Pulmad
Külaliste ebaviisakus
 
nördinud pruut 06. august 2013, kl 19.32
Kutsusime pulma kõige lähedasemad sõbrad ja sugulased ning andsime suusõnaliselt kõigile teada, et ootaksime kingitust ümbrikus ning et lapsed võiksid koju jääda. Pulmapidu toimus väikeses mõisas, kus mängis bänd, olid ka tantsijad, mustkunstnik ning komöödia-laadsed vahepalad. Kaks korda sai õhtu jooksul sooja sööki (külluslik praad)+ oli kogu aeg olemas nn külmlaud. Tellitud oli 3 pulmatorti, käsitsi valmistatud kommid ning küpsised + alkohol. Üks sugulane üllatas meid aga ning tuli kohale terve perega (kuigi kutse oli vaid kahele)ehk siis oma 3 lapse ning ühe ämma ja äiaga. Registreerimise ajal ei suutnud nad oma lapsi vaos hoida : need prõmmisid uksega, läksid omavahel kiskuma, nutsid, karjusid, ema röögatas nende peale vahetevahel, kõige väiksem (11-kuune) nuttis alalõpmata. Peopaigas jooksid lapsed sihitult mööda tantsupõrandat ning laudade vahel ringi, ega kuuletunud külaliste, ega pruutpaari keelule. Perepea, ämm ja äi jõid end maani täis ning proua 3 lapse ema kamandas kõik koju alles 2 paiku öösel. Kõige tipuks tõi see suur perekond meile kokku 25 eurot kingituseks... Miks ma seda kirjutan - lootuses, et kallid külalised, kes kunagi kellegi pulma kutsutakse, mõtlevad enne hoolega läbi, et teid on kutsutud siiski kellegi teise elu kõige tähtsamale päevale tunnistajaks, sest teid peetakse kalliks. Oleks siiski kena, kui te ei võtaks pulmakutset üksnes kui võimalust kellegi kulul end lõhki süüa ja täis juua ning välja elada, vaid annaksite oma poolse panuse näiteks sellegagi, et kui palutakse tulla lasteta, siis austate pruutpaari soovi : nende soov pole iialgi niisama emotsioonide ajel tehtud.
 
huh 06. august 2013, kl 19.45
eks ise oled süüdi ka, et lasid sel juhtuda. registreerimisel ei olnud võimalik neid ära saata, saan aru, kuid oleksid võinud oma sõbranna saata peale registreerimist neile ütlema, et lauda palutakse ikkagi vaid kutsutud, teised peaks hakkama minema. ja jutul lõpp. mida kartsid? sellistele tulebki koht kätte näidata, see oli SINU pulm ja sinu reeglid siis. mõistad? vist mitte :(

25 eurot on mõnitamine, ma ei suhtleks nendega enam kunagi ja ÜTLEKS neile kõik selle siin, ka otse näkku. tegid seda? eih? mnjaa, silmakirjalikkus, või mis? taga rääkides, kui neile pole öelnud, oled samal tasemel.
 
Masendav 06. august 2013, kl 19.47
Apppikene.....Mis Sul inimene viga on?? Kui Sa lapsi ei salli siis teinud see üritus lihtsalt kahekesi ära. Lapsed on ka inimesed, mitte mingid tülikad asjad.
 
to masendav 06. august 2013, kl 19.50
oled tõesti masendav. sa ikka seksid ka laste nähes? ööklubisse vead lapsi? huvitav, et sa ei lärma, et kasiinosse ei tohi kaasa võtta? egas lapsi saa ju kuskilt ära ajada :D issand milliseid idioote on olemas, nagu siin nimega masendav. lausa masendav idioot.
 
Naine 06. august 2013, kl 19.55
Normaalne, et iga kutsutu aktsepteerib kutsel olevat teksti. Juba registreerimisel oleks tulnud peokorraldajal nimekirja alusel neid saali sisse lubada. Kuna lapsed olid keelatud, siis oleks nii ämm, äi ja lapsed oodanud väljas kuni keegi saab nad tagasi viia. Igal peaol peab olema peokorraldaja, kes vastavalt kutsutute nimekirjale lubab siseneda ürituse terrotooriumile. Ja kutse peab olema sisenejal kaasas.
 
Masendav 06. august 2013, kl 19.55
Olen masendav idioot, kes peab lapsi inimesteks, sest ainult normaalsed vihkavad lapsi. Seks, kasiino ja ööklubi on tõesti samal pulgal Sinu pulmadega, palju õnne ja pikka iga!
 
revalcafe 06. august 2013, kl 19.56
pruudist on siin kinupilt ka :)
.
 
võõras 06. august 2013, kl 21.08
loodan, et teemaalgatajal ei tule kunagi lapsi.
 
väga lihtne 06. august 2013, kl 21.12
laste koht ei ole hilisõhtustel täiskasvanute pidudel, kus tarbitakse alkoholi
 
nii 06. august 2013, kl 21.16
Masendav Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Olen masendav idioot, kes peab lapsi inimesteks, s
> est ainult normaalsed vihkavad lapsi. Seks, kasiin
> o ja ööklubi on tõesti samal pulgal Sinu pulmadega
> , palju õnne ja pikka iga!

Sa oled pigem laste vihkaja, sest vaevalt lastel eriti tore on täiskasvanutele korraldatud üritusel. Mida näitabki see, kui nad sihitult ringi jooksevad ja pahandust teevad, kuna neil pole midagi teha ning on igav. Lastele korraldatakse väga palju üritusi, Vii oma lapsed sinna, kus nendega tegeletakse ja lastel ka huvitav oleks.
Siin on tegemist hoopis elementaarse viisakusega, kui minnakse külla (pulma, sünnipäevale vms), siis on vähim, kui arvestatakse pererahva soovidega. Äärmiselt jõhker ebaviisakus on minna külla jõuga oma reegleid kehtestama. Kui sulle kutsuja soovid ei sobi, siis pole ka vaja sinna minna.
 
Naine 06. august 2013, kl 21.23
Kes siin vaidleb, siis igal inimesel omad soovid. Nemad ei soovinud lapsi pulma ja nende soovi ei austatud. Rääkimata sellest, et 25 euri on piinlik.
Endal tuli meelde sugulased, kes tulid teisest linnast kaheksakesi sünnipäevale. Sõid laua tühjaks ja kingituseks tõid Rimi kaalukooki, mis maksis 4 euri kanti, hinnasilt oli peal:)
 
Masendav 06. august 2013, kl 21.37
Sa oled pigem laste vihkaja, sest vaevalt lastel eriti tore on täiskasvanutele korraldatud üritusel....

Kuule pruudike, lastel oli ju väga tore, Sinule ei sobinud, eksole! Sellised läbuüritused, kus lapsi ei lubata korraldatakse pubekaeas. Kui oled juba abielunaine on lapsed sinu loomulik osa elust, nii et harju ära ja ära pritsi vihkamist, väikeste Eestlaste suunas.
 
kingitud 06. august 2013, kl 21.51
hobuse suhu ei vaadata,kõik polegi normaalsed,mis siis
 
.ehh 06. august 2013, kl 22.06
Kingitud hobuse suhu ei vaadata ja ilus ei ole tulla siia ka teisi maha tegema.Võib olla neil polnud rohkem raha. Midagi nüüd ju sellest ikkagi õppisid, ise ära nii käitu kui ei taha ,et sind hakkatakse kusagil foorumis mustama.
 
pruudile 06. august 2013, kl 22.24
kui kunagi peaks juhus olema, et kutsutakse ka sinna mingisse pidusse sisi võta sõbrannad kaasa ja ajage seal omi jutte ja asju ja kingiks vii ka mingi 5 eur
 
nördinud pruut 06. august 2013, kl 22.24
Teema pole ju selles, kas ma lapsi vihkan või mitte, aga et kõik oleks ikkagi selge ütlen otse ära : ei vihka lapsi, vaid väga armastan. Mul on endal 2 last ja nemad olid pulmas. Oskasid suurepäraselt käituda, kuigi noorim neist on 5-aastane. Polnud kordagi probleemi, et jookseb, lärmab, laamendab vms. Ka raha pärast ei korraldanud pidu, et külaliste pealt kõvasti teenida. Teema püstitasin põhjusel, et pruutpaari soove ei austatud, see oli nii meile, kui ka teistele külalistele väga ebamugav ja ma lootsin, et inimesed, kes juhtuvad teemat lugema pulma minnes arvestavad siiski pruutpaari soovidega. Ka teistel külalistel olid lapsed olemas (noored inimesed siiski enamus), kuid nad austasid meie soovi, ega võtnud neid kaasa. Lapsi ei soovinud pulma just sellepärast, et tegemist oli peoga, kus oli valjult mängiv bänd ja alkohol. Minu lapsed läksid kenasti pärast kella 21 magama (selleks oli otsitud neile väga hea hoidja). Kalli külalise lapsed said peolt minema alles 2 paiku öösel ja ma ei leia, et see oli neile hea, sest noorim neist oli vaid 11-kuune, järgmine 5-aastane ja suurim 8-aastane.
 
Masendav 06. august 2013, kl 22.42
...enda suurepäraselt kasvatatud lapsed olid peole lubatud aga lähedaste sõprade ja sugulaste väänkaelad peavad uksetaha jääma....Appi, mis inimesed meie kõrval elavad. Rohkem ma seda vihkamist siin välja ei kannata, ma põgenen siit teemast nende pisikeste Eestlaste nimel, et mitte rohkem seda nende vastast sappi taluda.
 
eelmisele 06. august 2013, kl 22.50
Kasutajanime oled endale vähemalt õige valinud:)
 
5 lapse ema 06. august 2013, kl 23.59
täitsa juhuslikult sattusin seda teemat lugema, aga kommenteerija "masendav" üllatas mind ikka täielikult.
teemaalgataja selgitab asjalikult ja arusaadavalt asja, aga millegipärast on vaja ikkagi mingi lapsevihkamise teema üles kiskuda.

täitsa selge ju, et pulmapidu on pidu, mis kestab teinekord hommikuni. ei ole see lastele mingi rõõm aeleda täiskasvanutel jalus poole ööni. pruutpaaril oli lapsehoidja(ja tõsiselt, see on küll nende otsus, kas peol on ainult nende hästikasvatatud lapsed või siis kõigi sõprade ja sugulaste järeltulijad), aga kõnealustel külalistel ju ei olnud.

olen käinud juubelil, mis oli muusikust juubilari ja tema muusikutest sõprade kammerlik kontsert. kah oli kutsel palve, et lapsed jääks koju.
peole jõudes olin mina küll üllatunud, mitmed olid lapsed siiski kaasa võtnud.
ei saanud kuulata lapsevanemad ega ka nende lähedalolijad.

kui peokorraldaja palub lapsed koju jätta, on selleks põhjus.
kui külaline seda põhjust ka mõista ei suuda, on siiski äärmiselt ebaviisakas kutsuja ootusi mitte täita.
 
kui masendav tõesti 07. august 2013, kl 02.44
on lihtsalt masendav lugeda, kui keegi kirjutab sõna "eestlane" suure algustähega. nii elementaarset reeglit võiks ju ikka teada, et rahvused algavad väikese algustähega. ja no mida nii rumala inimese suust tulla võikski? ikka just see pläma, mida ta siin (nime all masendav) ajabki. alati mõtlen, et küll mul on vedanud, et minu lähedaste seas selliseid ei ole.
 
.......... 07. august 2013, kl 07.41
Vaenule ja vihkamisele õhutamine on Eestis karistatav. Olge oma sõnadega siin ettevaatlikud.
 
mhv 07. august 2013, kl 16.04
Sama teema on veidi teise vaatenurga all Delfi naistekasse üles riputatud. Esiteks soovitan käesoleva teema autoril protestida (juhul kui eelnevalt nõusolekut ei küsitud). Seal on jäetud mulje nagu oleks põhimure olnud see õnnetu 25 eurot kingiraha.
Seda teemat siin lugedes saan aru, et probleem oli tegelikult selles, et pruutpaari selgelt väljendatud soove ei austatud - kahe inimese asemel laekus 6, kaasa võeti lapsed (hoolimata kutsel väljendatud palvest nad koju jätta) ning käituti ebaviisakalt.

Olukorrale head lahendust ei ole, sest pulm möödas ja kahju juba tehtud. Küll soovitan edaspidi need inimesed kutsumata jätta nii sünnipäevadele kui muudele üritustele. Juhul kui nad uurivad põhjuse kohta, siis ausalt väljendada.

Teistele pruutpaaridele on siin teemas juba kõlanud hea soovitus, et intiimsema ja erisoovidega (nt lapsed koju) peo puhul lasta külalisi sisse nimekirja alusel. Keda nimekirjas pole, see ukse taha jääb. Oluliselt lihtsam on hiljem tegeleda nende "muidusööjate ja kontvõõraste" väikese pahameelega kui lasta oma olulist päeva rikkuda.
 
naabrinaine 08. august 2013, kl 09.13
mul polnud tegu küll pulmadega, aga oli selline väiksem sünnipäev ja
no me siis siin väikelinna tänaval, ikka käime ükstesit õnnitlemas
naabrinaisel oli sünna, nägin, et tal sussid läbi kulumas, ostsin sussid, lillekese ja koogi ning läksin õnnitlema õhel homikul kui teadsin ettemal vaba hommik ja minul ka, lapsed olid sel ajal koolis juba.
jõime koos tassikohvi ja kõrvale killu kooki

siis tuli minu sünnipäev, käisid oma sugulased ja naabrinaine küsis hommikul, et kas ta võib õhtupoolikul tulla kohvile.
no mõtlesin, et tuleb peale lõunat, agatematuli hoopiski minu pere õhtusöögi ajaks ja ta tuli koos kogu pere ja muude loomadega
st naine ise, mees, 2 last ja 2 koera. kamba peale siis kaasas kaüks potilille võsu, et saaksin ise kasvama panna.
 
n30 09. august 2013, kl 15.43
Meie pulm oli täpselt samuti organiseeritud nagu teemaalgataja oma - peol olid meie lapsed ja teistele oli juba kutsel kirjas, et palume ilma lasteta tulla. Keegi meist ei ole lastevihkaja, aga see pidu ei olnud meie jaoks lastepidu. Ma tõesti ei oleks soovinud sinna seda laste kisa ja tagaajamist, siis polekski keegi muud teha saanud kui lastega tegelenud. Ka külalised olid lastevaba õhtu üle rõõmsad.
 
tsik 13. august 2013, kl 16.01
Järgmine kord märgi oma pulmakutsel juba piletihind ka;). Siis ei pea pettuma 25 eurose kingi üle.
 
küsimus 13. august 2013, kl 18.37
Pulm on kahe inimese tähtis päev ja neil on õigus kehtestada omad soovid ja reeglid, kuna see on nende päev. Kui soovitakse seda päeva ainult täiskasvanutega veeta, siis on see nende soov. Lapsevihkamisega pole siin mingit pistmist kui te inimesed siin aru ei saa sellest. Pulm on väga arvestatud pidu, ka külaliste arvu poolest ja kui pole arvestatud lapsi, siis pole lastel sinna asja. Viisakas külaline, kellel lapsed, muretseb selleks ajaks kas lapsehoidja või teisel võimalusel, ei lähe pulma, eelneva etteteatamisega mittesaabumisest. Elementaarne viisakus - kas te teate üldse, mis see veel on? Tundub, et enamus vastukommijad ei tea, mida see sõna tähendab ja kus seda tuleks kasutada.
 
ohhelu 15. august 2013, kl 18.27
Räägib siin viisakusest, aga ise kerjas külalistelt raha. Võta teadmiseks, et see on väga räme ebaviisakus dikteerida oma külalistele, mida nad sulle kingituseks tooma PEAVAD! Külaline tohib kinkida, mida ta ise heaks peab. Jahh see kingitus ei pruugi sulle meeldida, sul ei pruugi seda vaja minna, aga siis saad selle ära anda, ära müüa, aga kinkimise reegel on, et valiku teeb külaline ise, mitte sina.

Kas sa kutsele märkisid, et tulekust tuleb eelnevat
teada anda x numbril ja see x vastuvõtja küsib üle, et mitmekesi tullakse.

Endal lapsed olemas. Seega pole nii pühak naine midagist. Lasi omale vallalisena lapsed teha.
 
<> 15. august 2013, kl 18.50
Ootamatusteks tuleb alati valmis olla ja tönnimise asemel naljaga võtta. Punase vilkuriga külalised võid ju täielikult välistada. See kipub vinti jääma, see võib titt süles ilmuda, see sööb ohjeldamatult, see naerab nagu obene jne. Kutsuda inimesed, keda sa hästi tunned. Kas tõesti ei teadnud selle paari maneere, käitumist?
 
Dea 15. august 2013, kl 18.59
Külalised ei ole sinu pulma sponsorid ja kolme lapsega pere poolt on see täiesti ok summa. Või sa tõesti tahtsid et kolm last näriks ühe kuu kartuleid, sest sina pulmitasid? Ei ole kena kutsumata külalisi kaasa vedada, aga sa oleks saanud seda vältida, kui külalised oleks eelnevalt ise pidanud tulekust teatama. Ka siis võib juhtuda, et võetakse lapsed, aga ka selleks tuleb valmistuda ja lastele ka järelvaataja ning tegevus igaks juhuks vamlmis mõelda.
 
Ann.. 15. august 2013, kl 19.17
Nõukaajal olid lapsed pulmas tavaline ja seeõttu võib ka praegu juhtuda, et nad iseenesest mõistetavalt kaasa pakitakse. Nooh tänapäeva inimesed on laste suhtes tundlikumad, vanasti nende müdin ja jooks kedagi ei ärritanud. Lapsi oli ju rohkem.

Kuidas alkohol pulmas lastele ohtu kujutab? Nemad seda ju ei tarbi ja täiskasvanud üldiselt pulmas ennast seaks ei joo. Kultuurne tarbime on ainult heaks eeskujuks elus. Et ainult teatud piirini tohib tarbida, kus enesekontroll säilib.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!