Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Pulmad
palju raha panna pulmakingiks?
 
nupsik 09. juuli 2011, kl 12.00
pruutpaar soovis kingiks raha, kui palju teie paneksite?
 
33 09. juuli 2011, kl 12.21
oleneb nii oma võimalustest kui nt sugulusastmest. sõpradele-tuttavatele vast 30-40 eurot näo pealt
 
m 09. juuli 2011, kl 12.55
tee avaldus töö juures,et kandku ühe kuu palk pruutpaarile. põhimõte on , et mida rohkem seda uhkem
 
natuke 09. juuli 2011, kl 13.25
kuna eestis abileu kestvus on keskmiselt 5 aastst, siis ära väga ka kuluta. Nagunii pole mõtet.
 
ko 09. juuli 2011, kl 13.49
kuskil siin alles oli teema, et osad pruutparid eeldavad, et ümbrikus olev raha kataks külalsie peale tehtud kulutused (pulmakorraldus, toit, meelelahtus jne). nii et kui tegu sellise pruutpaariga ja tülli ei taha minna, siis pead tõsiseid arvutusi tegema, et mitte miinusesse jääda.
 
ähh??? 09. juuli 2011, kl 13.57
alla 10 euri ei tule kõne allagi!!!
 
kadepunn 09. juuli 2011, kl 16.27
Mulle soovitati, et näiteks kutsele võib kirjutada: Sissepääs ei ole prii, kaasa võta loterii!
No lotot ma küll ei kingiks,kurat, kui äkki võidavad, ma elus ei andestaks endale :)
 
nupsik 09. juuli 2011, kl 20.55
tuttav rääkis, et panid pere peale (mees+naine ja 2 alaealist last) 150€. Igatahes oli pruut pärast suht tujutu suhtlemisega... Järelikult pandi pruudi arvates liiga vähe. Minu arvates 150 on ikka nagu väga hästi pandud, sest kui ikka ise soovitakse väga uhkeid pulmi, siis peab ka arvestama, et tuleb peale maksta. Ma ei tea, ma arvestan ikka veel eekidesse ja see 150 euri teeb ju 2350 eeki - kuidas seda saab väheks pidada? No tülli ka ei teahks minna,a ga ega sed araha nagu jalaga ka segada ju pole...
 
tr 09. juuli 2011, kl 21.04
kuidas saab teha pulmi lootuses, et kingitakse nagunii raha ja saab selle tagasi teenida?!
Selge see, et kingitakse, aga raha saamine ei saa ju olla eesmärk.
Mul omal tulevad ka pulmad, ja tean et isa kingib 5000 eeku, ise tunnen küll nõmedalt ennast, mul pole ju vanematelt midagi vaja.

Ma nimelt kingiks vähe pappi, siis on näha, kui "sõbrannad" te tegelikult olete.
 
minni 10. juuli 2011, kl 12.15
Ma sama probleemi ees. Kavatsen panna näo pealt 40 eurot. Minu arvates normaalne summa. Mulle üldse on selline kutsele "parim kink mahub ümbrikusse" kirjutamine vastik. Ise enda kutsele ei kirjutanud. Ma ei oota külalistelt kinke ega raha. Kui juba pulmad pean, siis enda raha eest ja sellepärast, et jagada oma tähtsalt päeva sõprade ja perega. Kingituseks on see, et nad kohal on ja siiralt õnne soovivad:)
 
Minniga nõus 10. juuli 2011, kl 13.49
Minni ütles kõik õigesti ja ilusti, minu mõte kohe!
 
Mari 10. juuli 2011, kl 17.43
Just, tore kui kingiks saad 12 paari voodipesu ning 5 kohviserviisi:P
Mina ei leia küll midagi halba, kui kingisoovi vihje kutsel kirjas on, ega see ei kohusta ju millekski. Ja viisakas on ju midagi kinkida ka:)
 
Nipitiri 17. juuli 2011, kl 21.12
mõned aastad tagasi oli meie suguseltsis kombeks näkku panna 250 krooni, st paarilt saadi 500, üksikutelt 250. alaealisi lapsi ei arvestatud vaid ainult rahateenijaid.

Praegu on aeg veidi edasi läinud, ilmselt mina paneks näkku 20 euri.

Arvan, et see on täiesti normaalne summa.

Kuigi oodatakse, et kingitud raha katab pulmakulutused, siis eeldada seda ei saa. Samamoodi on ju ka külalistel vaja elada, süüa osta, lisaks peava dka nemad endale pulmaks riided valima - naised tihti ikka tahavad uut kleiti, mitte kantud asja; kaugemad külalise dpeavad kohale sõitma, võibolla ka ööamaja leidma jne

Eks igaüks peab vaatama oma võimalusi.

Lõpuks ei ole nõme mitte see, kes vähe raha kingib vaid see, kes solvub väikese kingituse peale:)
 
Vaal 18. juuli 2011, kl 20.26
Kui palju sa kulutaksid reaalse kingituse ostmisele? Nii palju panegi.
 
kiska 25. juuli 2011, kl 18.46
me mehega arvestasime, et pulma peale kulunud raha ongi kulutatud raha ja kõik, mis kinkidest tuleb, ongi kingitus (ehksiis boonus). Kui kingitud summasid nägin, siis oli küll suu lahti - nii palju paistis :) Samas, pärast mõningate arvutuste tegemist oli see kokku veidi üle veerandi kulutustest. Oleme iga kingitud euro eest tänulikud, sest see teeb meie elu paremaks ja mugavamaks.

Ega me otseselt ei vaadanud kui palju keegi pani, sest libistasime raha kaartide vahelt ühte karpi ja alles pärast lugesime. Aga kiirel vaatlusel paistis, et paarid panid üldiselt 50 € kanti, mõned ka 100 või 150. Eks igaüks pani vastavalt soovile ja võimalustele. Meil oli hoopis suurem heameel nende kohalolust kui kingitud rahast. Ja solvumine "liiga vähese raha" peale oleks küll väiklane.
 
abielus 28. juuli 2011, kl 12.00
Sama mure piinas mind umbes kuu aega tagasi.
Krooniajal oli meil kombeks, et pulma läheb 1000.-krooni (mina ja mees siis). Kuna pulm suht tähtis sündmus ja kuna 1000.-eest saab ka juba midagi. Samas see pole reegel, saan aru kui pole võimalik panna rohkem kui 500.-
Nüüd euroajal tekkis minulgi selline küsimus. Uurisin siis palju pulmad.ee-st foorumitest ja sain kinnituseks, et kunad ajadki pole parimad, siis üldjuhul 50.-euroga paari kohta, peetakse normaalseks. Samas pannakse ka 60 ja 70 eurot ja 5.-eurostes. 100.-euri oleks meile see kord kindlalt üle jõu käinud ja 150.-ei tule kõne allagi.
Nii siis me panemegi 50.-euri ja leian, et see on täiesti ok, kui oleks võimalik olnud, oleksime 100.-pannud. Aga lõhki end tõmmata seepärast, pole ka just normaalne....
 
* 28. juuli 2011, kl 14.12
Kuna viimasel ajal on pulmitamine taas moodi läinud, siis olen viimase paari aasta jooksul ka mitmesse pulma sattunud. Ei ole enam verinoor ja verivaene, seega võimalusi jälgima ei pea. Mina olen teinud nii, et heale sõbrannale kinkisime teise sõbrannaga koos 3000.- krooni (pulmas käisime mõlemad koos abikaasadega), sugulastele/tuttavatele oleme pere pealt pannud ümbrikusse 1000.- krooni või nüüd just sai käidud/pandud 100.- eurot.
 
mina 02. august 2011, kl 23.15
kui raha ei ole, siis pulmi ei peeta. kerajata võib ka viru väravas.
 
Eelika 03. august 2011, kl 22.40
Meil olid pulmad juulis, kingitusi soovisime võimalusel samuti rahas. Üldse mitte selleks, et pulma raha tagasi nn teenida, vaid soovime minna reisima, et saaks veidi reisi toetust, mitte suvalist ninninänni.
Kogu pulmaeelarve oli umbes 3500 euri, külalisi 30. Muusika, pulmavanem olid sõprade poolt samuti pind, mille eest ei pidanud maksma, samas tasuta lõunaid ei ole ja üldiselt kehtib siin lause teene teene vastu:)
Ümbrikutest tuli välja 490 euri, enamus oli pere peale pannud 50 euri, 2 paari 70 ja kaks paari panid 25. Lisaks olid erilised kingitused.
Meie leiame, et tore oli see pidu ja põhiline, ilma meile kallite inimestega ei oleks seda pidu olnud!
Muidugi oleks me võinud ju reisima minna ilma pulmitamisetagi aga kas see oleks ikka see olnud?!;)
 
Zzz 05. august 2011, kl 09.41
abiellusin see aasta. keskmiselt pandi 20 eur nägu.

ise paneks 35 nägu. kui lähedane inimene, siis rohkem. alla 35 ei paneks kellelegi.
 
betti 08. august 2011, kl 13.25
Minu arust on 20 euri ikka pulmadeks vähe, meie seltskonnas pannakse selline summa sünnipäevadeks, et pulmadeks kinkida 30-50 on täiesti normaalne. Alla selle oleks endal küll piinlik kinkida:)
 
. 16. august 2011, kl 20.10
Siit tekib küsimus millal antakse selline kink üle ja kelle kätte.Kas juba õnnepalees naisele lilled ja mehele kink või on mõni teine variant ka?
 
gloria 21. august 2011, kl 19.31
Üldjuhul ikka peokohas! Kui kink on ümbrikus, siis tavaliselt on noorpaaril selleks rahalaegas ja sinna panedki.
 
qe 22. august 2011, kl 15.49
Vanasti panime 1000 krooni, ehk siis 500.- krooni nägu.
Viimati, kuu tagasi, panime ümbrikusse 200.- eurot kahe eest.
 
kukk 24. august 2011, kl 19.30
mina pistan papi pruudi püksivärvli ja sukapaela vahele - kui raha tahad, siis tuleb ikka veidi vaeva ka näha.
 
Jaanika 30. august 2011, kl 11.49
Meie saime igalt perelt 50 euri, olenemata kas peres oli üks täiskasvanu või kaks.
 
Vot nii 08. september 2011, kl 09.07
Sõbrale kes pidas talus tagasihoidlikult panime 1000 eeku, sõbrale kes mõisas kolmekäigulise lõuna ja vägeva show tegi 2500 eeku. Mõte ongi oma osalemine kinni maksta.

Külalised tahavad pruutpaarile kingitust teha ja kui sul potid, pannid olemas on raha väga kena kink.Ja mida suurem summa on seda õnnelikum on pruutpaar ,rääkige siin mida tahate..
 
Jaanika 08. september 2011, kl 16.46
Pruutpaar võib õnnelik olla, aga peale külaskäiku tahaks ise ka õnnelik olla :)
 
to vot nii 08. september 2011, kl 17.11
einoh, nii rumalat postitust pole ma veel enne lugenud. mis tähendab, et pulmade pidamise ja külaliste kutsumise mõte on see, et külalised su peo kinni maksaks? siis peaks külalistel olema ka õigus nii programmi, toitlustuse kui ka ehk pruutpaari riietuse osas kaasa rääkida. kes maksab, see tellib muusika, eksole.
 
üksik 11. september 2011, kl 19.28
Olin pulmas ,mis oli väga tasemel,aga nüüd süda valutab,et panin ümbrikusse kahe peale 50 eurot,ise üksiema ja laps käib kõrgkoolis.Olen väikese kuupalgaga.Ise mõtlesin,et panen küll vähemalt 60 ,aga kui kuulsin ,et üks tuttav,kellel on mees ka ,paneb 50 ,siis mõtlesin ümber.Nüüd painab see mind.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!