Temperatuur: Väga tähtis tingimus alpikanni heaolu tagamisel–jahe temperatuur – umbes12-15°C;, kui mitte alla 10°C; ja üle17°C.
Valgus: Kasvukoht peaks olema väga valge, soovitavalt hajutatud ere valgus. Vältige otsest päikesevalgust, st pakkuge teimele päikesevarju.
Kastmine: Õitsemise ajal on vajalik regulaarne kastmine, on soovitavalt alt kastmisega. Pealt kastmisel tuleks vett valada poti äärest. Jälgige, et vesi ei satuks mugulale ega lehtedele.
Õhuniiskus: Kuna alpikann armastab niisket õhku, asetage pott alusele, kuhu on lisatud kergituskruus veega või niiske turbaga. Veega alpikanni pritsida ei tohi, õhku taime ümber võib niisutada väga peene pihustiga.
Puhkeperiood: Kui alpikann on ära õitsenud, tuleb närtsinud õied mugulast eemaldada, vähendada kastmist ning lõpetada väetamine. Eemalda kolletunud lehed koos rootsuga. Kevadeks kuivavad kõik allesjäänud lehed täielikult ära – taim läheb puhkeolekusse. Kastmine tuleb täielikult lõpetada. Pott tuleb asetada külili jahedasse kohta ning mitte kasta kuni kesksuveni.
Suve keskel asetada pott varjulisse hästi õhutatud kohta, mulda kasta perioodiliselt nii, et see oleks mõõdukalt niiske. Esimeste lehtede ilmumine – märk sellest, et taim on vaja ümberistutada.