Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Aianurk
MUTT
 
liuor 18. juuli 2007, kl 11.42
nimelt mnul aedas maasees muttid ! kuidas neist lahti saada ? ei aita need vahendid mis poes müügil on ega ka muttirauad ,mida nendega ettevõtta ????
 
elan aiamuttidegaja toamutiga 18. juuli 2007, kl 12.42
Mul pole ükski lõks ega mürk neid võtnud.

Õpetus kodukauniks foorumist: kümme aastat järjest lased käpuli ja karjud mutiauku:vastik mutt, mine ära, siis ehk saad lahti.
 
K. 18. juuli 2007, kl 13.35
Lahendus - taksikoer:))
 
Evi 18. juuli 2007, kl 15.59
enne olgu mutid, kui taks, see ikka väga vastik nähvits
 
soffi 18. juuli 2007, kl 17.26
topin räimi mutiaukudesse, saab veidike rahu, aga kuna naabrid seda ei tee, siis mõne aja möödudes jälle nad krdid tagasi.....see on tuuleveskitega võitlemine, palju hullem on vesirott, kes ka mu aias laamendab!
 
liuor 18. juuli 2007, kl 18.07
jahhhh mul ka see elukas , kuna krundil kraav ka veel,ja siis veel mingi uss ka , kohutav !!!mida küll nendega ettevõtta ???
 
liuor 18. juuli 2007, kl 18.07
jahhhh mul ka see elukas , kuna krundil kraav ka veel,ja siis veel mingi uss ka , kohutav !!!mida küll nendega ettevõtta ???
 
tiia 18. juuli 2007, kl 21.21
Ema (86) õpetas täna, et käiku panna tahma (mitte tuhka!) , pidavat ninna tombama ja kaduma.Ja karv pidi külge võtma.
Mis te arvate?
 
minni 18. juuli 2007, kl 21.32
mul kunagi aitas stabiilne muru niitmine. ei tea, kas plärin hirmutas...
 
liuor 18. juuli 2007, kl 23.16
ei muruniitmine talle ,neile mõju ,tuleb ja mõnitab sind oma mullahunnikuga peale niitmist veel !!!
 
jaa 19. juuli 2007, kl 10.17
seda tahmavärki peaks katsetama, sest KÕIK MUUD ASJAD on juba läbi proovitud ja ei aita miskit.
aedrassi ja -ruutu olen näinud laatadel müümas, kuid kahjuks pole osta taibanud.
 
alma 19. juuli 2007, kl 11.34
meile tõi leevendus see, kui võtsime käigu lahti,toppisime mutiauku kasutatud kassiliiva ja katsime siis jälle mullaga. muru jäi muttisest puutumata ja kui mõni arvab, et tekkisid muruvabad laigud, siis eksib. nüüd madistavad mutid naaberkruntidel.
 
olli 19. juuli 2007, kl 12.57
värskesse hunnikusse paneme mutirauad üles ja oleme küll niimoodi mutist lahti saanud. aga mügrid on meil ikka. kord proovisime tedagi püüda, aga mügri on nii kaval, et iial lõksu ei lähe. kõigepealt möödus oma rajaga lõksu alt , siis lõksu kõrvalt ja siis lõksu kohalt ning siis loobusime ise.
 
piiks 19. juuli 2007, kl 13.43
minul on aidanud lõks, naabril on taks, ülejäänud naabrid on muttidega endiselt hädas.....
 
veiko 19. juuli 2007, kl 16.57
Mina püüan mutte mutiraudadega. Krundi peal mitu komplekti maa sees ja käin neid hommikuti kontrollimas ja ringi tõstmas. Iluaed on nüüd mutivaba, edasi üritan nad mujalt ka kinni püüda. Mutt va pimeloom jalutab ilusti lõksu, olen neid püüdnud igas suuruses, aga vesirott on kaval ja väle loomake. Eile sain ühe siiski mutiraudade vahele. Aga muidu jah on lõksu ümbert kenasti värskelt kohevat mulda täis aetud, aga rauad pole kokku raksatanud. Tuleb vist mürgi ja riivitud porgandi segu mängu tuua. Mutipeletusgaas on aga nii ja naa. Eelmine aasta tõrjusin nad sellega aiast minema, see aasta aga ei mingit mõju. Rauad aga mõjuvad hästi:)
 
muidu mutt 19. juuli 2007, kl 17.52
Aga kuidas teada, kust poolt mutt parasjagu tulla kavatseb, kas ühte auku pannakse kahed rauad vastakuti.
 
veiko 19. juuli 2007, kl 18.36
Mina olen pannud auku ikka ühe lõksu. Seal, kus värske hunnik üles aetud, teen augu sisse, vaatan kust suunast käigud tulevad ja sinna ühenduskohta panengi. Tulgu siis kust suunast tahab, kui pea juba lõksu vahel ja ninaga selle plekitüki eest lükkab, on juba tema jaoks hilja:)
 
taimetark 19. juuli 2007, kl 23.03
kas sul tuttavat karvamari pole?mutt ei kannata inimese löhna-pane inimese juuksed muti aukudesse.teine soovitus veel-aja lipuvarras keset hoovi püsti.maa vibreerimine muttidele ei meeldi.
 
Jooga 19. juuli 2007, kl 23.08
Puust teiba otsa sai propeller pandud. See tuulega loperdab ja hirmutab mutid eemale. Ilusasti värvituna neid ikka mitu tükki aias, üksteisest 7-10 m eemal. Mõjub.
 
mumpsik 19. juuli 2007, kl 23.29
kel kannatust piisavalt siis võib ka värske mutimullahunniku kinni trampida ning siis labidaga sinna juurde hiirvaikselt passima jääda..küll mutt mingi aja möödudes omad käigud uuesti üle käib.ning siis,kui kenasti hunnikut üles hakkab ajama,tuleb olla piisavalt kiire ning labidaga ta sealt välja koukida.aega võtab..efektiivsust ka suurt midagi aga kannatuse paneb proovile:))
 
am 20. juuli 2007, kl 15.26
väga tõhus variant on nii: kaeva kõik augud korralikult lahti, vala igasse pisut bensiini, lase aurudel tõmmata ja süüta põlema. Mutid kärssavad ära:)) Aga tõesti aitab!! Teine variant, mida olen ka kasutanud: topi kassi pissist liiva aukudesse-aga see on ajutine hirmutab pisut kaugemale ainult.
 
a 22. juuli 2007, kl 17.39
kuulsin sellist soovitust, ise ei oska pead anda, kas õnnestub, kuna mutimure ei vaeva...

kaeva murusse augud ja aseta neisse tühjad pudelid, nii et pudelikael jääb maa peale. tuul tekitab pudelikaela puhudes vibratsiooni ja see peletab mutid eemale.

ma ei oska kahjuks nõu anda, kui palju neid pudeleid peab maasse panema ja mis vahemaa tagant, kuid oma loogika on minu meelest selles soovituses sees küll!
 
mutid läinud 23. juuli 2007, kl 15.39
ostsime eelmisel suvel mingi patareidel töötava mutipeletaja, maksis 200 krooni ringis, torkasime maasse ja mutid läinud:-) sel kevadel panime vaid uued patareid ja suriseb aga edasi maasees (aia suurus 0,5 hektarit ja ei ühtki mutihunnikut enam:-) seni tõhusim vahend olnud.
 
liuor 23. juuli 2007, kl 20.17
Tänan ! oh kui palju häid soovitusi !
 
Juku 17 23. juuli 2007, kl 22.37
Joogale
Puust teiba otsa propeller - panin sellise asjanduse püsti mutiauku kahe suure kivi vahele. Mutt ei pääsenud muidu läbi kui tõstis teiba üles ja ajas lõpuks pikali. Neil päevil oli täiesti tuulevaikne ilm.
 
Josefiina 23. juuli 2007, kl 22.41
Igasugused haisud ja tahmad jmt peletavad muti lihtsalt veidi eemale.

Kõige tõhusam on ikkagi muttide kinni püüdmine. Aga kinni püütud mutti ei tohi ka naabri aeda lahti lasta, sest tal on komme tagasi tulla, pealegi suur mullavall tagasiteed tähistamas. Kord tegin nii, sest oli kahju ilusat loomakest ära hävitada ning naabri kassid käisid minu aias sirtsutamas kah. Järgmine õhta oli mutionu juba tagasi:)
 
nati 25. juuli 2007, kl 11.59
Aastaid pidasime sõda mutidega.Sel kevadel tuli mehele pähe toppida nende aukudesse tomati lehti!!!! Kaks kuud juba muru on ilus!!! Aga hirm et ta tuleb tagisi on säilinud.
 
Proff 25. juuli 2007, kl 23.27
Kõige parem on mutiaukudesse poetada nuusktubakat, mis segatud jahvatatud tsillipipraga. Nii kui mutt seda ninna tõmbab hakkab ta turtsuma, siis vaja ainult kähku labidaga kohale joosta ja veretöö ära teha.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!