Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
Hakkame kaalu langetama!
 
Heleri 03. aprill 2020, kl 23.22
1.65 ja 78 ei sobi vist hästi kokku. Soov leida saatusekaaslasi - seltsis segasem tegutseda.
 
XXL->M 07. aprill 2020, kl 09.33
165 ja 82. Ei sobi ka kokku. tegelen asjaga.
Aasta alguses oli 165 ja 89.
 
Hoihoi 12. aprill 2020, kl 11.39
180cm pikk ja uhm... 120kg ei sobi kohe vapsjee.
 
Heleri 12. aprill 2020, kl 16.24
Ei ole jälginud, aga kilo-paar on kadunud. Kole värk on, kui katsun kintsude pealt ja üldse alakehalt, siis tundub, et siit kilo ja sealt kilo lõtva liha ning kui seda korrutada, siis tuleb tohutu ülekaal. Kõik on mõtlemises kinni ja tuleb lihtsat suur söömine maha jätta.
 
keto diet 14. aprill 2020, kl 09.52
https://bit.ly/2yT3cZm
Olen terve elu võidelnud oma kaaluga ja võib kindlalt öelda, et olen proovinud PALJU dieete ... Keto dieet on mul ainus, millest olen suutnud kinni pidada ja kaal sulatab sõna otseses mõttes mu keha .

Erinevalt teistest dieetidest, kus ma tunnen kogu päeva nälga ja toit on mul pidevalt meeles, on keto dieet selle täielikult kõrvaldanud, tegelikult ei tunne ma KUNAGI sellist söömisviisi nälga!

Kindlasti soovitaksin kõigil kehakaalu kaotamise nimel proovida neid kohandatud keto söögiplaane, kuna need on minu jaoks tõesti olnud jumalakartus.
 
6 kilo veel 14. aprill 2020, kl 14.01
Sain ka keto dieediga kenasti alla, 10 kg läks 2 kuuga. Aga ma ei suutnud niiviisi jätkata ja kaotatud kilod tulid tagasi. Ma armastan süüa ja armastan süsivesikuid. Seega alustasin toitumisega, mida suudan jälgida kogu elu. Ehk ma ei muutnud midagi, küll aga hakkasin piirama kaloreid. Söön päevas ca 1800 kcal ja uskumatu, kaal langeb sama edukalt kui ketogagi, vahe on selles, et mul pole enam mingeid lollakaid isusid. Söön alati seda, mille järgi isu on. Aga mitte üle 1800 kcal päevas. Alkole on nulltolerants. Olen niimoodi alla saanud täpselt 10 kilo, ainult toitumist jälgides. Sporti pole teinud. Hetkel KMI 22,23 aga soov on saada alla veel 6 kg.
Kuna nyyd on vaba aega laialdaselt, otsustasin hakata tegema ka trenni. Algus on tagasihoidlik, 1,7 km jooksmine, 20 kätekõverdust (imestan ise ka, kuidas ma neid korraga nii palju suudan teha, pole ju harjutanud ehk see miinus 10 kilo aitab), pääsukese harjutus pool minutit ühel jalal ja pool teisel (treenib kerelihaseid) ja kõige lõppu üks kosutav kevadsuplus. Olen maal ja järv looduskaunis kohas lausa kutsub suplema. Olen varasemalt talisuplust harrastanud.
Kardan muidugi seda, et liigutamine võib tekitada suuremat söögiisu. Samas, on koormus väga väike ehk tulen toime.
Igal juhul, praegu on taktika selline ja loodetavasti saan need viimased kilod ka maha. Kahe kuuga peaks tulemus käes olema, eeldan aeglasemat kaalulangust, kuna olen juba praegu normkaalus. Aga püüdlen ideaalse kaalunumbri poole.
 
XXL->M 19. aprill 2020, kl 20.53
laupäeva hommikul kaal 79,5!
 
XXL->M 30. aprill 2020, kl 11.00
täna 78,5!
 
heleri 01. mai 2020, kl 23.41
Tubli! Mina ei saa veel hakkama, nagu peaks. Mõtetes on kinni, et homme ka päev ja aeg ei kao vaid tuleb. Kaal 76.4. Asi seegi raskel ajal.
Keto dieediga kunagi sain alla päris palju. Ainult see pidi rikkuma neere. Süsivesikud on ka vajalikud tasakaalustatud toitumisel.
Edu, meie raskel teekonnal!
 
Keksu 01. veebruar 2021, kl 15.27
Veidi vana teema aga mis siis, uut ei hakka tegema. :)
Tahan nimelt võtta oma toitumise korralikumalt ja otsustavamalt käsile ja ühtlasi langetada kaalu muidugi ka. Sest noh... veidi nagu üle ääre läinud siiski see asi mul. Või isegi mitte veidi vaid palju. Ligi 15 kg on juba üle.
Kaalu on plaanis aga langetada võimalikult mittekiiresti (!), rahulikult, jätkusuutlikult ja koguni maitsvalt (mulle väga meeldib küpsetada ja eriti kooke, küpsiseid, torte, magustoitusid ja muud toredat). Suhkruga ma oma küpsetistes justkui ei liialda, võtan reeglina retseptikoguses antust pool suhkrukogust maha, ka jahude puhul kasutan palju täisterajahusid ja muid alternatiive, aga jah, ega see küpetamiskirg ja maiustamine ikka väga ilusaid kaalunumbreid ei garanteeri. Ja liikumine mul ka üksjagu kehv liigesehädade pärast.
Nüüd siis olen siiski täis uut otsustavust ja koguni õhinat selle va magusaga piiri pidada ja enda tervise eest teadlikumalt hoolitseda. Ehk saab ülekaalu vähenedes ka valusid vähemaks.
Endast: pole enam plika, juba 58, pikkus 176, kaal oli 91,7, ühe kilokese juba alla saanud ehk siis hetkel 90,7.
Kaalulangetuse printsiip: tasakaalustatud toitumine, kaloraaži jälgimine.
Tasatargu ka kergemate kehalistega harjutustega alustamine.

On siin ehk minusarnaste taotlustega kambajõmmikesi, kel kaalulangetuses ka eesmärk silme ees ja kes viitsiksid siin näiteks nädalas korra muljetada, et kuidas läinud on?
Koos ju ikka nii seltsim kui lõbusam. :)
 
Puhv 01. veebruar 2021, kl 18.12
167cm ja 94kg, 53 aastane
Olen sellises kaalus peale laste sündi juba 20 aastat. Kõikumisega 10 kg siia-sinna.
Katsun ka oma puhvis olekust lahti saada või vähemalt vähendada. Iga kilo oleks juba võit.
Suure kaaluga kaasneb igasugu hädasid, Kõige rohkem segab mind see, et ei tahagi liigutada ja midagi ette võtta. Ühtpidi saan aru, et peaks, kuid teistpidi ei hooli kohe üldse.
Kui saaks keha kergemaks, siis tuleks tõenäoliselt ka rõõm liikumisest tagasi.
Katsun vähendada süsivesikuid. Suurendada valgusisaldust ja mis kõige peamisem, jälgida, et sööksin ainult siis kui tunnen nälga. Ja muidugi õhtune paast, et enne magamaminekut ei sööks oma 5 tundi. Vaatame kas annab tulemusi.
 
Keksu 01. veebruar 2021, kl 20.04
Tere Puhv! :)
Minu puhul on aga edu eeldus nr. 1 seesama õhinapõhisus ja hurraa-tunne.
Kui ikka mingitki entusiasmi ja usku asjasse (õigemini endasse) pole, siis on minuga reeglina puuks. Seda enam, et Laiskus on ka minul üks liignimedest. Täitsa tuttav asi. No see va alaline energiapuudus.
Hetkel aga kuidagi tunnengi, et mingi uus hoovus justkui õhus ja nii. Seega ehk õnnestub?
Hetkel olen nn. prooviajaks planeerinud 3 kuud. Veebruar, märts, aprill. Kaalukaotuseks 8-9 kilo. Mis peaks olema just paras. See on 3 kilo kuus. Ehk kõigest 750g nädalas.
Ei tohiks ju võimatu olla?

Motivatsiooni hoidmiseks ma tegelikult vaatangi nüüd igasuguseid innustavaid edulugusid a la kuidas endistest "vaaladest" saavad saledad "kitsekesed" või hädistest spordipõlguritest õhetavad ja terved inimesed, kes lisaks näevad ka justkui poole paremad ja nooruslikumad välja. Uurin suht põhjalikult ka jätkusuutliku toidurežiimi nüansse, ja ka seda, kuidas just sellised ülekaalus vanemaealised (nagu ma ise) enda kere ja tervise jonksu saanud. Pole küll mingi modellikehaline ammu olnud, kuid mõnevõrra nooremana ei olnud mul endal siiski kuigi keeruline vajadusel kaalu langetada. Tundus, et kõigest kättevõtmise asi ja mõningane distsipliin. Peale 50-et hakkas küll kaal suurenema, kuid see, et nüüd korraga elu maksimumkaal 91,7 - oh! Kehamassiindexi järgi on see juba rasvumine! Ja käia on ka tõesti raskem.

Kuid igasugused ekstreemsed piirangud ja punnitamised on juba alges minu jaoks out. Tahan kaalu korda saada nii, et keha ei läheks stressi, tuju oleks hea ning toit endiselt maitsev. Rohkem rõhku panen ilmselt vahelduvatele köögi- ja puuviljadele, mõõdukalt liha-kala, rohkem tähelepanu maitsestamisele ja ilusale serveeringule + aeglane ja nautiv söömine. Mind väga veenis üks 60-ndates naine, kes oma eluaegse ülekaaluga võideldes ja pidevalt dieeditades võttis 171kg pealt 94kg alla. Olles nüüd aastaid juba väga heas vormis ja nähes seejuures ka imeline välja. Tema kaaluedu saladus? Süüa vaheldusrikkalt ja iga päev MITTE VÄHEM kui 1400kcal. Teisisõnu mitte nälgida.
Tundub hea plaan, mis? :)
 
Keksu 01. veebruar 2021, kl 20.25
Täpsustus. See 60-ndates naine, kes kokkuvõttes 94 kg alla võttis, ta ei võtnud alla mitte pidevalt dieeditades (dieetidega ta jah, võttis kohati alla, kuid siis võttis ikkagi uuesti juurde. Ja nii pidevalt. Ehk tüüpiline jo-jo efekt.) Püsivalt võttis ta alla tasakaalustatud toitumisega jälgides päeva koloraaži, mis ei tohtinud väga minna üle 1400kcal kuid ka mitte alla selle. See oli see edu vorm tema jaoks.
Katsun järgida sama.
 
rõõmus rull 02. veebruar 2021, kl 09.28
Lööks ka kampa.

165/90

See 9-ga algav nr on esmakordselt, siiani ikka saanud 8-ga hakkama. Vanust ka juba nii mõnigi aasta üle 50 (tundub, et me kõik)

Eelmisel kevadel sain ca 12 kg saledamaks, kuid sügisel oli terviserike ja nii see kaal hakkas vaikselt tagasi tiksuma.

Detsembris-jaanuaris sai keskmiseks päevade sammu arvuks ca 12000. Päris norm ju! A eks kere ole selle kõndimisega juba harjunud (harjutatud 14 aastat) ja ainuüksi liigutamisest jääb minu puhul kaalu langetamiseks väheseks. Peab söömise harjumused ja -kogused kriitilise pilguga üle vaatama. A vot õhtuti, enne magama minekut, tulevad hullud söömise isud ja nii ma vitsutan kell 11 õhtul mao maani täis, hinges süümekad ...

Esialgne plaan on saada kaalule 75. Rohkem ei unista esialgu.

Ons kellegi pakkuda mõni hea ja toimiv toitumisplaan välja?
 
Keeksu 02. veebruar 2021, kl 13.54
Vaatan, et ma pannud endale totaka nime Keksu, ise vaevalt liigun.
Peaks vist Keeksuks või Kreepsuks ümber tegema, oleks tõepärasem. :))
Nii teengi.

Rõõmus rull, sa küll tubli, et nii palju liigud. Täitsa wau! Aa kuidas sul eelmine kord õnnestus nii palju maha saada? Mis meetodil?
Väidetavalt on kaalunumbrite korrektsiooni puhul ikkagi esikohal toiduratsioon ja teisel kohal liikumine. Sealt edasi veel hulk tegureid nagu näiteks uni, mikrobioloogia, toidu sagedus jne.
Liikumine on oluline kusjuures mitte ainult lihaste toonuses hoidmiseks v. rasva põletuseks vaid ka selleks, et sedasama metabolismi soodustada. Väheliikuva inimese seedetraki töö toumib teisiti. Muudest organitest ja eriti südame tööst rääkimata. Inimene on ikka tervik. Seetõttu ise olen küll veidi nina norus ja igatsen oma pikki jalutuskäikusid (koeraga). Tänavu lausa nii imeline talv õue peal, puhas nauding väljas olla.

Toitumiskava mul endal pole. Nagu mainisin, võtsin plaaniks lollikindla plaani lugeda oma päeva kaloraaži ja hoida seda 1400-ja peal. Ei roni isegi kuskile fitlappi või mujale neid tabeleid täitma, kirjutasin põhitoiduained välja ja seega kaalun ja loen ja arvutan. Natuke tülikas ja totakas ehk on, kuid väga pedantseks ma seda ei aja ning võtangi kogu asja nagu mingit projekti, mille läbi viimiseks on lihtsalt mingid toimingud ja protseduurid.

+ nn. taldriku reegel. Pool taldrikust on köögiviljad ja puuviljad (seal on oma osa väga olulustel rohelistel lehtköögiviljadel nagu spinat, rukola, frillis, ka idud jne), 1/4 on liha-kala-muna või muu valk, 1/4 vblla pruun riis või muu sarnane. Viimane jaotus pole mul igas toidukorras, sest köögiviljad on niigi toitvad ja kompenseerivad ka kõikvõimaõikud mineraalide vajakajäämised.
Minu põhiprintsiibiks on võetud ka vaheldus ja kirjususus. Kui asja nädal tagasi käsile võtsin, koostasingi pika ja erisuguseid vilju ning juurikaid sisaldava nimekirja. Põhiroa juures, mis on valdavalt ahjus küpsetatud, on kindlasti ka värvikas toorsalat a la riivitud õunad, kapsad, porgandid, kus sees ka näiteks kiivisid, mandariine või marju + seemned, pähklid. .
Selline suur toidukord on meil kusjuures vaid kord päevas ja õhtusöögiks. Toit peab saama ikka uhke ja maitsev ning kõht peab saama täis. Siis ka ei isuta nii hullult enne und nagu minugi puhul täiesti tavaline. Päeval mul näiteks koht polegi tühi, hommikusööki pole ma eluaeg söönud, seeda mul ajab asja ära ka paar suurt kruusitäit ülimaitsvat piimavahuga kohvi, mõni banaan, pomelo vms justkui vahepala. Ka juust.

Olen muidugi selliselt toitumist alles vähe aega testinud, alles harjutan seega. Aga kuidagi ikka usun asjasse.

Ja siis on veel üks asi millega ma püüan siiski tegeleda. See on mu mentaalsus.
Söök see on energia. Ja et olla ise rõõmus, peab ka see energia olema rõõmsalt ja naudinguga tarbitud.
Kui aga nautidagi VAHEST midagi nö. keelatut ja end natuke poputada, siis teha seda teadlikult ning ei mingeid süümekaid! See viimane mul just kord nädalas plaanis ka on. :)
 
Keeksu 02. veebruar 2021, kl 14.10
Ja täna mu kaalunumber algaski juba 8-ga! :)

Kuigi iga päev polevat soovitatav end kaaluda, sest keha käitubki erinevalt isegi juhul kuid me täiesti samast toitu sööme, eks. Aga mul nagu mingid loomkatsed siin endaga käsil ja seega hommikune kaal ka kohe näitab, kuidas mingi toidukord mõjunud on.
Eile kusjuures kahtlustasin, et see mu 1400kcal läks üle, kuna põhitoit jäi detailselt kaalumata. Kusjuures selles viimases olid lisaks kapsale ja hakklihale ka pruuni riisi nuudlid, munakollased ning koguni vahukoor.
Lisaks närisin tiba mandleid kell 11 õhtul. 100g mandleid on aga tervelt 683 kcal. (või midagi sellist. Ühesõnaga palju.)
Aaaga polnud hullu.
Minu suurim ahvatlus ongi kõiksugu pähklid. Mul blokeerib ikka mõistuse nende puhul reeglina kergelt ära ja suudan lõpetada alles siis, kui kott või pakk või karp tühi.
:)
 
Keeksu 03. veebruar 2021, kl 17.54
Kolisin ikka oma arvutustega Nutridatasse.

Kuigi kummalisel kombel ei tule mul ka see 1400kcal täis. Lihtsalt kõht nagu pole nii tühi.
Õhtul, kuskil 11e paiku nagu kergelt ikka isutab, kuid siis sööngi kausikese sedasama õhtusööki. Eile näiteks olid köögiviljad + kana vormiroog. Või jätan väikese portsu toorsalatit hiljem närimiseks. Eile tegin õuna-porgandi-pomelo mõnevõrra magusamat salatit.
Hea õhtuamps on ka marineeritud kurk minu meelest. Värske kurk on nata igav, kuid marineeritud just paras krõmpsutada. Seal 100g-s 14kcal.
Või pool õuna juustuga. Valk on muide ööseks suht hea.

Mis nn. öötoidud teil on? Või hoiate peale õhtusööki hambad raudselt varnas?
 
rõõmus rull 04. veebruar 2021, kl 09.47
kaalun ennast korra nädalas. Parim aeg on vist reede hommik, sest nädalas suudad ennast kuiki rajal hoida. Nädalavahetus kipub vahel lappama minema.

Heal juhul õnnestub õhtul nälga petta teega, sageli see ei õnnestu ja ikkagi läheb siit ja sealt midagi lisaks.

Pole kaloreid lugenud, kuid kardan, et ma mitte kuidagi ei saa 1400 hakkama. Kuigi peaks.
 
Keeksu 04. veebruar 2021, kl 18.07
Reedel kaaluda on ok ettepanek.
Ka meil nädalavahetustel sageli "juhtuvad" mingid veinid-juustud-koogid jne.

Mis kcal lugemisse puutub, siis tundub, et põhitiksutajad ongi nn. vahepalad. Mul küll.
Põhitoitude puhul ma näiteks senini mingeid heinaleemekesi ega lakelurre ei tee. Ikka panen rohkelt köögivilju + liha + ka hapukoort või törts majoneesi, peale riivjuustu.
Keskmine kaloraaž tuleb sellisel toidul ikkagi suht normaalne ja 1 ports kokku kuskil 300ckal. + salat, mis on ehk 50kcal, kui seal ka puuviljad v marjad sees. Sellest kõigest saab kõht ikka tõhusalt täis.
Ja see kõik kokku on kõigest 1/4 või veelgi vähem päeva kcal normist.
Samas kui füüsiline aktiivsus on mul enamvähem 0, kaal ikkagi langeb.
Vähemalt on hetkel see nii justkui olnud.
 
Keeksu 05. veebruar 2021, kl 16.00
Minu kaalunäit on 88.2.
Nädala algusest siis - 2,5kg.
Algkaalust 91,7 (2 nädalat tagasi) maha saadud kokku - 3,5kg.

Samas on see 88 kg just see näit, mille otsas olen eelnevalt päris kaua istunud. Tundus, et sealt allapoole ei tahtnud kere kuidagi ka suuremate jõupingutustega kahaneda.
Saab näha.

Kuidas teistel läinud on?
Puhv, kas oled loobunud?
 
Keeksu 08. veebruar 2021, kl 11.25
Tundub, et kaalulangetuse mõttekaaslased on hajunud ning olen oma pekkidega omapead jäänud. :)

Pusin siiski ise edasi.
 
rõõmus rull 08. veebruar 2021, kl 12.49
Ei ole sind üksi jäetud :)
Olen kambas. Reede hommikul oli kaalul nr 88,2.
Nädalavahetusel SPA-tuur ja muidu vabalt võetud (koogid, kuklid jm)
Täna hommikul puudus tahtmine kaalu külastada.
 
Keeksu 08. veebruar 2021, kl 17.48
Väga armas, et pole päris üksi. :)
Võimalik, et olen liiga mõjutatav aga selline väike õlatunne läheb mulle korda küll.

Nädalavahetusel oli aga ka meil mõlemal päeval nii maiustamist, veini ja huvitavaid küpsetisi, kuid minu jaoks olid need täiesti korralises plaanis. Kaalunumber küll tõusis, kuid kui vahepeal siiski mitte päris söömaorgiasse langeda, siis mis ruttu tulnud, see ruttu ka läheb. Ei pabista väga. Üle 2-e kg nädalas miinusesse oligi ehk veidi rutakas tempo natuke "eakama" kere jaoks. Kokkuvõttes võib selline asi küll soodustada paremat figuuri, kuid ei pruugi mõjuda peegelpildile (nahk, näoovaal, kael jne) hästi.
 
rõõmus rull 12. veebruar 2021, kl 09.38
kaal kiigub 88-89 vahel.
Sel nädalal liikunud eriti pole. Küll aga pidevalt söönud/näksinud.
 
Keeksu 12. veebruar 2021, kl 14.36
Ka minul oli seisak. Hoolimata arvutatud kaloraažist. Võimalik, et pakasega keha hoiabki pekki igaks juhuks kinni? Või on minu juhul ikka see 88kg see number, mida mu kere enda jaoks justkui ideaalseks peab? Igal juhul "platoo".
Uurisin lisaks ka veregrupitoitumist ja ilmnes, et olen puginud asju, mis justkui out. Ehh, just need on olnud pagana maitsvad.

Samas just Rõõmsa rulli käimisharjumusest sain väikese müksu tagumikku ja alustasin õues liigutamisega. Alguses vaid tuterdades ja 10 minutit korraga kuid siiski!
 
elizabeth jõhvi 16. veebruar 2021, kl 14.23
Nii paksukesed, homsest paastuma!
Ja 40 päeva pärast olete nagu uuesti sündinud!
 
Helerin 17. veebruar 2021, kl 16.00
Oi kui kena, et kaalulangetamine on jälle päevakorral!
Lihavõteteni veel aega küllalt, jõuaks paastudagi.
Vahepeal sain ette 71 kilo, aga momendil vist 81. Reedel märgin üles täpse kaalu ja läheb lahti - suveks saledamaks!
Tuleb alustada mingi dieediga, siis saab hoo sisse. Stjuardessi dieet mulle meeldib, lühike ja tõhus.
Kirjutame siia ikka ka - õlg õla kõrval kindlam-kergem.
 
Keeksu 17. veebruar 2021, kl 22.02
Tere Helerin!
Küll on tore, et teema perenaine ka platsis. :)
Minu meelest oli su siinsel algatusel kuidagi nii hea meeleolu, seepärast sobitasingi end siia sappa. Loodan,et on ok.
Aga räägi kuidas sa said kehakaalu 71 kg peale? Sellesama stjuardess ideedega? Ei teagi ise mis see endast kujutab. Kaua see püsis? Ja miks juurde uuesti tuli?

Elizabeth jõhvi - kuidas sa paastud? Ja miks? Tegelikult huvitav teema.
 
Keeksu 17. veebruar 2021, kl 22.09
Autocorrect* mitte "stjuardessi ideed" vaid dieet. :)
 
Helerin 18. veebruar 2021, kl 15.29
Tere, tere!
Stjuardessi tegin paar korda, siis jälgisin kaloreid. Paari kuuga sain 7-8 kilo alla. Tuli suvi, grillid-värgid... Ennemgi sama muster kordunud. Iga kord korrutan, et ei iial hakka enam liigsööjaks.
Hommikuti ma süüa ei taha, seega sobib see dieet, sest kõik neli päeva on hommikul pool greipi ja kohv.
Nädalavahetusega ei ole suurt midagi teha, proovin siis missiooniga pihta hakata. Homme panen andmed kirja.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!