Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lapsesoov
Ta tahab last,aga exist ei lahuta.
 
gerkr 29. november 2010, kl 16.01
Tere.Olen 22 aastane noor naine.Mu ellu tuli poolteist aastat tagasi mees, kellega olen koos elanud nüüdseks aasta. Olen õnnelik ja ta on minu jaoks kõik.. tema on see õige. Me armastame teineteist meeletult, kuid siiski kogu selle tohutu õnne joovastuses olen saanud hinge ka ühe väga valus okka, mis iga päev mulle meenub. Nimelt mu elu armastus on abielus..ja loomulikult mitte minuga. Kui oma kallimat kohtasin rääkis ta mulle oma luhta läinud suhtest, ta naine oli teda petnud, sel ajal kui tema välismaal töötas.Selle peale nende suhe purunes, nüüdseka on olnud lahus nad üle 3 aasta...neid ühendama jäi tilluke tütreke, kelle ema ühel hetkel välismaalt tööd otsima minnes hülgas. Seega kasvatama jäi tirtsukest minu elukaaslane,kes on meeletult hea isa.Kui meie suhe oli jõudnud nii kaugele, et mõtlesime kokku kolimisele, kolisin mina nende juurde võõrsile, jätte Eestis om töö ja muu elu.Elasime komekesi perena õnnelikult koos, tema 6 aastane tütar võttis mind kui ema ja mina teda kui oma.Mu elukaaslane polnud mulle rääkinud selleks ajaks, et tegelikult on ta oma eksiga veel abielus...kuni ühel hetkel lihtsalt küsisin kas nad olid olnud abielus, mille peale tuli välja et ikka veel on.Mulle oli see tohutu šokk, ma ainult nutsin terve päeva...Mulle ei teinud haiget see, et inimesed on abielus vaid see, et tundsin end petetuna, kuna minu arvates on see kahe inimese suhte alus, kui räägitakse asjadest ausalt.Kui ta oleks seda mulle meie suhte alguses öelnud, oleksin tundnud, et ta austab mind kui sellest räägib.Siis ta kinnitas mulle, et ta suurim soov on lahutada sellest inimesest ja naine kiusu pärast ei viivat lahutust sisse juba aastaid.andestasin selle et ta polnud mulle sellest varem rääkinud ja otsustasin unustada ja meie õnne sellel lasta mitte häirida. Saabus kevad..Minu kallima eks otsustas, et tahab last enda kasvatada uuesti, kuna oli leidnud eestist mehe ja tahtis lahutust. See oli kurb aga lapse soov oli minna ema juurde ja kõige tähtsam on ikka tilukese inimesele mitte hingevalu tekidada teda isa juurdes hoides...Ema on ikka ema seda sidet ema ja lapse vahel ei saa kellegi teisega olla.Mees oli õnnetu aga ajaga sai kurbusest üle...Nüüd oli võimalus tal oma lubadus täita minu ees ja lahutusega tegeleda..Kuid mitte ühelgi korral mil eestis käisime ei juhtud seda, kuna asjaajamisi on alati palju kui eestis käime, Siin on mu elukaaslasel firma ja käime firma autosid remontimas eestis.Niisiis alati oli vabandus ja tekkis sellest ikka ja jälle tüli ja minu pisarad, miks ometi ta nii teeb, kui ta ütleb et armastab mind.Ma tunnen, et ta armastab mind väga ja mina teda...Mu elukaaslane on juba mõnda aega minuga last tahtnud, ta armastab lapsi väga ja on ülihea isa...Ka minu jaoks on tema ainus kellega lapsi tahaksin ja nüüd mõtlen sellele iga päev. Soov on suur mõlemal.Mina aga üritan seda lapseigatsust tagasi hoida endas, ikka selle tema lahutuse pärast.Kuigi mu süda "kisendab" meie ühise lapse järele, ütleb mu mõistus, et enne pean ootama ta lahutst.Meie elus on kõik muu olemas, raha, kodu, armastus.
Niisiiis kallid sarnaste kogemustega naised... Mida peaksin tegema?... Kas ootama mil ta ennast tõestab lahutusega või tegutsema nii nagu süda ütleb?... Miks mu kallis nii käitub?..Kirjutasin siia, kuna mul pole kellelgi sellest rääkida. Ja mul on häbi enda pärast(tean ei peaks olema), seepärast ei räägiks ka emaga sel teemal.
Tänan mõistva suhtumise eest.
 
jopski 29. november 2010, kl 16.26
Ütle talle konkreetselt, et enne ei tule mingit last, kui eksist lahutad. Siis saad paari järgneva eestis-käigu korraga juba teada, kui tõsiselt ta seda lapsejuttu mõtles. Kui ikka ära ei lahuta, siis soovitan hakata uut meest otsima. Pole aega kõlab küll väga tobeda põhjusena, järelikult pole tal nii tungivat vajadust lahutada. Uus naine ju olemas, sünnitab veel lapse ka.
 
Korra veel 29. november 2010, kl 16.28
Vaata, see su "rikas ja ilus armastus" kaotab lahutusega hoobilt poole oma rahakotist ja kõigest muust. Seepärast ta seda ei teegi.
 
T. 29. november 2010, kl 16.32
Mina sinu asemel räägiks mehega. Nagu kunagi loengus räägiti- peaksid kõigepealt ennast avama ja rääkima oma mõttetest/tunnetest (koos põhjendustega) ja seejärel vaatama, mida mees selle peale kostab või teeb. Ta ei saa ju sul pead otsast hammustada, kui sa temaga rääkida tahad.
Aga samas mõnele mehele sobib pigem otsekohene lähenemine- ma tahan sinuga last, aga alles siis kui sa lahutatud oled.
Lõpuks tuleb sul endal ikkagi otsustada, mida teha ja kuidas, sest sina tunned oma meest kõige paremini ja tead kuidas asju talle selgeks teha.
 
kkk 29. november 2010, kl 16.32
esimese mõttena kerkisid pähe alimendid, mida ei saa ju maksta, kui ollakse abielus.
Aga mis ta ise ütleb, kui sa küsid tema käitumise kohta?
 
gerkr 29. november 2010, kl 17.19
Ta ütleb mulle, et saab minust aru.. Aga kõik võtab aega ja et ma talle aega annaksin.muud ei midagi. Põhjendaks ta siis seda, et ei taha varast ilma jääda ja suuri alimente maksta, aga seda ta ei tee....ta ei räägi minuga sellel teemal eriti, mina üksi pean monoloogi, et mida tunnen ja mida tulevikus tahaksin jne jne.... ta on vait ja ütleb et saab aru minust, aga tal on aega vaja...aega ja kannatlikust minult.ja kui ma teda rahule ei jäta selle teemaga siis ta vihastab.
 
ggg 29. november 2010, kl 18.56
aga kuhu sul selle lapsega kiire on? nii noor veel, suhe värske..
paari aasta präast võtke teema uuesti üles, kui veel koos olete
 
gerkr 29. november 2010, kl 19.49
Minul ei olegi kiire...võin vabalt oodata..mees kiirustab millegipärast tema on 34.
 
ggg 29. november 2010, kl 20.32
mees võtku ikka üks naine korraga. miks tema nii kiirustab? kas seda ei karda, et lõpetad samamoodi nagu elemine naine?
 
mkmk 30. november 2010, kl 09.59
Kui ta ka praegu lahutuse sisse annaks siis see võib võtta aastaid, eriti kui ei saada vara jagamise ja lapse hooldusõiguse osas kokkuleppele. Kas sa oled valmis niikaua ootama? Muidugi oleks hea kui ta vähemalt avalduse sisse viiks siis hakkaksid asjad mingilegi poole liikuma.
 
N 01. detsember 2010, kl 18.55
Väga kurb lugu. Esiteks, kui võtta asju nii tõsiselt nagu see on, siis oled Sa abielurikkuja, mees muidugi ka. Abielu on vaimne leping ja te võiksite seda teada. Teiseks, olete nii vähe koos olnud, et lapsesoov võiks veel vabalt oodata. Mehe vanus ei loe siin midagi. Ja ega abielu lahutamine ei ole raketiteadus, eriti kui on juba aastaid eelmisest naisest eraldi elatud. Selle peaks saama paari kuuga korda aetud. Ära lase endaga mängida - nõua lahutamist ja endaga abiellumist. Kui mees seda ei soovi, siis unusta ta! Kui te jätkate nii nagu praegu, siis esiteks tekivad lisaks muule ka materiaalsed teravad konfliktid varem või hiljem.
 
Stella 04. detsember 2010, kl 21.48
Abielu lahutamiseks ei ole isegi Eestisse vaja tulla. Hagi saab sisse anda ka interneti teel. Ja kirjaliku menetlusega nõustudes ei tule ka istungit vaid asi lahendatakse kirjavahetuse käigus.

Nii et.... Su "mehel" ei ole tegelikult lihtsalt soovi endisest naisest lahutada. Võid hakata oma elu korraldama sinnapoole, et üksi hakkama saaks.
 
kirina 04. detsember 2010, kl 21.57
minu oli sama moodi, mees oli abielus kuigi ei elanud juba ammu oma naisega koos. Ma armastasin teda väga ja me elasime koos aga ma eii suutnud oodata nii kaua,kui ta otsustab lahutuse sise anda ja kolisin ära. Kuu aja pärast oli lahutus sisse antud ja mees palus mind lilledega tagasi:) Nüüd olen ise temaga abielus, niiet ära muretse, vb pead mingi liigutuse tegema, et mees mõtlema panna.
Tal olid ka eelmisest abielust lapsed ja nüüd peab tegelikult päris suuri alimente maksma.
 
Käpik 14. detsember 2010, kl 13.03
Oli sama teema ...
Ütlesin,et kui ei lahuta,mina lähen minema ... lahutas,ilma pikema jututa!Koos olime olnud selleks ajaks 7-8 kuud ...
Eelmisest abielust tal tütar ka.
Nüüd meie abielus ja armastus suur :)
 
! 17. detsember 2010, kl 13.02
Loll jutt, et abielus olles ei pea elatist maksma. Kui naine annab sisse nõude elatise jaoks, on kohustatud mees maksma isegi abielus olles,
 
kiska 29. detsember 2010, kl 22.42
Kui päris aus olla, siis ma ütleks, et ainult lahutusest on vähe. Enne abielu, siis lapsed - asjad võiks ikka sedapidi käia. Või antud olukorras: lahutus, abielu ja lapsed. Ma arvan, et mehepoolne viitsimatus asjaga tegeleda (kui ta tõesti tahaks, siis saaks selle tehtud küll) näitab vähest austust teemaalgataja soovide ja tunnete vastu.

Ja poolteist aastat võib "suur armastus" kesta küll, ehk peakski veidi veel ootama, et kindel olla, et see ka õige armastus on?
 
Jaaa 09. jaanuar 2011, kl 02.39
Olen viimasega nõus. Pealegi mis see mehe vanus siia puutub (see pole Sinu mure, lisaks on 34 veel noor), temal on osa pereelust elatud, aga Sinu jaoks oleks see alles esimene samm ning miks peaksid seda tegema sellises mehe segaduses?
Kui mees ei taha lahutada, milleks ta siis juba uut naist otsib. Ei soovitaks last enne saada, sest kui ta ei lahuta nüüd, siis mis motiveeriks teda seda pärast lapse sündi tegema... Igatahes soovitan lapse saamisega oodata, kes teab, mida lahutus ja ta eelmine elu veel toovad.
 
luna 17. jaanuar 2011, kl 13.29
Minul on sama asi , et olen oma armastusega olnud koos juba aasta , ja ka tema on abielus ikka veel oma eksiga,aga ka nemad on olnud lahus 3aastat...
Lahutust ootan juba sellest ajast saati kui me k'ima hakkasime..
Mees koguaeg lubab ja lubab,aga siiani pole nad midagi saanud korda ajada..
tema "naisel" on tihti probleeme ,ja ta helistab mehele,selline asi teeb v2ga haiget...
Neil on ka pisike poeg ,kes elab mehe ema juures,sest naine on narkomaan..
Me oleme juba pikemat aega nn "kihlatud" ,isegi s6rmus on olemas ja k6ik,ta isegi teeb plaane,et millal abiellume,aga kui ma hakkan lahutusest r22kima ytleb tema et see naine ei anna ju..
Olen kuulnud sellest et kui abielu paar on elanus 2aastat lahus siis,saab kohtulikult lahutuse v2lja n6uda..ja juba siis kui mees laheks kohtusse ja ytleks et naine on narkomaan lapse eest ei hoolitse,ja varastab peaks lahutuse saama,olen talle seda isegi r22kinud aga ei midagi tema poolt..
ma tean et ta seda naist ei armasta,isegi last mitte,sest laps tuli kogemata ja naine ei olnud n6us aborti tegema,siis olid nad juba lahus,aga mees k2is ikka tema juures...
Nyyd tahab mees minuga last , aga samas ma kardan,et ta kunagi j2tab mind ka maha koos lapsega nagu eelmise naisega tegi ja 2kki ta ei hakka ka meie lapsest hoolima...aga tema lykkab selle ymber,et see laps kelle me teeme on tahetud..
Aga kui ta r22gib sellest et kui meil kunagi laps on ja kuidas me temaga j2lutame ,see on nii ilus,aga ma ei tea ikka mida teha !
 
Mi 27. jaanuar 2015, kl 11.38
Jube lugeda , mees ei armasta oma last. Last, kelle ema on narkomaan ja lapsel puudub praktiliselt ema. Vanaema kasvatab. Mis inimene selline mees on, kes oma kaitseta last ei armasta? Andke andeks, ei saa aru.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!