Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Aianurk
lillhernes
 
emmi 26. juuli 2007, kl 14.05
kasvatasin ise seemnest lillherned, mis praeguseks rõdukastis ca 1,5 m kõrgused võimsad taimed. Mida aga pole, on õied. Kas mitte praegu ei peaks nad õitsema? Mis ma võisin valesti teha?
 
Prukk Lõugan 26. juuli 2007, kl 14.42
Ei oodanud külvates õie päeva, vaid panid lehe päeval seemned mulda. Mul sama asi keskpäevalilledega.
 
ma 26. juuli 2007, kl 14.50
ka hakkasin praegu mõtlema, et mul ka ei õitse, kuigi suured juba. Äkki on probleem külmades öödes, sest teisedki lilled viivitasid õitsemisega.
 
nojah 26. juuli 2007, kl 15.16
mul üks aasta olid ja õitsesid alles augustikuus.

Aga sa võiksid turumutikesi vaadata, kas neil on juba need müügil (ja võid küsida neilt, millal külvatud).
 
* 26. juuli 2007, kl 15.16
kas rõdukast kitsaks ei jää? Mul peenramaal õitsevad nad iga aasta, kuigi pole külvates päevi vaadanud
 
m 26. juuli 2007, kl 15.48
panin samuti seemnest rõdukasti ja õitsevad juba 2nädalat.
 
lilli 26. juuli 2007, kl 16.07
mul ka seemnest ja hakkasid jah alles nüüd....ütleme 3 päeva tagasi õitsema
 
lilli 26. juuli 2007, kl 16.08
aga veel.... kas on keegi katsetanud lillhernest kasvatada amplis ja kuidas edenes ?
 
Mailis Aiaklubist 26. juuli 2007, kl 17.00
Amplitaim vajab ülihoolast perenaist, kastmist iga päev (päikesepaistelise ilmaga) ja vähemalt kord nädalas väetist. Lillhernes ei talu kuiva mulda, üksainuke läbikuivamine saab õiealgmetele saatuslikuks.
 
lillefänn sõber 26. juuli 2007, kl 23.31

Natuke tarkuseterakesi algajatele ja spetsialistidelegi rohenäpult


Õitsevad rõdul juba üle kuu,ka uus ports juba õitsevad, palju juba neid kaunu ka seemnete korjamiseks järgmiseks hooajaks.
Terve rõdu nii head hernelillelõhna täis. Muid lilli ka palju, just nagu aias,kohvitada paneelmaja 5 korrusel aias lõpp lahe ju. Lilleherneid hea istutada pikka kasti värvide järjekorras ja rõdule üles riputatud trellid - need lilletrellid ja lilled ulatuvad ülemise korruseni,ronivad mööda trelle nii armsasti ja mitte keegi ei saa vastasmajast vahtida rõdule......
Niipalju veel,et ka tavaherned juba teist korda kasvamas ja õitsevad. Esimene ports nahka pistetud.Natuke lihtsalt prooviks pandud ja läks 10 sse.
Iga päev kastan ja pritsin pulverisaatorist mitu korda päevas.Päikesepoolne rõdu.
Lilled muideks tahavad väga armastust ja tasuvad selle hoole ja hoolitsuse imearmsate õite ja lõhnaga.

Niipalju veel,et praegu müüakse säästukates väga vajalikke lilletugesid, kes on lillesõber. 2 varianti. Metallist võrusid võib ka vähemaks võtta ja abiks igasuguse lille hoidmiseks,mis eriti laiutada tahab - saab toe abil natuke koomamale tõmmata. Kirsstomateid eriti hea toe abil armsasti püsti hoida rohke saagi raskuse all - ka rõdul. Hinnadki soodsad 9.90 ja 14.90
 
lilli 27. juuli 2007, kl 10.14
To: Mailis Aiaklubist!
ehk oskad nõu ja seletust anda mu amplis kasvava kollase petuunia kohta, tal kõik lehed nüüdseks kuivanud , õisi veel on , aga uusi juurde loomulikult ei tule , olen korralikult kastnud, kord näd väetist ka andnud ja ikka... no mis ma valesti olen teinud? nüüd pole enam miskit uut müügil ka, et asendada nädala- paari pärast, nii kauaks ehk veel õitsemist jätkub, kuigi ilus ta enam ei ole:(
 
lull 27. juuli 2007, kl 11.33
Õitsevad juba 2 nädalat ja on juba kaunugi küljes.Eriti kõrged ei ole,sest kasvavad rõdukastis.
 
Helga 27. juuli 2007, kl 18.18
Kas liigne vesi voolab ikka korralikult amplist välja? Liigne niiskus tapab suurema osa potitaimi.
 
hm 29. juuli 2007, kl 17.19
äkki on teil kaheaastasd taimed?need lähevadki õitsema järgmisel aastal
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!