Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Pulmad
Pulma registreerimine
 
Marleen 02. jaanuar 2015, kl 15.44
Tere!

Tekkis siis selline küsimus, et meil mehega on plaanis lasta end ära registreerida, kuna meil on ühine laps ja ikka on hea, kui kõigil on sama perekonnanimi. Pidu iseenesest tahaks kunagi tulevikus pidada. Küll aga oleme aprillikuus minemas reisile Türki, piletid on ammu ostetud, meile justkui üllatusreis siis. Nüüd mõtlengi, et kui ma enne reisi oma nime muudan, siis kas võib tekkida probleeme hiljem sellega? Kuna reisi nimekirjas olen ma ju ühe nimega, kohale lähen teise nimega ja eeldatavalt ka sellisel juhul uue passiga, kus on samuti teine nimi. Mida sellises olukorras teha?

Aitäh!
 
mhh 02. jaanuar 2015, kl 16.27
no sul on ju siis olemas dokument, mille alusel saad reisijate nimekirjas lasta nime ära muuta. Mis probleem see küll on?
 
gh 02. jaanuar 2015, kl 17.13
Võtad oma abielutõendi kaasa. Ja võta inglisekeelne.
 
mis see 02. jaanuar 2015, kl 18.31
pulma registreerimine veel on?
 
mis see on mis see on 02. jaanuar 2015, kl 18.45
Kõik said aru, millest jutt käib, mis sind vaevad, et sina aru ei saanud!?


mis see Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> pulma registreerimine veel on?
 
Marleen 04. jaanuar 2015, kl 11.24
Aga see reisijate nimekirjas nime muutmine on ju tasuline? Ka sellisel juhul, kui isik on tegelikult sama..
 
Miina 06. jaanuar 2015, kl 13.09
Mina tegin sel moel, et bronnisin reisile juba uue nimega, kuigi nimi veel muudetud ei olnud. Lihtsalt informeerisin, et passiandmed tulevad hiljem.
 
huvitav teema 07. jaanuar 2015, kl 01.16
Ma olen mõnikord ka mõelnud, et paarid, kes registreerivad ära ning siis kohe lennukile tormavad, et kuidas see korrektne oleks - vana dokument veel vist mõnda aega kehtib (antakse 30 päeva aega, et dokumente uuendada). Kas siis oleks pigem õigem vana nimega ära käia reisil. Samas kui vahepeal saab uue dokumendi, siis hakka kõike ümber muutma või siis kuskil vähem tsiviliseeritud kohas selgitama Eesti abielutõendi kehtivust.
 
sajajalgne 11. jaanuar 2015, kl 10.05
Vahetama peab kuu jooksul ja kui su reis jääb sinna kuu sisse, siis loomulikult on parem minna vana dokumendiga ja peale reisi vahetus ette võtta. Kui dokument ja nimi enne reisi vahetatud, siis tuleb paraku ka nimi seal reisinimekirjas muuta.
 
Carrie 10. veebruar 2015, kl 07.45
Minul oli seesama probleem. Pulmad olid augustis, aga reis toimus alles oktoobris. Tellisin küll uued dokumendid 30 päeva jooksul ära, aga nendele järgi läksin alles siis, kui reisilt tagasi olin. Kuus kuud oli aega, et dokumendid välja võtta. Reisil käisin veel vana passi ja vana nimega.
 
seeps 15. veebruar 2015, kl 13.03
Dokumendi väljavõtmise tähtaeg on üks asi, aga abielu puhul on kohustus nimi kuu jooksul ära vahetada. Seega pole tegelikult aega pool aastat vana nimega ringi käi.
 
to seeps 18. veebruar 2015, kl 03.30
"Dokumendi väljavõtmise tähtaeg on üks asi, aga abielu puhul on kohustus nimi kuu jooksul ära vahetada."

näita seadust, mis üleüldse kohustab nime muuta.
 
kes teab 20. veebruar 2015, kl 23.10
aga varem oli nii, et kui abielludes nime muutsid, siis ametlikult kehtis vana nimi seni, kuni sul oli vana dokument. nimi oli dokumendi järgi, kui dokument vahetatud, kehtis uus nimi
 
tarkurtargutab 22. veebruar 2015, kl 20.48
Võid vabalt vana nimega käia. See "kohustus" kuu aja jooksul dokumente vahetada on olemas jah, aga midagi ei juhtu, kui hiljem lähed. Mina abiellusin juunis, aga see ei toimunud Eestis ja Eestisse tulin oma paberimajandusega alles augustis. Ei kobisenud keegi midagi, kanti andmed sisse, sain uue passi ja id-kaardi ja kogu lugu. Pakuti veel lahkesti, et kas teie mees tuleb ka nüüd Eesti elaknikuks, teeme talle kohe isikukoodi ka.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!