Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Pulmad
pulmakingid
 
abiellunu 03. august 2013, kl 14.18
Minu küsimus siis selline, et mid aolete teinud pulkaks saadud kinkidega, mida tõesti ei vaja, millele kasutust ei leia ja mida olete saanud mitu ühesugust.

Meil nt kinkidest ülearu konkreetselt:
2 toidukuivatit
4 rösterit
2 kohvimasinat
2 täiesti ühesugust lillevaasi
3 tolmuimejat
1 aiamööbli komplekt kuna ei ole ei rõdu ega aeda ega ka maamaja
1 lauatelefon
2 raadiot
2 komplekti kardinaid mis meie akendele lihtsalt suruse poolest ei sobi
7 äratuskella
3 seinakella
2 öölempi
1 laualamp

Lihtsalt asjad on pakkides ja võtavad tohutult ruumi ära. Kes aitaks?
 
duh 03. august 2013, kl 14.26
First World Problems...
 
abiellunu 03. august 2013, kl 14.36
tõeliselt mures, kuna ei ole mingit hoiukohta, korter on väike ühe toaline ja keldris ei ole just head tingimused asjade säilitamiseks.

Meid on küll kutsutud eeloleval ajal juba ka paari kohta sünnipäevale ja ühte pulma ja oleme mõelnud, et same mõne asja külla minnes kingiks kaasa võtta...
 
* 03. august 2013, kl 14.47
Variandid:
1. Müü ära
2. Anna ära, abivajajaid on palju
 
abiellunu 03. august 2013, kl 15.15
müümine on jah selline asi, mida päris riskantne teha, sest kinkijad võivad ju teada saada ja võivad solvuda.

Eks tahtjaid on ikka, aga kuhu ja kuidas ma neid pakkuma lähen ja samas jälle probleem, et kui kinkija külla tuleb siis vb vaatab ringi, et kuhu te minu kingitud kella oleet pannud jne.

Need asjad mis on olnud päris sarnased, neid olemegi ära kinkinud.

Ja juhtus ka selline lugu, et käisimegi pakkumas kov sotsiaalosakonnas, aga ei tahetud
 
nii 03. august 2013, kl 15.34
alles hiljuti Türil avatud hooldekodu erivajadustega inimestele kuulutas, et ootab igasuguseid asju.
 
ei saa aru 03. august 2013, kl 15.56
miks te enne selle peale ei mõelnud, et selline asi võib juhtuda? Tänapäeval ju igasuguseid asju välja mõeldud selliste probleemide ennetamiseks.
 
abiellunu 03. august 2013, kl 15.58
tegelikult pol eme mingid rikkurid ja nt toidukuivati ise juba maksab mingi 400 eur, tolmuimejad jms

mõtlen, et kas poleks kusagil võimalik neid asju millegi muu vastu vahetada?

Seni lihtsalt oleme ladunud osa asju korteris kunnikusse, pannud lina peale ja täidavad meil laua üleasnnet - lauda meil ei ole
osad pakendis asjad aga on telerile aluseks, osad voodi kõrval käepäraste asjade paigutamiseks.

üleliigsete kinkide koguväärtus on ca 3000eur..
 
n26 03. august 2013, kl 16.28
mina näiteks oleksin ülirõõmus sellest nimekirjast rösteri, lillevaasi, äratuskella ja seinakella üle.
 
abiellunu 03. august 2013, kl 17.25
meie ka rõõmustasime ja need mis siin nimekirjas, need asjad on kõik ülearused, ehk siis nendest kõigist on meil endil üks juba kasutusele võetud... loomulikult rõõmustame meiega, aga kui meil on üks tuba siis me ju ei saa riputada kõiki neid kellasid seinale ja asetada kappidele jme
 
n26 03. august 2013, kl 17.37
ma ei mõelnud seda nii, vabandust kui sulle tundus, et see oli solvanguna mõeldud.

aga näiteks pane spunk.ee lehel kuulutus üles, kui oled nõus tasuta ära andma. inimesed tuleksid ise järgi. mina tuleks ka heameelega, aga arvatavasti elate tallinnas.

ja veel, alati on näiteks hea hoida tagavara. näiteks üks tolmuimeja, kohvimasin jms.
 
ahnitsejake 03. august 2013, kl 18.52
kle n26, s aole dju ahne
tahad tasuta teisele kingitud asju?

jah need asjad on tõesti päris kallid, teema algatajal soovitan vaadata kas hinnasildid või tsekid ehk kusagil pakkides olemas ja minna neisse poodidesse urima, ehk võetakse asi tagasi ja saad is emidagi vastu osta mis sule sobib
 
n26 03. august 2013, kl 19.13
sul on õigus oma arvamusele. kui kellegil on palju ja teisel pole üldse, kas siis see on ahnus?

lähtusin sellest, et teemaalgataja pakkus ka sotsiaalosakonnale.
 
to n 26 03. august 2013, kl 21.25
temaalgataja sai ju need kingid oma pulmadeks mis sugulane või sõber sa talle oled, et omale tahad kohe


teema algatajal soovitan kinke toonud sugulastega nõu pidada ja vb lihtsalt keegi sugulastest sul tahab neid asju ja onnõus ostma need sinult ära
 
n30 05. august 2013, kl 08.58
Libateema.
 
F. P. 05. august 2013, kl 10.39
Küsijale ju suu peale ei lööda.
Teemaalgataja tahab neist asjadest lahti saada. Teine inimene mainis, et võib need ära viia. Ega ta vägisi ei vii ning teemaalgataja oskab ka ei öelda, kui ta suvalisele isikule neid anda ei taha.
Tundub, et osad on siin kadedad, et mõni oma ettepankuga ette jõudis.

Mis kinkijate solvumisse puutub, siis mina ei saa sellistest inimestest aru. Kui ma midagi kingin, siis ma ei saa solvuda selle peale kui see kink inimesele ei meeldi või ta ei vaja seda ja vahetab selle rahaks vm. Pigem ma oleksin õnnelik kui inimene vabaneb kingist, mis talle ei meeldi. Mitte nii, et minu kingitud asi vedeleb igal pool ees ja pigem on tüliks. Kinkisin jah usus, et teeb rõõmu, aga järelikult ma ise panin kingiga pange, mitte teised pole süüdi.
 
abiellunu 05. august 2013, kl 11.25
meil oli pulmi planeerides soov kutsele kirja panna, et kingiks ootame raha - seda muidugi väga viisakas ja soliidses sõnastuses, kuid meie vanemad pidasid seda kerjamiseks.

Kinke tõesti niisma ära anda ei sooviks ja eile tulime mehega mõttele, et kuna meie vanemad olid meie idee vastu siis otsustasime, et aga viime üleliigesed asjad just oma vanemate juurde hoiule.
 
helle 05. august 2013, kl 14.41
Eks ta põlvkondade harjumustest tulenev ole, et pulmadeks kingitakse ikka veel vaase, röstereid jms. Vanasti polnud midagi saada ja siis oldi rõõmsad ka kahe tolmuimeja üle - mul emal siiani pööningul osad tema pulmakingid aastast 1950 originaalpakendites... Tänapäeval on see aga eriti kummaline, et sulle nii palju vidinaid toodi. Meil oli ka kutsel vihje, et kink võiks olla rahaline ja asjakesi tuli õnneks vaid mõni - ikka oma lähimatelt vanatädidelt ja -onudelt, kelle jaoks kohvitermos või lillevaas olid olulisemad kingid kui raha. Aga mina küll ei põdenud - kasutud asjad müüsime osta.ee oksjonil. Pole küll kordagi tekkinud ühelgi sugulasel küsimust, mis ma tema kingitud asjaga tegin. Nii et minu meelest võta rahulikult - topelt asjad müü lihtalt maha. Ega sa seda kohe ei pea tegema - hakka jupi kaupa müüma. Minu meelest pole see küll parem, kui sugulase küsimise peale tema kingi kohta vastad, et vedeleb kuskil tolmukihi all...
 
muhv 07. august 2013, kl 16.08
Üks variant - ehk paned siin postituses juurde asjade margi ja nt hinna, millega müüd?
Niisama ära anda ei ole ju mõtet.

Endalega kuluks ehk paar asja neist ära. Ei taha niisama saada, aga mõistliku hinna eest (st veidi odavamalt kui poest) ostaks küll.
 
vana pruut 28. august 2013, kl 13.20
nagu minu pulmakinkide nimekiri, 30 aastat möödas ja midagi pole muutunud :)
Soovitus- viige osa asju vanemate juurde hoiule, kui neil ruumi on.
Kaks ühesugust lillevaasi võivad aga koos olla päris efektsed.
Üleliigsed asjad üritage maha müüa või millegi vastu vahetada. Pole siin midagi häbeneda.

meil ei olnud ka algul serviise kuskil hoida, paari aasta pärast saime oma kodu ja siis leidsid ka nõud koha ja kasutuse.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!