Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Pulmad
palju raha panna pulmakingiks?
 
mhv 02. veebruar 2013, kl 03.13
to abielus: iseenesest mulle see lahendus meeldib, et kui mõnda kinki mitu, siis järgmisel päeval oksjonile panna. Samas tahaks teada, kas mõni Sinu külaline selle peale ei solvunud, et tema toodud kink oksjonile pandi?
 
abielus 02. veebruar 2013, kl 07.19
ei ükski külaline ei solvunud, aga mitmed kinkijad ostsid ise oma kingidtagasi. lisaks oli ka meie endi poolt pandud meeneid jms oksjonile. nt meie pulmapiltide seeria
 
Tips 03. veebruar 2013, kl 11.59
Alla 1000€ küll ärge pulma tulge!
 
Getuu 15. veebruar 2013, kl 16.22
Minu arvates on nõme kui inimesed hakkavad rahaga üle pakkuma ja ega ikka igal inimesel ei kasva rahapuu kodus ja ma arvan et 50 eurot pere peale on normaalne panna kuna külalised siiski ei pea maksma pulmapidajate pulmi kinni.aga eks ole see erinev ja inimesed suhtuvad ju ka erinevalt.
 
eelmisega nõus 15. veebruar 2013, kl 20.46
jah kui perega minna ja onkink ja lilled siis noorpaari rahakassasse 50 eur täitsa ok

aga kui kinki ei viiks siis inimese pealt paneks ikka 100 eur see norm oleks
 
jjj 16. veebruar 2013, kl 13.27
oota, kui kingi juba teed, siis miks peab veel raha ka panema? need on ju ikka alternatiivid: kink või raha (kui selline soov esitatakse pruutpaari poolt).
 
eelmisele 16. veebruar 2013, kl 15.17
no mina sain aru, et pulmas onnagu selline mäng või kogumine, et raha ka kogutakse ja kingile oleks alati viisakas lisada ostutsekk, et vajadusel kui mitu sarnast kinki saaks teise tagasi viia
 
jjjj 16. veebruar 2013, kl 16.50
selge, ma ei ole lihtsalt niisugustesse pulmadesse sattunud, kus oodatakse külaliselt mõlemat - nii kinki kui raha. tundub kuidagi väga ahne
 
nahkhiir 18. veebruar 2013, kl 11.10
sellisesse pulma ma ei läheks. pulma, kuhu minna tahan, oskan ma ka kingi valida. ja sellise, mida keegi teine ei tee ja mille üle saajal hea meel on. muide, kui mulle keegi raha kingiks, siis ma solvuksin.
 
no 20. veebruar 2013, kl 10.38
ikka nii tuleb panna, et kooselu lõpuni seda purukest jaguks
 
dt 02. juuli 2013, kl 10.41
Krooni viimasel aastal saime enda keskmiseks pulmakingiks 500 krooni / 2 täiskasvanut. Tegelikult ei mäletagi, et oleks rohkem saanud. Nüüd paar aastat hiljem on "kusagilt" välja tulnud, et alla 100 euri / nägu ei kingita ? No kuidas nii... ? Kui ma ikka kuidagi ei saa, siis kingin kasvõi 30 €, kahekesi minnes muidugi alla 50 € ei kingiks, aga no ei saa olla reeglit, et vot nii või niipalju peab kinkima !
 
miljardär 05. juuli 2013, kl 11.10
häbi ei ole - alla 1000 euro pulmakinki ei pane?! Ikka 1 miljon eurot,. siis on ikka kink!
 
mhh 18. juuli 2013, kl 09.33
Arvamus Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Alla 100 eurot nina peale pulma ei minda.


Ma olen täiesti nõus! Kui on teada, et tuleb ilus, uhke pulm, siis alla 100 € nägu pulma ei minda! Ma jään parem minemata!
 
mhh 18. juuli 2013, kl 09.37
Aga pulma lihtsalt ei minda, kui raha pole! Oleneb muidugi palju pulmast, kui uhke tuleb. Kui lihtsalt registreerimine ja tagasi hoidlik järelpidu, siis tõesti nägu 50 € on ok. Aga kui siiski pulmas on arvestatud inimese peale 100 €, siis ei ole viisakas viia alla 100 €.
 
mhh 18. juuli 2013, kl 09.38
Tavaliselt on pulma tulekust teada, mitu kuud. Selle ajajooksul oleks saanud vabalt raha kõrvale panna :)
 
Vot 18. juuli 2013, kl 10.01
Ma plaanin ka oma elukaaslasega registreerida! Ja kui sõbrad kuulsid, et ma tahan teha hästi väiksed pulmad pereringis, siis tuli jube kära, et kuidas nii, et ikka sõpradega jne. Aga pulm maksab palju ja kui teha siis tuleb korralik pulm teha. Aga vot kui mu üks tuttav tegi pulmi, millele kulus tal 5000 € 35 inimese peale, ja üks paar viis ümbrikus 50€, siis ma mõtlesin küll, et mis mõttes. Mees käib Rootsis tööl ja naine ka saab korralikult palka!

Nüüd ma olen suhteliselt kindel, et ma mingit pulma ei tee, sest uhkele pulmale, tuleb teha vastav kink! Misk peavad pulmapaar maksma sõprade nõutud pulma, kui nad ei suuda normaalset kinki teha?
 
mhv 18. juuli 2013, kl 20.49
Pulma ei PEA tegema. Pulma VÕIB teha ning seda ikka vastavalt oma võimalustele. Mina ei tuleks mitte kunagi selle peale, et külalised peavad pulma kinni maksma. Täpselt samuti ei tule ma selle peale, et sünnipäevale kutsutud sõbrad sünnipäevakulud kinni peavad maksma.
Kui tahta pulmast ärilist ettevõtmist teha, mis kasumisse peab jääma, siis võiks ka ausalt kutse peale nii märkida: "Pilet pulmas osalemiseks maksab x eurot ning sisaldab ......." Nii oleks vähemalt asi selge.

Kuidagi vastiku mulje jätab see, et korraldatakse uhke pidu (kusjuures kutsututel ei ole võimalik kaasa rääkida selle osas kui suurejooneline pidu tuleb), kutsutakse külalised ja siis eeldatakse, et külalised maksavad selle kõik kinni (jättes viimase eelduse muidugi külalistele mainimata, kes heauskselt arvavad, et neid kutsuti mitte suure rahalise "annetuse" ootuses, vaid sooviga just nendega oma erilist päeva jagada).
 
dfgh 21. juuli 2013, kl 17.51
300 vähemalt voi ära yldse pane
 
fuifui 21. juuli 2013, kl 19.35
Sellise äka paari pulmitamisele ma ei lähekski, kes arvavad, et külalised neile kopsakaid ümbrikuid PEAVAD tooma. Pruutpaar võiks peo ikka rõõmuks korraldada ja kutsuda inimesi, keda ise toreda peoga tänada tahaks. Raha kerjamise üritus tehku mingi muu nime all a la Jüril ja Maril näpud põhjas- annetage.

Kui pidu ei jõua korraldada, siis ei korralda. Kui korraldan peo, siis mina annaks diskreetselt teada, et ei kingitusi ega ümbrikuid. Tulgu külalised stressivabalt, mina ei taha nende sääste endale krabada.
 
arusaamatu... 21. juuli 2013, kl 19.40
Raha kerjamisest saaks aru väga noore paari puhul, kellel tõesti midagi pole. Aga tänapäeval on paarid vanemad, mõlemal töökohad, elamine, sisustus jne. Miks sellised ahnelt ümbrikuid rebivad ja suud kõverdavad????
 
hehehe 21. juuli 2013, kl 19.49
Hea äriidee. Otsiks poe tagant suvalise jorsi, kes pudeli eest peigmeest mängiks. Saadaks laiali pulmakutsed. Orgunniks kuskil hoovis võimalikult odavate, best before ületanud söökidega süldilaua, mässiks ümber valge kardina ning võtaks rõõmsalt külaliste ümbrikuid vastu. Aasta pärast uus peigmees.
 
siil 03. jaanuar 2014, kl 08.57
"ei ole viisakas alla x summa kinkida? on viisakas tšekid kingituse juurde jätta?" te ei te VIISAKUSEST ikka mittemidagi :D VIISAKAS inimene raha ei kingi ega küsi ega oota ja tšekk kingituse juured on EBAVIISAKUS KUUBIS......
Elme Käärats 20. juuli 2014, kl 20.57
Vot Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma plaanin ka oma elukaaslasega registreerida! Ja
> kui sõbrad kuulsid, et ma tahan teha hästi väiksed
> pulmad pereringis, siis tuli jube kära, et kuidas
> nii, et ikka sõpradega jne. Aga pulm maksab palju
> ja kui teha siis tuleb korralik pulm teha. Aga vo
> t kui mu üks tuttav tegi pulmi, millele kulus tal
> 5000 € 35 inimese peale, ja üks paar viis ümbrikus
> 50€, siis ma mõtlesin küll, et mis mõttes. Mees k
> äib Rootsis tööl ja naine ka saab korralikult palk
> a!
>
> Nüüd ma olen suhteliselt kindel, et ma
> mingit pulma ei tee, sest uhkele pulmale, tuleb te
> ha vastav kink! Misk peavad pulmapaar maksma sõpra
> de nõutud pulma, kui nad ei suuda normaalset kinki
> teha?

Jäägu see ikka noorpaari endi otsustada kas ja kui palju ta külalisi kutsub. Kui ämmad-äiad enamat nõuavad, siis on normaalne,et nad noori rahaliselt toetavad. Ja seda ikka enne pulmi ! Ise pidasin ka oma pulmad vaid väheste sugulaste,sõprade ringis. Suure peo korraldasin hoopis 50.juubeliks. Algul plaanisin küll juubeli puhul omale ise ilus lõunaserviis osta. Kui oma unistusi lähedastega jagada , lähevad need ka täide :) Pidasin oma elu ilusaima peo ja lisaks teistele ilusatele kinkidele, sain ka oma unistuste serviisi :) Kui poleks kingitusi, siis ei jääks ju ka mälestusi. Nii hea on teada,et selle ilusa vaasi kinkis tädi Maali ja need kaunid pokaalid onu Volli :) Need kingid vananevad koos minuga ja aina armsamaks mulle saavad :)Jah, muidugi,ka raha on meeldiv saada, aga jäägu ikka külalise enda otsustada. Usaldagem neid :)
 
arvamus 30. juuli 2014, kl 22.44
Mina arvan just,et pulmadeks võiks kinkida raha,aga sünnipäevaks kingituse.Küll on jube ,kui pulmadeks kõik kingivad hinnalised kellad,mis siis peale nendega hakkad.Arvamus
 
hmm 20. august 2014, kl 14.13
rahasumma sõltub ju konkreetselt perest. kui peres on a la 2 üliõpilast või üks töötu, siis on 100€ natuke nagu palju. ja oleneb ka pulmapeost: sinna sõit, lilled, soeng, meik, kleit, ülikond vms lisakulutused. ei ole olemas mingit kindlat summat. kõik sõltub pulmalise rahalisest seisust ja maj. olukorrast
 
supp 24. august 2014, kl 14.58
Raha pole ilus küsida ega üldse ette kätsatada, mida külalised sulle kinkida tohivad. Kui tuleb kümme kella, siis nii on. Müüd maha, annad ära või mida iganes. Või lisad kutsele, et kingituse ei ümbrikus ega ilma selleta ei soovi.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!