Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Aianurk
tulbisibulad
 
huviline 06. august 2007, kl 22.53
Kus oleks müüa tulbisibulaid?Praegu vist sobiv aeg maha panna,aga poodides neid pole.
 
lkj 07. august 2007, kl 07.38
praegu veel tiba vara maha panna, sobiv aeg oleks septembri teisel poolel.
 
margarita 07. august 2007, kl 08.49
Eile käisin jardini aianduskeskuses, tulbisibulad hinnaga 1.- suures valikus olemas.
 
TULP 07. august 2007, kl 10.24
KUS ON JARDINI POOD.
 
to tulp 07. august 2007, kl 10.46
 
tallinnast 07. august 2007, kl 10.51
eelmine aasta panin veel oktoobri alguses tulbi ja nartsissisibulad maha ja õitsesid kevadel nii ilusti.
Aga jah pole veel müüki tulnud suuremates poodides.
Kahju, et elan Tallinnas, muidu külastaks ka seda Jardini poodi.
 
reti 07. august 2007, kl 11.18
Kuna sügis oli eelmisel aastal pikk ja soe, siis jäin omadega väga hilja pääle ja tulbid poetasin maha alles oktoobri lõpus. Aga kevadel õitsesid nii ilusasti.
 
renate 07. august 2007, kl 11.49
Targemad ütlevad,et tulbi ja ka hüatsindisibul juurdub paremini siis kui mullas on temperatuur 9kraadi.Liiga vara istutades on suurem risk sibulal haigestuda või sattuda kahjurite rünnaku ohvriks,sest tegelikkuses ta seal mullas ainult ootab sobivat juurdumistemperatuuri.Aga liiliad ja nartsissid võib küll juba hakata mulda istutama.
 
nii ja naa 07. august 2007, kl 14.02
teadjad inimesed ütlevad, et tulbisibulad tuleb võimalikult enne maa külmumist maha panna, seega alles hilissügisel. Mitte praegu, seepärast pole neid ka veel müügis.
 
värske aednik 07. august 2007, kl 15.11
lugesin siin ja jäin mõtlema, et kas te võtate alati tulbisibulad ja nartsissisibulasd pärast õitsemist üles? kus te neid siis hoiate? ja millal siis tegelikul õige aeg neid maha jälle panna on ?
 
nojah 07. august 2007, kl 16.19
Nartsissid võivad mitmeid aastaid samal kohal kasvada.Samuti botaanilised tulbid ja nende sordid.Koduaias võib ka teisi kaks-kolm aastat ühel kohal hoida.Topeltõielisi,mitmeõielisi ja teisi hellikuid tuleks ilmselt võtta,sest muidu võib juhtuda,et õied ei tarvitse enam järgmisel kevadel olla topelt või mitmeõielised.Jutt on ikka sellest kui soovitakse istutada uusi sorte,vaja istutada teise kohta,või kasvukoht on liiga umbe kasvanud.
 
Arvamus 07. august 2007, kl 19.02
Kas musta tulpi ka on?
Mina ei ole kunagi sibulaid üles võtnud ja hävingut aias ka ei ole olnud.
 
värske aednik 07. august 2007, kl 22.36
tänan nojah :) sain targemaks, aga eelmisel kysijale võin öelda, et mul kaks musta tulpi õitsesid, kui järgmisel kevadel õitsevad ja rohkem sibulaid saab siis võin jagada.
 
famm 09. august 2007, kl 00.41
ajapuudusel on jäänud tulbisibulad sel aastal üles võtmata. Kas praegu on selleks juba liiga hilja, või võib seda siiski teha. Praegu nii ilusad ja päikesepaistelised ilmad, oleks neid hea kuivatada. Siit loen, et mahapaneku aeg alles mägede taga. Nii et mida oleks õigem teha?
 
n 10. august 2007, kl 15.29
mu onu oli kunagi pikalt haiglas ja kui mu ema teda vaatama läks, palus, et ema tulbisibulad maha paneks. Aeg oli detsembri algus, aga väljas oli soe, külmaks läks alles enne jõule. Kevadel õitsesid tulbid kui ei kunagi varem.
 
¤¤ 10. august 2007, kl 17.34
Olen kuulnud et üles võetud tulbi sibulad(iga 3a järel)tuleb hoida kuivas ja pimedas näit.pööningul ja ka et suht hilja septembri teises pooles maha uuesti panna.Ise alle algaja aednik ei tea täpselt veel.
 
m 15. august 2007, kl 09.43
no selveris olid küll erinevad tulbisibulad juba müügil.
 
Liine 16. august 2007, kl 00.03
Olen ka alles oktoobri alguses sibulaid maha pannud ja kevadel õilmitsesid nii, et lust vaadata.
Musti tulpe on mul kahte sorti, lihtõielised (Queen of night) ja "papagoid" (Black Parrot); need viimased on hästi võimsad, tütarsibulaid on rohkesti.
Võtsin osa tulpe alles eile üles, ilmad on nii kuivad olnud, et loodan, et sellest pole hullu midagi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!