Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Aianurk
mesilasi lihtsalt pole
 
k 25. mai 2016, kl 22.15
Kuhu on kadunud mesilased?Mina pole näinud mitte ühtegi kuigi viibin päevad läbi maal õues.Viljapuud on õitest lookas aga ühtegi tolmutajat pole.Olen istutanud aeda lilli mis meelitavad mesilasi aga paraku need veel ei õitse.Maasikad õitsevad hullult.Mõlgutan mõtteid aeda muretseda mesitaru koos mesilastega aga kardan et ei saa nende linnukestega hakkama.Ei tea mida ette võtta.Ja kus on meie usinad rasvatihased kes sõid hommikust õhtuni aias kahjurputukaid?Üks rasvatihasepaar ehitas usinasti pesa räästa alla aga kui pesa sai valmis kadusid and ära.Sääski siis veel polnud,nüüd on aga mitte palju.Lehetäid hakkavad ka võimust võtma.
 
ossi nuovo 25. mai 2016, kl 22.43
Heiki Nestor sõi mesilased ära. Otside uus maailmavallutusplaan.
 
... 26. mai 2016, kl 02.02
metsmesilased sumisevad küll rõõmuga siin ja seal
Agne Tamm 26. mai 2016, kl 04.08
Meil palju, yks sylem l@ks ise sisse tarusse ja teine lendas kaugemale, naabritele! Tahtsin kyll ilma sylemiteta, seeaasta, jagada....pooleks, et poleks pyydmist ja ei lendaks @ra..aga l@ks nii...
 
ingrid 26. mai 2016, kl 08.47
Ma pole mesilasepuudust täheldanud. Möödunud paari ülisooja päeva jooksul oli neid lausa kuhjaga ringi hõljumas, mistõttu pole julgenud palja jalaga enam murulgi käia. Selle sees ka mingid õitsevad taimevärgid, kus mesilased sees kükitavad. Linnud olen ise kunstlikult aeda toonud, toidan neid hea ja paremaga korrapäraselt, et nad kuskile mujale ei himustaks minna.
 
Olen Vari 26. mai 2016, kl 11.59
Moblamastide kiirgus hävitab putukaid, hiljem ka linnud kaovad.
 
Kord 26. mai 2016, kl 12.34
Ei pea pidama kodumesilasi, kui vaja siis võta mõni pesakond kimalasi. Neid pesasid müüakse ja nad majandavad ise, ilma inimese sekkumiseta.
 
to Kord 26. mai 2016, kl 12.39
Kus neid kimalaste pesakondi müüakse? Kas seal (kus siis?) selgitatakse ka, kuidas kimalased koduaeda sisse seada jmt? Kui palju kimalased mett annavad, kas mesilastest palju vähem? Kas kimalasemett ka kuskil müüakse, et saaks enne proovida?
 
mesimees 26. mai 2016, kl 12.53
mul küll on alles
 
olgem mahedad, naised 26. mai 2016, kl 14.08
novaator.err.ee/v/b5439704-9cb5-4b87-882f-f2d4844a8db5
 
k 26. mai 2016, kl 14.55
Isegi kimalasi ei ole,tõsijutt.Elan ise Saku lähedal.
 
juku 27. mai 2016, kl 08.31
novaator.err.ee/v/b5439704-9cb5-4b87-882f-f2d4844a8db5
 
meemeister 27. mai 2016, kl 19.23
tänavu on palju nn lehemett: vaata, kuidas vahtrad jm puud läigivad. seda eritist toovad mesilased tarru nagu nektarit. saadus olevat väga väärtuslik.
õunapuudel olid oma pidupäevad ja tolmutajad juba ära, siis aga leidsid mesilased mingi järgmise taime, kuhu kõik kambaga kihutasid. nii see käibki. minul siin näiteks sumiseb üks õitsev hekk kohe päris valjusti.
 
kimalased 27. mai 2016, kl 19.27
Kimalaste pesakaste kasvatatakse kasvuhoonetele, vist Belgias ja need on mõeldud kasvuhoonetaimede tolmeldamiseks. Mingit mett nad ei tooda, neile on hoopiski siirup söögiks kaasa pakitud, teevad mõned kuud oma tööd ja surevad. Ei usu et eraisikutele neid müüakse.
 
meemeister 28. mai 2016, kl 12.21
kimalased ei tooda küll midagi. aga tolmeldavad, seda jah. nende pered (pesakonnad) on väiksed, nad ise niisugused "nummid". nendest on eesti keeles ka raamat ilmunud. Tšehhis(või kus?) on neid tolmeldamise eesmärgil ka n.ö kodustatud.
 
meil 28. mai 2016, kl 20.22
olid need maamesilased, võib olla siis kimalased, ma ei tea, kes nad tegelikult on. aga räägiti maamesilastest. nende pesa oli meie seina vahel mingi ime läbi, maamajas, ja sumises/undas terve suve nagu alajaam. järgmisel aastal neid enam polnud, nii oleks tahtnud, et nad seal oleksidki elanud tänase päevani.
praegu on aga nii, et pole mesilasi õunapuid tolmutamas näha, kohe üldse pole kedagi sumisemas enam juba paar aastat. vaikseks väga kõik jäänud. suitsupääsukeste pesa kiskusid varesed üleeelmisel aastal alla koos poegadega. selle peale ma lausa nutsin. eelmisel aastal polnud enam pääsukesi ka.

kui sedasi edasi, siis ongi nälg käes. puud õitsevad, aga õunu ei tule, sest pole, kes tolmutaks, muud asjad samamoodi.
 
k 30. mai 2016, kl 21.38
Ei ole kuskilt neid kimalasi ega mesilasi ilmunud,täiesti absurdne olukord.Pesakastid lindudele seisavad ka tühjadena.Meil on ainult hulk varesepesi ja punt harakaid.Minu kodunt 2 km eemal elab talunik keda nägin eelmisel aastal põlluveerel oma mürgitünnidega askeldamas.Ehk on põhjus seal?MA EI OLE IIAL SELLIST OLUKORDA NÄINUD KUI ÕUNAPUUDE ÕITSEMISE AJAL ON AIAS TÄIELIK VAIKUS.Ploomidel on nüüd lehetäide suured kolaaniad,on ka õunapuudel üksikuid võrgendkoi võrke.
 
Vene TV 31. mai 2016, kl 15.47
Olen Vari Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Moblamastide kiirgus hävitab putukaid, hiljem ka l
> innud kaovad.

Venemaalt tuli paar aastat tagasi saade, kus üks mesinik mujale kolis oma tarudega, sest pandi just see moblamast püsti.

Tal oli neid mesipuid ikka tuhandeid, nii et nalja pärast seda ette ei võtnud.
 
Ammu pole mesilasi 31. mai 2016, kl 16.09
Meil pole sellel aastal ka herilasi. Muidu tikkusid pesa tegema kuhugile katuse alla ja pööningule, sel aastal ronisd kimalased terrassil, kus istun, sisse-välja ja imelikul kombel mingid muud, kas metsmesilased, nüüd. Aga praegu kusagil õitel neid küll ei näe. Õunapuusid meil pole.

Täiesti uued on herilase moodi kärbsed, kes vahepeal õhus seisavad. Neid ole siin enne olnud kunagi. Otsisin internetist, vist sirelased.

Meil (elan Kesk-Soomes) läks väga järsku külmaks talvel, -30 kraadi tuli äkki ja erinevalt Eestis polnud lund maas. Ehk see mõjutas. Ega ma herilasi eriti taga ei nuta muidu ...
 
lugemist 31. mai 2016, kl 16.42
http://www.telegram.ee/arvamus/kas-peaksime-pollumajandusministeeriumi-kohtusse-andma

Albert Einstein ütles kord: “Kui mesilased surevad kunagi välja, jääb inimkonnal vaid neli aastat elada.” Viimase viie aasta jooksul on miljardid mesilased teadmata põhjusel lihtsalt haihtunud. Kui mesilaste hukk jätkub, on sel inimestele drastiline mõju: rohkem kui 1/3 meie toidutööstusest sõltub mesilaste tolmeldamisest.
 
Mesila 29. november 2021, kl 20.56
Meil ka Asulas pidas siin üks olid tal mesilased kes olid päris saatana käsilased. Raisad olid dreseeritud. Mesipuus oli kaks sektsiooni. Ühte tegid müügi jaoks suhkrust käisid aga inimeste suhkrutopsidest lahtisest aknast suhkruteri toomas. No mis kuraditega teed sellistele ei saa suhkrutrahvi ka väänata. Teises osakonnas tegid siis pererahva jaoks korjasid kanapersete pealt. Aga no lõpuks keemia tegi õigust saatis nad igavestele korjemaadele
 
Amatöör Luulutaja 29. november 2021, kl 20.57
need mesilased
on saatana käsilased
ta tunneb oma mesilaste üle uhkust
ei nad pea puhkust
teevad mett suhkrust
erilised
geneetilised
mesilased
nad suhkrumett toodavad
ja lolle hanesi ootavad
ta mesilstel on kummikud jalas ja tundlad blondeeritud
bersseaugud läikima poleeritud
jääb karu sellest suhkruhaigeks
suhkrusisaldus on seal räige
saad sa sellest aru
et sellest meest jääb suhkrutõppe karu
 
Surnupealuu 29. november 2021, kl 20.57
https://arhiiv.err.ee/guid/201109201822417010010002081001517C41A040000005528B00000D0F042936
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!