Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
Toitumiskava näidis
 
... 02. veebruar 2013, kl 21.10
Kas kellelgi pole ehk kahju panna kirja näiteks Kalmuse toitumiskava ühte nädalat? Ma olen juba kolme toitumiskavaga alt läinud (toitu on olnud liiga palju, ei lubatud midagi vähendada ja raiuti alati, et peabki nii olema) ja rohkem raha ei tahaks raisata. Selle nädala menüü põhjal suudaksin ehk ka paar järgmist nädalat ise koostada ja vaadata, kas mulle sobib või pean mõtte maha matma. Tänud neile, kes viitsivad aidata:)
 
... 02. veebruar 2013, kl 21.11
Raha raisakmise all mõtlen selle tuulde loopimist :)
 
nalle 02. veebruar 2013, kl 21.28
Raha läks pekki? :-)
 
... 02. veebruar 2013, kl 21.36
Kui otseselt võtta, siis jah :D
 
krivo 02. veebruar 2013, kl 21.55
aga ehk paned siis alustuseks ühe oma näidiskava (kus liiga palju (?) toitu oli) siia üles ning kirjuta oma pikkus/kaal/vanus ja füüsiline aktiivsus ka - siis saab kommenteerida, kas palju või mitte ning kas asi kavas või selle jälgijas... ja vaata, nende kavadega on üldiselt nii, et nendest peab siis ikka täpselt ka kinni pidama, ainult tellimisest ja kodus kaantevahel hoidmisest ei piisa, et muutused sinu kehas toimuma hakkaksid... ;)
 
... 02. veebruar 2013, kl 22.07
Kahjuks mul enam neid alles pole. Võin välja tuua umbes, mis näiteks ühel päeval oli:
Hommikusöök - 3-4 keedumuna, täisteralleib singiviiluga, lehtsalat, tomat, kurk. Klaas piima + klaas vett
Vahepala - banaan, peotäis pähkleid, joogiks kalorivaba jook
Lõunasöök - tükk kanafileed (suuruselt selline, mis need 2 tüki kaupa poes pakendatud müügil on), kodujuust 100g, toorsalat (kurk-tomat-hiinakapsas), 2 täisteraleivaviilu.
Vahepalaks umbes sama mis enne.
Õhtusöök toorsalat ja kalafilee + puuviljad.

Mõne jaoks ehk tundub vähe?! Ei teagi, minul oli enesetunne pidevalt halb ja ülesöömise tunne oli, väsimus oli kerge tekkima ja trenniskäike sundisin peale. Kuna teiste kommentaare toitumiskavade kohta lugedes väitsid alati nad, kui energilised ja rõõmsad nad on, siis lõi häirekell tööle ning pöördusin kava koostaja poole. Tema aga raius, et kõik on korras ja peabki nii olema. 3 nädala jooksul võtsin hoopis kilosid juurde. Nüüd, aasta hiljem (see aeg on möödunud viimase kava koostamisest umbes) nägin oma sõbra toitumiskava lihasmassi ja kehakaalu TÕSTMISEKS - kogused ja toidud olid praktiliselt samad.
Pikkus - 165cm
Kaal - 77kg
Vanus- 21
Füüsiline aktiivsus - hetkel jala minek tööle ja koju (3-4 km ots, kiire kõnniga), õhtuti lisanduvad tavaliselt jalutuskäigud ligikaudu tund aega ning töö juures liikumine (kuna tegelen lastega, siis on üpris liikuv töö).
 
krivo 02. veebruar 2013, kl 22.37
hmm... oletame, et nii seal tõesti kirjas oli - kuigi sa täpselt ei mäleta ;)
siis sellisel juhulnatuke tuunituna nt nii:
1) jätaksin täiesti välja banaanid, puuviljad üldse minimaalseks - mõnikord õun või apelsin või kiivi
2) hommikul 2 munavalget + 1terve (koos kollasega)täisteraleib singiga (3viilu), tomat-kurk, salatilehed
3)lõunal ca 100 gr kanafileed + salat või hautatud köögilvili (broccoli, lillkapsas, brüsseli kapsas...)
paar supilusikatäit keedetud tatart
4) ooteks kodujuust 100 gr, paar viilu lahjemat juustu (juku, pärnu...) magusaks paar ruutu 72% shoksi
5) õhtuks toorsalat ja forellifilee ca 100gr peaks suht ok olema... :P

ja kuula oma keha - energiakulutus ei ole iga päev sama nagunii. ning kui ikka sääa ei taha, siis ei pea ju. peamine, et nende ärajäetud kordade asemel saiakesi, kommei ja cocacolat ei tarbi ;)
 
... 02. veebruar 2013, kl 22.58
Õnneks ma pole eriline magusa ja rämpsu-armastaja, seega selles mõttes probleemi ei teki. Joon ka põhiliselt vett, rohelist teed (suhkrut sisse ei pane kuskile) või siis piima. Teen homme proovi ja annan teada kuidas tundus :)
 
Quu 02. veebruar 2013, kl 23.01
Ainus minul toimiv on olnud GNLD kaalukontrolli programm GR2.
Just tellsin Stardipaketi, et saada kirjandus kaasa ja kui elad mulle lähedal, võiksin soovi korral Sulle anda lugeda "NAUDI & VÄLDI" ja toitud seal toodud näidete põhjal ja õpid õigesti toituma.
Teisiti ei oska aidata.
 
... 02. veebruar 2013, kl 23.18
Kas see GNLD toitumisnäited internetis pole olemas? Ma huvi pärast uurisin neid ja need toidud mida võib/peaks ja mida peaks vältima olid päris põhjalikult välja toodud.
 
krivo 03. veebruar 2013, kl 00.08
kui sa "magusa ja rämpsu armastaja" ei ole, millest siis sinu nimetamisväärne ülekaal: 165/77 on tekkinud??? :O
 
Q. 03. veebruar 2013, kl 06.48
Suur tpos jogurtit iga päev lisaks muule.
 
tjeetlane 03. veebruar 2013, kl 07.29
... Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas kellelgi pole ehk kahju panna kirja näiteks Ka
> lmuse toitumiskava ühte nädalat? Ma olen juba kolm
> e toitumiskavaga alt läinud (toitu on olnud liiga
> palju, ei lubatud midagi vähendada ja raiuti alati
> , et peabki nii olema) ja rohkem raha ei tahaks ra
> isata. Selle nädala menüü põhjal suudaksin ehk ka
> paar järgmist nädalat ise koostada ja vaadata, kas
> mulle sobib või pean mõtte maha matma. Tänud neil
> e, kes viitsivad aidata:)




Sind ei ole võimalik aidata, sa ei kuula niikuinii mitte kedagi.
 
.... 03. veebruar 2013, kl 14.00
Ühes teises teemas mainisin - aastaid tagasi avastati kilpnäärmehaigus, söön hormoonrohtusid, mille mind kuskil 3-4 aastat tagasi väga kõvasti paisutasid. Kaal ei lange, aga suuremaks ka ei lähe (kahe toitumiskavaga suurenes küll, kuid see läks peale elle lõpetamist tagasi endiseks).
 
krivo 03. veebruar 2013, kl 22.21
kullake, sellisel juhul vajad eridieeti.
kas neile, kes sulle need kavad koostasid, oma kilpnäärmeprobleemi mainisid?
 
... 04. veebruar 2013, kl 17.56
Jah, oli mainitud. Samuti ka aneemia (seega pidi arvestama toitudega mis aitavad raual imenduda ja mis mitte). Kuna ma ise selles asjas spetsialist pole, siis ei oska ka öelda, kas reaalselt sellega arvstati, või tehti copy-paste toitumiskava..
 
vanainime 10. märts 2013, kl 12.21
Tundubm et toitumiskava eon teinud mõni kulturist/nõustaja ja selle toitumise eesmärk on nagu ka lihase kasvatamine. ja tehtud on see meesterahvale
 
kh 27. oktoober 2013, kl 20.53
Pigem on probleem kilpnäärmes. http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/kilpnaarme-tervis-on-seotud-tsingi-tasemega-kehas#.Um1gzVNtYqM
Soovitan tsinki süüa. Tsinki sisaldavad nisuidud, nisukliid, päevalille-, seesami-, kõrvitsaseemned, avokaado, merevetikad, täisteratooted, läätsed pruun riis, mandlid. Edu!
 
kh 27. oktoober 2013, kl 21.03
ja veel.. jälgima peaks lihtsaid reegleid, õhtuti mitte süüa väga palju, eelistatult kergeid toite- nt. salat, puuvili. Hea lehekülg kalorite, rasvade, süsivesikute, valkude jm jälgimiseks: www.cronometer.com
Mina soovitan rohkem süüa tooreid toite, palju värsket salatit, puuvilju. Valk 10%, süsivesikud 60% ja rasvu 30% päevas. Muidugi on see individuaalne, aga umbes nii. Vähem süüa liha, muna, piimatooteid. Piimatooted puhas rasv. Siiski peaksid enda keha järgima ja ise ära tundma, mis on just sulle hea.
 
tanel sa... 04. märts 2014, kl 19.35
No jõgurtid, suhkrusisaldusega tooted ntx mahlad jne ei soovita.

Mahla asemel pigem smuutisi ja mingid hommiku helbed unusta ära.fitnessi helbed ei tule kõne allagi.Lihase kasvatamiseks proteiine ntx kanafilees on neid palju.Piima võid juua.makaroone aga ilma õlita.rohelisi salateid ja asju iga sõõgi kõrvale.muud ma eriti ei oska soovitada.

Proteiini sisaldusega toite võid otsida.
 
KRisti 09. juuni 2014, kl 12.55
miks ei või piimatooteid süüa? ma olen eluaeg piima joonud, algselt otse lehmapiima ja nüüd pakipiima + juust on ikka supermõnus asi. miks peaks neist loobuma ja millega sa asendad kehale need vajaminevad aineid?
 
piripiiga 09. juuni 2014, kl 18.30
paljud inimesed ei talu piima. sellest ei tarvitse ise arugi saada, sest puudub kogemus, kuidas ennast tunneks ilma piima joomata.

ma olen üldiselt seisukohal, et piim on beebide toit. selle eest saab kindlasti siit pikki pead, aga kannatan ära :D
 
Mina 04. august 2014, kl 23.46
Tegelikult on nii, et kui pead hormoone tarbima elulõpuni, siis pead sa oma kava küsima pigem arstidelt. Sest ise sõin kah kunagi hormoone ja võtsin 20kg juurde, kuid kahe aasta möödudes kadus 25kg.
 
eleri 22. juuli 2017, kl 14.58
see on hea artikkel, kuidas toitumiskava valida
https://www.erikorgu.ee/toitumiskava-kaalust-alla/
tepere 17. november 2020, kl 09.36
Kaalu alandavad tabletid - http://tonzes.com/slimest.htm Kokku kaotasin ma 18 kg ja see võttis mul vähem kui kolm kuud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!