Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Pulmad
Abiellumine välismaal välismaalasega!
 
Keili 15. oktoober 2007, kl 16.57
Tere!
Oskab keegi äkki nõu anda.
Plaanis on veebruaris Põhja-Aafrikas abielluda, aga selleks on nii palju erinevaid dokumente vaja ja mingeid varasemadi kogemusi sääraste asjadega pole :S
Ma üritasin netist otsida, kust erinevaid dokumente saada, aga ei leidnud midagi tarka.
Lisaks kõigele on mul vaja ka tõendit, et olen kristlane, aga ma pole ristitud.
Ärge palun pahandage minuga, äkki on kellelgi kogemusi :)
 
poleon 15. oktoober 2007, kl 19.00
Eeldan, et sul on nimekiri olemas igasugustest erinevatest dokumentidest mida sul vaja on?
Hakkad aga järjest ametiastutuste uksi kulutama. Eeldatavasti esimene on perekonnaseisuamet, kust võtad tõendi selle kohta, et sa pole abielus. Ja siis kõik muud ametid vastavalt sellele, mis pabereid vaja on.
Siis tuleb need dokumendid apostillida lasta (seda teevad ministeeriumid - igaüks oma haldusalale vastavalt) ning seejärel on vaja nad ka kõik ära tõlkida vajaminevasse keelde (notariaalne tõlge kõigile - loodetavasti sellest piisab, aga küsi järgi nendelt kes neid dokumente sult nõuavad).

Kui sa ristitud pole, siis ei anna keegi sulle tõendit selle kohta, et kristlane oled enne kui ristitud (ja äkki ka leeritatud??) pole. Pöördu oma kodukoha kiriku poole.
 
Keili 15. oktoober 2007, kl 19.52
Nimekiri on olemas jah...eks ma hakkan siis kõiksugu asutusi läbi käima...
See kristlaseks olemise tõend on muidugi kahtlane... :S
Aitäh igal juhul!
 
- 16. oktoober 2007, kl 19.15
soovitan välisministeeriumi abil uurida kõik täpselt välja. osades riikides on nt nii et ka neil kes on selle abielu tunnistajad peavad ka paberitega veidi majandama.
 
sille 16. oktoober 2007, kl 21.19
Kriipsule -
ma arvan, et mitte Eesti välisministeerium ei pea seda teadma ja sulle välja uurima vaid kõige kindlam on uurida selle riigi vastavatest asutustest kus pulmi peetakse.
Võib ju aru saada, et peigmees on sealt riigist pärit - saab kõike otse küsida ja uurida.
Ülejäänu aga jah nii, et võta nimekiri ette ja hakka pabereid ajama. Pole seal midagi erilist, lihtsalt palju paberimäärimist ja üsna suured kulutused.
 
Keili 16. oktoober 2007, kl 21.39
Mingisuguseid suuri pulmi ei tule, ei tea isegi, kas tunnistajaid vaja on... Pidu tuleb kunagi hiljem Eestis korraldada :) Registreerumine peaks siis aga Marokos toimuma.
Vaja on mul järgmisi dokumente(inglise keeles, sest ei oska mõnda neist kohe kuidagi korrektselt eesti keelde tõlkida) :
For the foreign bride:
- Evidence of ability to enter into marriage, issued by the embassy or consulate of the country of the bride, certified by the Ministry of Foreign Affairs;
- A copy of the birth certificate conforming to the booklet of marital status;
- A certificate of residence issued by the country of origin or by the competent authorities of the host country if she is residing in Morocco or any other country other than their country of origin, taking into account the length of time validity;
- A certificate of nationality issued by the authorities of his country or by the consular services of his country to Morocco;
- A copy of national criminal records (Department of Justice Department Penal and Grace) where she was born abroad;
- A statement of confession on behalf of the foreign fiancee, certified or a certified copy of the act of conversion to Islam or any other means evidence proving his confession;
- A medical certificate;
- A copy of the first page of the passport showing the date of entry in Morocco;
- Four recent photographs
 
sille 16. oktoober 2007, kl 23.10
Kas on täpsustatud ka, mida see "medical certificate" peab endast sisaldama? Arstitõendi kirjutab iga perearst sulle välja, aga sa pead teadma, mida paluda sinna kirjutada.

Ülejäänutega peaks ka hakkama saama, aga vot see usutunnistuse tõend on küll omaette ooper.

Kas poleks lihtsam Eestis abielluda? Meil nõutakse palju vähem pabereid. Saab kohe peo ka tehtud.
Marokos võite ju mingi niisama tseremoonia korraldada, ilma ametliku pooleta. Või on käsk nii karm, et ei saa teisiti?
 
Keili 17. oktoober 2007, kl 19.25
Abielluks Eestis, kui mees Eestisse tulla saaks...
 
? 17. oktoober 2007, kl 19.28
Kas viisat siis üldse ei anta??
Oled sa kindel, et peale abielu antakse?
Ennegi neid juhuseid olnud kui isegi siis seda viisat ei saa.
 
Keili 17. oktoober 2007, kl 22.20
Asjaolud on hetkel sellised, et üsna kindlasti enne abiellumist viisat ei anta, peale abielu on vähemal lootust, kuigi 100% kindel ei saa olla. Eks näis, tuleb proovida, usun, et lõpuks ikka õnnestub, kuigi keeruline saab see olema...ja aeganõudev.
 
lihtsalt küsimus 18. oktoober 2007, kl 07.23
Ma saan aru, et armastus on suur ja praegu liigutaks sellega mägesid, aga oled sa ikka tõsiselt ja põhjalikult kõik läbi mõelnud?
Ei küsi üldse sellepärast, et mingi eelarvamus oleks sealset päritolu inimeste suhtes. Olen lihtsalt näinud erinevaid juhuseid ..
Nagu ma aru saan, loodad sa et mehel õnnestub Eestisse kolida.
Aga kui ei õnnestu? Oled sa valmis Marokosse kolima ja sinna elama jääma? On sul ettekujutus milline elu sind sealses ühiskonnas ees ootab?
Kas sinult ei nõuta islami usku astumist?
Oled sa selle mehega mingi aeg koos elanud? Just koos elanud. Mitte puhkuse ajal õndsalt aega veetnud?

Ei ole üldse plaanis solvata kuidagi. Lihtsalt tean mitut inimest kes suure hurraaga on abiellunud ilma et oleks seda inimest hästi tundnud ja omanud teadmisi sellest, milline nende elu seal välismaal välja nägema hakkab. Enamasti tegemist lääneriikidesse kolinud inimestega. Maroko oleks veelgi keerulisem ma arvan.

Ja veel üks väga oluline küsimus millele peab tänapäeval paratamatult mõtlema. Kui tahad kunagi abielu lahutada, siis kas ja kuidas see võimalik on? Kas saad seda lahutada ainult Marokos? Kui teil on ühised lapsed, siis mis nendest pärast saab kui abielu näiteks Marokos lahutatakse?
Uuri see kindlasti järgi ja mõtle kõik läbi.
 
Keili 18. oktoober 2007, kl 15.59
to: lihtsalt küsimus

Olen nende küsimuste üle mõelnud umbes aasta jagu ja jõudnud otsusele, et ikkagi tahan seda... Jah loodan, et mees saab Eestisse kolida, sest siin on elu ikka hoopis midagi muud kui Marokos. Loodan samuti, et järjepidava üritamisega see ka õnnestub, kuigi tean, et see võib kaua aega võtta.
Marokosse kolimine oleks viimane võimalus, mida kasutaksin. Kui peaks juhtuma, et Eestisse kolimise variant ei tõesti ei õnnestu, siis on veel teised Euroopa riigid, kus abikaasade õigustesse ehk paremini suhtutakse. Siiski loodan Eesti peale, sest minu pere on siin ja kodu ikka kõige kallim (jah, mehel on oma riigis ju ka pere ja kodu, aga temal asjalood veidi teised).
Arvatavasti ei nõuta minult islami usku astumist, kui ma tõesti mingil põhjusel sinna peaksin kolima, sest krsitlased kõlbavad neile kah :) Aga kes teab, selles küll 100% kindel pole. Mees kindlasti ei nõua, sest ise ta küll eriti moslem ei ole.
Mehega olen koos elanud küll üsna vähe aega, selle eest aga tema peres ja turismipiirkonnast täiesti väljas. Nii et ettekujutlus sealsest ühiskonnast on enam-vähem olemas, ka naise rollidest...
Küsimus mind ei solvanud, tean, et tekib palju kahtlusi jne...
Abielu lahutamine on otseloomulikult võimalik, ainult seda ma küll ei tea, kas lahutada saab ainult Marokos või ka teistes riikides... Tulevasi lapsi mult keegi ära võtma ei hakka, kuna nad saavad olema Eesti kodanikud ja üritagu ainult keegi seda teha.
Olen kõige selle peale mõelnud...eks ta parajalt keeruline on, aga mis teha, kui elu niimoodi läheb. Aega tagasi keerata küll ei taha :)
 
lihtsalt küsimus 18. oktoober 2007, kl 18.39
Rõõm kuulda, et oled pikalt asja kallal juurelnud.
Seda ma tean, et süda ei küsi. Peamine, et mõistus ka südamele järgi jõuab ja jalad maa peale toob.

Loodan, et oled mehega rääkinud ka sellest, et temale võib Eestisse kolimine ja siine elu väga, väga raske olla (mitte ainult viisa mõttes). Ühiskonnad on nii erinevad, kliima, inimeste suhtumine. Tema peab ka selleks kõigeks reaalselt valmis olema.

Soovitaksin sul siiski seda lahutuse asja ka uurida, et kas saab mõelmas riigis. Kui ei saa, siis kes Marokos saab sisse anda lahutuse (kas sina mittekodanikuna saad kohe või pead ootama teatud arvu aastaid jne). Mitte et ma arvan, et asi aia taha läheks. Lihtsalt kindlam on kui tead et selles vallas ei oota ees ebameeldivad üllatused.
 
Keili 18. oktoober 2007, kl 20.50
Eestis on kõige raskem taluda arvatavasti inimeste suhtumist, kliima jms. on selle kõrval tühiasi, sest väga paljud eestlased on sallimatud...
Uurin lahutuse asja ka, kuid usun, et sellega pole mingeid erilisi probleeme, ka sealsed inimesed lahutavad, nt. mehe vanavanemad lahutasid peale tema isa sündi, mis oli üsna ammu, nii et saab ka tänapäeval. Aga muidugi peab uurima, kas mul eestlasena on seal samasugused õigused kui kohalikel...
:) Päikest!
 
Tont. 20. oktoober 2007, kl 09.02
Ja veel pead sa õppima kaameli või šimpansi nägu tegema,kui sa seda nägu pole.....Ning madusid ja ämblike ei tohi karta.Kompass hoia ka igaks juhuks ligi,kui äkki tuleb uttu salaja tõmmata.....
 
Keili 20. oktoober 2007, kl 21.39
Ma ei tea küll, mida Tont. oma soovitustega mõtles, aga eks hakkan kaamli nägu harjutama ;)
 
s 21. oktoober 2007, kl 14.52
Eesti asutused, ministeeriumid nüüd küll ei oska öelda, mida sul seal Marokos vaja läheb. Nemad lihtsalt annavad paberi, mida küsid.

aga see usutõend on imelik. küsi üle, et sa pole uslik ja ei kuulu ühegi kiriku alla, et mis siis saab.
 
Evi 21. oktoober 2007, kl 15.49
Infot leiab ikka. Minu tulemused:
Nagu mina välja lugesin, siis Maroko ei ole apostilli-konventsiooniga" ühinenud riikide nimekirjas ja dokument kuulub legaliseerimisele. Seda tehakse ainult välisministeerimis, teistesse ministeeriumitesse sul asja pole. http://hcch.e-vision.nl/index_en.php?act=conventions.authorities&cid=41

Eesti avalik dokument, mida soovitakse kasutada välisriigis, tuleb legaliseerida Eesti Vabariigi Välisministeeriumi konsulaarosakonnas või välisesinduses ning seejärel selle välisriigi, kus dokumenti soovitakse kasutada, välisesinduses võ välisministeeriumis. http://www.vm.ee/est/kat_441/4583.html

Abiellumiseks väljaspool Eesti Vabariiki annab perekonnaseisuamet tõendi abielu sõlmimist takistavate asjaolude puudumise kohta. Nimetatud tõendi saamiseks tuleb koos isikut tõendava dokumendiga ilmuda Tallinna Perekonnaseisuametisse. Tõendi väljastamise eest tasutakse riigilõivu 25 krooni.
<http://www.tallinn.ee/est/g2745/#_Abielu_välismaalasega_väljaspool>

Karistusregistri teatise saab Politseiametist. Avalduse vormi leiad ka:
http://www.pol.ee/?id=470
 
Keili 21. oktoober 2007, kl 21.37
Suur aitäh viimasele vastajale!
 
Kadri 22. oktoober 2007, kl 15.59
Minul on protsess läbi tehtud. Alustades abiellumisega Põhja- Aafrikas ja lopetades abikaasa Eestisse toomisega. Annan hea meelega nou. Aga ma eeldan, et on tõsine inimene. Ükskord poordus minu poole tudruk kes raakis, et tal on nagu Saudi Araabias nagu mees ja nagu mingi 30 aastat vanem ja nuud nagu tahaks nagu mehele minna ja ei tea nagu mida nagu teha nagu :) Armastuuuuuuuuuuuuuuus sa kallis maaaagus meeeeesi :D:D
 
lihtsalt küsin 31. oktoober 2007, kl 15.49
et kui peaks juhtuma, et mees eesti viisat ei saa ja elama hakkate nt Marokos, siis mismoodi sa oma lastele Eesti kodakondsuse saad?
 
Keili 02. november 2007, kl 23.43
Mina olen ju ikkagi eestlane. Lastel on õigus saada eesti kodakondsus, kui üks vanematest on eestlane.
 
o 04. november 2007, kl 22.16
kusjuures minu tuttaval on olukord kus on olnud 3aastat abielus aga nüüd tahavad abikaasaga tulal eestisse aga abikaasale ei anta viisat. suht absurd. aga loodan et teil läheb kõik hästi. aga muidu selle usutõendiga on küll selline lugu, et kas see käib ikka iga usu kohta? lihtsalt kuidagi imelikult sain lausest aru. aga räägi hiljem ka meile kuidas asjad läksid.
 
miu 05. november 2007, kl 00.09
Mul mees marokolane ,elame Soomes. Tal polnud küll absoluutselt mingit probleemi Eesti viisa saamisega. Aga võibolla oli ka asi selles et tal on nüüd Soomes elamisluba. Samas, Soome viisa sai ta juba 2. katsega.
 
Keili 05. november 2007, kl 23.24
Tõend on just nimelt usu kohta, sest islami seadused näevad ette, et moslem võib abielluda moslemi, kristlase või juudiga (see kehtib küll meeste kohta, naismoslemid võivad minu teada ainult moslemitega abielluda. Lisaks kõigele on need seadused igivanad ja on lausa hämmastav, et neid Marokos kasutatakse. Üldiselt mees ise usklik just ei ole, aga islamiriik on islamiriik. Lihtsam oleks muidugi Eestis abielluda, siin ei huvita kedagi, mis usku oled, kui just kiriklikku laulatust ei soovi).
Ma võin ju siia naistekasse kunagi kirjutada, kuidas asjad läksid, aga eks see kõik võtab aega veel.
Igal juhul aitäh kõigile vastajatele. :)
 
k 10. november 2007, kl 17.21
Issand halastagu Sinu peale! Islamiusku ta ei pruugi aktiivselt praktiseerida, kuid islam on hoopis enamat kui usk, see on kultuur, olemise ja mõtlemise viis, kui võiks niimoodi end väljendada. Sekulaarne lääne inimene ei saa sellest adekvaatselt aru. ikkagi kohtuvad kaks maailma, kas nad siis põkkuvad või põrkuvad, sõltub otseselt naise kohanemisvõimest. Sul oleks tunduvalt lihtsam oma tulevast meest mõista ja temaga elada, kui sa tõepoolest usklik oleksid. Aga miski siin ilmas pole võimatu. Praktika näitab, et kodumaast eemal olles, süveneb ka nende identiteet moslemina, paljud saavad välismaal usklikumaks kui kodus olles.
 
K 11. november 2007, kl 13.58
Minul on protsess läbi tehtud nagu mainisin ja juba koos ka elatud pool aastat. Ei olnud enne usklik ja ei ole selleks ka nüüd hakanud. Ja kas see usk on mingi negatiivne asi üldse või? Kuidas saavad kommenteerida inimesed, kel endal mingit kogemust valdkonnas pole? Ega raamatulugude põhjal ei saa ka kõiki inimesi paika panna ja arvata, et nad kõik on sellised nagu raamatus räägib. Pealegi ei saa kõiki moslemeid ühtemoodi hinnata. Esiteks on nad kõik erinevad inimesed nagu kristlasedki. Ja teiseks on moslemeid üle kogu maailma. Näiteks siis Marokos aga ka Ameerikas ja Austraalias ja Hiinas. Kas need on siis kõik sarnased inimesed? On ju ikka erinevad kultuurid. Samamoodi võiks ju öelda, et kristlased nii Eestis kui ka Indoneesias on üks ja sama. Eks?
 
Keili 11. november 2007, kl 20.03
Ega jah...kommenteeritakse tõesti eelarvamuste ja kusagilt loetu põhjal. Aga see kõik pole nii ühekülgne ja ühesugune, kui arvatakse. Olen juba ammu aru saanud, et näiteks pole võimalik inimestele selgeks teha, et kõik moslemid pole terroristid. Lihtsalt mõttetu on vaielda. Muidugi on kultuurid erinevad ja ma ei mõista paljusid islamiga seotud kombeid ja tavasid, kuid samamoodi ei mõista ma palju muudki. Ja saan sellele vaatamata hästi hakkama.
Moslemiks ma hakata ei kavatse, isegi ristida ei tahaks ennast lasta, kui see just tõendi saamiseks vajalik poleks.
Eks issand siis halastab mu peale...
 
Mia 28. detsember 2007, kl 14.41
assa, okkaline saab teie tee olema..lihtsalt imestan, kui tegijad naised on. Ma enda seisukohalt ei usuks et midagi sellist teeks.
aga kuhu sa ta tööle sokutad? raskeks läheb, pead ju esialgu ülalpidama?
 
abielu? 27. juuli 2014, kl 02.26
Tõstatan uuesti teema, mis dokumente vaja läheb kui soovin abielluda marocolasega. Probleem on selles, et olen eestlane aga elukoht on viimased 2 aastat olnud soomes. Millised dokumendid pean ma muretsema eestist ja millised dokumendid soomest? On kellelgi kogemusi, palun jagada kui on.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!