Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Pulmad
Kust võtta raha
 
n23 03. november 2014, kl 08.35
pulmadeks? Korralik pulm maksab ju 20000-25000 eurot ehk odavama korteri raha?
 
küsin,,,,kuule naine 03. november 2014, kl 09.40
n23 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> pulmadeks? Korralik pulm maksab ju 20000-25000 eur
> ot ehk odavama korteri raha?

kallis NAINE 23aastane ,,,
SIIS PEAKSID KÜLL MÄRTSIS OLEMA
ERAKONNA NIMEKIRJAS ,,KES SIND RIIGI--KOGU TÖÖLE VALIKS??? ET JUBA NII SUURTEST ###PULMADEST SAAKSID UNISTADA????,, KALLIS NAINE --PEAD LIHTSALT OOTAMA,, ET SEDA SAAVUTADA? VÕI MÕNE ILUSA VANAMEHE OTSIMA,,((KELLEL OM RAHA))
 
arman 03. november 2014, kl 11.01
Milleks korralik pulm. Pulm võib olla ka südamlik, väike ja meeldejääv. Mida suurem pulm, seda vähem koos elate.
 
Peig 03. november 2014, kl 11.19
Võta sealt kust needki, kes selliseid pulmi peavad?
 
Ainult nii noor inimene 03. november 2014, kl 12.17
võib (s.t. tal on lubatud) nii rumal olla.
Unusta see, kasva suureks, õpi, reisi, tunne elust mõnu, leia mees, kes on väärt saama su laste isaks.
Ja siis, ühel kenal päeval mõistad, et oled õnnelik ja sulle ei tule meeldegi, et peaksid hulgale inimestele suure sööma-jooma orgia korraldama.
Kahju, et keegi omal ajal mulle seda kõike ei öelnud!
 
ammu abielus 03. november 2014, kl 12.57
Lugesin siin mingi aeg tagasi arvamust, et noored ei saagi abielluda, sest pulmad on nii kallid. Tõesti? Kas pulm on nüüd kohustuslikuks tehtud? Sest varem sai ka lihtsalt abielu registreerida.
 
Mall 04. november 2014, kl 14.39
Raha tuleb koguda! Ja kui 20-30 000 ei jõua koguda, sisi tuleb tagasihoidlikum pulm teha. 20-30 000 on tegelikutl keskmise eestlase kohta ikka väga ülepakutud, pigem ikka on pulmaeelarved keskmiselt 5-10 000 eurot.

Meil oli vastuvõtustiilis pulma eelarve umb aasta tagasi 4000 eur. Vastuvõtt kestis 4 tundi. Tavapärasest pulmast erines siis sellepoolest ja raha läks vähem järgmiste asjade arvelt:
- pulmaisa tuli 200 euri soodsam kui täispika pulmaga
- peosaali rent vastavalt tundide arvule
- ei olnud bändi
- süüa oli natuke vähem (kuna aega vähem)
- kanget alkoholi (viina) ei pakkunud

Muus osas tegelikult tulevad kulutused enam-vähem samad (riietus, lillekimp, auto, sõrmused, riigilõiv jne jne).

Väga palju saab kokku hoida näiteks pulmakleidi pealt - ei pea ostma 1000 eurost kleiti. Samuti ei pea sõrmused maksma kokku 1000 eur, vaid võib osta lihtsamad sõrmused. No ja sisi pruudikingad ei pea olema üldse hirmkallid - neid pole ju tegelikutl näha, piisab tavalistest valgetest kingadest. Kutsed ise teha jne jne
 
argo ader 04. november 2014, kl 18.08
küsi raha nagu Argo Ader rahva käest.
ära laenu võta, see tuleb ju tagasi maksta hiljem.
 
Alliki 07. november 2014, kl 17.47
Keskmiselt võib arvestada 100 eurot inimese kohta. Ehk siis 50 inimesega pulma saab 5000 euroga tehtud. 100 inimesega pulm vastavalt siis 10 000 eurot. Selle rahaga ei saa ilmselt mõisapulma, aga ikkagi päris korraliku peo. 20 000 - 25 000 küll ühe peo peale ei kulutaks, isegi kui raha üle oleks :P
 
mnjahh 09. november 2014, kl 10.16
kui teed niisuguse pulma, nagu ise tahad, siis see kindlasti ei maksa 25K
kui oled matemaatikatundides käinud, siis oskad arvutada
alustuseks pane kõik kirja, mida vajad
siis pane hinnad juurde
siis analüüsi need asjad ükshaaval läbi, näiteks mine vaata kleidid reaalselt üle ja peopidamiskohad kõnni läbi ja kujuta ette, kas need ikka on need

mina avastasin, et need stamppulmad a la valge kleit ja hirmkallis peokoht ei jäta muud tunnet kui võlakoorem, mis ei lase öösiti magada
parem on lasta fantaasial lennata ja panna rõhk headele tunnetele
ja kõik, mis on hea, on praktiliselt alati olematu hinnaga - nagu tõeline armastuski
 
Psühholoog 10. november 2014, kl 15.51
Väga kurb lugeda, et paljud inimesed on valmis andma 5000-25000 eurot pigem võõraste pulmakorraldajatele kui omaenda lapse jaoks. Kas võõrad on tõesti teie jaoks tähtsamad kui enda laps?
 
irw 10. november 2014, kl 23.49
Korralik psühholoog:D Kes siin lastest üldse rääkinud on? naljatilk...:)
 
Psühholoog 11. november 2014, kl 22.17
Võttes arvesse, et paljud inimesed tahavad kunagi lapsi, siis on raske seda ignoreerida.

Tean isiklikult mitut sellist juhtumit, kus noorpaar kulutas pulmade peale 25000 eurot ning kui nende lapsed kooliealisteks said, siis virelesid nad SMS-laenude küüsis.
 
Ilus aga soodne 16. november 2014, kl 21.40
No eelmine aasta käisin väga ilusas sõbranna pulmas ( kiriklik laulatus vanalinnas ja pidu mõisas 50 inimesele)- oli õhtujuht, hea söök ja jook, ilutulestik jm ning vaid 5000 euriga!
Asi lihtne- kleidi saab ka 300-ga, pulmaautoks mõne tuttava auto ja enne jaanipäeva on ruumide rendi jms hinnad odavamad! Fotograafile pole samuti mõtet 1000.- maksta, vaid võtad tuttava tuttava, kel kogemused ja profikaamera.

Aga raha saavad inimesed nii:
Panevad iga kuu mingi summa kõrvale ja koguvad,
Vanemad ja vanavanemad aitavad rahaliselt.
 
Arvamus 19. detsember 2014, kl 14.08
Ma just otsin kohta talvel juubeli pidamiseks umbes 35-le inimesele koos ööbimisega. 100 euri nägu küll kuidagi hakkama ei saa. Näiteks Kuke turismitalu tegi mulle põhipakkumise 4000 euri peale, kuhu lisanduvad joogid ja bänd ning õhtujuht. Seega samuti vähemalt 5000 euri, aga seda 35, mitte 50 inimese peale! Ning mul ei ole kavas mingit laulatust ega sellega seotud kulusid.
 
noooooh 21. detsember 2014, kl 10.50
Kui raha ei ole, siis tulebki väike kodune pidu kõige lähemate sugulastega või laud restos. Ela vastavalt võimetele ning ära ihka kättesaamatut. Siis oled õnnelik ja suhe kestab.
 
jallike 30. detsember 2014, kl 15.07
Mina pidasin oma pulmad kevadel enne suurt pulmahooaega ja siis on kõikidel tegijatel/kohtadel hinnad palju odavamad. Sügisel-talvel sama asi. Pulmad said peetud umbes 5500 euriga ja ei pidanud tegema oma soovides küll mingeid järeleandmisi. Kleidi tellisin internetist ja sain selle kõvasti odavamalt, kui kohapealt ostes oleksin saanud. Ja sain täpselt sellise kleidi nagu soovisin! Inimesi oli 50, pidu kestis hommikuni ja asju tegime täpselt meie enda soovide järgi - ei ajanud taga mingeid "must be" traditsioone ega võtnud kuulda vanade sugulaste nurinat, et "nii on ju alati kombeks olnud". Ühesõnaga - kui sa ei aja taga mingit erilist mõisa-muinasjutu pulma ja ei otsi välja mõnda megakallist peokohta, mis paneb kõrged nõuded ka muule pulmapeole oma stiili tõttu ega kutsu pulma kogu sugupuud või tutvusringkonda, siis saab väga lahedalt ka 5000 -6000 euriga hakkama. Ja selle raha saab kogutud mõne aastaga, kui eesmärk on silme ees. Kui raha üldse pole ja igapäeva elu on toimetuleku mõttes ellujäämiskursus, siis oleks targem ikka abielluda kahekesi ja pidu mitte teha. Võlgu tehtud pulmapidu ei jäta sulle hiljem head tunnet!
Normaalsete hindadega ja väga hea paindlikkusega koht on www.kurtna.eu Tasub uurida!
 
n23 06. märts 2015, kl 12.00
Mul on juhuslikult suur suguvõsa ja sõbrad ning tuttavad, keda ei saa jätta kutsumata. Ja kui ma juba nad kutsun siis ma ei saa näidata, et olen vaene ja sülti pakkuda.
Mõelge ka enne, kui siin sõna võtate.
Eestlaste kauakestev vaesus on juba mõistuse ära võtnud ma vaatan.
 
realism 06. märts 2015, kl 12.36
Minu tutvuskonnas ka pulmi peetud ja keegi pole raisanud 20 000.- , kuigi nad on headel töökohtadel, majad ja autod olemas jne. Lihtsalt sellist summat pole mõistlik 1 õhtu alla panna.

Näited: 2600 eur (registreerimine maavalitsuses, pidu Põltsamaa lossis, õhtujuht ja fotograaf tutvuskonnast ja tasuta. Ainsad kulud kleit, meik, juuksur, sõrmused, pulmatort, koha rent, söök ja alko, riigilõiv).
Teine 5000- kirik, pidu Saku mõisas, õhtujuht, dj, 500 eur pruutkleit.
Kolmas 7000.
Kõigil oli ka pulmaauto tasuta saadud.

Pulmade juures on kõige olulisem, et oleks ilus kleit, toimuks palju mänge-tegevusi hea õhtujuhiga ning oleks ilus tort ja ilusad fotod pärast albumisse panna.
 
to n23 06. märts 2015, kl 12.41
mitu inimest sul lähisuguvõsas siis on? Ja palju on neid sõpru, kellega pidevalt e. iga kuu läbi käite?

peokohta rent 500
kleidi rent 150
söök in kohta 30 eur
fotograaf 600
pruutkimp 60
autokaunistus 60
õhtujuht ja muusika 1400
kutsed 1,30 tk
kohakaardid 0.40
 
omg 07. märts 2015, kl 07.28
Kümned tuhanded lapsed nälgivad ja teie loobite raha ahju mingi tilu-lilu peale!
 
to n23 09. märts 2015, kl 10.23
Hoopis sul on vaesus mõistuse võtnud. "Ei saa neile näidata et mul raha pole". Pulmad on siiski sinu ja peigmehe nägu ja kui teie mingit megasüldilauda ei taha siis külalistel ei tohiks midagi kobiseda olla. Las korraldavad ise peo, kui pruutpaari nägemus ei kõlba.

Küsimus ei ole ju selles et mis summa eest üldse pulmi pidada saab. Mõni teeb 500 euroga sellised pulmad et veel 20 aastat hiljem meenutatakse kui parimat pidu, mõni raiskab 50 000 ja ikka külalised selja taga kiruvad et kui mõttetu oli.

Sul saab elus raske olema, kui sa järgid igal pool mõtet "mis teised küll arvavad".
Korda endale veel: sa ei pea igasugustele lehma lellepoegadele näitama et sa oled rikas. Sinu rahakott ei ole nende asi.
 
* 09. märts 2015, kl 20.58
Igaüks kulutab oma raha kuidas tahab ja pole kellegi asi kobiseda, investeerib ta selle iseendasse (ühele meeldivale pulmaõhtule) või jätab oma tulevastele lastele või saadab nälgivatele lastele vms.
Mis puutub siinsetesse kalkulatsioonidesse, siis tuleb siiski arvestada sellega, et kõigil ei ole pulmaautosid ja pulmafotograafe sõprade seast võtta, mis tähendab päris suurt lisaväljaminekut. Samuti võiks pulmad pidada ikka siis, kui endale meeldib, mitte siis, kui peokohad odavamat hinda pakuvad. Säästupulmad võiks juba olemata olla, see on külaliste petmine, sest ega siis sellepärast ju odavamat kinki ei oodata, kui ise raha kokku hoitakse.
 
tulge mõistusele 10. märts 2015, kl 18.55
Üks väga mõttetu ja suur kulutus on otsida mingi hirmkallist hinda võttev "profifotograaf", kes siis mingite tobetade foonidega kümneid fotosid pruutpaarist teeb ja pärast kohutavat raha võtab. Registreerimisel tehakse mõistliku hinna eest pildid ja kui siis ka mõned stuudiofotod teete, olete ikka hinnas võitnud tohutult, peol niigi kõik klõpsivad ise.
Ja tõesti, see ei pruugi kindlasti just mõis olla, kus pidu pidada, on palju soodsamaid kohti.
Tõesti ei ole mõtet võtta 10 aastaks laenu, et mingit röögatust korraldada, kui selleks raha ei ola
 
haha 12. märts 2015, kl 02.34
"ma ei saa näidata, et olen vaene ja sülti pakkuda."

päris mark suhtumine.
 
ütleme nii 14. märts 2015, kl 07.31
Ainult vaene inimene pakubki üle oma pulmadega. Bling-bling all the way! Rikas ei pea tõestama kellegile midagi ja võib vabalt palkmajas sülti sõpradele pakkuda.
 
jajah 21. aprill 2015, kl 23.09
Loll laps!Mis pidu see ilma süldita on?
 
sotsiaaldemokraat. 25. aprill 2015, kl 23.33
homopidu?
 
Pearu 13. september 2015, kl 15.03
Pulmad on mida kallimad ja suurema ja pikema laenu ajaga seda parem ning meelde jäävam. Lõpeb laenu tagasimakse lõpeb abielu.
 
naabrist parem 25. september 2015, kl 14.46
aga sa oled ju vaene, ei olegi midagi näidata
ise abellusin 16.a. tagasi - ülikooli lõpuriided oli seljas ja jalas (abiellusime 6 kuud peale lõpetamist). band oli mehe sõprade poolt organiseeritud. Minu vanemate töökohas oli suur saal, kuhu tellisime toidud, osa toite sh. sült vaaritasid äiad-ämmad jne. Pidu kestis kaks päeva.
Ema ja isa abiellusid ja pidasid pulmi 2-toalises korteris.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!