Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Aianurk
Mesilased
 
yxikmees 21. jaanuar 2017, kl 23.09
miks Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> teistele müüvad
Tegelikkuses on mesi ju mesilaste okse, mida nad korduvalt alla neelavad ja siis välja oksendavad. Head isu.
Agne Tamm 23. jaanuar 2017, kl 20.28
Jätsin mee sisse ja söötsin suhkrulahusega, pool -ostetud suhkrulahusega, mett eriti ei saanud, mõned Kärjed vaid enda jaoks ja emale! Neli kaheksast tarust elus, aga millal kevad tuleb juba!?
Agne Tamm 23. jaanuar 2017, kl 20.30
Mesi on püha!
Agne Tamm 01. veebruar 2017, kl 21.55
Neli kaheksast elus, aga millal kevad? Veel kuu-kaks? Palvetame!
Agne Tamm 15. veebruar 2017, kl 04.34
Neli kaheksast elus, aga ühte hiirt mürgitan, sööb mürgi, aga elab edasi, kinni püüda ei julgenud, kuigi ta oli mul peaaegu käes! Oleks pidanud kassile andma!
 
kapak 15. veebruar 2017, kl 10.20
Õige, anna mürki kassile. Sellist luuserit sul pole vaja.
Agne Tamm 15. veebruar 2017, kl 23.29
Kass on mul lapse eest ja pealegi hirmutab rotte, oma olemasoluga natuke taltsamaks!
 
loomaaed 20. veebruar 2017, kl 06.20
Rott on kassi sõber.
Agne Tamm 02. märts 2017, kl 16.49
Niisiis, kolm kaheksast alles! Peredest üks väljas, sülemitest kõik läbi! Üks sülem oligi väga väike! Kahju, kui vastu kevadet välja läheb veel üks sülem !
Agne Tamm 04. märts 2017, kl 18.51
Käisin mesinduse koosolekul Raplas!
Agne Tamm 06. märts 2017, kl 19.17
Millal päike tuleb,et saaks mesilased puhastuslendu teha!!??
 
ma tean 07. märts 2017, kl 10.30
Päike tuleb siis, kui on pilvitu taevas.
 
mitte nii tubli 07. märts 2017, kl 11.27
mul läksid kõik välja. mett sain ja müüsin eelmisel aastal ikka suht hästi ja üldse, talvituma panin suuremad pered kui kunagi varem. aga sügisel ravi tegin vaid "biivitaaliga", vbl see oligi krahhi põhjus. ka nälg pole välistatud - asi, mida mul kunagi varem pole ette tulnud. kui veel elu ja mesilasi on, teen alati kärgedele augud sisse nagu vanasti - et mesilased saaksid liikuda sööki täis kärgedele.
pea vastu, Agne!
Agne Tamm 07. märts 2017, kl 14.40
Viimane pere tekitas mul ka masendust oma välja minekuga, aga 3 alles! Sügisel olin närvis, helistasin Aleksander Kilgile,kes oli juhtumisi välismaal, tegin mis sai teha! Koondasin ja söötsin kõrvalt sisse! Mett ei müünud, vaid emale viisin! Ise sain ka natukene! Üks pere oligi vaid peotäis algul, ei uskunud, et jääb, aga mett korjas natuke! Teine läks hiirte rünnakuks ja üks niisama mõistatuslikul viisil ja üks ei söönud ja polnud korjanud ka eriti!
Agne Tamm 07. märts 2017, kl 14.52
On ju võimalik saada kolme pealt jälle kaheksa peale või kümne peale, peaasi et ostma juurde ei pea! Seemneks jäid! Loodan et Sinul läheb ka hästi! Jätkame võitlust mesilaste eest!
Agne Tamm 07. märts 2017, kl 14.56
Ega enne kümmet aastat saa mesinikult ka midagi nõuda! Enne kümmet aastat nagu polegi mesinik! Kümme aastat tagasi tulin siia tallu, aga mesilasi kohe ei võtnud!
Agne Tamm 16. märts 2017, kl 17.04
Täna oli puhastuslend!
Agne Tamm 17. märts 2017, kl 12.17
Niisiis,selle talve statistika, kolm kaheksast alles! Oleks äärepealt 4 jäänud! Libises käest neljas ,enne lõppu prohmakas! Aga mis siis!
 
mitte nii tubli 18. märts 2017, kl 12.10
jah, kui kolm alles, pole häda midagi. kuue peale saad ehk ikka jälle jõuda.
aga mina, mis mina siis nüüd teen. peresid osta polegi nii väga kelleltki ja sülemeid annab oodata. pealegi - asjatundjad ütlevad, et nende peale ei saa väga palju ehitada. nn hulkuvad sülemid kannavad edasi haigusi...
Agne Tamm 18. märts 2017, kl 13.06
Kas sul meekärgi on? Puhtad meekärjed pane sülemlemise ajal paari tarusse! Ehk tulevad ise sisse! Muidugi on riskantne, aga riskiksin!


Võta ühendust sülemiabiga, ehk saad sealt teise pere, see ka riskantne,aga ikkagi! Eesti Mesinike Liidus peaks olema sülemiabi!


Neid mesinikke ikka on, kellelt osta uusi peresid või sülem! mesindus.ee kodulehelt,jututoast leiab
Agne Tamm 18. märts 2017, kl 14.36
Kuidas Sa neid auke kavatsed kärgedesse teha? Kas keskele või nurkadesse? Minule õpetati; pulk kärgede alla? Aga nii palju tegemist oli sügisel, et neid talvituma panna! Ei teinud! Liistuld lennuavade ette, mitte -täielikult, panin ja kuuseoksi riivamisi!
 
mitte... 20. märts 2017, kl 21.01
no ikka kärje ülemisse ossa teed augu, et nad saaksid ümber naaberkärjele kolida, kui enda alt on paljaks söödud. sellega küll rikud veits kärgi, aga mis teha.

mis pulk alla, kuhu? et õhku rohkem oleks? ma ikka jätangi nii, et talvepesa alt äärest päris kinni pole.

mulle pole kunagi kedagi tulnud, küll aga olen käinud teiste inimeste aedadest nirusid sülemeid korjamas, kui on teatud hullud aastad ja palju heidetakse. siiski, kord leidsin maanteekraavist(!) mingi 3-kilose sülemi, kes sügiseks tegi 45 kilo mett. see oli 2011.
Agne Tamm 21. märts 2017, kl 02.26
Pulk jah kõigi talvituvate raamide alla, et raamid veidi õhus! Nii õpetati!
Agne Tamm 27. märts 2017, kl 16.34
Ega ma ei tea kas ma õigesti aru sain! Kolm igatahes alles! Rotimürki lisan ikka veel ,käiakse söömas, öösel vahelaudade taga pesitsemas! Ühel tarul hiireriiv ees mitte täielikult , teisel kitsendatud lennuava, aga kolmandaga ei saanud midagi muud teha kui liist lennuava ees mitte-täielikult!
 
mitte... 29. märts 2017, kl 10.44
no ma ei saa aru sul sellest hiire-värgist. hiir(ed) avastatakse ju ikka juba sügise poole, pekstakse minema ja kogu lugu. kas sa tahad öelda, et nad tõesti "talvitusid" sul tarus? siis oled küll "Õnnejunn", kui pere seal veel elus. muidu ikka hiired teevad täiega kutuks, kui neile voli antakse.
Agne Tamm 29. märts 2017, kl 13.13
Nägin,et käidud ja koguaeg panin mürk- hõrgutisi ja söödi ära ja jälle uuesti ja uuesti! Söötsin mürgiga ühte taru, hiirt! Nüüd nagu jälle pole söönud! Õnneks käidi vahelaua taga vaid, pesitsemas!


Aga üks taru, see viimane, mis välja läks,sõid mesilased laeni ja kõrvale ei läinud! Kahju!
Agne Tamm 29. märts 2017, kl 13.33
Oleks muidu 50%, aga nüüd vähem
Agne Tamm 29. märts 2017, kl 13.47
Üks pere tuleks juurde saada,kas tulevad ülejärgmiste naabrite juurest, või metsast! Osta, ei tahaks! Mõned sülemid tulevad ja lendavad üle metsa! Kõiki vist kätte ei saa! Tuleb meelitada,jätta lohakalt mõned kärjed tühja tarusse! Kasvõi ilma meeta kärjed!
Agne Tamm 29. märts 2017, kl 13.59
Kui õnn tuleb,ei tohi segada! Las nad ise teevad omaloomingut ka, kuni kindel on, et jäävad, ja et ise emale viga ei tee! Minul tegid laest põhjani korraliku sirge kärje, see vaid kärjemeeks! Seda vurritada ei saa!
Agne Tamm 29. märts 2017, kl 14.11
Krainid elus, itaallaste segud ka elus,2 tk!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!