Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Aianurk
Ratsurität
 
esterka 01. september 2020, kl 12.08
Ratsuritäht ei õitse juba mitu aastat. Lehti ajab. Lõpetasin kastmise paar nädalat tagasi. Ja nüüd eile läks pott ümber, pott juuri täis kasvanud. Sibul ka kergelt pealt tohletanud olemisega, sibula soomuskate täitsa lahti, sibul osaliselt paljas. Mis teha? Istutan uude patti? Siis saab ju jälle niiskust ja hakkab kasvama. Ei saagi temast enam asja või on kellegil miskit soovitada?
 
Mati55 01. september 2020, kl 15.54
Vb on oma ratsutamised ratsutanud
 
Agneke 20. november 2020, kl 08.40
Uude potti! Vbla teise tuppa, aknapeale! Valgus teine!
 
Agneke 20. november 2020, kl 08.43
Liiga palju kasta pole hea!
 
1234 28. detsember 2020, kl 21.11
Mul ka mingi aeg enam ei õnnestunud ratsuritähega, kuid värskendasin oma teadmisi.
Augustis ei kasta ma oma ratsuritähte enam üldse. Novembrist panen pimedasse kappi magama kogu potiga. Selleks ajaks on lehed kõik kuivanud.
Jaanuari keskel hakkan piiluma, et mida sibul teeb. See on normaalne, et sibul ajab kihte. Need võib ära korjata ja minema visata. Veebruaris kastan ettevaatlikult-natukene. Siis nädala pärast veidi rohkem. rohkem ei kasta enne, kui on aeg ratsuritäht valguse kätte tuua. Pimedast võtan välja tõstan aknalauale, kui õievars on üle 10 cm pikk.
Muidugi kui õievars juba jaanuaris paistab, siis alustan kastmist jaanuaris.
Peale õitsemist istutan sibula samasse potti, kuid mulla vahetan välja. Pott ei tohi suur olla. Sibula ja poti vahele peaks mahtuma sõrm või kaks sõrme.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!