Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Aianurk
valge ristikhein:-(
 
algaja aiapidaja 24. juuli 2007, kl 20.06
Eelmine aasta sai külvatud kena muru, siiani oli kõik ilus aga nüüd tungib sisse valge ristikhein. Nimelt naabrid on endale külvanud kohe muru koos valge ristikuga ja neil seal ainult üks valge õitsev ristik nüüd ongi. Ei tahaks nagu oma aeda sellist olukorda aga tundub, et ristik tahab hakata võimust võtma. Mida küll teha, et ikka ilus muru jääks püsima.
 
vohh 24. juuli 2007, kl 21.52
meil on väga suur hoov ja samuti ostan alati muruseemet ja siis lisaks veel ristiheina. ristikhein on sellise suure hoovi peale väga hea murumaterjal (looduslik hoov, ei jõuaks ealseki kultuurmuru hoida). mind valged õied küll ei häiri, niidan ju üsna tihti, et oleks hea madal vaip. ei näegi neid õisi vist nii palju. ikka roheline kõik.

aga sina võid mida iganes teha, aga seni kuni naabriaias ristik on, päris puhtaks oma muru sa ei saagi.

muidugi aitaks see kui naabrid niidaksid sagedamini ja ristik õitseda ei saakski korralikult. nii on ju ka võilillega. õiest tulevad seemned, mis laiali lendavad.
 
kata 24. juuli 2007, kl 22.39
Mind näiteks ei häiri. Mul niivõrd suur pind ja elan kohas, kus vihma sajab harvem kui mujal, siis kõrrelised kipuvad kolletama aga ristik ilus roheline. Mina pole seda külvanud ja naabritel pole ka ta saanud tulla. Kunagi keegi ütles, et tallatavale murule pidigi ristik kasvama hakkama. Ei tea, kas see peab paika või ei. Suve alguse poole pole teda aga nüüd juba on olemas. hiljem külvatud muruseemne ostsingi kohe koos ristikuga. Meie niidame kord nädalas ja minul küll ristik ei õitse. Ilus pehme ja roheline muruvaip on.
 
ristik 25. juuli 2007, kl 09.34
Väeta N väetisega seda ristik ei taha.
 
Starane 25. juuli 2007, kl 10.53
sel puhul igati abiks. Ainsaks abiks vist küll... ~3x suve jooksul peaks pritsiga üle käima. Aga võtab ära ka võililled ja muud umbrohud.
 
putukas 25. juuli 2007, kl 12.12
Meie maal just laseme valge ristiku õitsema, et seemned laiali lendaks ja tekiks ristikumuru. Minu arust on ta ilus ja tugevam tundub ka kui tavaline muru, aga eks see on maitseasi, milline muru kellelegi meeldib. Ristik on ju ilus, kui ta õitseb.
 
fdsf 25. juuli 2007, kl 12.35
kui ma tulevikus ehk maja ja aia endale saan, siis kindlalt ei taha sellistt kergelt võltsi puhast muruvaipa, kindlalt tahan ristiku ja selliste asjadega segamini :)
 
sic 25. juuli 2007, kl 15.05
6-st vastusest 1,5 vastasid küsimusele, üljäänud asid kõik oma risitkuarmastuse joru.
 
Anne 25. juuli 2007, kl 15.18
sic
Aga ehk hakkab ka algaja aiapidaja vaatama ristikule hoopis teise pilguga. Üks kauneimaid eesti luuletusigi räägib koduga seoses valgetest ristikheintest (Nüüd õitsvad kodus valged ristikheinad...)
 
lull 26. juuli 2007, kl 11.14
Ernst Enno
Valget ristikut külvasin meelega,midagi ilusamat koduõuele on raske välja mõelda...
 
krnats 28. juuli 2007, kl 13.09
valge ristikuga isiklik halb kogemus - mesimummid armastavad seda liiga
 
algaja aiapidaja 28. juuli 2007, kl 13.25
tänud vastajatele:-)
vaatan, et naaber niidab korra nädalas ja selle nädalaga on terve aed lõpuks jälle ristikõisi nii täis ja seal, kus pole seda ristikut on muru kole ja kollane. Ei ütleks, et ilus muru on aga noh maitse asi.
Eks ma asun oma krundil nende ristikutega ikka võitlusse, sest väike laps majas ja paterdab pidevalt paljajalu murul ja see mesimummi värk mulle kohe kuidagi ei meeldi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!