Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lapsesoov
Kui mees ei soovi ühist last
 
Naine 28. juuli 2015, kl 15.58
Oleme moodne pere- minu lapsed ja sinu lapsed- kuid mitte meie lapsed. Minu vanim 13 ja mehel 7-aastane. Noorim mul 6- aastane ja mehel 5-aastane. Elame koos- oma maja- head töökohad. Minu lapsed igal nädalavahetusel oma isaga ja mehe lapsed meil oma issi juures. Mees armastab lapsi ja on supper nendega. Kussutab ja nunnutab teiste beebisid- aga minul iga kord lööb see vaade klimbi kurku valust. Ühist last Ta ei soovi. Saan aru loogiliselt mehe argumentidest ja samas ka mitte. Ta ütleb, et suhted on haprad ja võivad laguneda- milleks äkki peaks veel üks laps isata jääma? Tema on alati tahtnud ainult kahte last ja punkt. Mina samas mõtlen nii, et kui koguaeg karta, et miski halvasti läheb, siis mida sa üldse otsisid suhet ja armusid minusse, kui kardad, et see võib puruneda? Ja ei osanud meist kumbki ette näha, et satume selle "õigega" kokku teisel ringil- ja sellepärast pean ma siis mitte soovima ühist peret ja last? Muidugi ma akspteerin meid perena ka koos mehe lastega- aga see ei ole see. Minu jaoks teeb valusamaks asjaolu, et eelmises suhtes lapsed tulid raskelt ja sellest ka suur vanusevahe- samuti planeerisime kolmandat- käisin kunstlikul viljastamisel ja istutati kaksikud, kuid rasedus katkes. Mulle on sellest haav ikka hinges. Abielu purunes, aga soov kolmanda lapse järgi on alati olnud ja tean, et see ei lähe kuskile. Pigem jääb sellest hinge valus okas, mis paneb mind lõpuks mu meest vihkama. 5- aastat kolmandat proovinud ja 6- aastat teist last. Ma oskan hinnata elu ja tean, kui raskelt see tuleb ja seda enam ma ei sooviks last siia ilma soovimatult. Miks ei võiks mees meelt muuta? Lastekasvatamine on nii või naa naiste õlul. Lapsed on ainult puhas rõõm ja mina ei ole valmis selleks, et varsti mu tütar saab suureks- lahkub kodunt ja maja jääb vaikseks. Ma olen liiga noor, et jääda lapselapsi ootama, kui võiksin ise veel emaks olla kolmandale imele.
 
$$$ 28. juuli 2015, kl 16.17
Mees kardab, et kui sina meelt muudad, siis peab ta hakkama juba 3 lapsele elatisraha maksma (1,5 miinimumpalka kuus).
 
.. 28. juuli 2015, kl 16.18
Kui kaua olete koos olnud? Abielus ei ole?
 
ei no tule maa peale 28. juuli 2015, kl 16.24
see peab ikka puhta loll olema, kes sellises riigis nagu Eesti hakkab veel lapsi sigitama.
 
Ei noh 28. juuli 2015, kl 16.32
kas siis enne kooselamist ei olnud võimalik sellised asjad selgeks rääkida? Väga tähtis teema ju enne kui hakatakse peresid kokku viima, et siis jälle üks õnnetu pere kus üks tahab ühte ja teine teist.
 
olenkah 28. juuli 2015, kl 16.33
ma ei tea kui vabalt te sel teemal rääkinud olete, aga üks võimalus oleks seesama või sarnane kiri talle mailile saata, vahel on nii lihtsam ja kergem kõik oma mõtted, soovid ja kahtlused välja öelda, ja lisa juurde palve et ta sulle kohe tagasisidet ei annaks vaid lihtsalt mõtleks selle üle, mis on tema jaoks täiesti kindlalt välistatud, millega ehk oleks nõus sinu armastuse nimel "riskima". mõne aja mõõdudes kui tunded ja mõtted on rahunenud ja "settinud", rääkige uuesti asjad läbi.
ja kui vastus on ikkagi kindel EI, siis on sinu kord iseenda jaoks läbi mõelda kas oled sellest soovist võimeline loobuma? kui ikka päriselt ei ole siis tekib varem või hiljem kibestumus, tunne et sind on millestki simu jaoks üliolulisest ilma jäetud. lahku minna niisama ma ei soovita, lihtsalt tuleb ausalt peeglisse vaadata ja mõelda milliste valikutega suudad elada, õnnelikult.
 
kes need üles kasvatab? 28. juuli 2015, kl 16.58
kes need lapsed, kokku ju 4 juba praegu kahe pere peale, üles kasvatab? haridused ja ülikoolid jne jne.
Miks peaks elu vaid ümber laste keerlema? muud nagu elu eesmärgiks polegi, kui pidevalt ase olla? küll ebaõnnestunult, aga muud head ideed nagu pähe ei tule, mida eluga ette võtta?
 
Naine 28. juuli 2015, kl 17.33
Kõik ei mõtle nii isekalt. On suur õnn panustada oma lastesse ja samas elada täisväärset elu.
 
... 28. juuli 2015, kl 17.44
Olen küll naine, aga mina ka ei tunneks mingit vajadust "ühise lapse" järele kui nii mul kui mehel oleksid eelnevalt lapsed olemas. Milleks? Et ennast temaga ikka elu lõpuni kindlalt siduda? Või on neljast lapsest veel vähe?
Minu arust peaksid lapsed olema tehtud ühe ja ainsa mehe/naisega, sest see poolõdede/vendade teema kuidagi piinlik. Vähemalt minule ei kõla selline asi usaldusväärselt.
 
mehe õnn 28. juuli 2015, kl 17.48
ju selle mehe õnn näeb teistmoodi välja, kui rasedat naist enad kõrval terve elu näha. et elu koosneb ka testsugusest õnnest kui rasedustega ebaõnnestuv naine ja olemasolevate laste kisa. see õnn võib üsna erinevat nägu olla inimese eluea jooksul.
 
haagib ära 28. juuli 2015, kl 17.51
et ühise järelkäru soetamine seob mehe selle naise külge?
ei usu. kui seal palju kiunud selle lasteteemag, mees astub varsti minema. Tõesti muud ka elus teha, kui terve eluaeg rasedaks jäävat- rasedustee katkemisega hädas naise probleemidega tegeleda.

näha ikka, et naisel hirm, et see mees ka minema jalutab..
 
Ei noh 28. juuli 2015, kl 17.51
Naine - aga kas siis ei ole mitte isekas siduda ennast mehega, kes lapsi rohkem ei soovi. Ise samal ajal teades, et soovid.
 
moor kirjutab: 28. juuli 2015, kl 18.16
Lapsed on ainult puhas rõõm ja mina ei ole valmis selleks, et varsti mu tütar saab suureks- lahkub kodunt ja maja jääb vaikseks. Ma olen liiga noor, et jääda lapselapsi ootama, kui võiksin ise veel emaks olla kolmandale imele.
---------
sul nagu muud elu ülesannet polegi, kui pidevalt ebaõnnestunult rase olla?
ikka imestama paneb..
 
urve 28. juuli 2015, kl 18.43
Nooremad lapsed alles 5 ja 6 aastased. Neid peab kooli saatma ja koolitee on pikk. Milleks peab Sul- naine- selle mehega ühine laps olema. Tõesti elu ei seisne ainult lapses. Õige mees, et ei taha enam lapsi. Pead austama tema põhimõtet. Aitab vast lastest. Kus Sa ikka tead, et see teise ringi kooselu nii väga õige on. ? Lapsed lähevad kooli ja tegemist küllalt. Ega te kooselu pole ju seitset aastat kestnud.....??????
 
.. 28. juuli 2015, kl 18.58
Vb on see miski ajakirjaniku nn diplomiteema jälle? Siin neid ikka tehakse.
Mul tekkis veel küsimus, miks te kokku hakkasite elama? Erinevad vajadused elule paistavad olevat. Ja missugused on üldse tunded? Või on miski lohutus-kompenseerimissuhe? Siis võid küll loopida sõnu, et hakkad teist vihkama, kui.. ei tee seda ega teist. Armastuses nii ei tehta, vaid on kompromissid ja arutatakse asja.
Tal on psühholoogiline teema, et rasedus kunagi katkes ja see vähendaks kaotust: ruttu sooviks saada uut last. Tean seda raseduse katkemise tunnet, aga mõistus võiks olla nii palju selge, et ikkagi ootaks enne kindlust mehe poolt (abielu ja mehe soovi saada last). Aga mitte sunni teel. Praegu on ainult naise vajadus. Lapsed (4 kokku) on veel tillud, kes ka vajavad kasvatamist, ja usun, et nainegi noor veel- alla 30 või selle lähedal. Max on ta 35 pluss. Seega aega ühise lapse jaoks ka on kunagi...kui.. millest enne rääkisin.
 
kas laps oleks tänulik talle antud elu eest? 28. juuli 2015, kl 19.15
mittesuutja 28. juuli 2015, kl 18.46
Kas suudaksite andestada oma vanematele ,kui saate teada ,et teie psüühikahäired on tingitud geenidest ja te ei saa sinna midagi parata.Kuidas ometi ei suuda täiskasvanud inimesed ett näha ,et rikuvad oma tulevase lapse elu ja seda surmani.Ennast ajab ikka nii vihale küll, kui sul käed -jalad terved aga mõistus mitte.Head läbisaamist seetõttu loomulikult nenedega seetõttu ka pole.
-----------
keegi siis kirjutab enda vanematest..
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!