Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Aianurk
kliivia ei õitse ?
 
sii 10. mai 2010, kl 09.48
Istutasin kliivia 2 a. tagasi ümber. Siiamaani kasavtab vaid uusi võrseid ja pole õiepoegagi siiamaani.
seisab varjulises kohas, enda meelest kastan mõõdukalt (kord nädalas). Mida ma valesti teen?
 
rafaello 10. mai 2010, kl 14.58
Emataime küljest eraldatud noor taim hakkab õitsema kolmandal aastal.
 
clio 10. mai 2010, kl 21.06
Mida väiksem pott,seda paremini õitseb.Miks sa arvad,et praegu peaks õitsema.Päikest on ju olnud suht tagasihoidlikult.Vaata otsingutest kindlasti kliivia kasvatamise kohta õpetust.
 
provintsist 10. mai 2010, kl 22.03
mu tuttava kliivia õitses talvel ja tal on see taim mitu aastat vana, minu oma pole veel 3-4 aasta jooksul õitsenud. pott peab väike olema, muidu kasvatab vaid lehti, eelistab kuivemat mulda.
 
sii 11. mai 2010, kl 19.10
Ma vist tegingi selle vea, et istutasin suuremasse potti ja nüüd ta ajab aina võrseid. Ei tea, kas ta üleüldse hakkabki mul nüüd kunagi õitsema või ei saa tast üldse asja?
Ega mul teda enam väiksemasse potti tagasi istutada pole ka mõtet?
 
clio 11. mai 2010, kl 22.52
kindlasti hakkab.Vii suveks päikese kätte ja pea puhkeperiood ära ja kindlasti hakkab.
 
Lo 12. mai 2010, kl 00.38
Mina sain aasta tagasi sünnipäevaks ja nüüd on peale selle mitu korda õitsenud. Sain märtsis, siis loomulikult õitses. Siis viisin rõdule ja seal õitses jälle. Novembris õitses ja nüüd kevadepoole tõstsin aknalauale ja seal läks ta eriti suureks ja lausa tumeroheliseks, ning õis oli päris võimas. Kastan peaaegu iga päev ja alt. Kallan alumise taldriku vett täis ja ta kasutab selle kiiresti ära.
 
provintsist 14. mai 2010, kl 21.10
toas kasvanud kliivia võib päikese kätte sattudes põletuslaigud saada
 
Liina 11. november 2010, kl 22.24
paar aastat pole õitsenud... minu selle suve rõõmupidu oli siis, kui kliivia õitses 15 aasta jooksul esimest korda!
(see lill on mul olnud 2-st klassist peale ja nüüd olen ma 22)
 
ja minul 12. november 2010, kl 14.47
Sain kingituseks õitseva lille kaks aastat tagasi, nüüd on kasvanud väike taimeke kõrvale, ei ühtegi õit. Pole päikesepaistel, aga on akna lähedal.
 
copy paste googlest 18. november 2010, kl 20.08
Kliivia (Clivia)

Kasvukoht valge, kaitsta otsese päikese eest. Imeilusad õied. Kliivia, klassikaline toataim, vajab korralikkku hooldust, mille eest ta tasub ilusate oranzikaspunaste õitega. See amarülliliste sugukonna igihaljas taim tunneb ennast kõige paremini natuke savikamas kompostmullas. Kliiviale on veidi raske asukohta leida. Kui tahetakse, et ta õitseks, peaks ta põhimõtteliselt olema kogu elu ühes ja samas kohas ning valguse suhtes ei tohi kunagi muuta. Kõige parem olekski ta asetada sellise akna juurde, kuhu otsene päike langen vaid hommikul ja õhtul. Vajab keskmiselt 15c temperatuuri ja kuiva õhku. Puhkeperioodi on kliivia kaasa toonud oma kodumaalt. Septembrist jaanuarini vajab kastmist äärmiselt vähe, muld peaks olema kuiv. Ka muidu ei talu kliivia seisvat vett. Veebruarist juulini väetatakse umbes iga kümne päeva tagant. Ilusad oranzid õied ilmuvad korralikult hooldatud kliiviale tavaliselt veebruarist maini, mõnikord harva teist korda augustis-septembris. Ühes ja samas õisikus võib olla isegi 20 erineva suurusega õit. Noored taimed istutatakse ümber igal aastal, vanemad harvem. Iga kord vahetatakse ka pott suurema vastu. Kastmise ja väetamisega tehakse algust alles siis kui 60 cm kõrgeks kasvava kliivia õisikuvarb ulatub lehtedega ühele kõrgusele. Taim on pärit Lõuna Aafrikast, seetõttu on ta õitsemisaeg meie jaoks ebatavaline-nagu lumi jaanipäevases Johannesburgis!
 
aga 15. jaanuar 2011, kl 15.07
kui ei hakkagi õievart ilmutama ja uusi lehti ka mitte,mis siis teha?
kui palju kasta siis ja mis ajast väetama hakata, aasta tagasi õitsvana saadud, õitses ära ja nüüd on muutumatuna püsinud
 
arvan 15. jaanuar 2011, kl 19.42
kui ta lehti ka ei kasvata , ju siis puhkab. Usun, et hiljemalt märtsiks näitab uusi arenemisemärke, siis alustagi väetamisega.
eid_15329528686c1a 09. november 2020, kl 11.50
Mida teha ära õitsenud kliivia õievarrega, kas lõigata noaga ära ja kui kaugelt südamikust? Või lasta lihtsalt känguda?
 
Agneke 27. november 2020, kl 11.01
Minul ka Kliivia ei õitse, pean kõik väiksesse potti kokku panema! Ema lilled!
 
Agneke 27. november 2020, kl 12.20
Tegin ära! Suurde potti panin palmi!
 
Agneke 27. november 2020, kl 12.22
Hiljem võib lõgata! Kuivanus varre ära! Praegu juurdub!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!