööja, teen veega + sorts piima, aga nüüd kuumaga pole pudruisu üldse, juba pea kaks kuud. Ja tähelepanek on selline, et kõht pole punnis, kaal langenud 2 kilo, ja üldse kergem olla. pudru asemel söön munaputru + juurde varieerin toorsalateid oliiviõliga või kodujuust. leiba-saia ka ei söö, v-o nädalas ühe korra.
 
helen 16. august 2010, kl 12.29
200gr on peaaegu pool 500grammisest pakist!!
Isegi 100grammi on arvatavasti üle pakutud-mina küll ei saa pakki 5 hommikuga ära söödud.
 
oeh 16. august 2010, kl 12.45
Silmajärgi koguste mõõtmine ei tööta.
 
paks35 16. august 2010, kl 13.03
Ostan toidukaalu:)
Muud ei jää üle
Sest olen siiani alati igasuguste dieetidega kaalu alla võtnud ja hiljem jälle tagasi söönud. Tahaks seekord ennast mitte näljutada ja lihtsalt normaalselt süüa ja aegapidi kaalust alla saada.
 
juudas 16. august 2010, kl 13.34
Arvestage seda,et kui tahate hommikul putru,siis kaal kuivainena peaks olema kuskil kuni 40g,mida on ikka päris palju.Valmis pudruna see kaal ju tõuseb.
To paks35 ....see on sul hea mõte osta toidukaal.Algul kaalud oma toidud kõik ära,hiljem oskad juba silma järgi koguseid mõõta.
 
Karmen 16. august 2010, kl 13.39
idee vähemalt selle pudrukaalumisega.
puder=vedelik+helbed.
mõlemad on mõõdetavad, vedeliku jaoks detsiliitrimõõt=grammid. helveste kohta on ka teada spl (oli vist 5..7 gr) või dl (ca 35?)kaal enamvähem teada, mu pakutu on oletuslik mälu järgi, kontrolli.
olen ise vahel nii mõõtnud, et teen paki oma tavalise kasutatava anumaga (kruus, supilusikas, .. oleneb mida mõõta vaja on) tühjaks ja loendan üle, jagan pakendi kaalu saadud arvuga:) kilplase töö, aga toimib.
 
kk 16. august 2010, kl 13.47
ma pakun ka, seda kaerahelbe kogust oli vast umbes 50g.

köögikaal on asendamatu, kui tahad saledamaks saada.
 
alo 16. august 2010, kl 17.22
minu päeva kalorid 1800
hommik: heeringa hapukoore leib, arbuus, kõrvitaseemned
lõuna: väike kauss helbeid piimaga, veel üks heeringaleib, murelid
õhtuks: 1 keedukartul, värske kapsas hakklihaga, keedumuna hapukoorega, värske kurk ja tomat, läheb nigu ludinal...
 
paks35 16. august 2010, kl 17.31
to alo, kas iga päev sööd ühte ja seda sama või tõid ainult tänase päeva välja?
Ma ise olen täna küll täitsa valesid asju söönud.
Lõunaks võtsin tööjuures pasta kanasalati ja see andis 500 kcalorit, jubekas...
rohkem ei söö poe salateid. Tsirka 1580 on juba koos mul.
Õhtul vist närin tomatit ainult.
 
Jenny 16. august 2010, kl 22.00
Minu hommikusöök on tavaliselt puder moosiga, leib juustu ja singiga ning mingi puuvili. Mismõttes ei tohi putru ja leiba koos süüa nagu üks siin enne ütles? Olen kaotanud üle 15kg, alustasin kevadel.
 
Jenny 16. august 2010, kl 22.07
ahaa ja unustasin mainida, et käin siis kui isu tuleb, ikka pitsasi ja burgereid ka söömas. Täna sõin nt õhtul veel 2 kohupiima ja mustika saiakest. Kõike tuleb teha normaalselt- ei saa olla 2näd juurikate peal ja siis loota, et need kaotatud 5kg enam tagasi ei tule. Ma olen nii teinud ja tean, et tulevad tagasi:) Kui kõht on tühi siis söö mitte ära mõtle oma kcalide peale. Kõige tõhusam on võtta vabalt- kui sa mõtled koguaeg palju sulle miski annab siis muutub toit su eluks. Lase minna ja võta söömist kui tavalist tegevust mitte nagu mingit erilist osa oma päevast.
 
mari 17. august 2010, kl 08.30
jaaaaaaaaaaaa, jennyl on pisut õigus, aga enne tuleb teadvustada kuipalju su senised (jämedaks ajanud) tavalised söögikorrad kaloreid annavad. sellest järeldused teha ning seejärel harjutada omale normaalsemaid toitumisharjumusi ning siis alles loominguliselt ja vabalt suhtuda....
 
expax to: mille 17. august 2010, kl 08.40
Ka mina jõudsin järeldusele, et puder on saatanast, sellepärast ma nüüd EXpaks olengi. Peale pudrutamise lõpetamist oli kõht hoopis ilusam, kaal langenud ja ka kõljepaunad kadunud. Sain motivatsiooni, läksin ka trenni ja oplaaa - nüüd ideaalkaal.

Teemaalgataja: Sa ei peaks mitte nii palju süsivesikuid sööma. Puder ja leib on sisuliselt üks ja sama jahupõhine süsikas. Kus on valgud, head rasvad, vitamiinid?

Minu hommikune menüü oli täna: üks teraleib lõhega, teine juustu ja tomatiga + must kohv.
Lõunasöögiks plaanin lillkapsast toorjuustuga + lihalõik ja vinegrett
Õhtusöögiks puuviljad kohupiimaga.
 
paks35 17. august 2010, kl 11.03
to expax väga maitsev menüü sul:)
Ma üldiselt ka rohkem leiba ei söö, kui hommikul kaks viilu rukkipala ( 55g )
Aga kui vaja jätan leiva üldse ära, pole probleemi ma nagunii ühtegi teist leiba ei söö ja saia ei armasta.
Sõin täna homikul vähese õliga praetud 4 munast omleti ja kõrvale võtsin pihutäie minitomateid kasvuhoonest, raputasin tilli peale..nämma
Kalorite poolest tuli pea 500
Jube hea on tuunikalakonserv, aga annab ka suht palju kaloreid.
Aga noh ega saagi ju süüa ilma kaloriteta toitu:)
Pean lihtsalt jälgima...pean mainima et nii on palju lõbusam siiski see kaalujälgimine, kui dieedi pidamine, näljane olek ajas ikka kurjaks küll vahel olemise. Nüüd sellist asja pole.
 
expax 17. august 2010, kl 12.21
Jaa, ma olen täiesti dieedivastane. Kõik tuttavad dieeditajad on hoopis juurde võtnud. Korralik tervislik toitumine ja trenn, need aitavad.
 
Peenike 17. august 2010, kl 12.54
Sa oled dieedil ja sööd siiski nii palju (200 g putru, 4 munast omlett???)
Ma ei imesta, et sa paks oled!
 
paks35 17. august 2010, kl 14.30
Ma ei ole dieedil. Ma katsun kontrollida toitumispäeviku abil oma päevast tarbitavat kaloraazi. Tänu sellele 4 munast tehtud omletile ma pole veel näljaseks läinud, kuna tegin just kurke sisse ja neid jäi veel üle ka, siis tegin raputatud kurgisalatit, seda natuke näksin praegu. Eks ma tasapisi õpin tundma, mida tasub süüa ja mida mitte:)
Aga kindlasti ei mingit dieeditamist ja nälgimist.
Olen seda piisavalt teinud ja neerud ära rikkunud tänu sellele.
 
paks35 17. august 2010, kl 14.33
Mõtlesin natuke, et kas see 200g putru korraga süüa on tõesti suur ports?
Kui poest midagi kuumast letist osta, siis läheb 200g kõige väiksemasse karpi. Võibolla tõesti jah saavad peenikesed 100g kõhu täis ja siis veel oigavad ka, et küll oli kõhutäis alles:)
Ma loodan ka kunagi sellisese staadiumisse jõuda:))
 
kk 17. august 2010, kl 14.48
200g putru on täitsa normaalne, kui lisaks veel 1 leiva sööd, nt lahja toorjuustu ja singiga: rukkipala + 10g lahjat toorjuustu (exquisa 0,2%) + 2 hommiku singiviilu (60+6+25)= 91kcal.

ise teen 50g kuivainest ja 50g kohvikoorest(+vesi) putru, saab umbes 300g. peale 50g moosi. kaloreid kokku ca 325.

omlett: 4 muna (240g) annavad umbes 300kcal, spl õli 6g = 54 kcal. kokku 350 kcal.
 
paks35 17. august 2010, kl 15.01
Aitäh kk!
Aga mida arvad sa õhtusest söömisest?
Paljud kirjutavad siin, et nemad peale 18.00 ei söö.
Aga kui ma jälgin päevast kaloraazi ja see võimaldab mulle õhtusöögi ja ma söön selle kella 22.00 ajal, sest töölt koju ma enne ei jõua. Magama lähen umbes 23.00-24.00 paiku.
 
kk 17. august 2010, kl 15.23
see peale 18 mitte söömine on minu arust jama, kui just kell 21 magama ei lähe. veresuhkur jõuab järgmise söögini ehk siis hommikuni ikka väga langeda.
teiseks, kui õhtul valku ei saa, siis kaovad kaalulangusega esimesena lihased... kulturistid ärkavad ju isegi keset ööd üles, et valku manustada. ega nad siis ju seda peki kasvatamiseks tee :)

kaalulangusega kaob lisaks rasvale alati ka lihas, aga et rasva osakaal suurem oleks, selleks peabki kalorite defitsiit olema väike ja kaalulangus aeglane. süda on ju ka lihas ja ränga dieediga kahaneb ja kahjustub ka meie kõige tähtsam organ.

aga kella 22-se õhtusöögi võiksid teha ikkagi tagasihoidliku ja väheste süsivesikutega. ehk õnnestub enne kojujõudmist mingi vahepala tööl teha? nt rasvata kohupiim puuviljadega, mingi kodujuustusalat vms
see nõuab orgunnimist ja planeerimist, aga tasub ennast ära.
 
esimesele 17. august 2010, kl 17.27
Miks pead siis nii palju hommikul sööma? Tee valik,kas puder,piim,no kohv kui pead jooma,see loomulik.Teine variant on paar võid-leiba ja kohv.Miks pead putru ja võid-leiba koos sööma-see on eriti halb variant,kui kaalu tahad alandada.Ja veel.1200 söö,mitte 1500kcal.Kui muidugi spordid mitu korda nädalas,siis ehk 1400.Ole tugev ega see kaal nii kergelt ei lähe.Toiduaineid igasuguseid koos ei tasu süüa.Nii imelik kui see ka pole,see mõjub.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!