Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Aianurk
Valge klaar
 
ÕUN 30. juuli 2007, kl 12.12


Minu valge klaar viskab tänavu kõik õunad maha, suureks nad ei kasva ja valmis ei saa. Esimest korda nii. Kas kellelgi veel sellist kogemust olnud?
 
Helga 30. juuli 2007, kl 12.16
Kas viskab ikka kõik? Tänavu on tohutu õunasaak ja õunapuu ei jõua lihtsalt nii palju ubinaid kanda, harvendab end ise. Alles jääb ikka väga palju.
 
mina 30. juuli 2007, kl 13.04
Meil ka ja kõik on ussitand või mädanevad.
 
jajah 30. juuli 2007, kl 13.13
sama siin, aga õunapuu otsa jääb ka veel ja eks need siis saavad kunagi valmis ka :), kahjuks on õunad seest mitte ussitanud, aga öeldakse, et koitanud...
 
Nõmmekas 30. juuli 2007, kl 13.46
Mul kaks klaari ja mõlemal palju õunu otsas. Kardan ainult, et nad jäävad väikeseks. Õunu natuke on alla kukkunud, aga mitte rohkem kui ikka siis, kui õunu on palju.
 
n 30. juuli 2007, kl 14.23
Klaar viskab igal aastal palju maha, aga puu otsa jääb küllalt alles. Saab isu täis süüa ja jääb ülegi.
 
niihh 30. juuli 2007, kl 14.27
Palju õunapuud õunu täis, mõned sordid aga hullult kukkutavad kogu puu väikeste jubinatena alla.Jama aasta.
 
s 30. juuli 2007, kl 15.13
mul 6 õunapuud ja nii hea meel, et palju junne alla kukub! No mida te teete niiii suure õunakogusega? Mul kõik puud kannavad ja see meeletu õunakuhi, mis sügisel tuleb kuidagi ära realiseerida. Ega ma mahla ka ju jõua teha tuhandeid liitreid...ja kokkuostust saab mingi 90 senti kilost( kui sedagi) ei tasu transpordi vaevagi ära. valge klaar viskab kõik üleliigse maha, otsa jääb neid küll ja muuseas ainuke moos, mis teha kõlbab õuntest, on valge klaar;))) sellinne helekollane ja klaasjas, teised õunasordid teevad moosi pruunika....
 
vissis 30. juuli 2007, kl 15.23
mMeie klaar viskab ka maha.Enamus õunu on hapud,selliseid krõmpsuvaid ja mahlaseid sel aastal polegi saanud,kuigi on võimalik lausa puu okstelolevaid õunu lähedalt takseerida,välja valida.Ja meie ikka harvendasime ka,sest oksad hakkasid lausa puult murduma.
 
mirr 30. juuli 2007, kl 15.26
kuidas teil valgest klaarist tehtud moosid-mahlad säilivad?
ise pole teinud, aga olen kuulnud, et säilivad halvemini kui teised õunad.
äkki on siis mõni nipp nende paremaks säilitamiseks?
 
s 30. juuli 2007, kl 15.29
no mina teen juba pea 10 aastat valgest klaarist moosi ja mitte kordagi pole ette tulnud, et moos kääriks või hallitaks!!!Lihtsalt purgid ja kaaned tuleb puhtaks pesta ja ausalt öelda, ma pole kunagi neid steriliseerinud( kuuma ahju pistnud), kihtsalt hoolikalt pesnud ja kuivatanud....kaaned olen küll keevasse vette korraks pistnud...
 
jajah 31. juuli 2007, kl 09.24
pean oma eilsed sõnad tagasi võtma:( mis enne niisama maha kukkus ja ma lootsin et puu otsa jäävad õunad ka kenasti valmis saavad, siis tänahommikune pilt tuulises aias oli selline, et õunapuud on peaaegu tühjaks raputet:( valget klaari veel midagi seal on, aga martsipanipuiu on küll peaaegu tühi...mind ajab naerma kohe, mis enne kukkus, ei kõlband süüa, aga nüüd enam polegi :)
 
ÕUN 31. juuli 2007, kl 18.30


Ma teen õunamoosi ainult valgest klaarist ja teen nii, et kedan suhkruga kergelt läbi ja sügavkülmutan. väga värske maitse jääb.
 
mm 01. august 2007, kl 13.27
meil ka kukub õunu maha ja puu otsas on veel küll ja küll.esimene ports õunamahla juba pressitud ja 15l koduveinigi käima pandud.Andke head nõu kuidas veini teha ....
 
kaaa 01. august 2007, kl 15.14
Meil tartus ka enamik suveõunu maas, tegemist on vist lihtsalt keskmisest tuulisema suvega.
 
zet 03. august 2007, kl 13.27
to: mm
kas sa ise pressisid (kui jah, siis millega) või kasutasid kellegi teenust? sel aastal õunu jah meeletult, muidu olen oma jõududega hakkama saanud, nüüd vajaks abi.
 
karmen 10. august 2007, kl 09.10
Oh,oleks mul Kasemetsas Saku lähedal õunu võtta millest mahla teha.Sel aastal on nagu needus üle käinud,ühtegi ploomi,vaarikaid sai suhu panna nii,et tagumised hambad ei saanudki aru mida suhu pisteti,mustsõstraid rohkem kui poole vähem ja õunu...talvesortidel on vaid koitanud pabulad,ainsal suveõunapuul lähevad õunad mädanemaja kukuvad,koitanud loomulikult veel ka.Kus kandis neid klaarõunu siis nii palju leidub,et nendega midagi pole teha?
 
üks 10. august 2007, kl 11.35
Palun pakkuge müüa veneaegset purustajat ja mahlapressi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!