Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
kaal tuli tagasi
 
lehm 18. mai 2011, kl 10.38
olen pettunud endas. Eelmine nädal kaalusin 72,5 ja eile 74 jälle. Räägin oma menüüst peale esimest kaalumist. Hommikul 2 rukkuipala ,kus vahel taine sink ja suur tass köögivilja puljongit. Vahepeal müslit ja jogurtit . lõunaks kaerahelbepuder ja puljong. Õhtul jälle müslit,piima. Kas puder sobib ainult hommikuks? Ma mõtlesin et sööks lõunaks ka ,et hoiab kõhu täis ja nüüd on need kilod tagasi tulnud. Olen nii kurb:((. Enam ma kearahelbeputru ei söö. ainult hommikul.Ja teen ühepajatoitu. Mis te selles arvate? Mida ma parandama peaks? Mul oleks vaja maha saada 13 kg.
 
Sansa 18. mai 2011, kl 10.51
Kui palju sa enne 72,5 kaalusid? Äkki oli see juhuslik kaalulangus vee arvelt vms. Sa sööd jube palju teravilja. Tuleks süüa ka kindlasti tailiha ja palju-palju köögivilja. Soovitatakse ju, et pool taldrikut peaks just viimane moodustama. Müslis võib olla peidetud palju rasvu ja suhkruid, seda vaata pakendilt. Mina kaalulangetamise ajal söön müslit minimaalselt, ikka putru ja seda vaid hommikuti. Ühepajatoit on hea mõte, see annab tavaliselt ka vähe kaloreid. Muide mitte ainult teravili ei hoia kõhtu täis vaid ka liha, kohupiim ja ka köögiviljad. Üks minu lemmikuid kõhutäitjaid on tuunikala (vees) segatuna kodujuustuga. Palju valku, vähe kaloreid ja samas väga tugev kõhutäitja. Seda ei pea üldse palju sööma, et kõhtu täis saada.
 
Sansa 18. mai 2011, kl 11.05
Vaatasin huvi pärast müslipakki, mis mul kodus on (meil söövad seda teised pereliikmed):
100g kohta:
430 kcal
26 g suhkrut
14 g rasva

Tavaline piimaga keedetud kaerahelbepuder võisilmaga ja maitsestatud suhkruga (allikas http://tka.nutridata.ee/showFood.action?food.id=1171):
100g kohta:
170 kcal
6 g rasva
3,15 g suhkrut

Erinevus on üüratu. Ma muidugi ei tea, mis müslit sa sööd. Neid on ka palju tervislikumaid :)
 
l 18. mai 2011, kl 11.25
Söö rohkem valku, praegu koosneb su menüü peaasjalikult süsivesikutest. Puder-müsli hommikupoole, päeva teises pooles pigem kodujuust, liha, köögiviljad.
 
andra 18. mai 2011, kl 11.40
Mis ma oskan öelda, jäta kiiresti imenduvaid süsivesikuid vähemaks. Kaerahelbepuder on kiiresti imenduv ja suure gi indeksiga. Vaata kaalufoorumist montinaci süsteemi see on suureks abiks kaalulangetamisel.
 
Minnie 18. mai 2011, kl 12.05
ma ka eile uurisin poes müslisid, kuna enamus olid selliste näitajatega mis eelnevalt toodi, siis see ju julm suhkru-kaloripomm! Igatahes mina ei osta küll müslit kunagi ;)
 
N - 30 kg 18. mai 2011, kl 12.43
Ma saaks sinu menüüga kohe oma 30 kg tagasi :(. Sisuliselt süsivesikupõnts täielik.

Nagu öeldud - rõhk köögiviljale ja taisele lihase-kalale, teravilja kardan ise nagu tuld, müslit ei võta suu sissegi ja kuni putru sõin, olin paks, sest puder tekitas meeletu isu.

Ise söön leiba - rikkalikke võileibu tegelikult - ainult hommikul, lõuna ajal korralik praad salatiga ning õhtuks nt kodujuust tomati, kurgi, tilli ja seentega. Nämm. Kreeka salatit feta juustuga teen ka tihti.
 
lehm 18. mai 2011, kl 15.07
aga kui suured need toiduportsjonid olema peaks? Mitu dl?
 
l 18. mai 2011, kl 15.27
No hommikul kausike müslit piima või jogurtiga ei ole vast midagi hullu. No näiteks 30 grammi müslit siis umbes. Või putru kausike, umbes 2 dl äkki?
Toorsalatit ja köögivilja võib süüa peaaegu ükskõik mis koguses. Noh, mitte muidugi 4 kilo korraga, aga niimoodi, et kõht täis saab. Kana, kala ja liha juurde siis ehk 100-150 grammi.
Kui kodujuustusalatit teed, siis näiteks kuni 200 grammist kodujuustust ja maitse järgi pane kurki-tomatit-redist juurde.
Puuviljadega ei maksa ka liialdada, neid näiteks kuni 300 grammi päevas.
 
sai räägitud 18. mai 2011, kl 15.46
Eelmine nädal oli siin teemaks puljongi ja rukkipala hommikusöök, pudru lõuna ja müsli õhtusöök, kas sellest jäi väheks?
 
lehm to sai räägitud 18. mai 2011, kl 16.14
juba väheks jäi jah
 
xxx 18. mai 2011, kl 17.09
ei saa sellest süsivesikuvastasest hüsteeriast aru. Mina võtsin alla hea mitu kilo, kuigi sõin igal hommikul nn prantsuse hommikueine - croissant moosi või nutellaga ja piimaga kohv. Päeva poole siis valgulisemaid asju ka, aga võti on ikka rohkem kogustest. Kaks croissanti oleks vast liiast :)
 
hüsteeriat pole 18. mai 2011, kl 17.20
lihtsalt inimene sööbki ainult süsivesikuid, ja mitte vähe.
 
manja 18. mai 2011, kl 18.24
xxx Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ei saa sellest süsivesikuvastasest hüsteeriast aru
> . Mina võtsin alla hea mitu kilo, kuigi sõin igal
> hommikul nn prantsuse hommikueine - croissant moos
> i või nutellaga ja piimaga kohv. Päeva poole siis
> valgulisemaid asju ka, aga võti on ikka rohkem kog
> ustest. Kaks croissanti oleks vast liiast :)

No siis saab sulle vaid õnne soovida ,et või endale taolist kraami sisse süüa.
Absoluutne enamus seda paraku endale lubada ei saa.
Aga vot milleks taolist sodi päevast päeva näost sisse ajada ,tead sa ise muidugi kõige paremini ...

Teema-algataja menüü on kah muidugi uskumatu lihtsalt - jääb mulje ,et eesmärgiks on saavutada võimalikult lühikese ajaga võimalikult suur keha rasvaprotsent.Ahjaa ,kogu protseduuriga kaasneb veel ka pidev näljatunne - menüü koosneb peamiselt vaid "kiiretest" süsivesikutest.Rasvad menüüst hoolikalt välja roogitud ;valkude osakaal väga väike.

Teema-algatajal juhtub see ,mida juba ütlesin - kas kasvab kaal peki arvel või ;kui päevane toidukogus on piisavalt alla viidud ,põleb lihas ja pekk lisandub ikka.
Kuna teemaalgataja ei tea rasvapõletusest mitte midagi ,siis ebasoovitavate tagajärgede vältimiseks soovitaks pöörduda asjatundjate poole ja endale toidukava tellida kas fitness.ee või bonsuna.com
 
maia 18. mai 2011, kl 19.46
Jah, Manjal õige soovitus. Kardetavasti, kui nii jube menüü on nagu Sul praegu, paned seda ise parandades ka kapitaalselt mööda :(. Pöördu asjatundja poole, igas spordiklubis on selline teenus.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!