Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Aianurk
Mida söövad tibud?
 
Õnneseen 13. juuli 2015, kl 15.58
Reede hommikul koorusid munadest neli tibu. Mida neile süüa anda? Siiani olen purustanud kahvliga keedumuna ja täna hommikul pakkusin kodujuustu. Jälgin, et vesi oleks kogu aeg olemas ja värske.
Kana on ka tibudega koos puuris. Mida võiks veel tibukestele anda, et nad saaksid kõhud täis? Kas hirss ja kaerahelbed on tibutoit või pean keetma putru?
Mingit spetstoitu mul ei ole.Kas sobivad poes müügil olevad papagoi või viirpapagoi toidud? Palun andke nõu, kes on kanu pidanud. Tahan väga, et selleks ajaks, kui perenaine koju jõuab, on tibud elus ja söödetud.
 
tibudele 13. juuli 2015, kl 16.25
keedetud muna kodujuustu ja vesi tubli vähemalt paar kolm nädalt
 
to õnneseen 13. juuli 2015, kl 16.29
sa oled kõik õigesti teinud, lisada pole siin enam midagi!peentang ehk sobib kah!
 
no 13. juuli 2015, kl 17.46
tibud söövad täpselt sama toitu mis kanadki. mida kanale, seda ka tibule. ja väljast värsket rohtu natuke kakkuda.
 
noh 13. juuli 2015, kl 17.55
ja muidugi võid kärbseid püüda ja ussikesi kaevata:P
 
Õnneseen 13. juuli 2015, kl 17.58
Kanad söövad vilja. Tibudele tundus vili kuidagi vale olevat.Aga tänan vastajaid, jätkan samas vaimus.
Küsin veel. Puuri põhjas on augud umbes 2x2 cm. Panin põhja papitüki ja peale veidi põhku. Täna hommikul oli klaas, mis jooginõus seisab, et keegi ära ei upuks, külili ja vesi tegi põhu märjaks. Kas pean papi ära võtma? Panin küll uue peotäie põhku ja märja viskasin ära. Kardan, et aukudega põhjast võivad tibude varbakesed läbi vajuda ja viga saada. Need ei ole tavalised kanatibud, vaid sellise väikese karvase kana omad.
 
no 13. juuli 2015, kl 18.06
kas kanale antakse jahvatamata vilja? sellisel juhul muidugi tuleks kergemat midagi anda.
 
tibu 13. juuli 2015, kl 18.15
Mannateri vist ei tohi anda kuna need paisuvad kõhus.
 
kukeke 13. juuli 2015, kl 18.31
Mida see kanaema sul sööb?Eks tibud söövad ju seda sama toitu.Et kruubid ja terad on väga suured äkki, siis anna peentangu.Ka keedumuna ja soolata kohupiim on omal kohal.Liivakastike kuluks neile ka ära kui nad vabalt õues liikuda ei saa. Ja ega ainult mannaterad ei paisu, kõik terad paisuvad.Eks tibu teab ise palju ta sööb.Vahel on pugukene nii suur ees.Aga kui seedimine korras, siis pole hullu midagi.Pesa aga oleks hea kui on ikka kuiv ja puhas.
 
ingrid 13. juuli 2015, kl 18.40
Kõrvenõgest ära unusta! Tambi hästi puruks või lase hakklihamasinast läbi ja sega toidu hulka. Väga tänuväärne, et ei jääks jalust maha. Ka talveks võiks nõgesevihtasid varuda. Kui on võimalik.
 
erilika 15. juuli 2015, kl 10.31
keeda natuke putru, ükskõik millist, meie tibudele anti ikka seda või niisutatud-paisutatud kaerahelbeid, mannat (mõttega et kui on niisutatud siis pärast kõhus enam ei paisu ja nad ei söö ennast lõhki)
 
19 nokka 16. juuli 2015, kl 23.21
Kana on kuivtoiduline. Kõige parem on tibudele anda spetsiaalset tibude täissööta, kus on neile kasvamiseks kõik vajalik juba sees. Siis võid juurde anda värsket, st peenrast kitkutut, salatilehti jne. Minu tibud, kes juba 2 kuused, söövad ka põõsalt musti sõstraid. Korjan tigusid, tambin katki ja needki lähevad. Vahel, kui viitsin, kaevan peenrast vihmausse. Saa palju nalja, kui tibud neid sikutavad ja söövad. Igavuse peletamiseks puistan korra päevas neile nokkimiseks kaerahelbeid ja peentangu. Putru neile keetma ei pea. Nõgeseid on hea korjata ja vihana kuivatada, et siis talvel kanadele krõbistada anda. Ja vesi peab lindudel ka ees olema.
 
siil 21. juuli 2015, kl 07.54
Sama mis kanadele! esimestel päevadel keedumuna ja kohupiima, hiljem mitte. Kui õue ei lase, siis kitku ette rohtu, vesivirn maitseb neile eriti. põhk all ei ole oluline, pehme allapanu isegi suurendab esimestel päevadel võimalust, et kanaema tallab oma tibud ära.
 
Õnneseen 21. juuli 2015, kl 18.20
Tänan kõiki, kes jagasid häid soovitusi. Perenaine tuli koju ja nüüd tegeleb ise oma tibudega:)
 
See suur et... 22. juuli 2015, kl 17.14
... söödad tibudele keedetud kujul nende endi õdesid ja vendi?
See tekitab minus külmajudinaid miskipärast.
 
Kanaisa 06. juuni 2021, kl 08.13
Kui kiirelt vett ja tambitud muna antakse? Hommikul oli esimene tibu pesas.
 
Agneke 09. oktoober 2021, kl 09.39
Kaerahelbeid!!!
 
Dipi 22. oktoober 2021, kl 15.57
Näe meil ka siin Vaeste Patuste Alevis Tibu lendas pealinna vanalinna Müürivahe restorani muutus seal broileriks nüüd oo naa vinske et mitte hammas peale ei hakka. Vaat et saad säält veel vasta hambaid
 
Agneke 07. november 2021, kl 19.04
A mis Mina tegema pean? Mis See Minu Asi On! Kõigi Murede pärast Ei Jõua Muretseda!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!