Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lapsesoov
Ravim DUPHASTON- mille jaoks, kes tarvitab?
 
Reet 28. jaanuar 2009, kl 22.02
Kui on olnud üks katkenud rasedus, kas siis ka kasutatakse? Ja mitmenda nädalani, et rasedus ohus ei oleks? Palun rääkige oma kogemustest.
 
pss 29. jaanuar 2009, kl 12.25
See on progesterooni taseme tõstmiseks, arstid kipuvad liiga kergekäeliselt määrama, kuigi ainuke probleem mille vastu aitab, on just see, kui proge tase pole piisav ja keha võib raseduse hüljata. Ise sain ka retsepti, aga ei ostnud välja, ootasin analüüsi tulemused ära ja tuli välja, et endalgi tase nii kõrge, et mingit kunstlikku hormooni pole vaja sisse süüa.
 
didi 29. jaanuar 2009, kl 13.58
Mimul rasedust üle nelja kuu (18+3) ja ka kasutan seda.Ähvardav abort.Endal esimene rasedus.
 
kaksikute ootel 31. jaanuar 2009, kl 08.39
See ravim ei tee rasedusele mitte midagi, sest ongi mõeldud raseduse toetamiseks, kui on katkemisoht. Ise kasutasin 12. nädalani.
 
*** 16. veebruar 2009, kl 19.06
ka minu arst määras mulle selle kuna mul on olnud juba 3 raseduse katkemist. praegu tarvitan seda tsükliliselt kuid kui rasedax jään siis võtan seda kuni 20.nda rasedus nädalani.
 
ravim 21. veebruar 2009, kl 12.28
.....tarbisin kunagi tsüklihäirete pärast.Minule mõjus väga halvasti, peavalud ja oksendamine, arst käskis kannatada ära, sest see pidavat olema kõige nõrgema hormoonsisaldusega.Üllatus,üllatus 1,5 aastaga lisandus 25 lisakilo ja muud terviseprobleemid, hambad, liigesed ja lõpuks haigla, kus kohtasin naist, kellel tekkitas emakakasvaja!Mul hormoonide näit halvenes ja päevi ikka ei tulnud, tsüklit ei normaliseerinud!Teekond viis ka Tartu, kus laideti minu puhul selle tarbimine rangelt maha ja kitjutati uued soovitused ja ravi, mis on mind aidanud tõesti.Ka vahetasin Tallinas arsti välja.Mul on koguaeg olnud tsüklihäired ja sünnitamine tekitas neid veel rohkem.Ka see tõde ei pea paika, kui sünnitus lahendab tsüklihäired-mida räägivad ka paljud arstid.Laps on 7 aastane ja nüüd vist lõpuks leiti ka lahendus, olen väga tänulik oma uuele arstile, kes on mind palju aidanud.Nüüd võitlen lisakilode alla saamisega.Õnneks on 6kg kadunud aga ikkagi kohutav!Kellele sobib , kellele mitte!Mu rasedale tuttavale kasutati raseduse säilitamiseks+muud rohud ja sündis terve ja tubli laps!
 
anne 20. aprill 2009, kl 22.47

tere,

mul ka kolm katkemist, tahaks nõu pidada, millal täpselt sina seda rohtu võtad?

h.
 
Marru 12. mai 2009, kl 12.17
Aga kuidas te seda võtate?
Esimesest mensese päevas loete 16 päeva...siis võtate esimese ja siis võtate 10 päeva järjest....
Seejärel peaks hakkama uued päevad(päevade ajal ei võta)ja hakkab asi uuesti otsast peale
et siis jälle 16 päeva pärast???
Ka nii???
 
mew 13. mai 2009, kl 17.15
Minule kirjutas arst, et võtku ma 14.-25. tsüklipäeval. Nii võtangi. Siis päevad, 2 nädalat vaba ja enne OV-i, ehk siis 14.päeval hakkan jälle võtma. Ja nii mitu kuud järjest.
 
õnnelik ema nüüd 14. mai 2009, kl 17.43
Mul on ka seljataga 3 katkemist.Võtsin duphastoni küll, kuid rasedus ikka katkes.Käisin Tartus Kristiina Rulli juures uuringul raseduse katkemiste pärast.Tegi analüüse verest ja ultraheli pildi.Analüüsid ilusad ja viga ei leitud .Mainisin arstile ,et tsükkel kõigub 28-35 päevani.Tegin KOLLAKEHA analüüsi ja tuli välja ,et kollakeha on puudulik .Tegin mitu kuud ravikuuri ja tsükkel läks paika.Arst seletas, et kollakeha kaudu laps toitub verest ja kui kollakeha on puudulik ,siis laps sureb nälga lihtsalt .Kui rasedaks jäin ,siis võtsin 2 duphastoni päevas ,et kollakeha toetada ja saingi lõpuks omale lapse.Laske endale teha KOLLAKEHA analüüs ja ehk oligi see põhjus miks teil ka rasedus katkes.
 
Vilja 15. mai 2009, kl 20.07
Õnnelik ema!!!

AITÄH SULLE!!! Sinu lugu oli nii hea lugeda. See andis jõudu ja lootust. Endal ka üks katkemine ja sellest suur hingevalu...

Aga kuidas kollakeha analüüs käib? Võetakse veeniverest?

Ilusat kevadet
 
Viljale 17. mai 2009, kl 21.16
Kollakeha analüüs tehakse veeniverest .Palu günekoloogilt seda analüüsi.Mul endal läks aega 8 aastat ,et laps saada .Kahjuks arstid ei uuri esimest katkemist .Kui teine katkeb ,siis hakatakse uurima milles asi.Tean mida tunned ,kui lapsest ilma jäid .Olen seda ise kolm korda üle elanud ja tean seda valu mida tunned.Loodan ,et leiad jõudu ja lootust uuesti varsti proovida.
 
Hope 27. mai 2009, kl 21.57
Kas keegi teab, kas siis tehakse ka seda kollakeha analüüsi, kui rase ei ole? Kas see analüüs näitab ka midagi ära?

Suur suur aitäh, kui keegi vastab mulle!
 
Teadja 28. mai 2009, kl 11.30
Kollakeha analüüsi saab teha ainult ,siis kui käib menstruatsioon.See analüüs näitab ära kas on ravi kuur teha või on vaja raseduse ajal toetada kollaskeha ,et rasedus ei katkeks.
 
Noor 14. august 2009, kl 16.32
Võtsin eelmine suvi 8kg alla. Olin siis 15. Suve lõpus jäid mul ära ka päevad. Algul mõtlesin -esimesed paar kuud- et pole hullu vahest lihtsalt hilinevad. Talvel käisin aga naistearsit juures, kes soovitas veel paar kuud oodata -keha taastub veel kaalulangetusest. Aprillis sain ma esimese paki Duphastoni -10ndal päeval hakkasid päevad. Olid ära kuid kuu aja pärast jälle päevi polnud. Ootasin kaks nädalat ja läksin naistearsti juurde. Ta kirjutas välja uued kaks pakki -võtsin nüüd ära kokku neljanda paki, sest päevad jälle ei hakanud. Nüüd on aga 20 tabletti 10päeva jaoks ära võetud, isegi 3 päeva on möödunud kuid päevi pole hakanud. Samuti pole mu enesetunne sugugi hea alates tablettide võtmisest saati - nõrkus, väsimus ja suurem söögiisu.

Tahaksingi küsida, et miks arst -praegu puhkusel- mulle Duphastoni kirjutas. Seda kirjutatakse ju tihti just rasedatele aga miks mulle? Hormoonide taset arst ju mul ei kontrollinud.

Kas söögiisu suurenemine, nõrkus ja peavalud on seotud ka Duphastoni võtmisega?

Kas peaksin erakorraliselt mingi teise naitsearti poole pöörduma, kuna mul pole nüüd päevad hakanud pärast D. kuuri?
 
K 26. august 2009, kl 10.05
Kollaskeha analüüsi tehakse siis kui käib mingisugunegi tsükkel, tehakse harilikult tsükli 21.-23. päeval, st vereerituse algusest loed 21 päeva edasi. Tehakse ka mitterasedatele ja veeniverest võetakse analüüs, hommikul. Enne seda pead olema 8 tundi söömata, st hommikust ei söö enne vereanalüüsi andmist, vett juua võib, aga mitte üleliia palju.

Hormoonitaseme langust näitab ka see tihtipeale, kui päevad tugevalt hilinevad (ilma raseduseta loomulikult) või tsüklid lihtsalt väga pikad, 35-40 päeva ja rohkem. Kui ovulatsioon korralikult ei toiminud, siis tekkiv kollaSkeha on ka nõrgukene ja eriti palju progesterooni toota ei jaksa. Ja siis see progesterooni tase seal vindub, pole teda küllalt palju et korralik luteaalfaas tekiks ja pole teda nii vähe, et päevad hakkaks, venib ja venib. Normaalse tsükli korral, kui 14 päeva pärast ovulatsiooni saab keha aru, et rasedust ei ole, siis kollaskeha jõud saab otsa, ta kärbub ja koos progesteroonitaseme langusega hakkavad päevad. Kollaskeha tekib munasarjas sealsamas kohas, kus enne oli folliikul ja kust munarakk vabanes. See seletus, et kollaskehast saab laps toitu, pole nüüd otsesõnu täpne. Kollaskeha ja tema toodetav progesteroon aitavad kasvatada emaka limaskesta, kuhu arenev loode endale pesa teeb ja sealt hakkab laps toitu saama jah. Vähe progesterooni -> emaka limaskest on õhuke ja verevarustus on kehv -> pesastuv loode ei saa kinnituda korralikult ja ei saa toitu ning tõesti katkeb.
Duph on jah tegelikult üsna nõrk hormoonpreparaat, ainult 10 mg, kunstliku viljastamise jms puhul kasutatavad progesterooniravimid sisaldavad 90-100mg progesterooni ühe doosi kohta.
 
teine k 10. oktoober 2009, kl 23.39

Tere K,

olen kaks last kaotanud ja nyyd jalle yle pika aja rase.
Sinu jutt on muljetavaldav, tahaks sinuga individuaalselt n6u pidada....
mul nimelt dilemma eest et kas hakata v6tma duphastoni v6i lasta kehal ise oma teed minna. Hormooni analyys naitas et proge vaga madal...

k
 
to: teine k 12. oktoober 2009, kl 18.22
Mida sa siis ootad? Hakka aga Duphastoni krõbistama kui kolmandat kaotada ei taha!!!!Mida sa veel ootad?
 
heh 12. oktoober 2009, kl 18.23
Mitmendal päeval peale duphastoni on teil päevad hakanud(juhul kui rasedust ei ole olnud)?
 
to heh 15. oktoober 2009, kl 15.25
mul sama kysimus.
et 10 päeva pidin sööma.
siis peaks järele jätma ja ootama 7 päeva ja selle aja sees peaks hakkama?
kas olen õigesti aru saanud??
 
kurb 15. detsember 2009, kl 19.09
Appi, kas tõesti on kaalutõus ka üks kõrvalmõjudest? kohe üldse ei taha paksuks minna... mul täiesti foobia, et hakkan nüüd juurde võtma.
 
tarbin 15. detsember 2009, kl 19.52
jah kaal tõuseb aga mis sa muretsed ega siis sa seda eluaeg võta.
ma võtan seda kuna olen teist kuud rase ja ennem määris.
olen jah juurdevõtnud aga varsti kasvab niikuinii kõhupkekki asemel suur lapseootamise kõht:D
 
kats 16. detsember 2009, kl 16.20
heh, ja mina veel imestasin, miks mul 2 kilokest juures:) kuigi trenni teen endiselt ja ei ütleks, et ülemäära palju söön. Ja tujukaks teevad ka need tabletid. Aga kõik on köömes, kui lõpuks ka rasestuks.
Minul kõigub tsükkel kuni 5 päeva, sellepärast ka kirjutati välja. Hetkel käsil teine karbike ja pean võtma tsükli 16st päevast uue mensese alguseni.
 
oeh 20. detsember 2009, kl 23.31
ma ei söö nüüd enam suurest hirmust.. :D hullult jälgin söömist, et need 3-4 kuud võetud saaks.
 
Miisu 02. veebruar 2010, kl 12.39
Mulle arst just ütles, et need tabletid ei tõsta kaalu! Eile võtsin esimesed, mul mingi hormoon väga nõrk ja päevad ei käi ilusti.
Ma olen ilusti 15kg alla võtnud ja kui nüüd need tabletid jälle kaalu tõstma hakkavad, siis on küll nõmeduse tipp!
 
,, 08. veebruar 2010, kl 14.25
No mul isu on küll tõusnud, aga äkki pole Duphastonist? Juurde on tulnud 1kg .. magusat tahaks koguaeg... varem nii ei olnud. Samas ehk on stressist.. ei oskagi öelda. Lihtsalt jälgin nüüd oma söömist ning üritan kuurid läbi teha.
 
tuuker 15. aprill 2010, kl 09.37
Mul olnud terve elu ebaregulaarne ja küllaltki pikk tsükkel. Nüüd pea 3 kuud pole päevi olnud. Sain ka arstilt Duphastoni. Käskis võtta 12 päeva ja siis peaksid uuesti päevad hakkama. Aga kui peale seda veel tsükkel venib või üldse päevad ei hakka, enam sama rohtu ei kirjuta välja. Minu arsti sõnul on siis tegemist tõsisema probleemiga kui tavaline tsüklihäire ja tuleb põhjalikumalt edasi uurida.
Magusaisu pole küll tekkinud (vb olen liiga vähe võtnud). Aga ma söön ka sellist asja nagu maapirn, mis magusaisu vähendab, kuna sellega mul ilma Duphastonitagi probleeme ;)
 
katja 15. aprill 2010, kl 10.39
kas keegi on ka võtmata jätnud kuigi tsükkel pole regulaarne ja ikkagi rasedaks jäänud
 
usaldage arsti 15. aprill 2010, kl 23.49
Mina võsin Duphastoniga juurde 15 kg, kuid tean emasid, keda see ravim on aidanud ja kes ei ole juurde võtnud. Kui sünnib terve laps... mis võib olla 15 kg kaalutõusu selle kõrval? Ja mitte kõik ei ole juurde võtnud! Minu tutvusingkonnas palju selliseid.
 
eelmine 15. aprill 2010, kl 23.53
Ma olin ka väga stressis kogu arstirohtude võtmise aja. Ja võib-olla sõin juba sellepärast palju. Nii et ei teagi, kas asi oli üldse rohtudes.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!