Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
kas müstika?
 
galita 28. aprill 2013, kl 19.17
Mul on selline hobi, mis mõjub op-süsteemi tervisele halvasti ja seetõttu olen sunnitud nii tihti süsteemi uuesti paigaldama. Kasutan hetkel rohkem Linuxeid, kuigi ühes arvutis on ka Windows, ja distrosid saab puhastada Ubuntu Tweak või BleachBit'ga, aga see selleks. Arvan küll, et pidev kõvaketta põhjalik puhastamine, lühendab kõvaketta eluiga, sest see toiming võtab pikalt aega ja kogu selle aja kõvaketta tuli põleb. Hetkel kasutan rohkem seda varianti, et algul installin teist tõugu distro ja pärast selle, mis oli enne arvutis ning kokku jooksis-nii saab tunduvalt kiiremine. Kõvaketta eluiga mõjutab ka ketta temperatuur (seda saab mõõta mõne selleks mõeldud programmiga), arvuti kukkumine või põrutamine tema töö ajal ning magnet, kui see juhtub arvuti lähedal olema. Mu vanal läpakal läks 7a. jooksul 3 kõvaketast läbi, kuid tal kippus kõvaketta temperatuur liiga kõrgeks minema ja üldse oli ta jahutus kehvavõitu. Esimene kõvaketas töötas selles arvutis mõned nädalad üle aasta. Kuigi selle aja jooksul ei olnud ma kordagi op-süsteemi uuesti installinud, läks ikkagi ketas läbi. Nii, et võta kinni, kas peamine põhjus kõvaketaste katki minemisel oli liiga kõrge temperatuur või clean install.
teadmatu 28. aprill 2013, kl 19.22
 
teemaalgataja sõber 28. aprill 2013, kl 22.35
Mõte oli siis selles, et kui MSN sai ühel päeval otsa, siis pakuti kenasti, et sama suhtlemist saab jätkata Skypis. Ja pakuti välja teekond, samm-samm haaval ja et sisse saad enda paroolidega. Ok, sai tehtud ja tulemuseks oli, enne, kui jõudsin enda parooli kasutada et leidsin end sisselogitune endise omaniku Skypi kontol. Kogu teema. Enne arvuti sattumist minu valdusesse, tehti see korralikult puhtaks vanadest asjadest. Ma nüüd logisin loomulikult end sellest välja. Kas ma peaks veel kartma sellise olukorra kordumist?
 
külastaja 28. aprill 2013, kl 22.44
Galita, miks sa ei kasuta näiteks back up koopiat süsteemi algseisundisse viimiseks.See on ju palju kiirem ja aega säästvam moodus.Uut süsteemi paigaldades katsetamiseks võib ju formati teha, aga vana süsteemi taastamiseks kasutan mina back-up koopiat.Kuna olen põhiliselt winni peal, siis Acronis ajab ilusti asja ära.Acronist saab jooksutada USB-l, süsteemi installituna või käivitada ISO EasyBCD abil.Hetkel kasutan Win 8-at, Acronise back-up abil võin Win 7 all 10 minuti pärast siia foorumisse naasta.Kuulaks huviga sinu arvamust mille poolest näiteks selline variant kehvake oleks.Mulle meeldib samuti palju katsetada, aga vana süsteemi reinstalliga taastada ei viitsi.
Veel küsimus lisaks. Kui keegi on Androidi proovinud arvutisse installida, siis millisesse süsteemi vormindades kõige parem tulemus on.Proovisin USB-le installida, aga alglaadimine ei hakanud toimima EXT-3 süsteemis.Siis vormindasin fat-32-te, buutis üles aga mõned sekundid hiljem läheb ekraan pimedaks ja enam miski ei toimi.Live CD pealt töötab ilusasti.
teadmatu 28. aprill 2013, kl 22.45
üldiselt ei korda, sest pärast väljalogimist küsib skype järgmisel korral kasutajanime ja parooli.
teadmatu 28. aprill 2013, kl 22.47
kõige lihtsam on jooksutada androidi virtual boxis, mis sa tast installid
 
galita 28. aprill 2013, kl 22.49
Ma ei usu, et selline asi veel kordub.
Mulle tundub, et see vanadest asjadest puhtaks tegemine tähendas endise omaniku poolt paigaldatud programmide eemaldamist ja Aadu ei loginud end enne Skype eemaldamist välja ning seadetes oli linnuke Mäleta mind ees. Nüüd kui Skype paigaldati uuesti oligi tal meeles Aadu, kuna arvuti ei olnud korralikult puhastatud. Ükskõik mis programm arvutist eemaldada, alati jääb temast midagi maha kui arvutit korralikult ei puhastata. Võin eksida, aga seda korraliku puhastamise juttu ei suuda ma mitte kuidagi uskuda. Ja siiani ei ole ju tegelikult selge, kuidas see arvuti puhastamine ikkagi toimus või mis selle all täpsemalt mõeldakse.
 
teemaalgataja sõber 28. aprill 2013, kl 22.56
Arvuti viidi korralikku firmasse ja soov oli, et arvuti tehtaks nö plankpuhtaks. Eelnevalt oli eelmine omanik sealt endale olulised asjad juba väljavõtnud. Ei ole ise IT spets, seega sry, kui tekst on "talupojalik".
 
galita 28. aprill 2013, kl 23.00
to külastaja, olen ikka vahel backupi ka teinud kui õigel ajal on meelde tulnud. Muidu paigaldaks üle päeva süsteemi. Kuid ma ei viitsi alati kõigest backupi teha ja piirdun nende failidega, milles muudatusi teen. Kasutan selleks Terminali akent, kuigi Ubuntulastel on selleks ka graafilise liidesega proge olemas. Näiteks SuseLinux teeb installimise ajal ise kogu süsteemist varukoopia. Windowsi all olin hoolikam, sest winni paigaldamine võtab rohkem aega.
Androidi ei ole ma proovinud arvutisse paigaldada, kuid ühe teise süsteemiga oli mul sama värk, et ext3 ei hakanud bootima ja kui olin USB pulga FAT32 formaatinud, asi toimis. Aga proovi sellist OSi nagu ReactOS. Kirjade järgi pidi see sarnanema Windowsile ja talle minevad winni programmid, failisüsteem on FAT. Alla laetav ISO on ainult 56MB. Arvan, et süsteem laaditakse üle neti alla, sest Windowsi sarnane OS ei saa nii väike olla. ReactOS on tasuta süsteem. Kui aega saan, siis proovin järele kas on kasutuskõlbulik. Ehk saavad Windowsi fännid ka omale tasuta OSi:)
 
külastaja 28. aprill 2013, kl 23.12
Kui see ReactOS nii pisuke on, siis ega ta palju rohkemaks ei sobi kui netti lehitseda?
Aga huvi pärast proovida ikka tasub.
 
olavsu1 29. aprill 2013, kl 08.17
_Aga proovi sellist OSi nagu ReactOS. Kirjade järgi pidi see sarnanema Windowsile ja talle minevad winni programmid, failisüsteem on FAT._

lisaks nõuab see kindlat konfi masinalt. minu amd peal see käima ei läinud.
 
galita 29. aprill 2013, kl 10.18
Proovin siis ReactOSi virtuaalmasinas. Alla laadides saab valida, kas Live CD, ISO või VMK.
to külastaja, mõnede Linuxite puhul saab valida, kas laadida netist alla terve süsteem või installatsiooni fail, mis jääb suuruselt mõnekümne MB kanti. Valides installatsiooni faili, laaditakse ülejäänud süsteem arvutisse paigaldamise ajal. Ma oletasin, et ReactOSil on sama moodi, kuid võin ka eksida.
 
mõtlik 29. aprill 2013, kl 16.33
Kas seda varianti ei ole, et Microsoft nuhib arvutis ja suudab selle riistvara järgi alati tuvastada?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!