Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Aianurk
kõrvahark
 
plondu 13. juuli 2008, kl 22.26
Mul on aias palju ja ka ka tuppa trügib kõrvaharke. Kas kellegil on infot kuidas neid minema peleteda ja kui palju nad võivad ka taimedele kahju tekitada. Nii mõnegi taime hävitamises kahtlustan just neid tegelasi aga kindel ei ole
 
mamma 14. juuli 2008, kl 18.20
ostsin aiapoest mingi pisikese pudeli valge pulbriga, raputasin seinaääred seda täis, toimis. mul oli lausa õudusunenägu - tulid õhtul igast seinapraost kümnete kaupa, väkk!
 
plondu 14. juuli 2008, kl 21.15
Kas tohib küsida millisest aiapoest? Mina olen näinud igasugu tõrjevahendeid. Ainult mitte lehetäide ja kõrvaharkide vastu.
 
hobi 15. juuli 2008, kl 09.38
Kõrvahark on kõige tõhusam lehetäide hävitaja! Kui ma esimest pisikest kõrvaharki sel aastal nägin (kole varajane teine), viisin ta ilusti pihu sees roosipõõsasse. Kõrvahark ei tee taimedele mingit kahju, ta lihatoiduline(põhitoit siis lehetäi), lihtsalt nimi ja välimus koledad. Lehetäide hävitamisest kirjutasin veel lisaks ka roosi alateemas.
 
suslik 15. juuli 2008, kl 15.31
Hobiga nöus. Aias neist palju kasu, aga jah kardan neid lausa paaniliselt, eriti kui möni tuppa trhvab. Önneks seda harva juhtub ja seni kui nad viisakalt aias toimetavad, las nad rahus elada. Pesuga peab ainult ette vaatama. Kuival suvel tykivad nööri peal pesu sisse ronima ja siis paanikat palju. :)
 
Mari 15. juuli 2008, kl 20.33
Minul panevad kõrvahargid hiinakapsa lehed nahka, elavad seal vahel ja söövad lehed auguliseks, muid putukaid-mutukaid ei ole küll näinud, kapsad ise kasvuhoones.
 
plondu 15. juuli 2008, kl 21.21
Asi ongi selles, et mõne mustsõstra värsked lehed krimpsus, ainus loom kelle sealt leidsin olid kõrvahargid. Samas keegi on mu daalia lausa rootsudeks söönud.....Ei oska kedagi muud kahtlustada.... Elan üsna asustatud kohas. Metsloomi siin ei kohta(peale konnade, sisalike ja madude). Eriline tüütus, et ronivad lausa tuppa. Ukse ja uksepiida vahel on neid tihti lademes. Seni olen neid pihustanud fairy veega, kuna midagi muud ei ole käepärast. See hävitab nad hetkeks aga järgmine päev on uued platsis. Vastikud elukad :S
 
marjaaeda see kõrvahark! 16. juuli 2008, kl 00.34
Kõrvahark sööb nii taimi kui putukaid. Kui sõstra lehed krimpsus siis on see lehetäide tegu. Kõrvahark maiustab lehetäidega, seetõttu nendest krimpsus lehtedest tegelased leidsidki. Kõrvahark on marjaaias parim tegelane. Eemale peaks teda aga hoidma daaliatest, elulõngadest ja roosidest sest ta võib noori õienuppe kahjustada ning lehtedesse auke süüa.
 
ehmunu 17. juuli 2008, kl 23.21
Tundub, et see kõrvahark on tõest lihasööja, vaat mis ämmaga tegid, ainult südamerohu retseptid jäid järgi:
http://politikpest.files.wordpress.com/2007/12/skelett.jpg
 
Leili 21. juuli 2008, kl 16.15
Mul on probleem meil on suvila ja seal on palju kõrvaharke eriti veel toas .Ja kuna meil on pisike titta siis nad olid ükskord laura mähkmedes aga et ka skeegi teab kuidas neist lahti saada ??? ma väga tänan kuui keegi aidab kuna jama kardan neid väga!
 
appi!!! 20. juuli 2009, kl 03.16
meil on ka just suvilas kõrvahargid end elama seadnud - kohutavates kogustes - kööginõudes-pottides, nagis rippuvates riietes, käterätikutes,jalanõudes jne, jne. :S. Kohutav. Meilgi pisike tita roomab põrandal ja kardan, et tema riietesse poevad. Ühesõnaga nad on vallutanud maja ja kuidagi ei oska neist lahti saada. Ehk on kellelgi ideid? Palun abi!!!
 
appi!!! 20. juuli 2009, kl 03.22
PS! Leidsime kõrvahargi nii hommikupudru seest keedetult kui ka teepakkide vahelt :-(
 
uurisin asja 20. juuli 2009, kl 13.05
Täna just lugesin:

Maasikad meeldivad ka kõrvaharkidele. Kõrvaharke saab püüda nii, et täidad lillepotid puulaastudega ja riputad need kummuli üles või asetad need bambuskeppide otsa maasikapeenrale. Kõrvahargid ronivad päeval pottidesse peitu ning nii saad sa pottide sisu viia ettevaatlikult sellisesse kohta, kus aias on palju kanalesti või lehetäisid. Kõrvahargid söövad neid kahjureid hea meelega, nii et see on nende kahjuritega võitlemiseks tõhus vahend.
 
mamma 21. juuli 2009, kl 21.59
elan tallinnas ja ostsin balti jaama lähedalt ALMA poest putukatõrjepulbri. pihustan pudelist seinaääred sellega üle ja järgmine kord maale minnes pühin laibad kokku. aga väikeste lastega kasutada...ma ei tea...
 
tigi 28. juuli 2009, kl 23.15
minu mure teie omaga sarnane,,,eelmisel aastal oli neid ikka topelt rohkem seekord pole lastele telke ülesse pannud,sest nad ei julge telki minna ,sest nende kohad hõivab kõrvahark:).Siis soetasime lastele mängumaja puidust õue ja sisse kolisid ,,kõrvahargi perekonnad:(.VÕtsin käsile ja tegin neile prussaka tõrje:9 just kodus oli sellist kreemi,,mis ikka õige prussaka tõrje vahend,,ja ets kae,,nüüd pole neid:9 lapsed rõõmsalt mängivad,,
 
joobert 15. november 2009, kl 10.51
oh sa kurat! kas sul, plondu, on päriselt ka maod aias? sa peaksid neid raha eest rahvale näitama hakkama.

kui kõrvaharkidest rääkida, siis ma ei saa kah aru, miks nad tuppa trügivad. mul ju pole siin neile lehetäisid pakkuda.

minu "koduloomad" pole üldse enam säärased väiksed ja armsad nagu lapsepõlves, vaid säärased mutantkõrvahargid - 3-4-5 cm pikad. üks õhtu voodis raamatut lugedes tundsin, et keegi kõdistab käevarre pealt. jumal üksi teab, palju neid siin veel öösiti ringi luusib.
 
oll 14. juuli 2010, kl 08.45
Tere.
Lugesin nende kohta täpsemalt. Nimelt miks ta ronib tuppa.
Olete tähele pannud (Niiskus) Meil on ju suved väga palavad ja jubedalt on toas niiskust ta ju otsib sellist kohta hirmsasti.
Kui arvate et ta tuleb näiteks kõrva magamise ajal pange omale kõrva vatti tükkid see aitab väga. Sul endal siis väga hea magada. Mul endal sama moodi jubedalt vihkan neid. Aind siis vihkan neid kui nad on mul kodus voodi peal või ei tea kus.. Iga tahes neist lahti ei saa.
 
kirjutasin ju 14. juuli 2010, kl 15.09
et pange pulbrit seinaäärtesse, kel lapsi pole. nad on kõigesööjad nagu prussakad. hoidke puhtust, peske põrandaid, siis neil pole süüa.
 
endine nõmmekas 14. juuli 2010, kl 15.19
Mina sain lahti... ärakolimisega! Kui Nõmmel elasime, polnud kodus kohta, kuhu nad ei pugenud: nii köögikapp kui puhtapesukapp oli neid täis. Ja muide, nad hammustavad, isegi nii, et kui näpu vahele võtta, siis väike veretäpp tuleb näpu peale...
Nüüd elame juba mõned aastad Sauel ja siin neid pole....
 
tuhlitamp 18. juuli 2010, kl 13.10
kuidas see hommikune kõrvahargi pudru ka maitses? Paluks retsepti ja äkki suudame sellest luua uue innovaatilise rahvusroa!
 
nn 18. juuli 2010, kl 23.09
Kõrvahark on looduskaitse all muideks:)
 
eh 22. juuli 2010, kl 00.02
kunagi postkastist lehte tuues sai kogu aeg ka kõrvaharke tuppa toodud.
 
kuule nn 25. juuli 2010, kl 20.44
Ära aja pada
 
Reet Meelismaa 11. august 2010, kl 19.09
Pole kõrvaharkidele kunagi erilist tähelepanu pööranud, kuid nüüd sain väga valusasti hammustada. Sattus krae vahele rangluu peale.
Ilmselt tahtis ennast sisse puurida, nagu olen neid näinud kaalika, õuna ja muu kraami sees. Õlg muutus üleni kuumaks. Sellest on järel väike kärn, millel on keskel auk.
 
*K 20. august 2010, kl 13.25
http://www.aialeht.ee/news/aialeht/taimehaigused/article.php?id=2527619 viige ennast enne infoga kurssi, kui hakkate siin hammustustest ja sissepuurimistest rääkima :P
 
max 17. juuli 2011, kl 10.44
tõesti maailm onlolle täis
 
:) 17. juuli 2011, kl 11.07
siit õpetus---ära tuhni igalpool
 
mina tean 20. juuli 2011, kl 14.59
kõrvahark sööb igasuguseid orgaanilisi jäätmeid, ka leivapuru jm, nii et võib ka seepärast tuppa tükkida. nagu prussakas.
 
arina 26. juuli 2011, kl 16.04
see aasta neid harke meeletult palju, ehk on veel kellegil mingeid ideid või järeleproovitud vahendeid kuidas nendest vabaneda. Tõenäoliselt aerosoolid ei kõlba, sest need lühiajalised ja auravad ära, vajalik mingi pulbri või salvi näol tõrjet.
Andke ideid
 
LAPS 07. august 2011, kl 11.36
Mina olen laps ja isegi mina tean,et kõrvahark ei roni sulle kõrva.Te täiskasvanud peate ennast nii targaks,et peate kohe suu lahti tegema,et näidata kui tark sa oled.Pange oma suud kinni ja õppige rohkem.Või ärge parem rääkige midagi mida te ei tea!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!