Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Aianurk
Ratsuritähed ei õitse
 
paanika 08. aprill 2013, kl 13.46
Ma kohe ei tea mida olen valesti teinud, kuid ka sel aastal ei ole ratsuritähed mul õitsema läinud. Ajavad küll lehti aga õie vart pole kuskil. Sügisest läksid toanurka puhkama nagu varasemalt, kui nad õitseda suvatsesid.
Oskab keegi tarka nõu anda, mida valesti teinud. Suvel olid rõdul ja said korralikult ka väetatud.
 
janne 08. aprill 2013, kl 19.17
minul õitsevad kui hullud, ühest sibulast ajas neli õievart.
istutasin talve jooksul mitu korda ümber poest ostetud musta mulla sisse, lihtsalt lambist.
Niikui suurkoristust majas tegin, nii istutasin ka lillekesi ümber, st panin mulda juurde, panin suuremasse potti jne.
ja nüüd lausa kahju nendest, ajab ja ajab neid õisi püsti
mul vastupidine mure, ainult 2 lehte ja ei miskit muud
aga ilus on küll

äkki sul pott liiga väike?
 
paanika 08. aprill 2013, kl 20.46
No ei ole pott väike. Vahest peaks nüüd ümber istutama.
Ma kadestan sind, neli õievart ühest sibulast. Milline ilu!
Kas sa oma lilledel puhkepausi ei tee? Aastaringi kõpitsed nendega?
 
järsku 09. aprill 2013, kl 17.44
hakkasid liiga vara kastma, kui välja tõid. Mul abikaas spetsialist ja ajataja (palju sünnipäevi kevadel) ja ta ütles, et kasta tohib siis alles, kui väike õiepung püsti.
 
janne 10. aprill 2013, kl 10.19
mul seisis talv läbi lillepott aknalaual (lehed kadusid ära ainult sibul oli veel alles) ja kastsin terve talv kogu aeg sest muidu oleks muld ju ära kuivanud täitsa
 
meida 10. aprill 2013, kl 12.34
mul seisab talveks lehed kaotanud ratsuritähe pott lihtsalt esiku kapi ülemisel riiulil. Ei kasta, ei käi torkimas , ei vaatmas enne kui veebruarist alates. Kui õievars on nii 5 cm kõrgune siis asetan akanalauale ja kastan esimest korda mulla märjaks. Õitsevad igal aastal. Mulle tundub- liiga rammus muld ei soosi ka õitsemist.
 
ka mul 10. aprill 2013, kl 13.15
ei õitse, aga tal on 4 pikka lehte, nii kogunaeg, sügisel tuppa toomisest seniajani aknalaual, kuidas ma ta magama saan?
 
paanika 10. aprill 2013, kl 13.39
Mul seisid nad nagu iga eelnevgi aasta allapäikse toas kapi taga nurgas. Ei kastnud ega midagi. Suvel väetasin nagu raamatutes kirjas, et saaks jõudu koguda. See tühipaljas leheilu mind ka nende lillede juures ei köida. Tunne, et saadan prügilasse, kui nad lähema aja jooksul ei kavatse õitsema hakata.
 
silje 10. aprill 2013, kl 13.50
ega neil leheilu ka eriti ju ei ole, need vaid paratamatus , millega tuleb leppida:). Mina saan sibulad talveks magama vaid karmi vee kokkuhoiuga. Mis tähendab- alates augusti keskpaigast mitte üks veepiisk, siiski tõstan selle otsese päikese eest varjulisemasse kohta teiste toataimede varju.
Aga paanikale soovitaks prügila asemel otsida ehk uus ajutine omanik, kellel õnnestub taimed isegi õitsema saada:) ehk. Pärast võib ju tagasi küsida.
 
paanika 10. aprill 2013, kl 17.31
Silje, sul võib õigus olla. Vahest kellegi juures võtab tuurid sisse. Mul selline kogemus tulbi sibulatega oma 7 aastat tagasi. Mõtlesin, et tore kui potis on enda kasvatatud tulbid. Hakkasin siis toimetama, kuid välja ei tulnud midagi. Nii nad lendasid üle rõdu ääre maja taha (suur haljasala), ilma potita muidugi. Pole ju sodiga tegemist, puhas muld. No ja kae imet. Kevadel ajasid tulbisibulad, mis koos mullaga välja lendasid, lehti ja õievarsi tükki 3. Nüüd iga kevad murran maja tagant oma rõdu alt 2-3 tulbivart. Ei mingit hooldust, kasvavad omapäi. Sibul talvläbi maas.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!