Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
Kallis, sa oled kosunud.
 
Linna 23. november 2016, kl 22.09
Miks ükski saatesosaleja pole suutnud kaalust alla saada? Tänane osaleja oli parim senistest, sai 9-st kilost lahti (võin numbriga eksida). Arvamusi?
 
ei tea jah, aga 23. november 2016, kl 22.16
tegelikult vist 7 kg võttis alla .. poole aastaga
 
me 23. november 2016, kl 22.44
lähekas ka, ma võtsin kolme kuuga 15 kilo alla eelmisel aastal, aga rohkem nagu väga ei viitsi. kuigi võiks. aga telekas tola tegemine võiks küll piisav motivaator olla. ei tea, kui palju peab kaaluma, et sobiks?
 
Linna 23. november 2016, kl 22.56
Senised osalejad on olnud kuskil 120 kg ja nii. KMI on väga kõrge. Kolme kuuga miinus 15 - see on ju ikka supertulemus. Ma arvan, et jätka samas vaimus ja läheb veel neid kilosid.
 
mnjah 23. november 2016, kl 23.39
Ma võtsin 10 kilo alla. Aga ilma selle saateta
 
pica-pica 24. november 2016, kl 09.12
Geenitestid ,toitumisalane ja trennikava ,arstlik kontroll ,võimalus alati kasutada Erik Orgu nõuandeid -no mida veel tahta.Mul on lihtsalt kahju ,et inimesed ei ole kasutanud ära võimalust mis neile on antud.
 
kõrvad 24. november 2016, kl 09.39
Kogu see allavõtmise asi on kinni kahe kõrva vahel. Ei saa mitte keegi sinu eest seda teha, isegi mitte 24/7 käekõrval vedades, ikka ainult ise.Ja nüüd, kus neile on kõik võimalused antud, nagu eelmine postitaja kirjutas, on tõepoolest narr selle tööga mitte toime tulla.
 
Mingi 24. november 2016, kl 10.54
põhjus peab olema miks see algkaal nii suur on.Ei usu, et ainult söömine. Hormonaalsed muutused? Vägisi tundub, et kui see KMI juba nii suur on, siis tavatrenniga ja söögi vähendamisega see kaal alla ei lähegi. Reklaam maovähendusele? Või siis 2-3 aastat et tulemust saada, aasta-pool on ikkagi liiga lühike aeg et sellist massi vähendada.
 
autokaal 24. november 2016, kl 13.03
aga sellepärast, et nad ei muuda oma elustiili. kolm päeva aastas teha meeletut trenni ja pärast sängiserval kolm torti sisse ajada ei anna kahjuks tulemusi. kui sa soovid kaalust alla võtta, siis anna mulle teada, küll mina sinust saleda teen.
 
njahh 24. november 2016, kl 14.39
mida suurem on ülekaal, seda raskem on alla võtta ja veelgi raskem on kaalu hoida. Saage aru, et suure kere käigushoidmiseks ongi rohkem toitu vaja ja seda siloga naljalt ei tee. Seda enam, et see nõuab reaalselt eluaegset näljapajukit. rasvarakud on nagu õhupallid - me saame neid nälgimisega tühjendada, aga mitte kaotada. Nii nagu inimene vähegi libastub, hakkavad tühjenenud rakud uuesti täituma ja kaal tuleb kiiresti tagasi. Sellel põhineb ka nn yo-yo efekt.

Ja muide, kõigil senistel osalejatel näitab geenitest ühel või teisel moel soodumust ülekaalule. Nii et pole vaja paksusid süüdistada, kui nad ütlevad, et tegemist geenidega.
Mees kõrval ajas omale sama toitu ning magusat ja krõpsu suust sisse, aga oli kõhn nagu piitsavars...

Seega mina neid raskelt ülekaalulisi niiväga ei süüdistakski, sest sisuliselt peavad nad ikkagi üksinda hakkama saama. See, et Orgu selle nn toitumisnõustajaga paar korda läbi lehvivad, ei aita küll suurt salenemisele kaasa.
Viimane naisterahvas elas lisaks veel maal, kust end trenni ajada alati just kõige lihtsam pole.
Kahju ainult, et ta lapse ka paksuks oli nuumanud.
 
Pisitasa 24. november 2016, kl 14.44
Äkki ongi avastatud saledaks saamise valem ja vähiravim ja...Aga kes siis ravimitööstust toidab kui kõik terveks saaks?On ju nendest asjadest siin seal juttugi olnud.Kas tõesti tuleb just sellise,suurena ,omandada need eluõppetunnid ?
On endalgi mõni tuttav olnud kes ruttu palju kilosid kaotanud,aga ajapikku jälle tagasi kosunud.
Tõesti ei oskagi muud soovitada kui elustiili muuta ja hoida.
Paistab,et kehal on oma mälu.Kohe kisub oma vana kaalu juurde tagasi ja hullemaks veel.Seepärast on ka värskelt tulnud kilod vaja kiiresti alla saada ,et keha neid mäletama ei hakkaks.
 
arvan halvasti 24. november 2016, kl 15.23
Eile õhtul ühes telesaates oli juttu et valgusereostus võib olla üheks ülekaalulisuse ja vähi sagenemise põhjuseks. Eilne kaalualandaja elas maal, seal peaks kergem olema liigsest valgusest hoiduda. Vägisi läheb mõte ühes suunas, saavutatud kaalulangus toimus ju esimese kahe kuu jooksul, pärastpoole inimene kadus orbiidilt. Üldnimetus on siiski laiskus ja mugavus, juba kolmas osaleja, sama tulemus. Tegijad ei sattugi sajakiloste klubisse vaid hakkavad palju varem tegutsema.
 
maniila 24. november 2016, kl 16.18
"valgusereostus"! tule taevas appi:) no ei jõua ära imestada. kõige parem on söömine üldse lõpetada, kõik probleemid kaovad iseenesest. no ma kunagi soovitasin ühel oma ülekaalulisel tuttaval arsti poole pöörduda (no oli probleem südamega)ja nõu küsida. ja mis toimus? läks posija juurde, maksis 30 € ja posija soovitas banaani süüa ja selle enne söömist 100 tükiks lõigata. superhea soovitus 30 € eest.
 
naturaalne kaalulangetaja 24. november 2016, kl 16.27
võtan paar kilo alla alati kui peldikus käin suuremat häda tegemas
 
puder 24. november 2016, kl 17.20
Söön igal hommikul täistera-kaerahelbe(peaaegu igal hommikul)putru.Pole siiani aru saanud,kas teevad pudrud siis paksuks või ei.Kas pean pudrusöömise ära jätma.Ülekaaluga on mul tegemist küll.
 
njahh 24. november 2016, kl 19.17
puder on puhas süsivesik, kaerahelvestes on neid üsna rohkelt. Vaata, kuis kaeru söönud hobuse karv läigib. Ka hanede nuumamine toimub justnimelt pudruga.

Ma ei saa aru, kust pärineb meie toitumisnõustajate tarkus, et parim hommikusöök on puder ja et see püsib kaua kõhus. No ei püsi, sest süsivesikute lõplik lõhustumine toimub hoopis peensoole ülaosas. Järelikult puder lükatakse maost kiiresti edasi, sest magu tegeleb valkudega.
Pudrusöömise tulemus on peatselt tühi kõht ja soov midagi süüa.
Kui tahate, et kõht pikemalt täis püsiks, tuleb süüa valku. Ses mõttes on inglaste munad ja peekon ideaalne. See hoiab ära peatse näljatunde ja hoiab ära õgimissoovi.
Samamoodi ei ole silost miskit abi, sest täiskõhutunne püsib lühikest aega.

Muide, pudrusööjast taimetoitlane võib end väga edukalt paksuks süüa, samas aga võib tal olulistest toitainetest nälg käes olla.
 
Linna 24. november 2016, kl 20.58
Kui puder meeldib, siis laske käia. Tähtis on, et sööksite seda, mis meeldib. See hoiab tuju hea ning on jaksu edasi minna. Pole mõtet end liiga karmilt kohe rakkesse lükata. Süsikad - halb - ei puutu. Kui ikka meeldib, siis tuleb süüa. Ainuke reegel - kogused kontrolli alla. Veel mõjub superhästi nulltolerants alkoholile. Mina olen suur õllesõber, meeldib. Suvine grill, saun ning õlts, no mis sa hing veel ihkad. Kui aga väike polster tekkima hakkas, ei teinud ma muud, kui loobusin igasugusest alkoholist. Toidulaud ei muutunud karvavõrdki. Kuu ajaga läks 5 kilo nii et ei saanud arugi. Ei pea end lolliks piitsutama, väikeste sammudega. Jah, see tundub tüütu. Tahaks ju ikka kohe ja kiiresti. Omast kogemusest, väiksed sammud viivad eesmärgini. Ei saa arugi, et dieedil oled.
 
njahh 24. november 2016, kl 22.18
jah, kui sul on vaja maha võtta paar kilo, siis on sellistest pisivõtetest tõesti abi. Kui vaja aga kaotada ca pool massist, siis pole neist võtetest kasu miskit.
Keegi ei öelnud, et süsikad halvad on, neid peabki olema umbes 50-60% päevasest energiast. Mina rääkisin sellest, et pudrust hommikusöök kaob kiiresti ja sunnib paari tunni pärast uuesti kätt toidu järele sirutama. Ja nii võime pahaaimamatult süüagi rohkem, kui meil vaja on: igal pool ju räägitakse, et puder on tervislik...
 
Igal juhul 25. november 2016, kl 08.34
Trenn,trenn ja veelkord trenn.Pekkidele tuld.Lihasmassi seljas kanda on endale rõõmsam ja teistele kenam vaadata,kui lödisevat pekki. Kaal ,kaaluks ,lõpuks loeb ikka enesetunne ja väljanägemine.Ega see ideaalkaal pruugi ilusat inimest teha.Arvan,et 120 kg . pealt 60 kg.no mis kole nahkkott sellest inimesest järele jääb.Noorematel võib see nahk isegi kokku tõmmata,aga siis peab olema ka aeglane kaalulangus.
Saates tahetakse,aga hästi kiiresti ja kui ei siis pillid põõsasse ja pirukaleee.
Kannatust,mõistust ja järjepidevust.Kui jääbki kaal kuudeks püsima ,vaatamata pidevale trennile,muutub kindlasti keha.Kindlasti peab tegema endale vastuvõetavat trenni -liikumist ,mitte,et näed süda hüppab seest välja ,aga kilod ei liigu.
Soovitan suurtele keskenduge hoopis keha muutmisele,mitte utoopilistele kaalunumbritele.
Pidev liigutamine ei lase ka kaalul juurde tõusta ja mõjub igal juhul tervisele hästi.
 
Linna 25. november 2016, kl 17.30
Trenn tuleb kasuks, kuid sellele tasuks väga ettevaatlikult läheneda, eriti kui ülekaalu on palju.
Mina hakkasin ka kunagi treeningutega tegelema. Olin nooruke ja enda arvates füüsiliselt selleks täiesti valmis. Ülekaalu polnud, lihtsalt tahtsin oma elustiili aktiivsemaks ja mitmekesisemaks muuta. Hakkasin jooksmas käima (ikka 1 h või rohkemgi järjest), rühmatreeningutest sai lemmikuks pilates ning bodypump, ka jõukas käisin nädalas korra. Rütm oli tavaliselt 4 trenni nädalas, vahest rohkem, vahest vähem. Vorm paranes, jaksu tuli juurde. Kuid mingi hetk tekkis ülisuur väsimus ning muidugi põlved jäid ka haigeks. Läksin spordiarsti juurde tervisekontrolli. Selgus, et olin oma organismile tegelikult liiga teinud. Selgus, et mu vererõhk tõuseb väga kõrgele ja seda juba 130 pulsisageduse juures. Arst käskis üsna pea koormustesti katkestada, ei saanud üldse aru, miks ta seda tegi. Mina oleks võinud veel vabalt edasi vändata. Südametöös oli ka mingi pisike kõrvalekalle, täpselt ei mäletagi enam. Ma olin ikka päris löödud. Ma olen eluaeg terve kui purikas olnud, olen tundnud, et olen füüsiliselt võimekas. Treeningutega lubati jätkata, aga pulsisagedus võis maksimaalselt 125 olla, mitte rohkem. Ka intensiivne jõutrenn keelati ära. Kõndimine, rattasõit, ujumine. Põlved hakkasid seepärast streikima, et koormust tõstsin liiga kiiresti. Kuna vastupidavus suurenes mul väga kiiresti, siis muutusid jooksuringid üha pikemaks, oleksin pidanud alguses olema ettevaatlikum.
Seega, soovitan kõigil, kes alustavad mis iganes trenniga, enne käia spordiarsti juurest läbi. Hind on suht soolane, aga see tasub end ära. Arst ütles ka mulle, et kui oleksin jonnakalt jätkanud samas tempos ja ignoreerinud väsimusemärke, oleks süda kindlasti kahjustada saanud.
Kummaline on see, et ajakirjanduses räägitakse sellest väga vähe. Räägitakse küll, et igasugune liigutamine on tervisele kasuks. Vali omale lemmik spordiala ja anna tuld. Aga enne kui tuld annad, minu soovitus on veelkord, enne tervisekontroll ja siis saab leida sobiva intervalli ja intensiivsusega treeningu.
Kui kehakaalust kõnelda, siis alla ma küll ei võtnud. Kui õigesti mäletan, oli kaalunumber stabiilne nagu mul alati olnud. Küll aga kukkus rasva% kindlasti, seda oli peeglist palja silmaga näha:)
 
loogilk 26. november 2016, kl 12.22
Ei räägita midagi vähe, asi on kuulamises. Minu kõrvu on alati jäänud et enne korraliku treenimise alustamist konsulteeriga arstiga. kõigepealt üldse võiks alustada lihtsa käimisega, pole kohe vaja kangi tõsta ja kilomeetreid joosta, hing palelaga kaelas.
 
njahh 26. november 2016, kl 14.19
soovitus arstiga konsulteerida on muidugi tore, aga....
Kui nüüd suvaline paks või vähem paks läheb perearsti juurde ja teatab, et ta tahaks trenni teha ja enne seda arstiga konsulteerida, siis millised arstipoolsed tegevused sellele järgnevad? Läheb hästi, kui tehakse EKG ja öeldakse, et see midagi ei näita.
Ja sellega asi tavaliselt lõpebki. Ei mingeid koormusteste ega nõustamisi.
Meie tervise ennetustöö ongi selline, et on ilus tark jutt, aga kui inimene reaalselt tahabki nõuandeid järgida ja arsti juurde minna, siis jääb kõik kui kännu taha kinni.
Hea näide sellest on näiteks soovitus minna sünnimärke kontrollima.
 
Linna 26. november 2016, kl 18.55
Ohohh, TV3 pealt tuleb mingi (vist) vanem osa. Mingi vemps lammutab korralikult:) Mulle tundub, et saates valitakse ekraanile justnimelt need huvitavamad persoonid - ebaõnnestujad ja muidu tegelased. Vahva vaadata.
 
xxx 27. november 2016, kl 14.23
Kui nüüd suvaline paks või vähem paks läheb perearsti juurde ja teatab, et ta tahaks trenni teha ja enne seda arstiga konsulteerida, siis millised arstipoolsed tegevused sellele järgnevad? Läheb hästi, kui tehakse EKG ja öeldakse, et see midagi ei näita.
............
Perearstist polegi suuremat kasu, teeb tavaanalüüsid. Ka Linna kirjutas, et tark oleks spordiarsti külastada.
 
njahh 29. november 2016, kl 16.45
huvitav, kuidas tavapaks sinna spordiarsti juurde pääseb? Kas sa hinnakirja oled lugenud?
 
aga 01. detsember 2016, kl 13.48
Paksukssöömiseks raha jätkub, arsti külastamiseks ei jätku?
 
xxx 01. detsember 2016, kl 19.02
Vähe sellest, et tean hindu, olen ka külastanud, kui otsustasin põhjalikumalt treenima hakata. Tervis on oluline ja kui end valesti koormata, läheb see hiljem palju kallimaks maksma, eriti, kui keskiga juba käes.
 
artist 01. detsember 2016, kl 19.32
Kui saatesse ronitakse ja kogu rahvale oma rasvad ette näidatakse, aga kaalulangus on nulli lähedal, siis peaks see paks oma kooliraha tagasi maksma. Kulutada on vaja ikka asja pärast.
 
njahh 02. detsember 2016, kl 22.43
tegelikult näitab see saade, kui harimata on keskmine inimene. Tal pole halli ettekujutust toitainetest ega sellest, millisest toiduainest millist toitainet saab, kaloritest rääkimata.
Loetakse mingit ajupesu täisterast ja tailihast ja usutakse, et kui tarvitada fruktoosi, siis ongi kõik korras.
Ja nii arvataksegi, et täisteramakaronid või veiselihasardellid või margariin on tervislik valik ja õgitakse neid süüdimatult sisse ning siis imestatakse, et kaal ei lange.

Keskmiselt rumalal ja vaesel inimesel ei tule pähegi, et ta peaks oma raha eest mingeid teste spordiarsti juures tegema. Sellega tegeleb ikka haritum ja edukam rahvas.
Muide, saates seni esinenud kodanikud pole just kuigi terava pliiatsina silma paistnud.
 
kah paks 03. detsember 2016, kl 11.05
saadet regulaarselt ei vaata, geenitesti tegin ise juba 1,5 aastat tagasi -tulemus
80% tõenäosusega olen ülekaaluline, trenn on 40% minu kaalu languse soodustaja, mingit toitumisnõuannet ei saanud, 99,.. eurot maksis Apteegist ostsin.
Kaalu olen alla saanud süües valgurikast toitu, loobudes teraviljatoodetest, süsikaid vaid puuviljadest (nt greip) ja köögiviljadest (nt tomat, redis kapsas) võtan regulaarselt D-vitamiini ja füüsilisest teen jalutuskäike 2-4 km päevas
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!