Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Pulmad
kihlumine?
 
kk 21. detsember 2011, kl 16.06
kui mind palutakse naiseks ilma sõrmuseta, kas see on kihlumine või ei?
 
mees ilma trussikuteta 21. detsember 2011, kl 16.13
see on masukihlumine
 
pff 22. detsember 2011, kl 13.16
See sõrmuse värk on jälle mingi filmidest võetud komme. Eestis sõideti kosja: küsiti pruudi isalt luba, joodi viina ja pruudile punast ning magusat napsu.
 
Tinx 16. veebruar 2012, kl 16.03
Kui sa nii tunda tahad, siis on kihlumine. Minult on ka mees küsinud kordi, kas abielluksid minuga? Ei pea seda kihlumiseks.
 
ang 19. veebruar 2012, kl 16.03
Tinx - kui sinu vasts oli "ei", siis see jah pole kihlumine. Kihlatud on inimesed sellest hetkest, kui nad otsustavad abielluda kuni abiellumise või kihtluse katkestamiseni. Sõrmus ei puutu asjasse.
 
N39 19. veebruar 2012, kl 22.24
Ei mõista neid inimesi,kellele sõrmus kõige tähtsam asja juures olema näib...
Tähtis on ikka mõte ise, sõltumata sellest,kas sõrmus sinna juurde käib või pannakse sulle lihtsalt käed ümber kaela :-)
 
kah pruta 20. veebruar 2012, kl 14.31
Sõrmus ei ole kihlumise kohustuslik osa. Muide, isegi abielludes pole sõrmus kohustuslik element, tähtsam on ikka allkiri vastaval paberil. Kui oled allkirja andnud aga sõrmust sõrmes pole, siis oled ikkagi abelus.
 
Vist lühike aru 20. veebruar 2012, kl 14.59
Minu arust on kihlasõrmused (traditsiooniliselt kiviga) üldiselt koledad. Ma pole kunagi aru saanud, mida naised filmides muudkui ahhetavad, kui sõrmuse saavad. Olen alati vaadanud, et mina küll sellist kanda ei tahaks. Oma peikale andsin ka möödamilles sellest arvamisest teada, nii et õnneks mina kihlasõrmusest pääsesin, sain hoopis abieluettepaneku koos suurepäraste kõrvarõngastega :) Abielusõrmus pandi jah registreerimise ajal kätte, aga selle sõrmuse vastu ei ole mul midagi.
 
ang 20. veebruar 2012, kl 19.39
Lühike aru jah - filmides ahhetatakse, sest tegu on 100% juhtudest briljantsõrmusega ja "reegel" näeb ette, et see peab vähemalt mehe 3 kuu palga maksma. Mida suurem ja kallim briljant, seda enam ahhetatakse. Kõik müügiks! Ja mehed tahavad väga, et naised neid sõrmuseid eksponeeriks - "vaadake, mida ma endale lubada võin, kui palju mul pappi on."
 
Briljant 06. märts 2012, kl 18.24
Minu arust võiks mees ikka naisele sõrmuse kinkida,siis tundub asi ametlik.Muidu selline poolkõva tule mulle naiseks,aga ma ei ole veel päris kindel.
 
Teemant Briljandile 06. märts 2012, kl 21.37
hah, tean üht sõrmusega kihlunud paari, kes oli 4 aastat kihlatud ja siis läksid laiali. see sõrmus pole nüüd küll kellegi näitaja.
 
My precious! 06. märts 2012, kl 23.15
Tean ka üht sellist naist, kes sõrmust nõudis, et tööjuures kõik näeksid, et ta kihlatud. Ta seal juhtival kohal. Mees aga katkestas kihluse juba aasta peale naiseks palumist, sest naine muutus ülbeks, mõtles, et mees käes, võib tõelist palet näidata. Sõrmus sõrmes ju! Nüüd see naine üksi oma kullakalli sõrmusega. Kannab seda edasi, et keegi tööl teada ei saaks, et ta maha jäeti.
 
Abielus 07. märts 2012, kl 15.35
Tundub,et enamus,kes siin sõna võtavad on kibestunud või siis need,kellele pole kihlasõrmust kingitud.Sõrmust on juba aastasadu kihlumise/armastuse märgiks kingitud.Tavaliselt kestab kihlus 6kuud-1aasta ning selle aja jooksul võiks ikka abielluda.
Minu abikaasa palus mind naiseks tõesti sellise briljantsõrmusega,et kõik ahhetasid ja ma olen selle sõrmuse üle väga uhke.Nüüd oleme juba aastaid abielus.Sõbrannat paluti naiseks hoopis ühel ehetekunstnikul lastud teha hõbesõrmusega,mis oli tõeliselt armas,täpselt tema stiili.
Oluline ei ole sõrmuse hind vaid see,et mees julgeb oma armastust avalikult väljendada ja vastutuse võtta.
 
ja 10. märts 2012, kl 17.57
enamus meestest on argpüksid ja naine on loll, kui sellisele pinda käib abiellumisega
igasugune salaja abiellumine viib lahutuseni, sest pettus on mängus ja tõeline armastus õitseb vaid tõel rajanenud suhtel
 
ang to Abielus 10. märts 2012, kl 21.26
Ei mul see sõrmus on täitsa olemas, lihtsalt ei kanna. Briljandiga ja puha, aga vot ei meeldi mulle see "näita kivi" ja "kui kallis oli" mentaliteet. Lihtne, kas pole?
 
Abielus 11. märts 2012, kl 11.35
Õnneks pole minu sõpradest keegi kunagi sõrmuse hinna vastu huvi tundnud ja ega ma ise ju ka selle hinda tea.
See pole ka minu jaoks oluline.Kuigi see tundub küll imelik,et kui sõrmus on kingitud ja seda ei kanta.Mehena ma küll solvuksin.
 
carolina 25. veebruar 2013, kl 12.33
Natukene olete te küll kibestunud siin..Iga naise unists siiski saada ideaalse klapiga mees endale, ja sõrmus ainult boonus! Ja kellele ei meeldiks saada boonust.
 
kkkk 04. märts 2014, kl 23.39
kui ma ise olen 17 ja poiss on 16 ja tahab kihluda minuga , on se normaaalne ?
 
to kkkk 05. märts 2014, kl 12.23
Kihlus on periood abieluettepanekust kuni abieluni. Muigugi võite praegu kihluda, aga abielluda saate siis, kui mõlemad on täisealised (või lapsevanemate loal ka varem).
 
hmm 17. märts 2014, kl 14.02
Sõrmus on ikkagi see, mis kinnitab ja tõestab, et on tehtud järgmine samm. Mees võib tuhat korda soiguda ja küsida, et kas sa tahaksid minuga (kunagi) abielluda. See ei tähenda, et ta seda ise soovib või plaani võtaks. See on lihtsalt küsimus, mitte ettepanek.
 
nipi 30. mai 2014, kl 22.48
Minu arust on üldse mõttetu kihluda, kui juba elatakse koos nagu abielupaar. Aga noh, sõu mõttes mõnele on võib-olla vaja.
 
nipile 02. juuni 2014, kl 10.17
Kas abielluda on ka mõttetu, kui juba nagunii elatakse koos nagu abielupaar?
 
to nipile 04. juuni 2014, kl 07.29
pulmapidu ja valge kleit on siis küll mõttetu jah. registreerida võib ikka, see on lihtsalt seaduslik leping. aga muu tilulilu võiks ikka neile jätta, kelle jaoks see "ühise elu alustamine" on.
 
seep 04. juuni 2014, kl 20.29
Kes see idioot alles peale abielu ühiselu alustab? Inimest peab ikka tundma enne abielu. Vastasel juhul on tõenäosus lahutuseks väga suur. Pulmapidu on üks lõbus pidu ja hea põhjus tuttavad kokku kutsuda.
 
sulle, 04. juuni 2014, kl 07.29 05. juuni 2014, kl 01.55
Kui palju on sinu arust neid, kes enne abiellumist päevagi koos pole elanud? Ehk siis kõik ülejäänud on täiesti mõttetult abiellunud sest see ei tähenda midagi?
Minu vana-vanaemagi kolis oma mehega enne abiellumist kokku, niisamuti tema järglased. Abiellumine on meie suguvõsas väga ammune ja lugupeetud traditsioon. Tahad öelda, et kõik meie sugupuu inimesed on teinud seda vaid seadusliku lepingu pärast?
 
üldiselt 13. juuni 2014, kl 07.23
jah, enne abielu on elatud koos ja elatakse ka edaspidi, aga see kindlasti ei ole normaalne
 
hjle 22. juuni 2014, kl 17.46
Kust kloostris sa oled? Ebanormaalne on alles peale paberi allkirjastamist kokku kolida. Paberi puudumise pärast ei julge koos elada hehh hea nali.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!