Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lapsesoov
tablettidest ja lastest
 
kris 05. november 2007, kl 19.00
Küsimus järgmine, kui olen söönud aastaid rasedusvastaseid tablette ja nüüd soovin rasestuda kas pean arvestama et paar kuud kindlasti rasedaks ei jää kuna keha ja organism peab taastuma. On see nii või on see lihtsalt loll jutt mida kuskil lugesin?
 
arvan nii 05. november 2007, kl 19.13
rasedaks võib jääda suht kohe peale tablettide lõpetamist. just küsisin oma arsti käest...
 
k 05. november 2007, kl 19.31
Mul tuttaval läks 8kuud rasestumisele peale pillide lõpetamist!
 
Loreida 06. november 2007, kl 00.25
Individuaalne- rasestuda võimalik ju ka tablette võttes (küll pisike protsent,aga siiski)
Soovitatakse siiski enne veidi oodata,et organismis hormoonide tase stabiliseeruks.
Käi oma arsti juures ära ja räägi oma plaanist, tema teab sulle täpselt vastata, kuidas sinu organism emaduseks valmis on (võimalik, et soovitab sulle mõnd vitamiini ka).
 
Kai 06. november 2007, kl 08.36
Kui arstilt küsisin, siis ütles, et see on vananenud seisukoht, et peab peale pillide lõpetamist vahet pidama. Et enam ei pea. Mina rasestusin ka peale lõpetamist (sõin pille u 8 aastat) kohe.
 
kadi 06. november 2007, kl 10.23
Mina sõin pille ka u.8 aastat ja peale pillide lõpetamist rasestusin kohe. Minu arst oli samuti seisukohal , et võib kohe!
 
sipsik 07. november 2007, kl 15.36
võib vast jah kohe, ise asi kas jääd. Ka minu arst ütles, et jääd kas kohe või kuni aasta jooksul või isegi kauem. mul läks 4 kuud- siinseid postitusi lugedes tundub, et mul läks paremini/kiiremini kui enamusel...
 
ka 07. november 2007, kl 19.52
4. kuul tablette olin siis söönud ca 3 aastat.
 
* 08. november 2007, kl 09.27
Sõbranna unustas ühe tableti vahele ja ongi beebi majas.
 
särts 08. november 2007, kl 13.11
No see on juba ammu selge et oleneb kas partneriga ka sobid,mõni jöääb esimesest korrast,teisel läeb aastaid,koguni kümme.
 
M. 09. november 2007, kl 10.13
Tõepoolest on resedaks jäämine individuaalne. Samas soovitaks kohe pärast tablettide ära jätmist lapseteoga pihta hakata - siis keha veel vanas "tablettide rütmis". Hiljem võivad tekkida aga tsüklihäired jms, seega ka rasestumiseks soodsat aega pole võimalik täpselt paika panna.
 
Mio 11. november 2007, kl 00.57
Üsna paljudel võtab peale tablettide võtmise lõpetamist tükk aega, enne kui üleüldse mingid normaalsed tsüklid tekivad. Mul endal võttis üle aasta, enne kui kõik normaalselt tööle hakkas. Alguses olid tsüklid isegi 50-60 päevased, siis hakkasid aegapidi kahanema, kuni normaliseerus. Pean vajalikuks ka mainida, et isegi, kui on regulaarne tsükkel, ei ole alati igal kuul ovulatsiooni sellegipoolest. S.t. et isegi, kui sul on regulaarne menstruatsioon, ei saa kindel olla selles, et sul on regulaarne ovulatsioon (mis on ju rasestumise eelduseks).
 
ella 11. november 2007, kl 11.55
Peale pille on paar kuud lausa suurendatud tõenäosus jääda muideks.
Mul taastus tsükkel momentaalselt, kõik kõikumised olid lubatud normides ja ühtegi probleemi viie aastane tarvitamine ei teinud.
Ainuke argument, miks oodata regulaarne tsükkel on lapse sünniaja arvutamise mugavus. Mingeid keemilisi, hormonaalseid põhjuseid ei ole.
Pillid ei salvestu organismi, need ei saa mõjutada pärast tarvitamist loote arengut.
 
mismis 15. november 2007, kl 22.28
mis tähendab ei salvestu organismi...mul arst ütles, et tablettide mõju kehas on umbes 5 aastat...kui ma mõtlesin, et vahepeal ei kasuta tablette ja lasen normaliseeruda, ütles, et sellist asja pole mõtet mõneks kuuks kindlasti teha, see ei tähenda, et rasedaks jääda ei saa, aga hormonaalselt vist midagi säilib...
 
päikesejänku 16. november 2007, kl 22.02
võtsin 3a. pille, septembris lõpetasin pilli võtmise ja nüüd juba 7nd rase.
 
mia 17. november 2007, kl 23.41
Parem on ikka enne rasedust oma tervist taastada.Kuidas?Kirjuta.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!