Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Pulmad
Pulmakülaliste riietus
 
vanamoeline 04. mai 2014, kl 21.44
Vabandust väga, aga miks tänapäeval ei ole enam kombeks see, et ainult PRUUDIL on VALGE RIIETUS?
Käisin ise pulmas, kuhu roomas üks beib kohale valge kleidiga ja igalpool blogisid jne vaadates jääb silma see, et külalistel on samuti valge kleit.
Kahju, et tänapäeva noored ja üldse kõik ei ausa kombeid. Jah neid kombeid on nii nii palju, mis vanasti oli, aga üks komme võiks elulõpuni ju olla,ehk siis see,et ainult pruut on valges(juhul kui muud värvi pulmakleit/kostüüm pole )
 
piff 04. mai 2014, kl 22.05
Kelle elu lõpuni see komme võiks olla? :)
Tänapäeval kipub tihti pulmakleit ka muud värvi olema kui valge. Kas siis ka ei tohiks külalised pruutkleidi värvi riietuses olla? Kust külalised peaksid teadma, mis tooni kleit või kostüüm pruudil on? Või tuleks pruutidel ära keelata muud värvi kleidi kandmine kui vaid valge?
See on muidugi kena, kui pruut saab ainsana õilmitseda valges, aga mingit paanikat sellest küll teha ei tasu, kui keegi veel pruutkleidi värvi kleidis on. Tänapäeval enam sellest kombest suuremat ei hoolita. Ilmselt juba seetõttu, et tänapäeva pruudid ei ole enam üldjuhul neitsid (kelle sümboliks on valge värv), vaid pahatihti lausa mitme lapsega naised.
 
mams 04. mai 2014, kl 22.22
Pulmas pole ammu käinud, väga vanamoeline ka pole.. vist, aga ei tule pähegi, et ma pulmakülalisena valge kleidi selga tõmbaks. Aga noh.. inimesi on igasuguseid
 
nonsenss 04. mai 2014, kl 23.56
on ikka inimestel mured. kui on suvine pulm ja mul kena valge kleit, siis muidugi panen selga. pikka valget tõesti ei paneks, aga muidu küll. ei näe probleemi. muidugi kui pruut tõesti on kombeid austades ise süütu, siis vastan sama ehk austan kombeid ja ei pane valget. mis topeltmoraal see muidu on, et ühte kommet peame austama ja teisi mitte? vanu kombeid, mida pruut ise ei austa, neid on küll ja küll. seega ärme nüüd põe ühte kommet, magage ikka rahulikult.
 
no 05. mai 2014, kl 00.10
see on see sama komme, et matustel peab olema mustas ja lilled valged, oh jne jne. tõesti võiks ju mingitel üritusetel olla nn kombekas, kuid pulmad on ju selline rõõmus ja positiivne üritus, kus ei peaks nii suurt rõhku panema etiketile ja riietusele. minu pulmas võivad inimesed olla mistahes riietega ja ise musta kleiti pulmas ei kannaks, midagi rõõmsamat ikka.
 
Ajalooliselt... 06. mai 2014, kl 00.26
No tegelikult valge värv pulmaks võeti roomlastelt üle, see sümboliseeris ausust, lepingutest kinnipidamist vms, aga mitte tingimata süütust. See stiil tuli lääne-euroopasse kuninganna viktoriaga (UK) 19. saj. Ida-Euroopasse tõi selle Katariina Teine. Enne seda kandsid slaavlased punaseid kleite, sest see sümboliseeris armastust. Aasias kantakse siiamaani traditsiooniliselt punast.

Avan, et kui pruut extra ei ütle, et palun ärge olge valges, siis on ju savi. Aga eks see oma sisetunne paneb piirid peale, mina ei läheks valges.
 
psa 12. mai 2014, kl 19.58
Ainult matside matsist külaline läheb pulma valges kleidis. Valge on pulmas ainult pruudi värv ja tema on pulma solist. Ei minda ka muudes väga kirevates toonides või überuhkes või paljastavas kostüümis. Kui pruut otsutab mingi muu värvi valida, siis on ta ette teadlik, et võib teiste naistega ühte karva olla. Sel juhul pole külalise probleem. Viisakas külaline muideks ei pane ka maani kleiti, kui teab, et pruut on lühikeses. Seega täispika kleidi puhul tasub pruudilt enne järgi uurida, mis pikkus tal on.
 
to ajalooliselt 12. mai 2014, kl 20.04
Seda teab iga kultuurne inimene ütlemata, et valges on ainult pruut. Seda ei peaks pruutpaar sulle eelnevalt ütlema. Vastupidisel juhul. Mõned tahavad, et ka külalised oleks valgeks - siis annavad teada. Täiega ämber minna valges või ehtida end paabulinnuks. Inglise keeles on vastavad väljendid ala stole the show, kui keegi naiskülaline tuleb pulma uhkemalt kui pruut.
 
lihtsalt nii 12. mai 2014, kl 20.14
Lugupidamatu käitumine minna pulma pruudiga konkureerima. Kahjuks hakkavad eestlastel üldse igasugused kombed kaduma. Hirmsaid ämbereid võib näha söögilauas, pulmas, matustel, teatris jne.
 
külaline pulmas 12. mai 2014, kl 20.19
Pulma ei lähe daam valges, punases ega mustas kleidis. Valge on pruudi värv, punane liiga silmatorkav ja must matusevärv. Mõtle ürituse jaoks riideid valides, kuhu sa lähed ja kes sa seal oled. Esimene viiul pole pulmas sinu.
 
klm 13. mai 2014, kl 00.28
viimasega nõus. Ei tuleks mõtteski pulma külalisena valge kleidiga minna. Austust võiks ju pruutpaari vastu olla.
 
pulmas 15. mai 2014, kl 07.44
olid eelmise kuu lõpus tütre pulmad ja seal ka üks proua hiilgas omaenda pulmakleidis ja paljud mehe poolt külalised kes pruuti ei tundnud pidasidki teda pruudiks ning väljast tulnud pruudiröövlid viisid ta minema ja tuli lunarahanõue ning pulmaisa telefonile ja see vastas, et vale number, meil pruut alles. Pruut ise aga oli tegelikult kreemikas või sampanja värvi kleidis
 
ebatraditsiooniline 19. mai 2014, kl 16.32
no mul polnud ka valget kleiti, Valisin väga kalli jaapani siidi, aga värvilt külmalt hallikas-rohelise alatooniga, siidile omaselt läikis materjal niigi.
Ka peigmees polnud täiesti mustas ülikonnas.

Ma oleks kõige parema meelega valinud hoopis musta kleidi. Mis siis oleks pidanud külalised tegema? Sügisene aeg, kõik kandsid tumedat.

ma ei kanna ka muidu lumivalget tooni, no ei sobi see mulle.

Jah, on küll traditsioonid, aga rohkem solvaks pruutpaari mitte teine valges kleidis daam, vaid teksastes ja maavillases kampsunis perekond, kel kaasas dressides ja spordijalatsites lapsed.
 
hmm 25. mai 2014, kl 21.14
pulma pruudiga konkureerima.. issand mida juttu. mida te pablate ja tekitate probleeme??? valge kleit peaks sümboliseerima muide pruudi süütust, paljud tänapäeva pruudid seda kommet ise austavad? minu meelest on täiesti okei valge kleidiga pulma minna. valgel kleidil ja pruutkleidil on ju ilmselge vahe sees isegi kui nad on mõlemad valget värvi! pruutkleit on tavaliselt uhke ja maani koos kõigi lisadega, tavaline valge kleit aga mitte.

mul tuttav riietab end näiteks alati väga uhkelt ja maitsekalt, käib väga hästi ja silmatorkavalt riides. kui ta oma tuttava pulma läks, siis oli ta pruudist ikka tunduvalt uhkem ja ilusam..aga mo mis teha, kui inimene on eluaeg sellise stiiliga olnud ja pruut hall hiireke. kõigil oli lõbus ja ilusad pulmad olid. mingit probleemi küll ei tehtud
 
to hmmm 18. juuli 2014, kl 16.40
Mis juttu sa ise sogad. Milline pruut see tänapäeval süütu on? Valge kleit pole enam ammu mingis süütuse sümbol, vaid pruudi värv. Valges külaline näitab vaid oma matslikkust ja etiketivõhiklikkust. Kõik pruudid pole maani vahkukoorekleidis.
 
Miinused 18. juuli 2014, kl 16.49
Kuna aknast tihti näen pulma suunduvaid inimesi, siis võib teha kokkuvõtte. Alati on mõni tibi pruudile konkurentsiks valges kohale purjetanud. Alati on mitu tibi mustas matusekleidis leinama tulnud. Alati on mõni tibi nagu otse pordumaja voodist välja jooksud - tissid või pepu puhta paljad. Alati on mõni tibi üldse unustanud, et pidi tulema pulma, mitte õllesummerile. Alati on kaasa tassitud ka hulgim vankris tittesid, kes huilgavad nagu ratta peal.
 
nali või 19. juuli 2014, kl 08.04
olin eelmisel laupäeval pulmakülaline.
peiu kauge sugulane,noormeest nägin viimati kui ta ca 10a oli,pruuti varem näinud ei olnud.
registrerimisele ei jõudnud ja läksin otse pulmamajja.
peiu tundsin ära ja tema kõrva seisva valges maani kleidis ja kauni songuga naise arvasin olevat ta abikaasa ehk siis pruudi
õnitlesin neid ja naine tegi küll mingeid nägusid, kuid midagi ei öelnud.
kuid siis sain aru omaveast, peiu kõrval olnud naine polnudki pruut , vaid nagu hiljem selgus pruudi noorem õde.
pruut ja ta õde kandsid pulmas täiesti sarnaseid kleite ja soenguid, pruudil oli vaid loor lisaks
 
naera herneks 20. juuli 2014, kl 08.35
Muig hehe, tõesti hää mõte minna teise inimese pulma valges. Mis sellise kana ajudes toimub??? Üliharva olen näinud mõnd meest, kes ebasobivas riietus tulnud. Naiskülaliste seas aga on tavaline nii metsa kui vähegi saab oma valikuga panna.
Elme Käärats 20. juuli 2014, kl 21.24
ebatraditsiooniline Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> no mul polnud ka valget kleiti, Valisin väga kalli
> jaapani siidi, aga värvilt külmalt hallikas-rohel
> ise alatooniga, siidile omaselt läikis materjal ni
> igi.
> Ka peigmees polnud täiesti mustas ülikonn
> as.
>
> Ma oleks kõige parema meelega valinud
> hoopis musta kleidi. Mis siis oleks pidanud külali
> sed tegema? Sügisene aeg, kõik kandsid tumedat.

> >
> ma ei kanna ka muidu lumivalget tooni, no ei
> sobi see mulle.
>
> Jah, on küll traditsiooni
> d, aga rohkem solvaks pruutpaari mitte teine valge
> s kleidis daam, vaid teksastes ja maavillases kamp
> sunis perekond, kel kaasas dressides ja spordijala
> tsites lapsed.

No ma ei tea,kas peab ikka pulma oma lapsed kaasa võtma .Vanemad peaks ikka mõtlema,et kas on sellega arvestatud. See ei panegi enam väga imestama,et teatris ja pidulikel üritustel ikka mõni vabaaja riietust normaalseks peab.
Elme Käärats 20. juuli 2014, kl 21.36
Miinused Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kuna aknast tihti näen pulma suunduvaid inimesi, s
> iis võib teha kokkuvõtte. Alati on mõni tibi pruud
> ile konkurentsiks valges kohale purjetanud. Alati
> on mitu tibi mustas matusekleidis leinama tulnud.
> Alati on mõni tibi nagu otse pordumaja voodist väl
> ja jooksud - tissid või pepu puhta paljad. Alati o
> n mõni tibi üldse unustanud, et pidi tulema pulma,
> mitte õllesummerile. Alati on kaasa tassitud ka h
> ulgim vankris tittesid, kes huilgavad nagu ratta p
> eal.

Õnneks nad ise sellest aru ei saa kui tobedad nad välja näevad .
Ma ei ole küll lastevihkaja ,aga no ei sobi igale poole oma järeltulijaid kaasa lohistada. Ma võtaks ka ehk oma vana ema heal meelel kaasa, et talle üht päeva eriliseks teha,aga ei sobi nagu...
 
* 30. juuli 2014, kl 11.17
Minu vanaema ütles ikka, et pulmakülqaline ei tohi olla ilusam, kui pruut ja et ainult pruut on valges kleidis.

See ilusam olemine tähendab siis, et ei tohiks olla silmatorkavam, ma mõtlen :)
 
arvamus 31. juuli 2014, kl 21.31
Issand ma ei saa aru ,aasta 2014 ja pulmakleit peab olema valge .Vanasti võis ikka olla ka helesinine või kreemjat värvi ka neil ,kes süütud olid.Ma ei ole vist normaalse mõtlemisega või vähe lugenud
 
arvamus 01. august 2014, kl 18.41
Ootan kohe ,kes järgmisena registrreib ja pulmad peab ,täitsa üllatus .loodan,et ikka suvel.ostetud juba ilusad kollased kingad,et vanade kingadega mitte minna pruutpaari õnnitlema
 
seep 03. august 2014, kl 07.58
Hea tava on mitte pruuti üle lüüa oma välimusega. Ja see, et pruut pole maani valges või süütu, pole vabandus ise valge kleit selga panna.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!