Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Pulmad
Abiellumine ja nimevahetus
 
Marika 18. veebruar 2008, kl 11.12
Planeerisime abielluda oma mehega juunis.Kõik oli tore selle hetkeni,kuni tuli juttu edasisest perekonnanimest.Nimelt sooviksin mina jätta alles oma praegust perekonnanime,mis on pärit minu eelmisest abielust.Mehele see aga üldse mitte ei meeldi.Pakkusin siis välja variandi,et võtan 2 perekonnanime-oma praegusele lisan ka tema oma.Kuid ka see ei meeldinud!Tahab,et kannaksin AINULT tema nime.Mind jälle selline asi ärritab-ei pea ega saa ma ju oma eelnevat elu maha salata!Kas teil on olnud sarnast olukorda ja kuidas olete sel juhul nimeprobleemi lahendanud?
 
a 18. veebruar 2008, kl 12.13
Miks sul seda eelmist nime alles vaja jätta? Salatsemises polegi asi ju, lihtsalt selline sinu jaoks ärritav pisidetail, aga meestele on see lihtsalt uhkuse asi, et naine tema nimega, nii see on alati olnud, milles siis probleem. Teise mehe nime võtsid ju!!?? Või oled eelmises elus veel kinni? Usu mind sama su mees mõtlebki.
 
issand 18. veebruar 2008, kl 16.31
kuidas mulle EI MEELDI need topeltperekonnanimed!!!
Lihtsalt ei meeldi ja kõik. Milleks ja kellele need head on, aru ma ei saa? Mul on üks tuttav, kes näiteks sellepärast jättis ka oma nime alles, et ikka kõik aru saaksid, et ta on abielus - dziisas kraist!
Eriti nõme on veel see, kui oma nimi on mingi miljonitel olev Tamm või Kask. Siis veel, et oled mingist jube uhkest aristokraadi sugupuust pärit ja jätad oma megaägeda nime alles, aga miks jätta endale ette lohisema mingi Mikk või Sokk?
 
kle 18. veebruar 2008, kl 19.17
kui juba teist korda abiellud, siis on variant 1 - oma neiupõlvenimi või variant 2 - mehe perekonnanimi

jäta mehele alles oma väärikus, miks peaks tema naine kandma mingi külapoldi perekonnanime???
 
heli 18. veebruar 2008, kl 21.41
palun ära jäta seda vahepealset nime.Eelmise abielu sõrmust sa ju ka ei kanna enam.Kas see nimi on eriliselt ilus või tahad lastega sama nime või mis?Saan veel aru,kui jäetakse oma isa austuseks neiupõlvenimi ja siis uus nimi,aga jätta võõra suguvõsa nimi on mõttetu vist.
Eelmise mehega abielludes ei jätnud ju oma endist nime,miks nüüd.Mees õigusega pahane.
 
l 19. veebruar 2008, kl 00.31
saan aru isegi. oma nime võib ju jätta aga jätta teise mehe nimi on ikka väga solvav.
 
Marikale 19. veebruar 2008, kl 15.55
Võta oma tulevase mehe endise litsi perekonnanimi, su mees on sellest vaimustuses, võib sulle ka variandi välja pakkuda et oma nime sinna kõrvale saad kenasti sättida!
Ilus ju kui nimi on

Maali-Huuli Sidorov-Pietikäinen-Mollqvist-Leppik
ja SA EI OLE LOLL, SA EI OLE LOLL, SA EI OLE LOLL------
 
Kata 19. veebruar 2008, kl 23.25
Ka mina oleksin mehe asemel pahane! Kui mehed nime vahetaksid ja minu mees ütleks, et tema minu nime ei võta vaid jätab endise naise- naabri Maali perekonnanime endale...siis oleksin ikka ka pahane!
 
mm 22. veebruar 2008, kl 10.41
Miks üldse alguses nime vahetasid? Mina jätsin nt. oma nime. Nii sellel põhjusel, et see on ainuke taoline Eestis kui ka sellepärast, et olen juba palju oma nimesse inveteerinud (koolitunnistused, töökogemus - inimesed teavad mind teise nimega) ja uue nime võtmine tähendaks jälle otsast alustamist. Pelaegi on paberite ajamine/dokumentide vahetamine väga tüütu.
Ainuke probleem on lapsega, kuna meie liitnimi on väga imelik. Mehe nimele ei anna ma last mitte kunagi. Tegelikult oli mees lõpuks isegi nõus lapse minu nimega jätma, aga mul on tast kahju, nii et liitnimi läheb vist ikkagi kasutusse. Vaene laps, aga see on juba tema probleem :P Lükkame oma probleemi järgmise põlvkonna kaela ;) Võimalik, et siiski lõpuks jagame lapsed ära: 1-ne minu nimega ja teine tema nimega. Sünnini on veel 2 kuud aega, nii et mõtlemisainet jätkub :D

Samas saan aru sinu mehest, kuna teda solvab, et sa juba teise mehe nime võtsid. Eks ise tead, kuidas jagate.
 
meez 22. veebruar 2008, kl 23.34
Laps peab olema mehe nimel või vähemalt liitnimega. Mina ei oleks mitte iialgi nõus sellega, et laps kannab kellegi teise nime peale minu oma, sest mees on nimekandja.
 
mm 23. veebruar 2008, kl 19.26
Mees = nimekandja, irw. Loll komme. Naine kannab last 9 kuud ja siis mees ütleb, mis nimi tuleb? Hah, lakkuge panni. Isegi kui lapsed erinevate nimedega jätame s.t. 1 minu nimele ja teine tema nimele, siis esimene tuleb kohe minu nimele, kuna pole üldse veel kindel, kas ma teist kunagi tahangi :P
 
mees 09. märts 2008, kl 12.18
mehele-jäta see loll naine sinnapaika ja jookse nii kiiresti minema
kui jalad kannavad. Ole hea ja näita seda oma mehele.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!