Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lapsesoov
Lapsi pole mõtet teha, ausõna. Hea soovitus kõigile. Arvestage kui olete tavalise palgaga naine, väljaminekuid, et alimente ei saa, 8 aastat elus laps haige enamus ajast, lasteaeda viia ei saa, tööl käia ei saa, hoidjat palgata ei saa, 2 last - arvesta 2x
 
Helen 06. veebruar 2017, kl 09.12
Sellest on tuhandeid ja miljoneid kordi räägitud kuid tõenäoliselt, see ei jõua kellelegi kui ainult iseendani. Ainus mis kasu siis sellest teadlikkusest võtta on see, et mitte enam lapsi teha. Kahju, et enne laste tegemist seda ei teadnud. Austagem neid hulljulgeid, kes lapsi teevad. Hulljulgeid kuna esimesed 8 aastat Sa istud nendega kodus kuna nohu ja köhaga lapsi ei tohi lasteaeda viia ning koguaeg on nad nohus ja köhas. Siis sa pead olema rikas lihtsalt. Lapsehoidjaid sa ju ometi palgata ei jaksa. Mille eest sa need lasteaia maksud maksad kui tööl ei saa käia, üüri ja söögi ostad. Kuid tavaline Eesti naine, eesti inimene, kellel pole pappi nagu putru, mille eest ta elama peaks, veel enam kui ta on üksikuks jäänud ja mees alimente ei maksa. Riik maksab ju ainult neile natuke toetust, kes puhta miinimumpalgal, kuid võttes arvesse kulusid siin Eestis lastega seotuvalt on see natuke paremal järjel olevas naisterahvas 0 seisus, kes oli palgaliselt. Kuna lastega ja lapsega lihtsalt on nii palju väljaminekuid. No see miinimumpalgaga pole ka nagunii mingis seisuses. Lihtsalt ma ei saa aru, kuidas sellistes tingimustes peaks iivet tõstma. Ma armastan oma lapsi kogu oma südamest ja armastan üldse lapsi kogu oma südamest, kuid hetkeseisus olen küll ahastuses, et tööl käia ei saa, maksud on suured, midagi ei saa, palka teenida ei saa, makse saad ainult maksta. Kus on nüüd karma nendel inimestel, kes ei raatsi maksta inimväärset palka ning mõtlevad ainult enda tagumikele, kuigi endal oleks natuke kõrgema palga maksmisvõimalused olemas. Kus on riigikogulaste karma jne. Mul on tõsiselt ahastus peal. Mis lapsi ma teen, ma ei saa enda jaoks teha ju kui mul lihtsalt pole võimalik neid üleval pidada ja tulevikus lastekodusse pead andma. Kuna kõik süsteemid on lihtsalt ajuvabad. Osa inimesi on raudselt nii lollid ka, et hakkavad tõmblema, et mis tegid siis neid jne. Tegin neid, sest lootsin, et saan hakkama ja tulen toime, kogu elu saadud. Keegi ei öelnud mulle seda, et vene aeg pidid lapsed kodus ainult palavikuga olema. Et tänapäeval ei saa sa enam lapsi lasteaeda viia. Saad ainult kohatasu maksta selle eest. See aeg üür on sama, hinnad tõusevad, süüa vaja haigusrahasid 18€ maksud 600€ palk 500, tööl ei käi, pole sedagi. Graafikuga töid ei saa lubada, pole lapsi kuhugi panna, et parema järjega tööle minna. Nokk kinni, saba lahti. Lähed ülikooli omandad järelmaksuga hariduse. töö, mis armastad, sotsiaaltöö 500, oled üksinda oma rahaga, ja lastega, jälle nokk kinni saba lahti. Ei saa mina aru kuidas seda elu toimivaks muuta. Mu elu toimiks kui saaksin iga päev tööl käai ja raha teenida, ma saaksin isegi oma lapsi omale lubada. Kuid näed ei saa. Enam ei saa. Ei teadnud,e t pean 2x8 aastat haiguslehel istuma. Mis veel toredam, üks saab terveks jääb teine haigeks. Tehke lapsi, tõstke iivet. Issand, kus võitlenud,e t ellu jääda oma perega, kuid praegu ont õesti ahastus, nutt kurgus. Ei suuda enam. Ainult ärge tehke lapsi. teil võib praegu see mees olla, võib tulla ka, küsimus on rahakotis, kuidas see teil on. kahe peale, ei ole? see võib ära kaduda, kõike võib juhtuda. ainult endaga saab arvestada.
 
aadu kadakas 06. veebruar 2017, kl 10.44
Mulle tundub ka, et lastest on ainult üks suur rõõm - tegemise rõõm.
 
Vist kunagine kosmoloog 06. veebruar 2017, kl 11.37
on öelnud: protsess ise on kütkestavam kui tulemus.
 
Pahane 06. veebruar 2017, kl 12.31
Kas te ei saa aru, et lapsed sünnivad peresse, ehk paarile? Muidu lapsi ei tehta, kui naine üksik ja majanduslikult kindlustatud, ainult siis võib ta last üksi ilma meheta endale lubada. Siis on ka isekas, et lapsel ei ole isa!!! Mida hädaldate, kui peale sõda alates on lapsi sündinud ja emad said hakkama, kuigi reaalselt isasid ei jätkunud. Kuidas meie pülvkonna emadele anti väga vähe sünnitusjärgset puhkust ja meie pidime hakkama saama. Kontrollige oma eluviise, nii naised kui ka mehed! Kuule, mida iivet tõsta? Kes teid kinni peab maksma? Kas teie olete vaid inimesed, aga teised ühiskonna grupid, neile ei jagu ju midagi teie pärast. Või ei olegi meil teistel eluõigust? Kui suur on olematu töötutoetus, kuidas sotsosakonna pensionärist ametnik näitab trääsa, kui julged piskut minna küsima harva. Milline on töö ja palk EV-s? Kõikjal valitseb onupojapoliitika, et endale normaalset töökohta saada. Kui lapsi tahate teha, siis hakake tööle, teil on kohustus!
Agne Tamm 06. veebruar 2017, kl 14.26
Mina küll mullatööle ei lähe! Enne tuleb lapsed teha ja õnnelik olla! Töö ja orjus tulevad pärast!
 
naine ja ema 06. veebruar 2017, kl 16.07
Natuke ülekohtune on minu meelest võrrelda sõjaaegaset ja sõjajärgset põlvkonda praegusega. Praegu meil reaalselt Eesti Vabariigis on siiski rahuaeg ja iga inimene, kes tööd teha tahab, peaks seda saama teha. Kui tegemist on lapseootel naise või väikelaste emaga, siis tuleks oma osa anda ka riigil ja loomulikult nende laste isal ja naise abikaasal. Aga kindlasti kehtib ütlus, et see on ideaal, tegelikkuses võib naine lubada endale nii palju lapsi, kui jõuab nad üksi üles kasvatada. Sest peale ringilitutavate meeste on veel erinevad õnnetusjuhtumid, muud hädad, mis võivad naise üksi jätta, aga lapsed on juba olemas. Kindlasti on suur erinevus nõukaaja naiste ja praeguste emade vahel selles, et töökohad olid siis kindlamad kui praegusel ajal. Väga paljud tööandjad ei ole huvitatud väikelaste emadest töötajatena, see on reaalsus kahjuks.
 
ann 06. veebruar 2017, kl 16.29
süüa juua pole mõtet nagunii lased välja
 
AA 06. veebruar 2017, kl 17.33
Pooletoobised ei või lapsi teha. Need, kes ei saa aru, et nad ei ole lasteks valmis ja neil puudub reaalne võimalus neid kasvatada, nii et endal ka elu oleks. Riik ei pea sinu tehtud lapsi üleval pidama! Sa pead ise veenduma, et sul on olemas ümber toetavad inimesed ja normaalne peret austav mees, enne kui lased endale tited taha teha. Pealegi see pole nüüd küll mingi uudis, et lasteaiaastatel on laps 2 nädalat kodus ja 1 nädal aias ning lastega kaasnevad rahalised kulud.
 
keegi kirjutab sildi ja ütleb "ei saa" 06. veebruar 2017, kl 17.40
aga kui te järgmine kord riigikogu valima läheta, siis natuke mõelge nendele teemadele. miks nii on nagu on ja kas võiks või üldse saab teistmoodi.
meil on näiteks sotsid praegu valitsuses - kas on mingit kasu ka? lätist viina ostmine on nagu rohkem teema kui see, eestimaa suudab kindlasti iga lapse ära toita ning kas eesti mets igale lapsele saab sooja anda. võiks mõelda selle üle, kuidas muudetakse maal, mis peaks nagu suutma toita ja ülal pidada oma lapsed (üldises mõttes, sh täiskasvanud) osad inimesed puudust kannatavateks?
Agne Tamm 06. veebruar 2017, kl 18.22
Kes saab lapse, seda tõmmatakse, kes teise, veel rohkem!
 
BB 06. veebruar 2017, kl 19.20
AA, sa väidad, et riik ei pea laste kasvatamisse panustama. Aga mille kuradi pärast peavad maksumaksjad Kreeka võla kinni maksmisesse panustama. Milleks Kaljulaid taoline president maksumaksja turjal, miks peame üleval pidama pooltsiviliseeritud Merkeli pagulasi? Siis on raha küll, aga eesti rahvuse säilitamiseks valitsusel raha ei ole. Järelikult on tegemist Eesti vaenuliku valitsusega.
 
just 06. veebruar 2017, kl 19.31
Pensionärina olen mitmeid kordi mõelnud, et kui oleksin praegu noor, lapsi ei julgeks tuua. Saatuse tahtel jäin noorelt leseks ja kasvatasin lapsi üksinda, aga see oli võimalik. Praegu enam mitte.
 
AA 06. veebruar 2017, kl 21.11
Pensionäri käest küsiks, et mismoodi tema siis omal ajal need lapsed üles kasvatas? Õhu ja armastusega? Seda oli tollel ajal kindlasti rohkem kui praegu aga materiaalset vabadust rohkem kindlasti mitte. Siis ei olnud isegi emapalka mingist lastetoetusest rääkimata.

BB kahtlemata teeb riik mõtlematuid kulutusi. Miks? Sellele ma vastata ei oska. Samas oleks rumal ka suunata rahad sinna, kus nad suures osas hakkaks minema musta auku - raske on selgeks teha, kellel seda tõesti vaja on ja kes on lihtsalt maj. piisavalt kindlustatud või raiskavad raha oma lõbudeks ja hakkavadki lapsi tegema raha eesmärgil neile reaalselt normaalselt elukvaliteeti võimaldamata. Seega jääb meile võimalus teha ise lapsi vastutustundlikult ja asju reaalselt läbi mõeldes ning, kui seda teha ei viitsi, siis leppida sellega, et ongi raske!
 
Olen ka Vanaisa juba:: 06. veebruar 2017, kl 21.20
just Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Pensionärina olen mitmeid kordi mõelnud, et kui ol
> eksin praegu noor, lapsi ei julgeks tuua. Saatuse
> tahtel jäin noorelt leseks ja kasvatasin lapsi üks
> inda, aga see oli võimalik. Praegu enam mitte.
1.. JA kui vaadata juba ainult toidukorvi sisu --ja toidu hinda --3, lapsele :::
SIIS --- peaks ikka 1 500 kuupalka olema ---et pere ära suureks kuidagi kasvatada::
2,, ENSV --- OLI aga see täiega võimalik --- JA NII ME KOOLITASIME LAPSED KÕIK TÖÖKATEKS JA SUUREKS,,
NO JUBA 1995 ,, OLI SUUREM MUUTUSTE AEG ,,
ÜLIKOOL JA HARITUS ---OLI JUBA OMA TEHA,,
Agne Tamm 13. märts 2017, kl 05.30
Poes Ei tohi käia! Kõik raha elektrina õhku, kütteks!
Arne Tamm 06. mai 2017, kl 22.43
Pole hullu, jätaks joomise maha, õpiks eesti keele selgeks, elu kohe palju roosalisem. -2x
 
kkk 10. juuli 2017, kl 21.26
Ega lapsetegu ei ole naljaasi. Loomulikult tuleks enne tõsiselt järgi mõelda, kas ikka tasub. Ja just arvestades, et ka üksi saaks hakkama lapse üles kasvatamisega kui olukord nõuab.
Ei saa aru neist naistest, kes teistmoodi toimetavad ja hiljem halama kukuvad...
 
Helenile 09. august 2017, kl 10.38
See oleneb sinust ja sinu suhtumisest lastesse, kas nad on haiged või mitte.
 
to AA 09. august 2017, kl 10.47
Nõuka aeg oli teine aeg. Tollal elati teistmoodi. Lastel ei olnud nii palju mänguasju. Mängiti rohkem õues ja mõeldi ise mänge välja. Tehti rohkem ise süüa.
 
tomm 11. oktoober 2017, kl 00.06
hädaldamine jättä. tehke lapsi tugevate isastega.
...või neid enam pole siin?
 
nõus tommiga 11. oktoober 2017, kl 17.38
esmalt tuleb vaadata, kellega see laps üldse teha
 
nohune 16. november 2017, kl 13.32
Minu meelest lahendaks pool probleemi juba sellega, kui ei suhtuks nii hüsteeriliselt laste nohusse ja köhasse ning oleks võimalik nohune laps siiski aeda viia. Elan riigis (euroopas), kus keegi ei jäta oma last nohu või köhaga koju, lapsed viiakse aeda juba alla aastasena, pole need lapsed siin õnnetumad või haigemad, kui Estis, ainult vanemad on rahulikumad, mis omakorda mõjutab ka lapsi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!