Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
Hakkame kaalu langetama!
 
elizabeth jõhvi 18. veebruar 2021, kl 16.12
Helerin, palun pane see dieet siia kirja!
 
Helerin 19. veebruar 2021, kl 08.38
Andmed: 1,65/80,8/60

Stjuardessi dieet (4 päeva)

Kõik hommikud: 0,5 greipi+kohv

1. päev
L. 200 g keedetud kala, salat, tomat, õun

Õ. 2 muna, 170 g rohelisi ube, 0,5 greipi
2. päev
L. 200 g kana, salat, 1,5 dl tomatimahla

Õ.1,5 dl lillkapsast, 1,5 dl kurki,170 g rohel. ube, ananass omas mahlas

3. päev
L. 125 g kotlette, sellerivars, õun, salat

Õ. 0,5 grillitud kana, tomat, 1,5 dl ananassimahla
4. päev
L. 2 muna, rohelisi ube, 1,5 dl tomatimahla

Õ. 200 g punast liha, tomat, salat, 1,5 dl ananassimahla

Salat on 0,5 punti lehtsalatit potis. Päris poolt kana ära ei söönud. Suht-täpselt peab järgima, muidu ei toimi.
 
Keeksu 19. veebruar 2021, kl 12.16
Minu kaal täna 86,8.
Algkaalust (91,7) jaanuari lõpus maas 4,9 kg.

See stjuardessi dieet tundub aga päris lihtne olevat. Portsud ka normaalsed justkui ning 4 päeva lühike aeg, pole muret, et organism jõuaks kuidagi stressama hakata. Lisaks maitseb mulle greip. Arvan, et puhtalt huvi pärastki võiks mõni kord seda siiski katsetada. Miks mitte. Aitäh, Helerin!
 
Helerin 19. veebruar 2021, kl 14.14
Selle dieediga saab hoo sisse. Harjud ära väiksemate toidukogustega. Piirasin kartuli ja leiva tarbimist miinimumini. Alkot ei tohi üldse, siis kulub nädal, et endine kaal tagasi saada.
On olemas veini (baleriini) dieet. Pole veel proovinud. See on küll 3-e päevane: iga päev tuleb juua pudel punast veini, süüa juustu, õuna ja saia. Märtsis on mitu sünnipäeva, mõtlesin, et istungi lauas oma menüü otsas. Vast võib ka ühe päeva kaupa kaloreid põletada. Vein on Isabella, Merlot või Cabernet, juust Adyghe, Tofu, Gouda või Ricotta.
 
Keeksu 19. veebruar 2021, kl 18.09
See balleriini dieet on küll rohkem nagu joodiku "toitumine". Ja huvitav, et selline toode nagu sai ka sinna menüüsse läheb. Mis balletietenduseks nii vormi saab? "3 purjus põrsakest"? :)

Pole ise väga dieeditaja justkui olnud, kuid kunagi ammu olen proovinud vahtrasiirupi dieeti ja oma suureks hämmastuseks hakkas kaal tõepoolest kolinal langema. Selles mõttes mingi pisut ekstreemsem buust (3-4 päeva) ei tee ilmselt mingit paha, et nö. jää (õigemini pekk) liikuma hakkaks.

Ise jätkan siiski oma süsteemiga "VVM" ehk "Vaheldusrikkalt, Värviliselt, Maitsvalt". Kaloreid enam ei arvuta, sest laias laastus on juba nagu arusaadav, kuidas asi toimib, mis kui palju, mis paneb kaalu seisma või mis annab eriti tõhusa täiskõhutunde, + millal mida süüa, millega koos jne.
Ja ka tõesti on aina süvenenud arusaam, et iga toidukord võib olla nagu pidusöök ning ka ülimaitsvalt ja end näljutamata toitudes võib kaalunäidu nihkuma saada.
Eks paistab muidugi kuidas edasi kulgeb, kuid hetkel on tunne ok ja juba on natuke aru saada, et kõht ei alga otse rindade alt. :)

Samas on nädalavahetus ja eespool ka väike pidupäev, siis mees juba käib suurte niiskete silmadega ringi, et millal kooki või muud magusat saab. No kindlasti saab! Kuis muidu. :)
 
rõõmus rull 22. veebruar 2021, kl 12.26
Mul seis kehva, nii kehva, et ei tahtnud reedel kaalule ronidagi.
Ja nädalavahetus oli ikka mõnusalt söömane.

Uuel nädalal uue hooga kevade ja saleduse poole!
 
Keeksu 22. veebruar 2021, kl 14.47
Rõõmus rull, ei ole sul seis kehva. Kehva oleks siis, kui lööksid käega. Oma tervisele, enesetundele jne. Aga sina jätkad. Seega ikkagi tubli.
Ühe sõpsiga rääkisime ka sellest va ülekaalu kontrolli alla saamisest. Tema on kuu ajaga kilo alla võtnud. Mis pole justkui palju, eks. Kuid isegi selliselt tasa ja targu jätkates on aasta lõpuks ikkagi - 11kg. See on aga täiesti märkimisväärne number ometi!
Ise võin öelda, et ka praeguse suhteliselt väikese kaalulangusega on mu enda liigesevalud justkui ikka tajutavalt vähenenud. Vähemalt ärgates pole pained nii ilmsed kui enne. Nii et välimus pole ainus, mis mulle uut koogitükki suhu pannes (koogid olid tõesti ka meie nädalavahetuste osa) nüüd juba meenub. Maitsta ja nautida on ok. Õgida aga mitte niiväga.
Lisaks jätkan oma väikeste kõndimistiirudega. Seda mitte iga päev, kuid vähemalt üle päeva. Või üle kahe. Või ainult kord nädalas. Mis on ikkagi täiega rohkem kui mitte midagi.
Seega "midagigi" enda jaoks tehes on alati parem kui "ei miskit".
 
Helerin 23. veebruar 2021, kl 20.02
Ikka tasa ja targu. Kõik, mis ajaga kogunenud, see ei peagi kohe ja kiiresti kaduma.
Kilokene läinud, ehk saab reedeks veel mõne grammikese lisaks. Toitumine on kaootiline, aga suuri söömasööste õnneks pole olnud.
Kevad terendab ning väga-väga tahaks kergem olla!
 
Keeksu 26. veebruar 2021, kl 12.10
Seoses isamaaliselt sünnipäevalise nädalaga (?) on kaalul +300g.
Olen üksjagu rõõmus, et mitte rohkem. :)
 
Helerin 26. veebruar 2021, kl 19.22
Keeksukene, olemegi vist kahekesi jäänud. Palju parem ikka kui üksi.
Esimene nädal möödus -1,7 all. Isamaa sünnipäeva eriti ei tähistanud.
Eks algul lähebki kiiremini, aga võtame päev korraga. Hea, kui on keegi kaasosaline, siis vähemalt püüad tasemel olla.
Dieete pole pidanud. Proovin vähem süüa ja VVM! Viimasel ajal on palju tegemist, eks see aitab ka laineharjal püsida.
 
Keeksu 27. veebruar 2021, kl 13.14
Oi, Helerin, kahekesi on kindla peale kambasem! :)
Ise plaanin ikka selle va 1.maini oma kirju söögiratsiooniga täpsemalt järge ja rehnutit pidada. 3 kuud kokku ju nii lühike aeg ometi. Vajadusel alustab või iga päev uuesti aga käega lüüa ma küll ei kavatse. Ilmad juba ka kevadisemad, jääteed taandumas, alustan taas ka kõndimistega. See aga ennekõike üldtoonuse jaoks ja kaotatud võhma taastamiseks. Arvan, et kaalu jaoks see väike koormus sisulist rolli ei mängi.
Mu enda lähim plaan on jõuda 85-ni. Kaugem plaan saada kaalunumbril ikka see va 7 lõpuks ette. Ideaalnumber oleks tegelikult 78kg või nii. Siis oleksin kmi järgi juba paksude nimekirjast väljas ehk normaalkaalus. Minu vanuse ja konditsiooniga oleks see täiesti super.
Edasi juba püüaks saavutatut hoida, sest tean, et ka see on väljakutse omaette.

Mis plaanid sul, Helerin? Kuidas Sa esimese nädalaga nii suure kaalulanguse saavutasid? Ülitubli ja hea start!
 
rõõmus rull 27. veebruar 2021, kl 23.58
ehh, ei ole ma kusagile kadunud!
Lihtsal vahel niipalju tegemisi, et meelest läheb siia kiigata ja kirjutada.

Tegelikult võib eelmise nädalast teha kopi-pastet st midagi pole veel muutunud.
Positiivne see, et hull libedus läinud ja alla ma ei anna. Tihane juba laulab ja aeg minna metsaradadele kõndima.

Minu unistus on saada jaaniks kaalule 75 kg ja aasta lõpuks oleks hea kingitus endale kui kaalult vaataks vastu nr 65 (ok ka 70moleks super)!
 
Helerin 02. märts 2021, kl 14.41
Oi, sõbrakesed, sünnipäevadekuu algas! Eile läksin kaalule, aga see näitas aiateibaid - pluss-miinused kõikusid 3-4 kilo vahel. Homme lähen poodi või tellin ühe vinge kaalu, mis näitab peale kilogrammide ka muid asju. Alla anda ei kavatse. Ega paari peoga kõike ära nullida ei saa.
1,7 lihtsalt läks, aga edaspidi see enam nii lihtsalt ei lähe. Ideaalis tahaks 69,9 ette saada, olen ju 1,65 pikk.
Maikuu on aasta kaunim aeg, tahaks täiel rinnal nautida seda aega ka ise ilusamana.Suur suvi ees ja elujõudu veel antud, mida täiel rinnal nautida. Nii hea on osta mõni äge hilp ning olla väljas inimeste seas. Seda enam, et korraldan vaikselt avalikke üritusi. Ainult see va covid segab vahele. Tuli ikka needus inimkonnale...
Oleme terved!
 
Keeksu 05. märts 2021, kl 12.59
Minu nummer (pikkus 176cm) oli täna 86.4.
See nädal läinud siis -0.7, kuid eelneval nädalal tuli paraku juurde ja seega rehnut veidi susservusser. Üldarvestuses siiski võib veebruarisse kirjutada -5.3 ja selles mõttes isegi parem tulemus kui lootsin. Jess! Põhiline aga, et tõesti pole pidanud end näljutama ja oleme söönud isegi maitsvamalt ja huvitavamalt kui enne. Aru on saada sedagi, et ka need arusaamatud isutamised on justkui taltunud. Või olen õppinud neid väikestviisi ülekavaldama. :)
Näis, kuis märtsis läheb. Loodan end ikka rohkem liikuma saada nii kõndimise kui võimlemisega. Ehk siis endiselt häälestus optimistlik.
 
Kurvameelne 06. märts 2021, kl 17.23
Teadsin kyll et olen end paksuks õginud, aga et lausa pluss 16 kilo. Vauuu, seda on palju. Poole aastaga. Masendav, tunnen end nii jämedana, piinlik on isegi kodust välja minna. On ka märkusi tehtud. Oi, sa oled juurde võtnud. Nutt tuleb peale.
Proovin nüüd söömist piirata. Loen kaloreid. Päevas 1700 kcal maksimum. Tund aega kõndimist päevas. Vaatame, kas hakkab allapoole see number liikuma. Nädala pärast annan teada. Hetkel siis 171/74.
 
Keeksu 07. märts 2021, kl 13.56
Kurvameelne, kui kaalutõus on toimunud lühikeses ajavahemikus nagu näiteks sinu seesama pool aastat, pole põhjustatud mingist terviseprobleemist ning vanus pole ka üle 45a (aeg, kui metabolism hakkab paljudel naistel siiski aeglustuma), siis oma ideaalkaalu taassaavutamine ka lühikese ajaga ei tohiks eriti probleem olla. Eriti kui ollakse terve ja ka sportlik. Seega soovin sulle edu ja peatset nimemuutust "Rõõmsameelseks"! :)
 
rõõmus rull 12. märts 2021, kl 09.47
Terekest kambalised!

Minu kaalunumbrid ei taha kohe mitte väheneda, pigem kasvavad. Peale esimest postitust on juurde tulnud ca 1,5 kg.
liikumist omajagu - nii 2-2,5 tundi päevas ja samme ka 10000 -15000. Lisaks viimasel nädalal omajagu lume rookimist. Ju ikka söön liiga palju.
Alla ei anna, jätkan.
 
võtke rahulikult 13. märts 2021, kl 12.29
Mingi 74 kg pärast halada on lihtsalt naeruväärne.
Mingi hullukene, kes oma 50 kg pärast ennast surnuks näljutama valmis, on siis autoriteet ja ajab nutma, et samasugune ei ole?
Olge mõistlikud, piirake oma magusat ja süsivesikuid, liikuge ja lõpetage see hullumeelne kalorite lugemine!
 
Kurvameelne 13. märts 2021, kl 13.26
Täna astusin kaalule ja oh üllatust: 71,5 kg. See on küll meeldiv üllatus. Seda enam, et toitusin ebatervislikult (sest mulle meeldib). Aga kaloraaž jäi siiski umbes 1800 kcal kanti. Jalutasin palju. Rohkem kui tund päevas. Eile oli nt 16000 sammu.
 
rõõmus rull 14. märts 2021, kl 14.52
90 ja rohkem kg 165 pikkuse juures ei ole halamine, mure on hoopis see suur kaalunumber. Jah, ise olen süüdi. Aga pole õiglane ka kellelgi asjasse mittepuutuval siin niisama plõksida.
Magusat ei söö ja toitun tervislikult, liigun piisavalt.
 
ikka rahulikult 14. märts 2021, kl 18.35
Ei saa öelda, et ma asjasse mittepuutuv olen, mul kaalu ainult üle 100, seepärast kirjutasingi, et 74 pole mingi kaal, mille pärast halada., ma ei plõksi
Olen nooremana ka nende probleemidega tegelenud, seepärast ütlesingi, et aastaid ainult kaloreid lugeda ei suuda, parem tehke selgeks, millest eemale hoida ja mida lubada võib ja liikuda.
 
Helerin 15. märts 2021, kl 08.40
Vana kaal näitab ikka 79,1. Uus ja kõikemõõtev riistapuu tuleb aprilli algul. Sel aastal ei taha mitte edeneda see kaalulangetamise värk. Teooria on vägev, aga praktikat pole. Tõesti ei jõua kogu aeg kaloreid lugeda, kuigi tean väga hästi, millest eemale hoida.
Kunagi ammu jõudsin maksimumini - 103 kg! Läksin Kaalujälgijatesse, kus nädalaga kadus 500-700 grammi. Unistasin 75-st kilost. Pidasin seal vastu paar kuud. Siis tuli vaim peale ja hakkasin dieeditama ning ime sündis - 8 kuuga -27 kg!
Pürgime ikka edasi oma unistuste poole!
 
Keeksu 19. märts 2021, kl 15.59
Mul jäi eelmisel nädalal teade justkui vahele, kuid jätkan ikka usinalt. Nii toitumise jälgimise kui oma väikeste "trennidega". Kõndida üle 10000 sammu ühe korraga nagu osad vaprad siin tavakorras teevad, on minu jaoks muidugi ulme, kuid pusin siin siiski omas rütmis.
Kahe nädalaga läinud -2,8 ja hetkekaal 83.6.
Kokku läinud seega -8.1 ja normaalkaaluni jäänud laias laastus veel 5-6kg.
Juba on aga samm justkui kergem ja tervise paranemine teeb mulle eriti heameelt. Ka energiat on juurde tulnud ning see on minu jaoks kohe eriti suur asi.
Kuidas teistel läinud on?
 
Kurvameelne 19. märts 2021, kl 20.19
Halvasti. Kaal seisab ikka 71,5 kg peal. Eks ise olen süüdi. Sõin kalorid lõhki mitmel päeval.
 
rõõmus rull 21. märts 2021, kl 22.35
Jah, mina olen see, kes kõnnib/liigub peaaegu iga päev ca 12 000 sammu.
Aga kahjuks ei ole õnnestunud mul kaalu numbreid vähemaks saada. Kaal kiigub ikka natsa alla, natsa üle 90 kg.
Põmm, Põmm, Põmm ... ei teagi mida teha, et kaal väheneks.
 
Keeksu 22. märts 2021, kl 14.59
No öeldakse, et kui te teete trenni ja kaal ei vähene, siis tuleb üle vaadata, mida te sööte. Väga mitmed uurimused kusjuures kinnitavad seda ja väidavad, et keha toonuse ja tervise jaoks on füüsiline koormus loomulikult väga hea, kuid kaalulanguse juures mängib see rolli vaid 15%.
Rõõmus rull, äkki paned kirja oma keskmise päevaratsiooni? Seda siis ausalt koos kõigi snäkkide ja vahepaladega? Ja ka grammides.
Mind näiteks kaloraaži arvutamisega alustades väga üllatas, kui suure osa andsid just esmapilgul "süütud" vahepalad.
Ja veel. Ennast jälgides sain aru, et minu päevakaloraaž on üldse küllaltki väike, et kaal tasapisi kuid kindlalt langema hakkaks. Nn. tavanormi juures, mis kalkulaatori järgi tuli, kaal lihtsalt seisis või koguni tõusis. Ehk siis järeldasin: viga pole arvutustes ega toidus vaid mul on pataku väga aeglane metabolism (ilmselt medikamentide võtmise tagajärjel + vanus). Nii, et kõik on ikka individuaalne.
Lisaks on kaalul otsene side une koguse ja kvaliteediga ning päris kindlasti stressi tasemega.

Mulle endale see kalorilugemine tegelikult täitsa sobis, kuigi ma väga pedantne lugeja lõpus enam polnud. Ja justkui see süsteem andis siiani minu jaoks rahuldava tulemuse ka. Seda enam, et ei pidanud nälgima või piinlema. Kuigi õhtuti end vaos hoida siiski tuli.
Aga aprillis tahaksin proovida midagi muud. Lihtsalt vahelduse mõttes ja eksperimendi korras.
 
Kodanik37 24. märts 2021, kl 18.48
Mina kui alustasin pärast sünnitust kaalu langetamisega, siis tellisin härra K. käest kava. Mõnda aega jälgisin, nüüd juba toimetan ilma. Kaloreid ei loe. Üritan üle päeva 1 tund jalutada. Õue olen jätnud 20kg, pluss veel ujulasse 10kg. Lapsega koju jõudes oli vaatepilt ikka üsna jube. 2 kuud vist peeglisse ei vaadanud. Õnneks sain ma 90kg juures pidama, pikkust on 160.
Eks igasugu dieete ja muud jura sai ka katsetatud. Tatradieet, vahtrasiirupi jook. Õnneks mingeid kaalu alandavaid tablette ei ole võtnud. Rohkem pole plaanis alla võtta. Aasta on kaal ilusti püsinud paigal.
 
elizabeth jõhvi 25. märts 2021, kl 11.27
To Kodanik37!

Kes on herra K, kelle käest tellisid kava?
Jagada raatsid? Oleks rõõmus, kui jagaksid :)
 
Kodanik37 25. märts 2021, kl 16.08
Marek Kalmus. Hind on suht odav võrreldes mõne personaalse kavaga mida mitu nädalat sulle koostatakse. Paar kuud jälgisin, siis juba nuputasin ise ja ei kaalunud midagi. Söön nii palju, et kõht saab täis. Soovitan väiksemad portsjonid mitu korda päevas ja ärge unustage vett juua. Ma tahtsin lihtsalt näha, et mida ja kui palju sööma peaks. Kava mul enam alles pole.
 
Keeksu 27. märts 2021, kl 12.26
Minu kaalunäit 82.2, nädalaga -1.4, kokku -9.5.
Mõtlesin natuke järgi ja tundub, et see va pandeemiline isolatsioon on mõnevõrra isegi soodsam aeg, et endaga kaalunumbri osas tegeleda, sest vähemaks on jäänud ka külaskäike ja koosistumisi, mis on alati tähendanud ka kooke, snäkke, veine jne. Kuigi küpsetan ma siiski endiselt, kuid ainult nädalavahetusel. Ning nüüd juba täiesti nisujahuta ning suhkruta.
Kuidas teistel? Olete ikka ree peal või igaks juhuks isoleerinud ennast ka meie väikesest kambast? :)
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!