* eelidandamine
Idandada tuleb seemnemugulaid kindlasti VALGES RUUMIS, sest siis tulevad värvilised (rohekad, lillakad), jämedad ja tugevad idud -nagu peab. Roheliseksminek on seemnemugula puhul ka hea. Kui sa aga pimedas idandad, siis tulevad idud valged, peenikesed ja väljaveninud. Niisugused pimedas kasvanud idud on nõrgad ja kipuvad muldapanekul murduma.
* mahapaneku aeg
rahvatarkuse järgi jah siis, kui toomingas õitseb
*maa ettevalmistamine
Kuna kartul tahab kasvamiseks kohevat ja õhurikast mulda, on soovitav kuhjata tema jaoks kõrgem VAOHARI või kasvõi kuhjake.
Sinna, kust sa mulla võtad ehk siis mõlemale poole jäävad vaokesed. Vahemaa ühe vaokese põhjast teise vaokese põhjani võiks olla 90cm.
*mahapanek
kui on ainult mõni mugul, siis kõige kergem on uuristada kühvliga vaoharjale auk, mugul (idud ülespoole) sisse panna (maapinna tasemele) ja kinni ajada. Kahe mugula vahe on sama suur, kui mehe jalalaba, väiksem mitte, suurem võib olla.
*muldamine
suve esimesel poolel, kui vaohari "ära vajub" või muld pealt kõvaks muutub (vihm), tuleb seda korduvalt üles kuhjata-pealt kobestada. Mullata võib seni, kuni kartulipealsed veel vaokülgi ei varja, kui nad on juba väga laiad, siis enam ei mullata (see lõhuks pealseid), vajadusel võib umbrohte ettevaatlikult ära tõmmata.