paar asja veel.
kasuta korraliku kvaliteediga plaaditoorikut.
kasuta väiksemat kirjutamiskiirust.
failisüsteem peab olema UDF (bootable).
kasuta kirjutamismeetodit "Disc at once"
alati kirjuta plaat kinni (Finalize disc)
ära kirjuta korduvkirjutatavale meediale (CD-RW/DVD-RW)
WIN Boomanageri puhul peavad kaustade ja failde mahud olema õiged (editud failidee ja kaustade puhul ei pruugi süsteem plaadilt buutida). kui midagi on plaadi kaustades ja/või failides muudetud, siis üldiselt WIN plaatide puhul ei toimi enam originaal bootloader mehhanism ja sellise plaadi buuditavaks tegemiseks läheb vaja spets plaadikirjutamise programmi, millega saab luua plaadile uue bootloaderi struktuuri koos failidega.
üldjoontes asi toimib nii:
ilma opsüsteemita arvutis või otse plaadilt käivitades:
kõigepealt loeb arvuti plaadilt boot loadersi faili (boot ; boot.efi ; bootmgr vms), saab sealt juhised, millisest kaustast (EFI;Boot;Data vms) ja millistest failidest infi hankida (boot.cnfg;boot.ini vms), millised süsteemifailid tuleb RAM-i sisse laadiada, kontrollib asju olenevalt bootloaderi konfiguratsioonist ja ülesehitusest (näiteks suhtleb BIOS-ega või tšekkab plaadil olevate failide struktuuri ja mahtu ning võrdleb etteantuga) ja laeb RAM-i hädapärased süsteemi draiverid, et saaks plaadilt käivitada installatsioonifaile (setup.exe vms) ja neid ekraanil kuvada. edasi juba käivitatakse kas Autorun.exe või setup.exe, olenevalt jälle plaadi ja failisüsteemide ülesehitusest.
opsüsteemiga arvutis plaati WIN all käivitades:
kõigepealt loeb arvuti plaadilt Autorun.inf faili sisu mis annab juhised käivitada setup.exe vms fail. kuna arvutisse on juba installitud eelnevalt opsüsteem, siis plaadi autokäivitamisel enam plaadi bootloaderit ei kasutata. kõik vajalik on juba arvutis olemas.