Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
Hommikusöögiga juba päeva kalorid käes??
 
expax to: paks35 17. august 2010, kl 21.27
Mina jälle ei saanud kaalu alla enne, kui loobusin täielikult õhtustest näksidest ja toidust. Mul tegelikult enamasti õhtusöök kell 17 ja olen nii harjunud sellega :)
 
eku 18. august 2010, kl 11.32
nu põhimõtteliselt võib ju hommikul palju süüa kui isu on. Aga sel juhul tuleb paratamatult õhtul väga vähe või üldse mitte süüa, et ei ületaks kcal päevakogust. See on iga inimese puhul ju erinev, minul pole näiteks probleemi mitte peale 18 süüa. Seda juhul kui ma tahan ja suudan olla tahtejõuline. Kui mitte, siis söön terve õhtu ja kaal ka muidugi kasvab ka. Ja hommikuti pole mul üldse isu.
 
a 18. august 2010, kl 12.16
Sööd tõesti koguselt palju:) Siis ei maksa ju imestada ka, et kaal suur on! Harjuta ennast natuke vähem sööma, mõtle, et sa ei pea ju 4 munast omletti sööma, kui võid nt. kolmest munast selle teha ja siis ajapikku ei tahagi enam nii palju süüa ka. Või siis jah, et õhtul selletõttu vähem süüa. Kui oled harjuud palju sööma, siis muidugi ongi isu. Aga harjutada tasapisi vähem süüa, mitte kohe järsku muidugi. Just näiteks pudruga mitte enam leiba kõrvale võtta jne.
 
qwe 18. august 2010, kl 12.58
http://www.neti.ee
 
qwe 18. august 2010, kl 12.58
http://www.neti.ee
 
wetwet 18. august 2010, kl 13.00
<a href="http://www.neti.ee"> http://www.neti.ee </a>
 
M 22. august 2010, kl 17.53
See pole ka hea kui ühe korra päevas laadungi sisse õgid ja ülejäänd aja nälgid.
 
rõõmus 24. august 2010, kl 13.00
Hakkasin kasutama ka nutridatat ja sain kiiresti alla 3 viimast kilo. Toidukaal peab olema, ei kujutanud ette, et näiteks paar noaotsatäit toorjuustu hommikusel leival ajab juba rasvad-valgud üles, ja ei tohiks päeval üldse peaaegu liha või juustu enam süüa.
Samas sõin kindlasti liiga vähe süsivesikuid, sest arvasin, et need on kurja juur. Kõike üles märkides nägin, et pean teadlikult rohkem süsivesikuid sööma, et kõik rohelisse saada.
Väga huvitav on ka jälgida, kuidas saan kätte oma vitamiinid ja mineraalained, kas oleks vaja midagi juurde võtta.
Tasakaalustatud toitumise puhul käib kõht hästi läbi.
Allavõtmise ajal sõin oma BAV-i täis (kusjuures, sellega kippus raskusi olema), 100-200 kcal tuli üle ka väga harva, aga kindlasti lubatud piirist 300-400 kcal jäin allapoole ja seni seisnud kaal langes.
Nägin, et tasakaalustatud toitumise puhul on igasugused "isud" kadunud, ei ole enam nii, et tahaks magusat, siis soolast peale, jälle magusat, võtaks pisikese tüki juustu jne
Praegu ma ei ole kuu aega midagi sisestanud, sest olin puhkusel ja reisidel, kuid kaal on püsinud.
Siinkirjutajatest sööb Alo küll hullusti: heeringas, hapukoor, piim, muna, hakkliha...isegi kui ta arvab end olevat süsivesikutevaesel dieedil, pikemas perspektiivis ei ole sellest tulu.
Soovitan soojalt nutridatat igale allavõtjale, kuid loomulikult peab palju mõtlema, katsetama, planeerima, analüüsima, järeldusi tegema.
 
paks35 24. august 2010, kl 16.02
Tahaks ka rõõmus olla!
Täidan küll kohusetundlikult oma nutridatat, aga söön ikka nii valesti.
Ma ei saa kuidagi päevas 1500kc hakkama, ikka vähemalt 1800kc läheb.
Ja 2200-2500 kc täitsa norm.
Aga see ajabki paksuks.
Ja seal on mul pidevalt naatriumi näit üle normi, mega kogus tuli natukesest heeringast juba. Sellest ei saa aru.
 
Ma 24. august 2010, kl 16.30
Mina tulen kaloritega välja küll, BAV on 1504 ja sellest võib ju pisut ikka rohkem süüa kui tahad maha võtta. Füüsilist koormust
tuleb ju ka arvestada. Ükspäev tuli füüsilisega kokku 4250 kcal
aga sõin 1780, arvan, et pole ju palju. Kuigi ei suuda kuidagi ka
õiget tasakaalustatust leida. Alati kipub valku palju ja süsivesikuid vähe olema, aga hea on see programm küll, päris tõesti.
 
appi 26. august 2010, kl 12.23
see kalorite lugemine on ju täielik hullus siis muust terve päev ei mõtle kui ainult toidust. Mina teen nii, söön kuskil iga 3-4 h tagant ja lihtsalt korraga mitte rohkem kui minu kahe käe pihkudessa mahub. Ja minu puhul see toimib, olen lahti saanud 7 kg. Põhiline viga ongi see et süüakse korraga rohkem ja vahed on liiga pikad.
 
Inimene 26. august 2010, kl 13.01
Kõige lihtsam on ikka ise paki pealt vaadta kui palju seal midagi on ja toidukaalu kasutada.

Tooraine ja valmistoodangu segamini ajamine on üks põhilisi vigu mis alguses tehakse. 200g putru võib olenevalt vedeliku kogusest keetmisel paisuda vabalt 700 grammiks.

Sama viga on tihti ka lihaga kui osta soojaletist mingit kraami siis küpsetatud liha on palju kergem kui filee tükk ja kaloreid ei saa filee info järgi arvutada. Liha võib ka lausa pool oma kaalust kaotada küpsetamisel.
 
No 26. august 2010, kl 20.18
Mina küll ei usu, et 200 gr. valmis putru, vette pannes ikka veel paisub ja lausa pool kilo? Ja kilost lihast jääb pool ainult siis järele kui sellest on praktiliselt ainult süsi järgi jäänud.
 
eneL 26. august 2010, kl 21.51
Vaatasin huvi pärast, mis nutridata kalorid näitavad. Ega ometi teemaalgataja ei vaadanud energiakulu kJ-des?

Kcal ei tohiks kuidagi nii palju olla.
200g putru - 340kcal, 2 viilu rukkipala (110g) - 171kcal, või (5g) - 36Kcal, vorst (20g) - 47kcal = 594

Mis trikiga selles 1280kcal saab?
 
hm 27. august 2010, kl 09.50
2 viilu rukkipala on 55 grammi - kui arvestada kaht poolikud kaheks viiluks, kaks tervet rukkipala on juba 4 viilu ju.. siis oleks küll 110 grammi
 
Puhkaja 02. september 2010, kl 14.13
Ikka imestan ja kadetsan: kuidas te jalul püsite üldse, 1500 k/cal? See on ju võimatu unistus, niimoodi toituda pikalt. Mul on lõunasöök vist juba oma 1500k/cal: käin töö juures kohvikus söömas, võtan prae alati. Kartul, kaste, mingi lihatükk, salat, leib kõrvale, klaas mahla....
Ise söön vähemalt 3000 k/cal päevas, olan muidugi ka väga liikuv, aga ma söön ikka palju. Olen püüdnud piirata, aga saan koleda stressi ja hakkan ainult toidule mõtlema ja siis katkestan kohe. Vaimne tervis ka tähtis, pean ju valima. Olen 170/71, jäme välja ei näe, aga n.t jooksmaskäimine on sellise kaalu juures juba põlvetapja.
 
hm 02. september 2010, kl 15.38
no see hommikusöök tundus mulle ka suur, mina ei jaksa nii palju hommikul üldse süüa, vastu hakkab lihtsalt. aga samas lõunaks praadi süüa pole probleem, vbl siin teemaalgataja peaks lihtsalt valima ühe kahest, kas puder või võileivad, siis saab normaalse lõunasöögi ikka ka süüa. ja õhtul siis midagi kergemat, salat vms, siis peaks ju küll töötama.
 
rõõmus 02. september 2010, kl 16.05
Puhkajale: kui tohib, panen kirja, mis ma olen täna söönud, kell on umbes 16 ja mul BAV pole veel täis.
Ärgates kl 6.15 klaas vett laimiviiluga ja 100 g kuivatatud ploome, öö otsa vees ligunenud, kuna mul on kõhukinnisusega probleeme.
kl 7 trenn
kl 9 tööl Hagari terakukkel 65 gr veisesingiga, 1 tomat, kohv
kl 12.30 kodust kaasa võetud 120 g keedukartulit, 200 g seenekastet, kruus rohelist teed, 1 ruut tumedat šokolaadi
kl 15 kohv ja 3 Digestive küpsist.

seni siis 1120 kcal (bav on 1300) TAI järgi ja kõik s/r/v on rohelises.

Õhtuks teen suure pannitäie suvikõrvitsa-paprika-tomati-sibula hautist, lisaks võtan kaks viilu röstsaia mozzarellaga ja peaks tulema bav täis ja sadakond kcal pealegi, kuid kindlasti alla 1500.
Ei ole ju võimatu? Klaasi veini võtan ka veel, kui tahtmine tuleb.
 
alo 02. september 2010, kl 18.09
Kle tarkpea muti ma ainult sysikaid tarbingi see p2ev oli lihtsalt veits teistmoodi, sa s88d sama toitu iga p2ev w
 
saiakuubik 24. mai 2013, kl 00.27
Ma lihtsalt lugesin ja naersin praegu. Sellised tarkurid koos, et vähe pole. Üks jutt rumalam, kui teine.
 
aga, 24. mai 2013, kl 10.55
mina loen ja imestan - kuhu teil see kõik ühekorraga mahub? Pudru ja leib ja veel vorstid või siis 4 muna?
Ei ole mingi anorektikutüüpi vaid norm.kaalus 174 65kg, aga nii palju ma süüa ei suuda ja ometi olen väga liikuv ja sportlik. Lõunakski söön tavaliselt supi, edasi kodujuustu. Õhtuti tavaliselt kana, kala toorsalatiga või juurviljadega. Lisaks näksin pähkleid, õunu ja ehk veel midagi kerget.Keefiri joon palju. Ja mulle piisab.
Ja see köögikaalu vajalikkus? Mõnele piisab lihtsalt tervest mõistusest. Täiesti naeruväärne.
 
EXpaks 25. mai 2013, kl 11.38
Ma läheks ka köögikaaluga hulluks. Seda, et valge jahu onngi paksus!!!, pole ju raske meeles pidada. Kui saialistest loobuda (ka makaron), hakkab kaal juba iseenesest kukkuma ja õhtusöök olgu minimaalne.
 
sale keskealine 10. august 2017, kl 15.57
Kulla inimesed, kui te sööte putru (ehk jahutoodet + süsivesikut), siis MILLEKS sinna kõrvale veel leiba-saia õgida? Ja mis vorstijama. Tahad liha, söö sinki. Vorst on kräpp, mitte toit.
Puder (võid värskeid marju peale panna) + kõrvale kohv piimaga ongi piisav hommikusöök!
variant b) sööd hommikuks 2 võileiba ja kohvi piimaga
c) omlett singiga + kohv
 
:) 20. august 2017, kl 14.48
Teema autor pole mitte ainult paks, vaid ka loll. Kas tõesti sõi ta ühekorraga 1/3 pakist kaerahelvestest putru? 100 gr kuiva kaerahelvest on minu pakil 370 kcal ja sellest juba saaks sellise portsu putru, mida ei jaksaks ära süüa.
alissandra 25. august 2017, kl 09.19
Teema teil väga vana, aga jäin ka lugema. Olen ise nüüd 4 kuud kasutanud seda nutridata programmi ja ei saa kuidagi aru, kust teema autor sellised kcal-id kokku sai. Pealegi ma tahaks teada, mis kaalus on see nn paks inimene, kes võib kaalulanguseks vaid 1500 kcal süüa? Kas ta vedeleb ka siis vaid pikali maas päev läbi?
Ise olen tänu toitude üles kirjutamisele selle ajaga 12 kg kaotanud. Arst ei lubanudki "näljakuure" teha ja mitte kaotada kaalu üle 1 kg nädalas.
 
nujahh 15. november 2017, kl 11.19
Toidu kogus on ikka harjumuse asi. Olen nutridatat väga kaua kasutanud. Kunagi alustasin kuna kippusin pidevalt alakaalu kukkuma ja sporti sai ka kõvasti tehtud, nüüd olen normkaalus, vanus on ka peaaegu nelikümmend nii et pidevalt õgima ei pea, kaal püsib, nutridatat jälgin selleks, et oma vitamiinid mineaalid täis saada. Kalorivajadus on kukkunud 3000+ kcal pealt 2000 peale. Üsna suur üllatus oli mõni aasta tagasi kui trennimaht vähenes aga toitumine oli juba vastavaks harjutatud, kippus lausa mõni lisakilo kogunema. Alakaalu müstika selgus arvutades üsna kiiresti- kui ikka hommikul üldse ei söö, lõuna ajal pole aega süüa ja õhtul endale suur praad ja magustoit hinge alla virutada, siis tunne on tõesti, et sööd ju palju, kalorid aga tegelikult täis ei tule. Samamoodi kui korralikult sööma hakata ja hommikuti endale 1500kcal sisse süüa aga samas trennimaht ei ole enam sama, kipub kaalu kogunema hakkama. 1500 kcal ei ole mingi müstika- paarist munast munapuder, oad, ohtralt salatit + oliiviõli, teraleiba, suur ports puuviljasalatit ja sinna otsa kreeka jogurt+ isetehtud pähklisegune müsli ja käes ta ongi. Pikaajalise nutridata kasutajana jääb minule nt müstikaks, kuidas on võimalik menüü tasakaalus hoida ja oma vitamiinid- mineraalid kätte saada, kui süüa 1500 kcal päevas? Alla 1700 ei mängi minu meelest mitte kuidagi välja. Keegi oskab mõne näite kirja panna ehk?
 
Ann 17. detsember 2017, kl 20.37
Esiteks, puder (selline kogus) ning võileivad on loomulikult
kaks erinevat toidukorda.
200g putru kuivainena on väga palju. Loe paki pealt, seal on ilusti kirjas, mis kogus on täiskasvanud inimesele vajalik.
Teiseks, kui üritad kaalu alandada, unusta või oma menüüst.
Vorstiviilu kohta pole midagi öelda. On kaks eri asja, kas inimene järgib kaloraaži või tervislikkust. Kaalualandamisel on õhuke vorsti/(singiviil veel etem) igati okei. (Määrdevõid on näiteks tervislikud, kuid kaalualandamisele ei sobi)
 
saledad 14. august 2018, kl 12.58
Ma ei suutnud ära imestada, naisterahvas ja soovib kaalust alla saada ning selliseid koguseid õgib-200 g putru ja 4 munast omlett?
Mul mees ligi 190 cm pikk ja ka ei suudaks korraga 4 muna omletti ära süüa.
Teeme ikka 2 munast omletti per nägu.
Hommikuks omlett, kurk, tomat ja piimakohv ilma suhkruta
Lõunaks 200 gr tükk grillliha või kala
Õhtuks kodujuust + avokaado või kodujuust tuunikalaga, küüslauk, pipar
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!