Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Aianurk
Toataime potis muld pealt hallitab :(
 
mure 22. mai 2008, kl 13.15

Mure siis selline, et ostsin väikse sõnajala umbes 3 nädalat tagasi ja istutasin kohe suuremasse lillepotti. Ostsin spetsiaalselt sõnajalgadele mõeldud mulla ka koos lillepotiga..
Aga juba mõne päeva pärast vaatasin, et muld pealt hallitab ja koorisin lusikaga selle hallituskihi pealt ära. Aga ikka hallitab edasi..

Vist kastsin alguses üle, sest kastsin kohe, kui istutasin ja 3 päeva pärast ka.. Aga nüüd ei julge enam üldse kasta, sest tundub, et siis tuleb hallitust järjest juurde.. :(
 
zumin 22. mai 2008, kl 13.35
kas poti põhja panid nö drenaazi, väiksed kivid, mis laseksid ligsel veel poti põhja vajuda?

kogemus näitab, et kui hallitab siis liigne vesi ei saa ära voolata, vt kas uue poti põhjas on ikka auk ja kindlasti pead kivid mulla alla lisama.
 
mure 22. mai 2008, kl 14.57
Ma pole kunagi ühegi lillepoti põhja kive pannud ja kunagi pole midagi hallitama ka läinud...
Aga alati olen ostnud auguga lillepotid koos selle väikse alusega (alustassiga).
 
hull 22. mai 2008, kl 15.11
Ja minul läks lisaks mullale ka pott ise hallitama. Pott on savist. Ei ole vahet, kas kastan ülevalt või valan vee alla alusele.
Ükskord nühkisin hallituse harjaga maha. Ikka tuli tagasi, mitte küll nii palju kui algul. Nüüd elan koos hallitusega.
 
elen 22. mai 2008, kl 16.13
just tulin siia, et sama asja kurta :( panin tilli ja murulaugu aknalauale, till kasvab küll, sibula otsad lähevad kohe pruuniks, aga muld kõik hallitab :S
mul on kivid kasti põhjas, aga kuna õige suurusega aluskasti ei olnud, panin kilekoti, äkki sellest?
 
daisy 22. mai 2008, kl 22.07
mul läksid ka osad taimed hallitama, kui panin alustassi asemel kilekoti...
 
korralik potitaja 22. mai 2008, kl 23.50
mina istutasin umbes kuu aega tagasi ümber kõik toataimed. uutesse savipottidesse, alt auguga ja piisava drenaaziga. lillepotid on tunduvalt suuremate plastaluste peal. ja absoluutselt kõik mullad on pealt valged ja kõik potid on väljast ning seest ülevalt äärest valged.
samas istutasin ühe taime plastpotti ja no mitte midagi viga ei ole... arusaamatu asi tõesti, kuid natuke vale oleks hakata uuesti kõiki taimi plastpottidesse vist ümber istutama. või äkki oleks õige?
 
aime 23. mai 2008, kl 07.11

KUI MULD HALLITAB,SIIS ON TAIM ÜLE KASTETUD.
 
to aime 23. mai 2008, kl 10.44
Aga mis siis teha sellise taime ja potiga, mind huvitab?
 
kurb kogemus 23. mai 2008, kl 14.03
kasutan oma aia mulda ,kunagi ei hallita,kuid ükskord poest ostetud muld läks hallitama.Ehk oli juhus,ei tea.
 
n 23. mai 2008, kl 16.14
kusagilt olen kuulnud, et liiga üleväetatud muld. väetis ongi mullapinnal ja savipotid pididki väljstpoolt hallitama, mis on ka normaalne, vist. kui taimed ära ei sure, siis ärge stressake. aga ei oska rohkem kommenteerida.
 
Koduperenaine 24. mai 2008, kl 17.04
Hallitusest saab lahti, kui tikuga mulda torkida/segada kergelt.
 
n42 25. mai 2008, kl 21.54
olen ka suur lillesõber, aga viimasel ajal poest ostetud spetsiaalsed lilleturbad(mullad) hallitavad, pakendil võib olla kiri, et kvaliteetne ja mida iganes...olen kogu elu toalilli kasvatanud, aga praegune mulla ostmine on ikka väga küsitava väärtusega
 
mure 26. mai 2008, kl 11.08
Ma ostsingi spetsiaalse Substrali sõnajala mulla. Aga nüüd vist istutan ümber, panen oma aia mulla..
kalvi@terasroos.ee 09. detsember 2020, kl 14.49
põhjus pidi olema halvas mullas, mitte ülekastmises.
 
Agneke 28. detsember 2020, kl 07.21
Tundus ka, et poest ostetud taime pott hallitas, kohe, kui kastsin! Aga osad lähevadki välja! Midagi pole teha! Ei sobi valguse puudus vōi midagi!
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!