Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Pulmad
Külaliste ebaviisakus
 
Liblikas 08. november 2014, kl 10.59
eelmisele Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kus sa pursui miinimumpalgast selle 50€ võtad?

Kui pidu lubada ei saa, siis jäädakse koju. Peole ju ka ei lähe, kui piletit pole võimalust osta. Keegi ei vii ju sunniviisiliselt pulma.
 
Tulevane pruut 16. november 2014, kl 21.51
Teemaalgatajal on ju õigus! Kui kutse peal on kirjas, et kutse on vaid kahele, siis on absurd tervet oma vahmiili sh lapsi kaasa vedada! Sellised külalised olid MATSID lihtsalt! Ilmselt maalt ja hobusega ning ei tea etiketist midagi.

Peokohas on ju arvestatud kindla inimeste arvuga ning vastavalt sellele ka toolide arv-söögikogus ja joogikogus.
Kutsuja soove tuleb austada!
Kui kutsel kirjas, et kingitust soovitakse ümbrikus, siis sa ju ei lähe serviisi kinkima?

Enamus inimesi tahavad oma registreerimisel või pulmas kõike muud kui lastekisa-jooksmist! Ja selleks üheks õhtuks leiab ikka igaüks hoidja oma lastele.
 
Mh 03. detsember 2014, kl 08.37
Meie pulmas lapsed teretulnud ei olnud. Keegi lapsi ka kaasa ei võtnud ja kõik nautisid lastevaba pidu. Kulutasime pulmadele ca 20 000 eurot ja tõesti arvan, et meie asi oli öelda, millist pidu me selle raha eest tahame.

Kusjuures isegi meie (täpsemalt öeldes mehe) last ei olnud pulmas, sest tegemist on suhteliset isepäise 4 aastase plikatirtsuga ja me mõlemad pidasime paremaks talle selleks õhtuks leida hoidja. Ärge saage valesti aru, ma ei ole lastevihkaja. Vastupidi. Ma arvan, et ta on fantastiline plika ja ma armastan teda väga, aga leian, et sel õhtul oli see õige otsus.

Arvan tõsimeeli, et pulmad ei ole lastepidu. Kui keegi mind pulma kutsuks, ma isegi ei tuleks selle peale, et tütar kaasa võtta. Tütrega meil teised tegemised, mis on rohkem sobilikumad lastele. See, et igasugused titemammad defineerivad ennast läbi lapse, on muidugi kurb. Õnneks minu tutvusringkonnas selliseid ei ole. Paarid pigem nautisid, et saavad kahekesi lõbutseda ja romantilise öö kenas mõisas veeta. Vähemalt nii mulle seda asja tagasisidestati.

Kingitustest niipalju, et meie sõbrad, kellel rahaline olukord oli nigel, raha ei kinkinudki. Kes maalis pildi, kes valmistas ise savist serviisi, kes tõi kinkekaardi, et varustab meid aastaläbi ülimaitsva koduveiniga. Kingitused tulid südamest ja valmistasid meile suurt rõõmu.
 
noojah,puudutab ka mind see teema 02. jaanuar 2015, kl 10.32
Mulle küll meeldivad lapsed pulmas , ent kui kutsel vastav märge, lasteta pidu, siis tuleb sellega siiski arvestada. Isiklikult jätan oma tädi(minu ealine)pulma minemata , sest kutsus vaid mind ja mitte mu aasta vanemat õde. See on tõeliselt veider ja taktitu käitumine. Olen ka teistelt kuulnud et ta on veelgi niimoodi peresid lõhestanud- õe lapsed kutsus aga nende kaasasid mitte. Oleks et nad ei suhtle ja ei käi muudel pereüritustel, veel saan aru. Aga pole nii, me ikka jõulud ja jaanid kõik koos ja nüüd siis salline valik. Võibolla oligi eesmärk et siis need õelapsed ei tule, kui kaasasi pole kutsutud. Nad ju bussiga seiklema ei hakka - lubadeta nagu nad mõlemad on. Ei tea, püüan teda mõista aga ei oska. Samas on kutsutute seas inimesi keda nad ei ole oma elus kordagi kohanud.
 
inva mamma 02. jaanuar 2015, kl 11.27
osad lapsed on tõesti pidurdamatud ja kogu tähelepanu enesele tõmbajad, ses mõttes saan aru. Aga on enamik lapsi kes suudavad, teavad kuidas kuskil olla ja käituda, sellepärast on kahju kui röövelrüblikud rikuvad armsate laste võimalused peol osaleda. See on umbes sama teema nagu neeger rahvastega, et sa pead koguaeg vaatama et kedagi ei riiva ja selline ahistus on lõpuks nii kallutatud et ahistatud on hoopis valged. Oma lapse pulma mitte lubamine on ikka väga äärmuslik otsus. No beebi puhul saan aru aga omal jalal kõndiva lapse puhul õigustaks seda otsust vaid vaimse tervise häire.
 
lapsed koju 17. jaanuar 2015, kl 18.44
Saan väga hästi aru paaridest, kes lapsi pulma ei soovi. Tänapäeval on veel palju peresid, kes oma lapsi absoluutselt ei keela ka ja nii olen ka näinud, kuidas kasvatamatud jõmpsikad registreerimisel pruutpaari ümber jooksevad ja kisavad, aga nende vanemad ei tee teist nägugi. Ei kujuta ette, mis siis veel peol toimub. Ei ole seda hoolimatut lapsi kaasa võtnud peret vaja õigustada, kui ämm-äi olid olemas ja nad veel kaasa võeti, oleks nad hoopis lastega koju saanud jätta. Käige oma lastega lasteüritustel, mitte ärge rikkuge teiste üritusi. Sama kehtib näiteks kontserdil, hiljuti rikkus ilusa, tõsise ja südamliku kontserdi mitme igavleva lapse kisa ja jooksmine
 
pruut 07. veebruar 2015, kl 13.19
Just loen ja mõtlen, kuidas käituda nüüd. Pulmad kohe tulemas, peoruum suhteliselt väike ja ei soovi koolieelikuid pulma, Paar perekonda tuleb, kes ise varakult teatasid, et lapsi nad kaasa ei võta, aga üks perekond, kes on iseenesest väga toredad ja oodatud, siis nende 3 koolieelikut on tõeline peavalu - nad ei oska hetkegi vait ja paigal olla ja vanematel on ilmselgelt kõrini kraaklemisest ja kisat-kärast ja luureandmed kinnitavad, et kuigi on kutsel 2 nime, tulevad nad kogu seltskonnaga - väiksem just käima hakkamas!Kuna on talvised pulmad, siis pole lastel pulmamajast välja ka võimalik joosta. Ja seal peres on vanaema täiesti olemas lastel!! Vihale ajab, kui rumalad on ikka mõned inimesed!
 
tee suu lahti 15. veebruar 2015, kl 08.08
Kuidas siis, kulla pruut, ei saa suud lahti tehtud õigel ajal ja otse öelda, et palun jätke lapsed vanaemaga koju. Ütledki otse, et ruum väike, lastel seal midagi teha ei ole ja soovid täiskasvanute rahulikku pidu (sellest ei pea sinu viisakuse tõttu saama halb mälestus sinu jaoks), ütle julgesti
 
arvamus 06. märts 2015, kl 12.28
Ma ka ei saa aru neist inimestest, kes lapsi pulma kaasa tassivad! Siis on ju pidutsemise asemel vaja kogu aeg lastega tegeleda-vaadata, et nad ei segaks teisi külalisi, midagi ümber ei ajaks jne jne. Pulmapeo mõte on, et seda saaks nautida, tantsida ja hästi ning muretult end tunda. Ning et ka teised külalised ei peaks kuulama lastekisa.
Sõbra pulm on 1 tore päev ka teie jaoks lapsevanemad, kus saate end lõdvaks lasta! Seega leidke selleks 1 päevaks oma lastele hoidja või vanaema juurde viimise võimalus.
 
eelmisele 07. märts 2015, kl 07.26
Sina nõid ei tule mind õpetama!
eid_15276c1d736626 28. aprill 2015, kl 21.42
Pulmad on pruutpaari jaoks. Lapsed on lärmakad ega saa enne teatud vanust aru, mis toimub. Kui seal nendevanuseid lisaks pole, on neil terve õhtu igav ja nad hakkavad teisi inimesi segama. Ma olen olnud pulmas, kus oli laste jaoks eraldi inimene palgatud, kes nad seltskonnast tegevusega eemal hoidis. Kui pruutpaar tahab täiskasvanute pidu pidada, siis on neil täielik õigus seda teha.
eid_15276c1d736626 28. aprill 2015, kl 21.53
Püstitatud probleem polnudki ju niivõrd selles, ET keegi lapsega tuli, vaid selles, et ei teatatud ette ning eirati palvet kutsel. See on ebaviisakas. Kui tõesti ei saa lapsi kellegi vaadata jätta, siis saab ju pruutpaariga kokku leppida. Alati on viis, millest kõik võidavad.
 
pruutpaar 30. aprill 2015, kl 15.31
Me ei ela enam Nõuka ajal-teised ajad ja kombed.
Kui kutsel on kirjas, et pisiperele leidke selleks õhtuks hoidja , siis EI TOHI lapsi kaasa pakkida. Elementaarne viisakus.

1. Lapsed segavad oma lärmi ja ringijooksmisega piduliku tseremoonia õhkkonda
2.Iga külalise jaoks on pulmas arvestatud koht lauas ja teatud kogus sööki/jooki. Peosaalid mahutavad max in arvu-kui igaüks veel lapsed kaasa võtab, tekib 50 inimesega pulmast 100 või 150 in pulm.
3. Pulmakülalised võiksid 1 õhtul kohustustevabalt pidu nautida, juua ja trallida, mitte oma laste järel joosta terve õhtu.
 
imestaja 30. aprill 2015, kl 15.33
Aga kas sa kutse peale eraldi märget ei pannud laste teemal?
Et lastele/pisiperele leidke sel päeval hoidja või et Täiskasvanutepidu
 
lugege 02. mai 2015, kl 12.11
Seda ta algul kohe kirjutas, et kõigile oli teatatud, et pidu on ilma lasteta
ja seda ei maksa siin pidevalt korrutada, et järsku ei olnud lapsi kuhugi jätta, kui kutsumata veel ämm ja äi kaasa võeti, lapsed oleks ju nendega võinud koju jätta
 
näete nüüd 03. mai 2015, kl 16.33
Näete, mis juhtub, kui lapsed pulmas kutsumata külalised on - pulmadest juba varsti kaks aastat möödas ja pruutpaar võib-olla juba lahutadagi jõudnud, aga kired ikka alles möllavad.
 
teadja 11. mai 2015, kl 19.50
Nad lahutasidki, sest mees ei talunud lapsi vihkavat naist.
 
ju 28. juuni 2015, kl 21.45
Mina olen olnud külalisena pulmas, kus ringirallivad lapsed käisid tagaruumis näppupidi pulmatorti urgitsemas ja sõid sealt pealt martsipanililled ja muud kaunistused ära.
Pulmatordi lahtilõikamise ajaks oli muidugi negatiivseid emotsioone taevani ja kuigi pruutpaar oli väga viisakas, oli näha, et see oli neile suur üleelamine.
 
naine 07. august 2015, kl 11.17
kui masendav tõesti Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> on lihtsalt masendav lugeda, kui keegi kirjutab sõ
> na "eestlane" suure algustähega. nii elementaarset
> reeglit võiks ju ikka teada, et rahvused algavad
> väikese algustähega. ja no mida nii rumala inimese
> suust tulla võikski? ikka just see pläma, mida ta
> siin (nime all masendav) ajabki. alati mõtlen, et
> küll mul on vedanud, et minu lähedaste seas selli
> seid ei ole.

Kas sul pole masendav iseenda teksti lugeda?
Esialgu võiks lauset alustada suure tähega, siis juba kõik teised reeglid. Kas peale punkti algab lause väikse tähega?
Õudne mõelda, et kirjaoskamatu sõimab kirjaoskamatut...

----

Aga teemas püsides olen teemaalgatajaga nõus. Pulmapeo reeglid tulevad pruutpaarilt, see on nende korraldatud pidu, nende eelistuste ja soovidega.
Kui lapsi pole kuskile panna, aga kutse on vaid kahele, siis jääge ise ka koju. Jah, muidugi võib pruutpaar solvuda, aga nii öelgegi, et lapsi pole kuskile panna, aga hoidja on liiga kulukas - pole võimalik endale lisakulu lubada. Kui pruutpaar on normaalse mõistusega, siis saadakse aru.
Kui kutse on 2-le, siis ka lauas on ju kohad 2-le, söögid arvestatud 2-le. JA järsku astub sisse kahe asemele 4-6 inimest. Kuhu kohta nad istuma pannakse, miks teiste arvelt söötma hakatakse?
Loodan, et enda pulma nii matslikke külalisi ei saabu.
 
Lambakari 16. august 2015, kl 00.58
See on LIBA!!!
 
Smiley 21. august 2015, kl 22.46
Kõik õige, aga kuidagi kumas läbi see, et ümbrikus oli AINULT 25 eurot.... et kui oleks 1000 eurot pannud, oleks nad kuidagi ära kannatanud?

Samuti oli kommentaarides väide, et kulutasime 20 tuhhi pulmadele, SIIS on õigus otsustada, kuidas korraldada.

Totukesed.

Mis lastesse puutub, siis ise sellist laste diskrimineerimist heaks ei kiidaks. Samas, kui kutsel on kindlalt kirjutatud, et 2 inimest ja lapsed jäägu koju, on muidugi elementaarne, et ei võta tervet famiili kaasa. Täpselt sama reegel, et kui ma sinu oma koju kutsun, siis pead vähemalt palve peale välisjalatsid ära võtma või ei suitseta toas jne.
 
elinar 27. august 2015, kl 23.41
Aga mis sa siis teeksid, kui abikaasa koju jätan ja hoopis lapse kaasa võtan?
 
tore pulmapidu 30. august 2015, kl 21.23
huvitav, kas see paar veel täna õnnelikult koos on?
 
{இ}ڿڰۣ-ڰۣ~— 10. september 2015, kl 21.59
{இ}ڿڰۣ-ڰۣ~—
 
pulmaline 11. september 2015, kl 23.30
Vanasti oli pulm ikka perekondlik üritus ja lapsi arvati ka täisväärtuslikeks perekonnaliikmeteks. Meie pulmas olid pered koos lastega, neile oli määratud inimene, kes neil silma peal hoidis. Tantsimise ajal kaasati sellesse ka lapsed ja kõigil oli lõbus. Kui ruum on väike ja suurt pidu ei taha, siis ei maksa lastega peresid kutsudagi. Kutse kahele sobib anda ainult tseremooniale kutsudes. Selline suhtumine, et lapsed jalust ära, sest nad segavad ega oska käituda, on küll lastevaenulik. Selle suhtumise saate kunagi tagasi. Lapsed oskavad suurepäraselt end üleval pidada, kui neid selleks ettevalmistada. Peab ainult tahtma. Tänu sellele, et ma oma lapsi väärikateks inimesteks pean, olen saanud neid erinevatele üritustele kaasa võtta ja nad oskavad ka hästi käituda. Kui mind peaks keegi perekondlikule peole ilma lasteta kutsuma, siis ma ei läheks.
 
noojaa 28. september 2015, kl 18.31
tänapäeval on nii palju saamatuid äpusid vanemaid kelle lapsed ei oska käituda. rikuvad kõigil peo ära. neile ei tohi midagi öelda ka, kõige suuremad solvujad.
 
k-a-r-r-o 01. oktoober 2015, kl 22.30
Las solvuvad, mis te põete!
 
pulmalisele 08. november 2015, kl 07.05
Kahjuks ei oska suur enamus lapsi käituda. Ja seda just sellepärast, et nende vanemad ei keela neid, tehku mis tahes. Käisin hiljuti külas, kus oli kohal ka 2,5 aastane lapselaps, kes võis lauas teha kõike, mis tahtis, käppapidi oma toidus pidevalt sonkida, kuigi oskab lusikaga süüa, siis selle toidu laua peale laiali laotada, pidevalt käia kartulisalati kausist seda igale poole tõstmas, oma pudruste kätega klaase ümber tõmbamas ja nii vanemad kui vanavanemad vaatasid ainult heldinud näoga pealt ja koristasid.
Oleks ju tore, kui selliseid pulmas kohe mitu on?
 
jõmm 10. november 2015, kl 13.52
Mul küll jummala poogen kui selliseid lapsi ka hulgim on. Oma pulmas, mille koduaias pidasime, oli ka paar kasvatamatut lojust, kes ilgelt närvi hakkasid käima. Läksin lõikasin hekikääridega tikripõõsast paar jämedamat vart ja uhasin neile tatikatele sellega piki kannikaid nii et nood möirgasid nigu laeva udupasun. Üks isa midagi kobises, sellele sõitsin rahulikult tuutusse ära. Öösel tegin veel pruutneitsidega kolmekat, nii et ei ütleks küll, et lapsed midagi pulmas ära rikuksid.
 
Pitsu 16. detsember 2015, kl 21.17
Smiley Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sa
> muti oli kommentaarides väide, et kulutasime 20 tu
> hhi pulmadele, SIIS on õigus otsustada, kuidas kor
> raldada.
>
Ainus totuke oled sa ise. Kulutagu või 50 000 aga nemad on ikkagi pulmade korraldajad ja teevad reeglid sellised nagu nad tahavad. Kui see sulle ei kõlba siis situ kodus ja vahi omi lärmavaid lapsi.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!