Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Pulmad
Kaaslasega või kaaslaseta?
 
... 11. november 2012, kl 14.51
Tere!

Mul tegelikult ei ole pulmi veel plaanis, kuid hakkasin mõtlema sellele, et kui ma kutsun sõbranna pulma ning tal on ka mees, aga tema mehega pole me põhimõtteliselt kordagi normaalselt suhelnud, siis kas peaksin ikkagi sõbranna koos kaaslasega pulma kutsuma või kaaslaseta? Ühest küljest nagu on normaalne, et ta tuleb kaaslasega, samas jälle miks ma peaksin kedagi enda jaoks võõrast kutsuma sinna?

Teie mõtted, seisukohad?
 
tundmatu 11. november 2012, kl 14.58
võin ka tulla
sest võin su ka naiseks võtta
 
tibu 11. november 2012, kl 14.59
üldiselt jah võõraid pulma ei kutsuta, aga kui su sõbranje on niivõrd sügava vaimse puudega et ta paar tundi ilma kaaslaseta olla ei suuda siis vist pead jah kuccuma.
 
noh 11. november 2012, kl 15.00
Kui on suurem pulm, siis ikka kutsutakse koos kaaslasega ja tihti ju ei teatagi, kes kelle kaaslaseks võtab. Kui on väike ja intiimne pulm, siis on teine asi, aga samas on ikkagi veider, kui sõbranna elukaaslane või abikaasa kutsumata jäetakse.
 
... 11. november 2012, kl 15.20
Arvan samuti, et kui tegu on sõbranna elukaaslase või abikaasaga, siis on viisakas ka tema kutsuda, mis siis, kui ise temaga eriti suhelnud ei ole. Kui on aga tegemist mõne niisama poldiga, siis ei ole küll vajalik. Muidugi peaks/võiks sõbranna tunnetega ka arvestama - kui ta tunneb end üksi pulma tulles ja pulmas olles ebamugavalt (mina näiteks tunneksin), siis võiks ikka kutsuda koos kaaslasega.
 
H 24. november 2012, kl 15.59
Ikka kaaslasega kutsutakse. Minu tutvusringkonnas seda lausa soositakse, et inimesed oma kaaslased kaasa võtaks ja seda peetakse veel hästi toredaks, et näe nüüd oleme kõik kaaslastega, mitte üksikud.
 
eelmisele 25. november 2012, kl 11.27
ja need, kel ei ole kaaslast?
 
jeppe 25. november 2012, kl 11.30
pulma kutsutakse ikka need keda tuntakse ja kui nt tean, et täna on täditütar madli vaba ja vallalaine sis kutsungu vaid tema. see et ta endale 2 nädalat enne pulmi peika leiab ei lähe arvesse.

pulmad on siiski miu enda pidu ja ma kutusn sinna oma külalised. seda ei pea õigeks et saadan lambist kutsed kahele ehk ssi koos kaslasega - bvb polegi kellegil kaaslast ja mis ta sis peab tegema - minema tänavale või kuhu iganes kedagi suvalist otisma?

kuiikka kindlat kaaslast pole siis ei kutsu ka kaaslasega. ja kutsetele kirjutan ka peale nimed nt, Maret ja Jüri, mitte et Maret kaaslasega
 
H 25. november 2012, kl 13.07
Kellel kaaslast pole, lähevad üksi. Ma ise ka. Aga eks kõik hirmsasti tahaks ja loodaks, et ometi kaaslane leitaks ja, kui siis keegi enne vaba olnud kaaslasega tuleb, ollakse maruõnnelikud. Ülejäänuid hea meelega sokutataks kellegagi kokku, kui oleks sokutada. Minu arust tänapäeva noored hakkavad järjest enam paarisuhteid väärtustama.
 
gg 26. november 2012, kl 10.11
Mina suhtun sellistesse asjadesse väga lihtsalt. Kui tean, et sõbranna/sõber on vallaline, siis kutse on ka temale nimeliselt ja ma ei pane sinna siis kunagi kirja, et "kuse kehtib kahele". See võib mõjuda lausa soola haavale raputamisena... Kui aga tean, et sõbranna on kellegagi koos, siis kutse on ka kahele. See, kas ma olen sõbranna kaaslasega kohtunud või mitte ja kas ma temast arvan nii või naa, ei oma tähtsust. Ma kutsun peole oma sõbranna ja kui tema kaaslaseks on ka keegi, kes mulle ei meeldi, siis see on sõbranna elu ja minul pole õigust sinna oma nina toppida. Mina soovitan selliste kõhkluste puhul alati mõelda enda seisukohast - kui sind kutsutaks sõbranna pulma üksi, kuigi sul on kaaslane/abikaasa olemas, siis kuidas sa ise ennast tunneksid?
 
mis küs 24. märts 2013, kl 18.48
Kutse ikka kahele.
 
N33 14. mai 2013, kl 18.25
minu meelest elementaarne, et pulma kutsutakse ja minnakse oma kaaslasega - kui on olemas.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!