Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Pulmad
No mitte ei saa aru :)
 
Liisi 24. detsember 2007, kl 17.50
Jah.. Alustuseks ütlen nii palju, et need "tüüpilised delfikanad", kes iga asja peale röökima ja õiendama kukuvad, võiksid sellest teemast kõrvale hoida :) Aitäh teile ja rõõmsaid jõule!

Igaljuhul, ma ei ole siiamaani aru saanud, kuidas see abieluvärk õieti käib. Ei ole teismeline (vanust on 21 aastat), aga siiamaani ei ole veel abielust huvi tundnud, kuna ei ole sellega kordagi lähedalt seotud olnud.

Ühesõnaga. Järsku keegi seletaks mulle paar asja ära? :)


1) Kas kihlumine on mingi abielu-eelne staadium? Et alguses kihlutakse ja siis abiellutakse?

2) Kas pulmad kaasnevad ainult abiellumisega või tehakse need pärast kihlumist?

3) Kui mees laskub põlvili, ulatab neiule sõrmuse ja küsib, et kas viimane tuleks talle naiseks (teate küll, see filmidest nähtud stseen), siis kas nad on peale seda kihlatud või see oligi abiellumine?

4) Kas abielusõrmus käib samasse sõrme kuhu kihlasõrmuski? (kas vasaku käe väikesest sõrmest lugema hakates 3. sõrme?)+ mis vahe on üldse kihla- ja abielusõrmusel? Kas on mingid kindlad tingimused ka, millised need olema peavad? (a`la kas kullast või hõbedast, kas kiviga või ilma jne)

5) Kas pruut ei tohi valget kleiti + loori kanda, kui ta ei ole enam süütu? Selles suhtes kõlab veidike uskumatult, et enamus pulmi, kus käinud olen, on pruut kandnud valget kleiti - ei usu, et tegu on olnud vaid süütute neiudega.

Okei, võib-olla teile tunduvad need küsimused natuke rumalad, aga mind siiski need vastused huvitaksid :) Sooviksin vaid asjakohaseid vastuseid! :)


Ilusat jõuluaega!
 
Gyprocg 24. detsember 2007, kl 22.32
Mine maga kainex enne ehk
 
memm 25. detsember 2007, kl 18.19
Mõtle ikka natuke usutavam asi välja ... pulmas oled käinud (ja kohe mitmes nagu aru on saada), aga ei tea mis on abiellumine ja millal see toimub???
Seda tead, et on kihlasõrmus ja abielusõrmus, aga ei tea seda, et kui noormees kätt palub sõrmusega, et kas siis ollakse kihlatud või abielus ...
Ohjah ...
Muide, "tüüpilised delfikanad" kaagutavad kaasa või soovitavad mees maha jätta.
 
juhe 25. detsember 2007, kl 20.32
1) Kas kihlumine on mingi abielu-eelne staadium? Et alguses kihlutakse ja siis abiellutakse?
Just nii

2) Kas pulmad kaasnevad ainult abiellumisega või tehakse need pärast kihlumist?
Abiellumine võib olla ka ainult registreerimine Õnnepalees, pulmapidu ei peagi järgnema, aga seda ma ei tea isegi päris täpselt, et kas registreerimine on siis ka pulmad v mitte:P

3) Kui mees laskub põlvili, ulatab neiule sõrmuse ja küsib, et kas viimane tuleks talle naiseks (teate küll, see filmidest nähtud stseen), siis kas nad on peale seda kihlatud või see oligi abiellumine?
Siis on nad kihlatud

4) Kas abielusõrmus käib samasse sõrme kuhu kihlasõrmuski? (kas vasaku käe väikesest sõrmest lugema hakates 3. sõrme?)+ mis vahe on üldse kihla- ja abielusõrmusel? Kas on mingid kindlad tingimused ka, millised need olema peavad? (a`la kas kullast või hõbedast, kas kiviga või ilma jne)
Kihlasõrmus käib ikka väikse sõrme kõrval olevasse nagu abielusõrmuski, kumb kumba ainult ei tea täpselt. Kindlat tingimust pole, minul on nt valgest kullast ja paljude kividega, aga klassikaline on ühe briljandiga, selline 50-tonnine lugu:) Minu kihlasõrmus on vasakus käes igal juhul, meeldib lihtsalt seal hoida.

5) Kas pruut ei tohi valget kleiti + loori kanda, kui ta ei ole enam süütu? Selles suhtes kõlab veidike uskumatult, et enamus pulmi, kus käinud olen, on pruut kandnud valget kleiti - ei usu, et tegu on olnud vaid süütute neiudega.
Tohib ikka valget kanda, lihtsalt, kui on nt teisel v kolmandal ringil olev proua, siis vast pole enam sobilik, aga see pole ka mingi reegel
 
urrae 09. jaanuar 2008, kl 01.08
Olen ka kuulnud et teise ringi pruudil ei sobivat loori kanda ja algselt pidi neiu ikka süütu ka olema. Aga tänapäeval on kõik pahupidi ja reegleid suht vähe.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!