Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lapsesoov
ikkagi need raseduse tunnused!?
 
Imelik 20. august 2010, kl 18.32
Imelik, et te nüüd nii kardatae, aga seksimise ajal ei kartnud midagi! Äkki poleks vaja poisiga voodisse ronida, kui hiljem nii suur hirm on!
 
to veel mitte:S 21. august 2010, kl 00.22
Muidugi on tõenäosus. Ainult idioodid kasutavad katkestatud suguühet.
 
S 23. august 2010, kl 08.34
Väike mure. Äkki keegi oskab aidata/ nõu anda.

Olen pille kasutanud umbes 7 kuud. Aga kuna mul on nooremana olnud migreen, siis arst kirjutas mulle välja väga lahjad pillid. Pean neid võtma isegi "päevade" ajal.
Ükspäev unustasin pilli võtta ja infolehes oli kirjas,et kui unustasid võtta pilli esimese 7 päeva jooksul ja oled nädal enne seda vahekorras olnud, võib olla tõenöosus, et oled rase.

Mul peaksid "päevad" hakkama alles kahe nädala pärast. Vetsus käies on uriin normaalse värvusega, aga paberiga pühkides tuleb roosakat voolust ning esineb ka määrimist. Nii on olnud 4 päeva. Esimesel päeval oli hommikul natuke ja õhtul. Teisel päeval oli aind õhtul. Kolmandal päeval ei olnud midagi. Ja täna, neljandal päeval, on jälle ja kõige rohkem. Eile ja täna on kõhus ka sellised valud, nagu tavaliselt päevade ajal.

Söögiisu on mitu korda suurem,kui varem. Mõni hommik lausa ärkan, sest nälg on nii suur. Õhtuti on natuke paha olla, aga iiveldushppgusid ega midagi pole.
Tegin küll testi, aga oli negatiivne.

Kas ma võiksin olla rase? Ja mida need määrimised võivad tähendada?
 
K. 01. detsember 2010, kl 08.23
Tere !
Mul on päevad hilinenud 3 päeva, mingit südameläikimist või rindade hellust ei ole ..
Vahest käib rinna alt mingisugune torge/valu läbi.. Kõht on ka kinni paar päeva juba .. Nädala tagasi oli ka väike palavik, nüüd ei ole enam kraadinud .. Koguaeg on tunne, et kohe kohe hakkavad .. Testi teen arvatavasti pühapäeval .. Ei sooviks küll veel rase olla, kuna olen alles 17 ja koolis viimane klass. Kas võib olla mõni haigus hoopis või lihtsalt võivad päevad selleks kuuks vahele jääda ? Eelmisel aastal oli ühel kuul ,et jäid lihtsalt ära...
 
T. 01. detsember 2010, kl 14.41
Päevad võivad ära jääda kui sul on liiga väike kehakaal või kui oled stressis, isegi haigestumine võib mõjutada (endal küll ära jäänud ei ole, aga hilinenud küll). Soovitan sul teha test ja kui ikka rahu ei anna siis helistada oma arstile ja küsida nõu (kui käinud enne ei ole, siis peaksid ära käima ja küsima vastavaid vahendeid raseduse vältimiseks).
 
kkk 07. detsember 2010, kl 19.44
tere
on selline küsimus
kas kellegil on ka raseduse ajal päevi olnud...
päevad on viiimasel ajal..3-4 kuud ebareguraalsed olnud...
ja nüüd täna õrnalt määrib vaid..
ja eks see väsimus ja vahest halb enesetunne..iiveldus on....
aga vahekorras olin viiimati 3 kuud tagasi
sellist erilist kõhuvalu ega rindade tundlikust pole

ootan vastuseid
aitäh
 
umpa 07. detsember 2010, kl 19.56
No kolme kuulist rasedust näitab TEST, mitte foorumlaste kogemus. Ausalt, tee või kesed ööd ja õhtut, ikka näitab, kui oled rase.
 
mures 06. jaanuar 2011, kl 14.06
nimelt Peaksid hakkama Päevad. aga paar päeva tagasi ainult määris natuke ja see oli kõik. Kõhus nagu mullitaks ning kõht on lahti. Tavaliselt mul nii esimesel päeva kui on hakanud. Kurgus on ka selline imelik tunne nagu mingi asi pooks või et midagi on kurgus kinni.
ei tahaks kohe mitte rase olla kuna ei soovi moment teist last ning tänu sellele ei julge ka testi teha.
 
crusha 22. jaanuar 2011, kl 17.27
Minul hakkasid enne vererohked päevad kaks nädalat liiga vara, mistõttu läksin arstile, kes võttis vereproovi ja teatas mitu päeva hiljem et tema ei saa minu tulemustest aru- nagu oleks raseduse tunnuseid ja nagu poleks ka.
Järgmiseid päevi enam ei tulnud .. 10 päeva enam ei tulnud. Aga mingit väsimust ja söögiisumuutust või midagi ei olnud. Ainuke asi, mida märkasin oli tumesiniseks muutunud veresoon rinna peal, aga sellega ma mingit kahtlust endas äratama ei hakanud. Olin ka eelnevalt teinud rasedusteste, palju tugevamate tunnustega(väsimus jnejne) aga test oli alati negatiivne. Nii mõtlesin ka seekord, et oleks ainult raharaisk see kui testi teeksin. Sõbranna keelitusel ostsin testi ära, tegin hommikul tööle minnes ära ... ja istusin vetsus, kui tulemus kätte saadud, ei tea kui palju kauem, pulk kahe triibuga peos .. :) Nüüd jookseb kaheksas kuu :)
 
k 22. jaanuar 2011, kl 18.55
oijah, lugesin siin ja vaatasin et aasta tagasi märtsis juba olen postituse teinud, siiani pole õnnestunud kahte triipu saada:(((
 
Lilleke 24. jaanuar 2011, kl 13.13
k - kas sa muidu oled midagi üldse ette võtnud beebisaamise soodustamiseks: kortslehe tee, kuningakepiõli, greibi mahl, vitamiinikuurid, alkoholist suitsetamisest loobumine jne jne. Mehele vitamiinid (tsink, foolhape jne)
 
k 24. jaanuar 2011, kl 13.47
jah olen. Mul noorem tütar on 11ja juba tema saamine oli raske. Töötab üks munasari.aga kolmandat last ka alles 2 a plaanin, küll ta tuleb.
 
to segaduses 26. jaanuar 2011, kl 00.44
Et kiiremini arstile saada pead ütlema et sul asjaga kiire ;)
 
Thea 02. veebruar 2011, kl 17.00
Mul sõimati kunagi nägu täis kui aega panin arstile. Öeldi et pole sul kiiret kuskile, ega sa sünnitama veel ei hakka. Sain aja alles kuuaja pärast. Ja ei jõudnudki arsti juurde, ennem rasedus katkes. Selline kurb lugu mul. Tuleks ikka ruttu arsti juurde saada, siis kindel et kõik OK
 
Marta 02. veebruar 2011, kl 17.06
Mul jäid päevad ära. Umbes kuuaega.Oli paha olla, kõhus imelik tunne. Siis tegin testi RASE! Aga nüüd järsku hakkasid päevad. ???
 
mk 02. veebruar 2011, kl 17.35
Ega see kiiremini arstile saamine raseduse katkemist ei välista. Esimese paari kuu jooksul öeldakse ka arsti juures käinutele, et kui katkes ju siis organism ei olnud valmis või oli mingi hälve ning see on looduslik valik. On küll arste kes annavad kohe tablette kuid kui on lootega probleeme on katkemise tõenäosus ikkagi.
 
Ly 27. mai 2011, kl 11.25
Tere,

Lugesin siin postitusi ja mõtlesin, et ei pea ise kirjutama, saan vastused aga ei saanud.
Probleem nimelt selles, et eelmine kuu oli päevad aga kaks nädalat hiljem( mida tavaliselt ei juhtu) ja see kuu hakkasid päevad aga olid kõigest peaaegu kaks päeva.
Eile hommikul tõusin voodist ja pea käis ringi, suhteliselt kaua. Paha on olla, mitte just nagu siin mõned kirjutavad hommikul vms vaid lampi päeva peale hakkab paha...
Äkki keegi annab nõu, teen ka testi homme hommikul ja kui olen panen ka arstile aja.
 
p 30. mai 2011, kl 13.54
Noh, kuidas test näitas?
 
huumorinurgake 01. juuni 2011, kl 15.08
Nii uskumatu on lugeda, mis "nõu" siit saada loodetakse. Kõikidele, absoluutselt kõikidele küsimustele stiilis "rinnad on valusad ja paha on olla" on täpselt üks vastus : kui sa oled seksinud, siis sa võid olla rase, see, kas Mallel oli ka kõhus valu ja rinnus pist, ei aita sind, sest iga üks on erinev. Tee test ja saad teada... siin ei ole (vist?) kasutajanime põhjal ennustajaid...
Paljud suguhaigused annavad sarnaseid tunnuseid (põiekas, kõhuvalud, voolus), tihti on asi mõtlemises. Mõnikord on asi sassis hormoonides.
Kummaline on lugeda, kuidas terve mõistus lakkab töötamast, kui tuleb raseduse kahtlus või lootus...
 
Mure 05. juuli 2011, kl 21.16
Tere!
Mul selline mure,et mul samuti päevad natuke hilinenud,kuid mingi 4 päeva tuli mul heleroosat verd ning tohutu alakõhu valu oli. Nüüd veritsus üle läinud ja rinnad veits valutavad ning väsimus ja lõhna ülitundlikus on metsik. Muidugi on ka söögi isu ja väsimus! Kuid olen teinud juba kaks testi ja need on näitand negatiivset. Kolmas ootab sahtlis ei julge teha kuna kardan et see ka samuti näitab neg. Ja seega küsin teilt abi siit! Kas saaksite oma arvamust mille siia kirjutada. Kas ma võin olla rase ja peaksin ootama veel paar päeva enne kui testi ten või siis teen kohe ära ja pöördun arstide poole?
Kõike head ja palju päikest teile!!:)
 
p 06. juuli 2011, kl 11.26
Oota veel paar päeva ja ära närveeri. Kui seekord ei õnnestunud, siis mõni järgmine kord (saan aru, et tahad last - kui ei taha, siis abordi jaoks on ka veel aega küll).
 
noor ja loll 18. september 2011, kl 13.53
mida naisega tehakse, kui rasedus on katkenud?
 
Teadur 08. oktoober 2011, kl 20.46
Kõige olulisem tunnus on : 9 kuupärast läheb kellegil kusagil väga kitsaks ja hakkab välja trügima :D
 
merit 21. detsember 2011, kl 10.01
Minul esimese lapsega polnud sellist asja nagu süda paha, oksendamine, ainuke asi olid rinnad. Läksid suuremaks, kuna eelnevalt olid ikka teised päris tillud :D
Testi tegin kui päevadest oli nädal möödas, alguses oli hästi õrn see teine triip, tegin järgmine päev uuesti ja tuli see teine triip ka ilus, selgus et olen juba peaaegu 10 nädalat rase olnud. Uudis ol isuper!
Nüüd siis kahtlus et võin olla rase, päevad pidid küll hakkama 20, kuid tean et varasemalt on mul mensi kõikumis olnud ja seda tervelt nädala jagu. Enne päevi küll rinndad on olnud hellad, kuid nüüd lausa tundsin juba 2 nädalat tagasi et rinnad on valulikud ja lausa valutavad, kõhus kõrvetised, isegi sellist peapööritust on tekkinud, emakas tunnen et selline pigistav valu. Tahaks väga loota, et olen. KUid uskumatu esimese lapse puhul polnud tunnuseid, siis ei oska aravata ka kas olen rase või ei? Ootusärveus on suur, ei julge loota ja teisti isegi mitte teha, kardan pettuda.
 
mina 21. detsember 2011, kl 14.07
esimese lapsega tegin testi alles pärast seda tekkisid sümptomid
ise planeerime ka teist last tunnen ka et kohe ,kohe algavad kuid loodan siiski ´rasedust
 
just! 23. juuni 2012, kl 17.55
ei tea,minul päevad sassis.pole nagu kuangi eriti regulaarsed olnud,isegi pärast esimese lapse sündi ei olenud regulaarsed.praeguseks pole veel päevi hakanud,eelmine kuu olid päris kuu lõpus et kas 1 või 2 viimast menst päeva läskid selle kuu algusesse.
Nii óotan et päevad juba hakkaksid,ei tahaks rase olla.kuid kõhus on sellised õrnad valus mingi 2 nädalat juba,muud nagu ei tähelda....ostan testi kui kuu lõpus ei hakka,loodan südamest ei test o negatiivne....sest see rasedus ei saaks olla võimalik lihtalt olude sunnil....
 
... 24. juuni 2012, kl 15.59
Tere,olen teinud mitu rasedustesti kahe kuu jooksul,mis olid neg.Enesetunne on kuidas kunagi,viimastel päevadel on olnud nii et kui voodist püsti tulen siis pean kusagilt kinni hoidma sest väga uimane ja imelik on olla ja kui käe kõhu peale panna siis on raske ja kõhu peal pikutades/magades on selline tunne nagu tahaks oksendada.Päevad on ka nii nagu nad on,millal on millal mitte.Väsims on koguaeg peal ja ainult sööks ja sööks.Kas tõesti ma võin rase olla sellest hoolimata et rasedustestid olid negatiivsed ?
 
mhmm 24. juuni 2012, kl 20.33
Arstil oled käinud? Äkki kasvab midagi muud kui laps - seega kiirelt arstile!
 
Marina Sun 20. november 2012, kl 15.42
tere. päevad peaksid hakkama nädalalõppus. kogu eelmine nädal pea käis ringi ja siiani need sümptomid. söögi isu, kõhus vahel nagu kõditaks midagi ja urineerimine tihenes. lapsed mul juba olemas aga sellist asja pole olnud. kas olen siis rase või kujutan endale ette?
 
tuhkur 05. veebruar 2013, kl 15.10
annan siis teada, et mu laps sündis jaanuaris 2011 ja nüüdseks juba kaheaastane :)
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!