Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Pulmad
pulma maksumus
 
huvi 10. märts 2014, kl 16.47
Kui 70 inimest ja jätta sõrmused ja kleit-kimp välja? Ehk siis puhtalt peo orgunnimine?
 
circa 10. märts 2014, kl 17.21
100 euri per nose...vähemaga läheb säöästukaks kätte ära...
 
raili 13. märts 2014, kl 10.45
Meil on 60 inimest, paigas on peokoht, pulmavana, muusika, fotograaf, video, toitlustus, kutsed, ametlikud kulud (riigilõiv jms), sõrmused, pulmaauto, pruudi ja peigmehe juuksur-kosmeetik, alkohol. Need asjad kokku on ~ 4000 eur. Veel ei tea lillede, riiete, jalatsite ja pudi-padi hindasid, aga arvestuslikult läheb kuskil 1500 - 2000 kanti veel juurde. Nii et alla 6000 on päris raske hakkama saada ja me oleme üritanud niigi kokkuhoidlikult majandada.
 
pulmad 06. aprill 2014, kl 22.14
ma ei tea aga mul alla 25 000 ei lähe ja külalisi 110. Kui ikka tahan selliseid pulmi, et oled rahul siis ma ei saa aru, kuidas saab odavamalt. Seal on siis kogu üritus ja kleit....ühesõnaga kogu pulm.
 
algaja 07. aprill 2014, kl 09.42
Ma pean ka hakkama nüüd kiiremas korras pulmi planeerima aga ei tea hindadest midagi (kas see on kallis või odav või täiesti normaalne).
 
heilika 09. aprill 2014, kl 14.18
Meil tuleb 40-50 inimese vahel ja alla 15 000 täiesti võimatu... see oleks tõesti miinimum ja väga hästi saadud. Kõik maksab palju, kasvõi kleit- alla 1000eur normaalset kleiti võimatu leida..
 
kelle taskust 20. aprill 2014, kl 17.53
Pulmad maksab naine kinni või mees üksinda?
 
AS 25. aprill 2014, kl 14.34
Meil oli palju muidu kalleid asju tasuta ehk siis kingitused - peokoht, pulmaauto, pulmakleit, fotograaf/pildid. Külalisi oli 55 + personal 5 ja minu kulu oli 5400 eur. Koos tasuta saadud asjadega oleks eelarve olnud ehk ca 8000 eur. Kingi ja oksjoniraha tuli sisse ca 2400 eur. Puhaskulu oli seega 3000 eur meie jaoks, mille kraapisime ise kokku enne pulmi.

Pulmi saab teha absoluutselt igasuguse eelarvega. Võib käia ainult registreerimas ja võib korraldada üliuhke peo 200-le külalisele. Minu pulma võib mõni nimetada säästupulmaks, aga mulle meeldis see pidu täpselt sellisena nagu see oli ja ma tegin kõik nii nagu mina soovisin ja millest hoolisin ja millest mitte.
 
nipi 05. mai 2014, kl 14.30
Siin muutub oluliseks see, kas olulisem on abiellumine või pulm. Tuleb ikka arvestada lihtsalt, kui palju on raha ja siis selle järgi teha pulm, mitte nii, et on mingi unelm ja siis seda püüda realiseerida nii, et veri ninast väljas. Milleks? Minu pulmas oli 20 inimest ja maksma läks 1000 eurot koos riiete ja absoluutselt kõige muuga. Lihtsalt nii palju raha oli kogutud. Oleks rohkem olnud, oleks rohkem inimesi kutsunud. Lihtne ja loogiline. Eriti nõme on ka pulmi edasi lükata selle põhjendusega, et raha pole. Tegelikult saab ju abielluda 19 euro eest (riigilõiv), pole vaja printsessikleiti ja õhtujuhti.
 
... 12. mai 2014, kl 14.03
Mul on küsimus, et mismoodi ei ole alla 1000 euri võimalik normaalset kleiti leida? Ma leidsin enda oma alla 400 Pärlist ja väga väga ilus on. Kas on liiga palju TLC "Say yes to the dress" vaadatud äkki? :P

Aga üldiselt on pulmad kallis lõbu. Hoia kokku kust iganes, aga summa tuleb lõpuks ikkagi päris kopsakas. Kuna me võtsime pulmakorraldaja, siis õnneks kaob ära floristi mure (tseremoonia kaunistused korraldajalt, peokoha kaunistus külaliste lilledest). Video ja muusika osa eest kannab hoolt pulmaisa. See on tegelikult juba kokkuhoid omaette (eks oma protsent on ikka tegijate poolt juurde pandud), aga niipalju kui foorumitest olen summadest lugenud, siis minu jaoks on see ilmselge võit :)
 
kleit 15. mai 2014, kl 07.47
pruudipoes, vanemate mudelite seast leidsin superilusa kleidi mis hästi sobis ja kleit maksis 190 eur..
 
heilika 16. mai 2014, kl 12.31
Aga see ongi ju minu arvamus, et alla 1000e võimatu. Mul on lihtsalt kõrged nõudmised nii kvaliteedi kui välimuse osas. Abielluda kavatsen 1x elus ja kõik peab olema ideaalne, ka kleit. Kui inimesed leiavad 190 ja 400 euro eest endale meeldiva kleidi, siis on ju suurepärane:)
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!