Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lapsesoov
silma/juustevärv
 
mkmk 15. mai 2010, kl 23.24
No esimestel aastatel üsna suur võimalus rõõmustada blondi ja sinisilmse lapse üle, meil poiss oli kuni 4 aastani siniste silmade ja blondi peaga kuid peale seda muutusid mõlemad tumedamaks, nüüd hallid silmad ja pähklipruun juus :)
 
reelika 16. juuni 2011, kl 19.28
See on nii et pole vahet mis silmade värviga on vanemad, laps võib sündida hoopis teist värvi silmadega. Aga kui vanemad on näiteks sirgete juustega siis laps ei saa sündida näiteks lokkis juustega. Sama on ju ka vere tüübiga kui nt mõlemal vanemal on erinev veretüüp siis laps võib sündida ema või isa veretüübiga aga võib ka hoopis muu veretüüp olla.
 
mm 17. juuni 2011, kl 16.07
Lapsed võivad olla tükk aega ka hoopis teise silma-juukse värviga kui vanemad. Mehel kartulikarva juus ja pruunikad silmad, minul pruunid juuksed ja rohekas-hallid silmad, laps kuni koolini oli blond ja siniste silmadega ja peale seda on juuksed läinud järjest tumedamaks ja silmad hallikamaks. Kui alguses vaadatigi et see inglipoiss pole ju üldse meie laps siis nüüd on juuksed nagu isal ja silmad nagu minul.
 
pragmaatik 05. juuli 2011, kl 23.45
fakt on see, et kaks pruunisilmset võivad saada sinisilmse lapse aga kaks sinisilmset pruunisilmset mitte. põhikooli bioloogiatund.
 
zt 06. juuli 2011, kl 11.23
Põhikooli bioloogiatunni väited pidi vastav ülikoolikursus ümber lükkama. St üldjuhul jah, aga tegelikult on see mehhanism palju keerulisem. Ise ma bioloog ei ole ja vastavaid mõisteid ei mäleta, aga silmavärv ei pidanud olema nii selgelt dominantseks ja retsessiivseks jagunev tunnus.
 
Laura 14. november 2012, kl 20.04
mu isa on näiteks pruunide juustega ja pruunide silmadega, ema on jällegi blondiin ja siniste silmadega, vanem õde on roheliste silmadega ja blondiin, vend on blondide juustega pruunide silmadega ja ma ise olen pruunide juustega aga mu silmad on seestpoolt pruunid ja väljastpoolt rohelised, niiet mul küsimus kas need silmavärvi geenid ei saa seguneda, sest kui pruun ja sinine kokku panna siis nagu peaks tekkima mingi rohelisem toon
 
haha 12. november 2013, kl 10.41
Tean et see postitus ammu tehtud aga eks keegi ikka siia satub veel :D mina sattusin ju :D

Lugesin siin ja oli ikka väga vahvaid ja väga veidraid geeni edasi minekuid.

Minu isa oli mustade juustega ja tumepruunide silmadega. Ema jälle täiesti heleblond ja pruunide pähklikarva silmadega. Mina seevastu täielik punapea :D selline erk rooste oranz ja uduhallide selgete silmadega kuigi olenevalt valgusest värv muutub vahest rohekamaks kollakaks ja teine kord jälle täiesti helesiniseks :D

Kus see siis tuleb?
Minu ema poolne vanaema oli uduhallide silmadega(juuksed kartulikoor) ja vanaisa pruunide silmadega ning pruunide juustega.ema sai oma heleda juuksevärvi oma enda vanaemalt ja silmad siis isalt.

Minu isa ema oli kastanpruunide juustega ja pruunide silmadega aga minu vana vanaema oli teadupärast olnud punakamate juustega.

Noh ja ma olen siis selline huvitav miks kokku aga seda silmavärvi muutumist ei oska ma küll seletada :D
 
Richie 21. juuni 2014, kl 14.25
Mina olen pruunide silmadega ja tumedate juustega.

Ema on kartulikoore värvi juustega ja roheliste silmadega, isa hallide silmade ja mustade juustega.

Õde ja vend on mõlemad kartulikoore karva juustega ja õde roheliste ja vend siniste silmadega.

Suguvõsas on kõik roheliste ja siniste silmadega ja kartulikoore karva juustega. Kuid vanaema ja vanavanaema tumepruunide juuste ja silmadega. Olen ise ka vanaema nägu.

Minu mehel on tumedad juuksed ja sinised silmad, mees on pärit Maltalt. Kõik 3 last on siniste silmade ja tumedate juustega. Vanem tütar ja poeg on väga isa nägu, aga poja kaksikõde hoopis mu mehe venna nägu.

Nii et pruunid silmad ei domineeri alati siniste silmade üle.
:)
 
??? 23. juuni 2014, kl 09.41
Suht vana teema, aga jutu jätkuks - minu üks poeg on tume pruunide silmadega. Ise sinisilmne ja mees hallikaspruunidega...milles point? Minu ämma vend on tumepruunide silmadega ja need kunagised geenid mehe ema esivanemate poolt, kandusid ka minu pojale. Geenide mäng on nagu loosiratas ja laps ei pruugi kummagi vanema silmi saada. Võimalus, et sinisilmsetel vanematel sünnib pruunide silmadega ja vastupidi, on olemas, geenid kanduvad ka põlvkondi vahele jättes...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!