Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Aianurk
ratsuritäht
 
talveuni 08. oktoober 2016, kl 16.54
Kuidas saate ratsuritähed puhkama? Muudkui ajab aga uusi lehti ja on nii roheline. Väetist pole ammu enam andnud ja kastan ka vähe oma arust. Kas peaks nad kusagile pimedasse sokutama või kuidas?
 
las 08. oktoober 2016, kl 17.11
las teeb seda, miks peab viima pimedasse? taim tahab valgust.
 
seidi 09. oktoober 2016, kl 12.56
Järgmisel aastal kasta teda juulis ainult korra kuu keskel. Augustis ära kasta enam üldse. Jäta ta valgesse kohta, kuid mitte lõõskava päikese kätte. Taim hakkab vaikselt kuivama. Novembriks peaks olema kõik lehed kollased ja kuivanud. Hiljemalt detsembri alguses pane ta pimedasse. Nt kappi või vannituppa vanni alla või kuhugi pimedasse nurka. Teine pott tagurpidi peale, et ühtki valgusekiirt ligi ei pääseks. Jaanuri alguses kasta korra pealt ja vala vesi poti aluselt kohe ära. Nüüd piilu iga nädal, kas õievars hakkab ennast näitama. Pimedast ei tohi sibulat välja võtta ennem, kui õievars on 10cm pikkune. Jaanuari lõpus kasta veel korra samuti nagu kuu alguses. Kui õievars nähtavale ilmub kasta taime ühe korra nii, et mullapall läbi vettib. Vett alusele ära liiga kauaks jäta. Korralikult hakatakse kastma siis, kui taim on valguse käes ja lehed on hakanud ennast näitama.
Selline viis on minu nipp, kuidas ratsuritähed õitsema saada. Muidugi tuleb ratsuritähte peale õitsemist ümber istutada samasse potti, kuid uude mulda. Väetada ja hoida poolvarjus kuid mitte pimedustes. Kui kõik õigesti teha, kogub sibul järgmiseks õitsemiseks jõudu.
Igal ühel omad nipid ja ükski pole vale, kui taim iga kevad õitseb.

Praegu lõpeta kastmine täielikult. Jäta valgesse kohta kuivama. Ilma kastmiseta kuivavad lehed lõpuks ikkagi. Novembris lõika lehed maha, isegi kui nad on rohelised ja pane taim pimedasse. Õienupu moodustamiseks tahab taim vähemalt kuu olla pimedas.
 
talve uni veel 09. oktoober 2016, kl 14.20
Aitäh, Seidi! Õitsesid nad mul veebr. kõik ja pärast istutasin ümber. Võtsin tütarsibulad ära ja panin needki kasvama. Nüüd on lehed ikka veel suured ja lihavad. Uusi lehti südamikust ei tule. Teen nüüd nagu õpetasid. Aitäh veel kord.
 
kraade 09. oktoober 2016, kl 18.03
sain oma esimese ratsuritähe üle 30 aasta tagasi. See taim on mul siiani igal kevad-talvel õitsenud ilma, et ma teda kordagi talveks puhkama oleksin surunud. Aasta ringi rohelised lehed peal ja õitseb nagu pöörane. Paar-kolm õievart korraga, igas ikka neli õit. Ja nii paar korda jaanuarist-maini.
 
seidi 10. oktoober 2016, kl 09.44
Just kraade, olen ka kuulnud, et nii on võimalik. Minul pole sedasi siiski õnnestunud. vbl on ratsuritähtedel ka mingid alamliigid :D Muidugi on see vähe usutav. Samas saab alati erinevaid variante proovida. Kui lill õitseb on kõik ok. Looduses ratsuritähed puhkavad mingi aja, et siis jälle õitseda.
Väga mugav on panna mõni taim talveund magama ja teistele taimedele aknalaual ruumi teha. Talvel on niigi valgust vähe ja aknalaud on taimede jaoks väga hinnas. Seal on veidigi rohkem valgust. Miks lasta seal siis laiutada taimel, kes saab kapis talveund magades väga hästi hakkama.
 
kah keegi 10. oktoober 2016, kl 11.34
minul on ratsuritähed suvi läbi õues põõsa all, naudivad suve täiega, sügisel vean tuppa tagasi ja viimasel ajal on mõne nädala jooksul juba õit hakanud kasvatama. Kordagi pole kah pimedas käinud ja õnneks õitsevad, sest polegi õieti sellist kohta kuhu neid niiviisi talveunne panna. Viisin 1 oma taime töökaaslasele, kes teda hoiab aastaläbi akna peal ja niiviisi pole ta enam kordagi õitsenud. Seega olen ise arvanud, et minu omade õitevalem on suvi õues.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!